Ajankohtaista
/images/YLEISURHEI.jpg

Koskenkorvan Sarjakilpailut Honkalanmäen kentältä 27.6.2016

 

TYTÖT 5 60 m
1) Kariluoma Saana 14,0; 2) Jussinmäki Nenna 14,2; 3) Kettunen Oona 14,3; 4) Saarela Venla 15,4; 5) Neva-Keturi Hilma 16,0; 6) Mäenpää Sivea 17,1; 7) Rantanen Aino 17,3; Kurikka Elli-Noora 17,3; 9) Heikkilä Minja-Maaria 17,9; 10) Paasovaara Jenniina 18,1; 11) Lehtinen Laura 18,6; 12) Issakoff Amanda 19,0; 13) Åkerman Venla 19,6; 14) Tuomisto Henni 21,8; Neva-Keturi Alma 21,8; 16) Kujala Mila 23,0; 17) Mäntylä Neela 30,8;


TYTÖT 5 PITUUS
1) Jussinmäki Nenna 1,95; 2) Saxholm Aada 1,80; 3) Saarela Venla 1,70; 4) Kariluoma Saana 1,66; 5) Neva-Keturi Hilma 1,58; Mäenpää Sivea 1,58; 7) Kettunen Oona 1,42; 8) Issakoff Amanda 1,26; 9) Paasovaara Jenniina 1,17; 10) Åkerman Venla 1,15; 11) Tuomisto Henni 1,14; 12) Rantanen Aino 1,11; Lehtinen Laura 1,11; 14) Neva-Keturi Alma 1,05; Kurikka Elli-Noora 1,05; 16) Kujala Mila 0,90; 17) Mäntylä Neela 0,68; 18) Heikkilä Minja-Maaria 0,60;


TYTÖT 7 60 m
1) Mäki-Latvala Aliisa 12,2; 2) Viitamäki Camilla 12,5; 3) Yli-Nisula Iida 13,0; 4) Ylikojola Veera 13,2; 5) Kankaanpää Katariina 13,3; 6) Koskenkorva Taimi 13,4; 7) Korkiamäki Ronja 13,9; Ketola Viivi 13,9; 9) Kurikka Anna-Maria 14,8; 10) Paasovaara Jasmina 15,3; Mäenpää Emma 15,3; 12) Niemistö Laura 15,4; 13) Korpela Hely 15,8;


TYTÖT 7 PITUUS
1) Yli-Nisula Iida 2,50; 2) Viitamäki Camilla 2,25; 3) Mäki-Latvala Aliisa 2,16; 4) Ketola Viivi 2,10; 5) Kankaanpää Katariina 2,09; 6) Ylikojola Veera 1,97; 7) Paasovaara Jasmina 1,93; 8) Kurikka Anna-Maria 1,59; 9) Niemistö Laura 1,55; 10) Mäki-Latvala Ilona 1,54; Mäenpää Emma 1,54; 12) Koskenkorva Taimi 1,44; 13) Korkiamäki Ronja 1,37; 14) Korpela Hely 1,34;


TYTÖT 9 60 m
1) Haapamäki Nea 10,5; 2) Vainionpää Iida 10,7; 3) Talala Siiri 10,9; 4) Päivärinta Venla 11,3; 5) Rauhala Julia 11,9; 6) Koskenkorva Siiri 12,9;


TYTÖT 9 JUNKEIHÄS
1) Talala Siiri 9,98; 2) Haapamäki Nea 9,74; 3) Rauhala Julia 9,64; 4) Päivärinta Venla 6,79; 5) Vainionpää Iida 6,65; 6) Koskenkorva Siiri 5,00;


TYTÖT 11 60 m
1) Mäenpää Sanja 9,6; 2) Ketonen Veera 9,6; 3) Viitala Annu 11,5;


TYTÖT 11 KEIHÄS
1) Mäenpää Sanja 10,65; 2) Viitala Annu 9,41;

TYTÖT 13 200 m
1) Lounela Iida 32,0; 2) Aitaneva Laura-Kaisa 32,6; 3) Tuomisto Vilma 34,8; 4) Ojala Irina 36,3;


TYTÖT 13 KORKEUS
1) Valli Veera 140; 2) Aitaneva Laura-Kaisa 130; 3) Ojala Irina 120; 4) Lounela Iida 115; 5) Tuomisto Vilma 115;


POJAT 5 60 m
1) Antila Elmeri 15,2; 2) Kivimäki Jimi 17,2; 3) Lepistö Sulo 17,8; 4) Ketola Vilho 19,6; 5) Siltala Matti 22,2; 6) Koskenkorva Kaapo 23,3; 7) Perälä Konsta 23,7; 8) Leppinen Eetu 23,9; 9) Lehtiniemi Viljo 25,5; 10) Antila Viljami 27,0; 11) Tapanainen Miro 65,9; 12) Tapanainen Juho 68,0;


POJAT 5 PITUUS
1) Siltala Matti 1,44; 2) Antila Elmeri 1,16; 3) Leppinen Eetu 1,05; Ketola Vilho 1,05; 5) Lepistö Sulo 0,99; 6) Perälä Konsta 0,89; 7) Koskenkorva Kaapo 0,79; 8) Kivimäki Jimi 0,74; 9) Lehtiniemi Viljo 0,46; 10) Tapanainen Juho 0,35; 11) Tapanainen Miro 0,22; 12) Antila Viljami 0,18;


POJAT 7 60 m
1) Jussinmäki Niklas 11,7; 2) Katajamäki Veeti 11,8; 3) Lepistö Leo 12,1; Katajamäki Noel 12,1; 5) Heikkilä Elias 12,5; Hankaniemi Eetu 12,5; Valli Vilho 12,5; 8) Kariluoma Saku 13,2; 9) Heikkilä Kimi 13,3; 10) Mäenpää Eeli 13,4; 11) Perkka Niilo 13,5; 12) Joronen Aatu 13,6; 13) Järvinen Elias 13,7; 14) Huhta-Koivisto Hermanni 14,0; 15) Hannuksela Ville 14,2; 16) Issakoff Nooa 15,5; 17) Loppi Vilho 15,6; 18) Savioja Antti 16,9; 19) Sihto Ville 17,0;


POJAT 7 PITUUS
1) Jussinmäki Niklas 2,55; 2) Järvinen Elias 2,45; 3) Katajamäki Veeti 2,35; 4) Kariluoma Saku 2,30; 5) Heikkilä Kimi 2,26; 6) Valli Vilho 2,25; 7) Lepistö Leo 2,22; Katajamäki Noel 2,22; 9) Hankaniemi Eetu 2,20; 10) Perkka Niilo 2,05; Heikkilä Elias 2,05; 12) Joronen Aatu 2,00; 13) Mäenpää Eeli 1,97; 14) Hannuksela Ville 1,90; 15) Savioja Antti 1,83; 16) Loppi Vilho 1,80; 17) Huhta-Koivisto Hermanni 1,75; 18) Issakoff Nooa 1,70; 19) Sihto Ville 1,44;


POJAT 9 60 m
1) Aitaneva Petteri 10,6; 2) Tapanainen Mico 10,9; Valli Kalle 10,9; 4) Viitala Ami 11,1; 5) Mäenpää Saveli 11,3; 6) Mikkola Weli 12,6; 7) Rinne Lassi 13,1;


POJAT 9 JUNKEIHÄS
1) Viitala Ami 18,14; 2) Aitaneva Petteri 13,41; 3) Mäenpää Saveli 10,88; 4) Tapanainen Mico 9,44; 5) Mikkola Weli 7,40; 6) Rinne Lassi 6,19;


POJAT 11 60 m
1) Talala Oskari 9,5; Latva-Koivisto Matias 9,5; 3) Pääkkönen Matias 10,1; 4) Mäki-Jouppila Juho 10,4; 5) Lounela Henrik 10,5; 6) Pihlamo Mike 10,9; 7) Rinne Misa 11,6; 8) Tuomisto Lassi 11,8; 9) Hankaniemi Juho 12,5;


POJAT 11 KEIHÄS
1) Talala Oskari 20,31; 2) Latva-Koivisto Matias 18,47; 3) Mäki-Jouppila Juho 14,53; 4) Pihlamo Mike 14,08; 5) Hankaniemi Juho 13,68; 6) Tuomisto Lassi 11,87; 7) Pääkkönen Matias 9,96; Lounela Henrik 9,96; 9) Rinne Misa 8,30;


POJAT 13 200 m
1) Talala Petteri 30,9; 2) Saarela Kaapo 32,1;


POJAT 13 KORKEUS
1) Talala Petteri 130; 2) Saarela Kaapo 125;


POJAT 15 200 m
1) Hietaharju Niko28,7


POJAT 15 KORKEUS
1) Hietaharju Niko 130; 2) Viitala Aki 115;


800 m JUOKSU
1) Pääkkönen Matias 3.07.17; 2) Hietaharju Niko 3.09.64; 3) Aitaneva Laura-Kaisa 3.10.69; 4) Tuomisto Vilma 3.23.37; 5) Ketonen Veera 3.25.70; 6) Haapamäki Nea 3.27.10; 7) Saarela Kaapo 3.28.93; 8) Rauhala Julia 3.31.18; 9) Viitala Annu 3.33.62; 10) Ojala Irina 3.40.37; 11) Aitaneva Petteri 3.46.94; 12) Mäki-Jouppila Juho 3.51.74; 13) Tapanainen Mico 3.56.51; 14) Katajamäki Aleksi 3.56.89; 15) Issakoff Vili 3.59.22; 16) Rinne Lassi 4.14.63; 17) Hankaniemi Juho 4.15.58; 18) Talala Siiri 4.28.0; 19) Mäki-Latvala Aliisa 4.37.0; 20) Ketola Viivi 4.37.23; 21) Huhta-Koivisto Hermanni 4.40.53; 22) Perkka Niilo 4.40.78; 23) Sihto Ville 5.59.45; 24) Issakoff Amanda 7.11.09; 25) Ketola Vilho 7.31.54;

 

Osallistujamäärä 98

 

 

Koskenkorvan Urheilijoiden yleisurheilujaosto jakoi palkinnot. Kenttätoimitsijoina toimivat tällä kertaa miesten Super Pesiksen KoU:n pelaajat.

 

TYTÖT 5 40 m
1) Kariluoma Saana 8,9; 2) Jussinmäki Nenna 9,0; 3) Kokko Neea 9,7; 4) Kettunen Oona 9,9; 5) Neva-Keturi Hilma 10,2; 6) Lehtinen Milena 10,4; 7) Lepistö Ansa 10,5; Saarela Venla 10,5; 9) Riihimäki Venla 10,7; 10) Paasovaara Jenniina 11,0; Tolonen Aada 11,0; 12) Rantanen Aino 11,4; 13) Kurikka Elli-Noora 11,5; 14) Lehtinen Laura 11,7; Saari Jasmin 11,7; 16) Heikkilä Minja-Maaria 11,8; Asunmaa Aurora 11,8; 18) Issakoff Amanda 12,1; 19) Niemelä Jila 12,2; 20) Katajamäki Mette 12,4; 21) Lehtimäki Vilma 13,0; 22) Valli Emilia 13,1; 23) Tuomisto Henni 13,3; 24) Neva-Keturi Alma 13,7; 25) Mäntylä Neela 13,9; Kujala Mila 13,9; 27) Laasanen Emma 14,6; 28) Niemelä Nelly 15,9; 29) Yli-Rasku Linnea 23,0; 30) Riihimäki Vilma 40,8;


TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Jussinmäki Nenna 7,85; 2) Neva-Keturi Hilma 6,99; 3) Kariluoma Saana 6,90; 4) Tuomisto Henni 6,65; 5) Saarela Venla 5,78; 6) Kokko Neea 5,57; 7) Riihimäki Venla 5,55; 8) Kettunen Oona 5,42; 9) Tolonen Aada 5,36; 10) Lehtinen Milena 4,49; 11) Katajamäki Mette 4,40; 12) Niemelä Jila 4,17; 13) Valli Emilia 3,68; 14) Kurikka Elli-Noora 3,65; 15) Saari Jasmin 3,57; 16) Asunmaa Aurora 3,55; 17) Neva-Keturi Alma 3,40; 18) Mäntylä Neela 3,19; 19) Laasanen Emma 3,13; 20) Paasovaara Jenniina 3,07; 21) Issakoff Amanda 2,92; 22) Heikkilä Minja-Maaria 2,69; 23) Lehtinen Laura 2,56; Rantanen Aino 2,56; 25) Lehtimäki Vilma 2,50; 26) Kujala Mila 2,20; 27) Niemelä Nelly 1,75;


TYTÖT 7 40 m
1) Kankaanpää Katariina 7,7; 2) Ketola Viivi 7,8; 3) Kuusisto Nelli 8,1; 4) Mäki-Latvala Aliisa 8,4; 5) Lehtimäki Venja 8,6; 6) Viitamäki Camilla 8,7; 7) Pakkala Mette 8,9; Saari Juulia 8,9; 9) Ylikojola Veera 9,0; 10) Korpela Hely 9,6; Tuomisto Viia 9,6; Siltala Miina 9,6; 13) Kurikka Anna-Maria 9,8; 14) Mäenpää Emma 9,9; Rantamäki Siiri 9,9; 16) Korkiamäki Ronja 10,0; 17) Latvatalo Saara 10,1; 18) Rinta Viivi 10,8; 19) Niemistö Laura 11,3; Paasovaara Jasmina 11,3;


TYTÖT 7 PALLONHEITTO
1) Kankaanpää Katariina 11,40; 2) Tuomisto Viia 10,65; 3) Ketola Viivi 10,60; 4) Saari Juulia 8,60; 5) Pakkala Mette 8,50; Viitamäki Camilla 8,50; 7) Lehtimäki Venja 8,20; 8) Kuusisto Nelli 7,45; 9) Ylikojola Veera 7,30; 10) Mäki-Latvala Aliisa 6,90; 11) Paasovaara Jasmina 6,70; 12) Rantamäki Siiri 6,70; 13) Kurikka Anna-Maria 6,50; 14) Korkiamäki Ronja 6,30; 15) Korpela Hely 6,20; 16) Niemistö Laura 5,80; Rinta Viivi 5,80; 18) Latvatalo Saara 5,50; 19) Mäenpää Emma 5,40; 20) Mäki-Latvala Ilona 4,90; 21) Siltala Miina 4,00;


TYTÖT 9 40 m
1) Niemelä Jiina 6,9; 2) Vainionpää Iida 7,4; 3) Talala Siiri 7,5; 4) Kivimäki Joanna 7,6; 5) Järvinen Saaga 7,9; Saarenpää Elviira 7,9; 7) Päivärinta Venla 8,0; 8) Rauhala Julia 8,2; 9) Haapasaari Edith 8,5; Rantamäki Helmi 8,5; 11) Ojaluoma Noora 8,8; 12) Sihto Noora 10,0;


TYTÖT 9 PITUUS
1) Niemelä Jiina 3,49; 2) Kivimäki Joanna 2,89; 3) Rauhala Julia 2,88; 4) Talala Siiri 2,87; 5) Vainionpää Iida 2,83; 6) Päivärinta Venla 2,80; 7) Haapasaari Edith 2,52; 8) Järvinen Saaga 2,44; 9) Saarenpää Elviira 2,33; 10) Rantamäki Helmi 1,97; 11) Sihto Noora 1,79; 12) Ojaluoma Noora 1,72;


TYTÖT 11 60 m
1) Mäntymäki Mimmi 10,3; 2) Viitala Annu 10,9; 3) Issakoff Rebekka 11,2; 4) Hautamäki Helmiina 12,5; 5)


TYTÖT 11 PITUUS
1) Mäntymäki Mimmi 3,44; 2) Viitala Annu 2,87; 3) Issakoff Rebekka 2,68; 4) Hautamäki Helmiina 2,48;


TYTÖT 13 60 m
1) Aitaneva Laura-Kaisa 9,4; 2) Yli-Rasku Armi 9,5; 3) Tuomisto Vilma 9,9; 4) Ojala Irina 10,4;


TYTÖT 13 KUULA
1) Tuomisto Vilma 7,20; 2) Yli-Rasku Armi 7,04; 3) Ojala Irina 5,54;


TYTÖT 15 60 m
1) Garbali Julia 11,2;


TYTÖT 15 KUULA
1) Garbali Julia 5,26;


POJAT 5 40 m
1) Garbali Abel 10,2; 2) Lepistö Sulo 10,5; 3) Mäkelä Arttu 10,6; 4) Järvinen Paulus 11,8; 5) Ahokas Eemeli 12,3; 6) Ketola Vilho 12,6; 7) Siltala Matti 13,3; 8) Honkala Severi 14,0; 9) Puusti Reko 15,1; 10) Perälä Konsta 15,9; 11) Tapanainen Miro 16,9; 12) Rinta Eemil 17,8; 13) Ylikojola Vilho 18,0; 14) Lehtiniemi Viljo 18,9; 15) Viitamäki Luukas 22,2; 16) Kortesmaa Eeli 22,8; 17) Rantamäki Elias 33,2; 18) Tapanainen Juho 35,7;


POJAT 5 PALLONHEITTO
1) Garbali Abel 11,8; 2) Lepistö Sulo 6,80; 3) Ketola Vilho 4,90; 4) Mäkelä Arttu 4,80; 5) Tapanainen Miro 4,30; 6) Lehtiniemi Viljo 4,12; 7) Järvinen Paulus 4,10; 8) Ahokas Eemeli 3,8; 9) Mäki-Latvala Jaakko 3,50; 10) Perälä Konsta 3,30; 11) Rantamäki Elias 3,00; 12) Rinta Eemil 2,90; 13) Honkala Severi 2,50; Mäkelä Valle 2,50; 15) Siltala Matti 2,40; 16) Kortesmaa Eeli 2,20; 17) Ylikojola Vilho 2,05; 18) Puusti Reko 1,95; 19) Viitamäki Luukas 1,65; 20) Tapanainen Juho 1,35; 21) Ahokas Aatos 0,93;


POJAT 7 40 m
1) Lepistö Leo 7,6; 2) Katajamäki Veeti 8,0; Niemelä Jatu 8,0; 4) Jussinmäki Niklas 8,1; 5) Jalava Jimi 8,4; Järvinen Elias 8,4; 7) Hankaniemi Eetu 8,5; Kariluoma Saku 8,5; 9) Köykkä Veikko 8,6; Heikkilä Elias 8,6; 11) Noppa Konsta 8,7; Garbali Emil 8,7; Heikkilä Kimi 8,7; Katajamäki Noel 8,7; 15) Joronen Aatu 8,9; 16) Ojaluoma Joona 9,0; 17) Valli Akseli 9,1; Yli-Hannuksela Otso 9,1; Asunmaa Iisak 9,1; 20) Issakoff Nooa 9,4; 21) Mäenpää Eeli 9,6; 22) Huhta-Koivisto Hermanni 9,7; 23) Mantere Mico 10,7; 24) Kurjenluoma Jaakko 10,8; 25) Sihto Ville 10,9;


POJAT 7 PALLONHEITTO
1) Lepistö Leo 19,78; 2) Järvinen Elias 18,76; 3) Valli Akseli 18,66; 4) Jussinmäki Niklas 18,28; 5) Köykkä Veikko 16,38; 6) Katajamäki Veeti 15,21; 7) Niemelä Jatu 14,43; 8) Heikkilä Kimi 13,66; 9) Mäenpää Eeli 12,72; 10) Hankaniemi Eetu 12,14; 11) Yli-Hannuksela Otso 12,00; 12) Huhta-Koivisto Hermanni 11,79; 13) Issakoff Nooa 11,26; 14) Garbali Emil 11,36; 15) Joronen Aatu 9,85; 16) Sihto Ville 9,25; 17) Heikkilä Elias 9,20; 18) Noppa Konsta 8,60; 19) Kariluoma Saku 8,16; 20) Asunmaa Iisak 8,11; 21) Katajamäki Noel 7,50; 22) Mantere Mico 6,80; 23) Ojaluoma Joona 6,42; 24) Kurjenluoma Jaakko 3,71;


POJAT 9 40 m
1) Tapanainen Mico 7,5; 2) Viitala Ami 7,6; Köykkä Vilho 7,6; Noppa Miska 7,6; Saari Juho 7,6; Issakoff Vili 7,6; 7) Aitaneva Petteri 7,7; 8) Mikkola Weli 8,5; 9) Jokilehto Jaakko 8,6; 10) Honkala Urho 10,3;


POJAT 9 PITUUS
1) Aitaneva Petteri 3,21; 2) Tapanainen Mico 2,86; 3) Köykkä Vilho 2,81; 4) Saari Juho 2,78; 5) Noppa Miska 2,66; 6) Issakoff Vili 2,42; 7) Jokilehto Jaakko 2,33; 8) Mikkola Weli 2,25; 9) Honkala Urho 1,27;


POJAT 11 60 m
1) Talala Oskari 9,7; Latva-Koivisto Matias 9,7; 3) Peltonen Nestori 10,0; 4) Lounela Henrik 10,1; 5) Pääkkönen Matias 10,3; 6) Mäki-Jouppila Juho 10,5; 7) Aninko Henrikki 10,6; 8) Jokilehto Jussi 10,8; 9) Haapasaari Jerry 10,9; 10) Pihlamo Mike 11,1; 11) Hankaniemi Juho 11,7; 12) Tuomisto Lassi 11,9;


POJAT 11 PITUUS
1) Latva-Koivisto Matias 3,88; 2) Talala Oskari 3,58; 3) Haapasaari Jerry 3,50; 4) Lounela Henrik 3,45; 5) Pihlamo Mike 3,30; 6) Pääkkönen Matias 3,24; 7) Mäki-Jouppila Juho 3,14; 8) Jokilehto Jussi 2,97; 9) Tuomisto Lassi 2,74; 10) Hankaniemi Juho 2,56;


POJAT 13 60 m
1) Saarela Kaapo 9,3; 2) Lyytikäinen Elias 11,7;


POJAT 13 KUULA
1) Saarela Kaapo 5,77;

POJAT 13 PITUUS

1) Lyytikäinen Elias 2,79;


POJAT 15 60 m
1) Hietaharju Niko 9,6


POJAT 15 KUULA
1) Hietaharju Niko 9,39; 2) Viitala Aki 7,76;


800 m JUOKSU
1) Pääkkönen Matias 3.5.59; 2) Niemelä Jiina 3.6.5; 3) Jokilehto Jussi 3.7.78; 4) Hietaharju Niko 3.10.81; 5) Saarela Kaapo 3.13.33; 6) Aitaneva Laura-Kaisa 3.17.20; 7) Talala Oskari 3.22.26; 8) Latva-Koivisto Matias 3.22.47; 9) Lounela Henrik 3.28.16; 10) Ojala Irina 3.31.59; 11) Tapanainen Mico 3.36.14; 12) Kivimäki Joanna 3.37.33; 13) Viitala Annu 3.43.96; 14) Aitaneva Petteri 3.47.97; 15) Rauhala Julia 3.48.83; 16) Mäki-Jouppila Juho 3.49.47; 17) Jokilehto Jaakko 3.53.0; 18) Köykkä Veikko 3.53.39; 19) Issakoff Vili 4.0.55; 20) Järvinen Saga 4.4.50; 21) Issakoff Rebekka 4.4.89; 22) Yli-Hannuksela Otso 4.5.36; 23) Hankaniemi Juho 4.35.21; 24) Ketola Viivi 4.42.69; 25) Talala Siiri 4.46.76; 26) Sihto Ville 5.09.40; 27) Huhta-Koivisto Hermanni 6.12.68; 28) Järvinen Paulus 6.19.80; 29) Sihto Noora 6.45.25; 30) Issakoff Amanda 7.19.57; 31) Lehtinen Milena 7.24.59; 32) Ketola Vilho 7.34.13; 33) Puusti Reko 9.37.37;

 

 

Osallistujia 144

 

 

Koskenkorvan Sarjakilpailut Honkalanmäen kentältä 13.6.2016


TYTÖT 5 60 m
1) Kettunen Oona 13,2; 2) Kariluoma Saana 13,4; Harju Heta 13,4; 4) Jussinmäki Nenna 13,7; 5) Saxholm Aada 15,2; 6) Lehtinen Milena 15,4; 7) Neva-Keturi Hilma 16,3; Saarela Venla 16,3; 9) Ala-Varvi Sanni 16,4; Tolonen Aada 16,4; 11) Kurikka Elli-Noora 16,8; 12) Niemi Essi 17,2; 13) Heikkilä Minja-Maaria 17,3; Issakoff Amanda 17,3; 15) Saari Jasmin 17,7; 16) Paasovaara Jenniina 18,1; 17) Åkerman Venla 18,3; 18) Rantanen Aino 19,2; 19) Niemelä Jila 19,7; 20) Laasanen Emma 20,2; 21) Neva-Keturi Alma 23,0; 22) Tuomisto Henni 23,3; 23) Mäntylä Neela 25,7; 24) Lehtinen Laura 27,6; 25) Lehtimäki Vilma 28,9;

TYTÖT 5 PITUUS
1) Harju Heta 2,08; 2) Jussinmäki Nenna 2,06; 3) Kariluoma Saana 1,86; 4) Neva-Keturi Hilma 1,68; 5) Tolonen Aada 1,48; 6) Lehtinen Laura 1,35; 7) Saxholm Aada 1,32; 8) Tuomisto Henni 1,30; 9) Ala-Varvi Sanni 1,29; 10) Lehtinen Milena 1,27; 11) Niemi Essi 1,21; 12) Saari Jasmin 1,16; 13) Niemelä Jila 1,14; 14) Saarela Venla 1,13; Åkerman Venla 1,13; 16) Neva-Keturi Alma 1,11; 17) Issakoff Amanda 1,04; 18) Kettunen Oona 0,93; 19) Paasovaara Jenniina 0,91; 20) Kurikka Elli-Noora 0,84; 21) Heikkilä Minja-Maaria 0,82; 22) Rantanen Aino 0,78; 23) Lehtimäki Vilma 0,70; 24) Mäntylä Neela 0,67; 25) Laasanen Emma 0,62;


TYTÖT 7 60 m
1) Viitamäki Camilla 11,5; 2) Saukko Luminia 11,8; 3) Saari Juulia 11,9; 4) Kuusisto Nelli 12,1; 5) Pakkala Mette 12,2; 6) Mäki-Latvala Aliisa 12,5; Lehtimäki Venja 12,5; 8) Åkerman Neea 12,6; Kuljunlahti Venla 12,6; 10) Kankaanpää Katariina 12,7; 11) Ylikojola Veera 13,6; 12) Korkiamäki Ronja 14,2; 13) Ketola Viivi 14,3; 14) Paasovaara Jasmina 14,5; 15) Kiuru Iisa 14,8; 16) Kurikka Anna-Maria 15,1; Ojala Josefina 15,1; 18) Mäenpää Emma 15,3; 19) Korpela Hely 15,4; Latvatalo Saara 15,4; 21) Lehtimäki Tiia 15,7; 22) Rinta Viivi 15,9; 23) Niemistö Laura 16,0; 24) Mäkelä Minttu 21,1;


TYTÖT 7 PITUUS
1) Saari Juulia 2,31; 2) Tuomisto Viia 2,30; 3) Saukko Luminia 2,25; 4) Viitamäki Camilla 2,24; 5) Kuljunlahti Venla 2,20; Kankaanpää Katariina 2,20; 7) Kuusisto Nelli 2,15; 8) Ylikojola Veera 2,06; 9) Kiuru Iisa 2,02; 10) Paasovaara Jasmina 2,01; 11) Ketola Viivi 2,00; 12) Mäenpää Emma 1,87; Lehtimäki Venja 1,87; 14) Pakkala Mette 1,77; 15) Niemistö Laura 1,71; 16) Rinta Viivi 1,64; 17) Åkerman Neea 1,61; 18) Harju Veera 1,52; 19) Lehtimäki Tiia 1,51; 20) Kurikka Anna-Maria 1,50; 21) Korkiamäki Ronja 1,40; 22) Latvatalo Saara 1,36; 23) Mäkelä Minttu 1,29; 24) Korpela Hely 1,12; 25) Mäki-Latvala Ilona 1,10; Ojala Josefina 1,10;


TYTÖT 9 60 m
1) Niemelä Jiina 10,0; 2) Haapamäki Nea 10,3; 3) Vainionpää Iida 10,9; 4) Talala Siiri 11,1; 5) Karjanlahti Fiia 11,4; 6) Järvinen Saaga 11,6; Rauhala Julia 11,6; 8) Leppälä Sara 12,3; 9) Niemi Ella 12,6; 10) Tuomisto Miina 13,3; 11) Lehtimäki Iina 13,5; 12) Yli-Karjanmaa Jemina 14,0; 13) Sihto Noora 14,8;


TYTÖT 9 KORKEUS
1) Niemelä Jiina 100; 2) Talala Siiri 95; 3) Haapamäki Nea 90; 4) Rauhala Julia 80; 5) Karjanlahti Fiia 80; 6) Vainionpää Iida 75; 7) Yli-Karjanmaa Jemina 70; 8) Niemi Ella 65; 9) Lehtimäki Iina 65;


TYTÖT 11 60 m
1) Ketonen Veera 9,8; 2) Yli-Rasku Aliisa 9,9; 3) Mäenpää Sanja 10,1; Tuuri Fanni 10,1; 5) Latvatalo Veera 10,6; Harju Inka 10,6; 7) Garbali Lidia 11,2; 8) Lehtonen Aamu 11,3; 9) Miettinen Nea 11,7; 10) Viitala Annu 12,1; 11) Hautamäki Helmiina 13,5;


TYTÖT 11 KUULA
1) Mäenpää Sanja 6,00; 2) Viitala Annu 5,45; 3) Tuuri Fanni 5,36; 4) Garbali Lidia 5,35; 5) Lehtonen Aamu 4,84; 6) Miettinen Nea 4,76; 7) Harju Inka 4,75; 8) Yli-Rasku Aliisa 4,71; 9) Latvatalo Veera 4,44; 10)Ketonen Veera 4,42; 11) Hautamäki Helmiina 3,70;


TYTÖT 13 200 m
1) Aitaneva Laura-Kaisa 33,1; 2) Tuomisto Vilma 34,6;


TYTÖT 13 KEIHÄS
1) Aitaneva Laura-Kaisa 20,13; 2) Latva-Koivisto Emilia 19,02;


TYTÖT 15 300 m
1) Tuomisto Viivi 49,9; 2) Garbali Julia 68,1;


TYTÖT 15 KEIHÄS
1) Garbali Julia13,23;


TYTÖT 17 KEIHÄS
1) Karjanlahti Josefina 38,03;


POJAT 5 60 m
1) Garbali Abel 15,7; 2) Ojala Jesse 18,1; 3) Mäkelä Arttu 19,0; 4) Järvinen Paulus 19,3; 5) Ketola Vilho 19,4; 6) Ahokas Eemeli 19,9; 7) Lehtimäki Sisu 21,1; 8) Rajaharju Mikael 22,2; 9) Rinta Eemil 23,9; 10) Lehtiniemi Viljo 25,8; 11) Kiili Leevi 26,2; 12) Polvisalo Aatu 27,9; 13) Ranto Joel 30,3; 14) Tapanainen Miro 34,1; 15) Kokko Peetu 37,4; 16) Ranto Eemil 40,6; 17) Ylikojola Vilho 48,5; 18) Mäki-Latvala Jaakko 1.20,0;


POJAT 5 PITUUS
1) Garbali Abel 1,76; 2) Mäkelä Arttu 1,39; 3) Lehtimäki Sisu 1,35; 4) Järvinen Paulus 1,34; 5) Ojala Jesse 1,24; 6) Rajaharju Mikael 1,21; 7) Ketola Vilho 1,18; 8) Tapanainen Miro 0,74; Ahokas Eemeli 0,74; 10) Ranto Joel 0,58; Lehtiniemi Viljo 0,58; 12) Ylikojola Vilho 0,57; 13) Rinta Eemil 0,56; 14) Polvisalo Aatu 0,38; 15) Tapanainen Juho 0,35;


POJAT 7 60 m
1) Niemelä Jatu 11,6; 2) Jussinmäki Niklas 11,9; Katajamäki Veeti 11,9; 4) Hankaniemi Eetu 12,3; 5) Garbali Emil 12,4; 6) Jalava Jimi 12,6; 7) Katajamäki Noel 12,9; Köykkä Veikko 12,9; 9) Heikkilä Kimi 13,1; Järvinen Elias 13,1; Kariluoma Saku 13,1; 12) Huhta-Koivisto Hermanni 13,5; 13) Joronen Aatu 13,6; Noppa Konsta 13,6; 15) Mäenpää Eeli 14,1; 16) Ojala Veeti 14,2; 17) Mäenpää Kunto 14,3; 18) Issakoff Nooa 14,9; 19) Salovaara Mikael 15,4; 20) Sihto Ville 15,8; 21) Kiili Venni 16,1; 22) Loppi Vilho 18,6;


POJAT 7 PITUUS
1) Niemelä Jatu 2,74; 2) Kariluoma Saku 2,47; Garbali Emil 2,47; 4) Hankaniemi Eetu 2,44; Köykkä Veikko 2,44; 6) Jussinmäki Niklas 2,42; 7) Katajamäki Veeti 2,34; 8) Järvinen Elias 2,33; 9) Joronen Aatu 2,30; Mäenpää Eeli 2,30; Noppa Konsta 2,30; 12) Heikkilä Kimi 2,29; 13) Huhta-Koivisto Hermanni 2,23; 14) Ojala Veeti 2,05; 15) Mäenpää Kunto 1,96; 16) Issakoff Nooa 1,94; 17) Katajamäki Noel 1,93; 18) Loppi Vilho 1,90; 19) Kiili Venni 1,83; 20) Sihto Ville 1,50;


POJAT 9 60 m
1) Tapanainen Mico 10,7; 2) Aitaneva Petteri 10,9; Köykkä Vilho 10,9; 4) Säntti Kaapo 11,0; 5) Viitala Ami 11,2; 6) Issakoff Vili 11,4; 7) Noppa Miska 11,6; 8) Saari Juho 12,0;


POJAT 9 KORKEUS
1) Aitaneva Petteri 95; 2) Säntti Kaapo 90; 3) Tapanainen Mico 85; 4) Viitala Ami 85; 5) Saari Juho 85; 6) Noppa Miska 75; 7) Köykkä Vilho 70; 8) Issakoff Vili 70;


POJAT 11 60 m

1) Latva-Koivisto Matias 9,6; 2) Lounela Henrik 10,3; 3)Peltonen Nestori 10,4; 4)Mäki-Jouppila Juho 10,5; 5) Kankaanpää Riku 10,6; 6) Pihlamo Mike 11,0; 7) Tuomisto Lassi 11,9; 8)Hankaniemi Juho 12,0;


POJAT 11 KUULA
1) Salovaara Markus 8,48; 2) Kankaanpää Riku 8,43; 3) Mäki-Jouppila Juho 7,26; 4) Latva-Koivisto Matias 6,93; 5) Rinne Misa 5,70; 6) Tuomisto Lassi 5,66; 7) Pihlamo Mike 5,28; 8) Lounela Henrik 5,26; 9) Hankaniemi Juho 4,99;

 

POJAT 13 KUULA

1)Saarela Kaapo 6,37;


POJAT 13 60m

1)Saarela Kaapo 9,3; 2)Lyytikäinen Elias 11,5;

 

POJAT 13 200 m
1) Syväniemi Aaro 28,8; 2) Tuomisto Jesse 32,2; 3) Lehtonen Eetu 37,0;


POJAT 13 KEIHÄS
1) Syväniemi Aaro 47,36; 2) Tuomisto Jesse 23,92; 3) Mäenpää Niko 22,52; 4) Lehtonen Eetu 16,50;


POJAT 15 300 m
1) Hietaharju Niko 47,6 2) Halkola Anton 51,7 3) Lyytikäinen Samu 57,4


POJAT 15 KEIHÄS
1) Hietaharju Niko 26,98; 2) Viitala Aki 24,70; 3) Lyytikäinen Samu 15,23;

 

800 m JUOKSU
1) Saarela Kaapo 3.00.91; 2) Niemelä Jiina 3.03.9; 3) Halkola Anton 3.07.4; 4) Hietaharju Niko 3.08.99; 5) Haapamäki Nea 3.14.86; 6) Tuomisto Vilma 3.15.78; 7) Aitaneva Laura-Kaisa 3.18.03; 8) Latva-Koivisto Matias 3.20.89; 9) Tapanainen Mico 3.29.28; 10) Mäenpää Sanja 3.30.74; 11) Ketonen Veera 3.32.08; 12) Harju Inka 3.32.75; 13) Aitaneva Petteri 3.34.70; 14) Säntti Kaapo 3.34.90; 15) Salovaara Markus 3.35.34; 16) Viitala Annu 3.37.36; 17) Rauhala Julia 3.37.96; 18) Karjanlahti Fiia 3.38.93; 19) Mäki-Jouppila Juho 3.41.57; 20) Kankaanpää Riku 3.44.76; 21) Köykkä Veikko 3.45.58; 22) Latva-Koivisto Emilia 3.52.87; 23) Miettinen Nea 3.56.16; 24) Järvinen Saga 4.02.35; 25) Issakoff Vili 4.03.00; 26) Köykkä Vilho 4.10.31; 27) Katajamäki Veeti 4.10.98; 28) Harju Heta 4.30.06; 29) Huhta-Koivisto Hermanni 4.30.89; 30) Talala Siiri 4.31.45; 31) Hankaniemi Juho 4.33.08; 32) Noppa Konsta 4.43.78; 33) Tuomisto Miina 4.48.74; 34) Kankaanpää Katariina 5.02.92; 35) Ketola Viivi 5.06.69; 36) Sihto Noora 5.13.69; 37) Issakoff Nooa 5.23.43; 38) Lehtinen Milena 5.50.48; 39) Järvinen Paulus 6.06.84; 40) Issakoff Rebekka 6.37.29; 41) Issakoff Amanda 7.11.64;

 

 

Osanottajia 154

 

 

 

 

Koskenkorvan Sarjakilpailut Honkalanmäen kentällä 6.6.2016

 

 

 

TYTÖT 5 40 m
1) Kettunen Oona 9,6; 2) Koskenkorva Taimi 9,9; 3) Kokko Neea 10,4; 4)Saxholm Aada 10,5; 5)Saarela Venla 10,7; 6) Neva-Keturi Hilma 11,0; 7) Jussinmäki Nenna 11,1; 8) Lehtinen Milena 11,3; 9) Åkerman Venla 11,5; 10) Heikkilä Minja-Maaria 11,6; 11) Mäenpää Sivea 11,8; 12) Rantanen Aino 12,2; 13) Issakoff Amanda 12,3; 14) Niemelä Jila 12,4; 15) Saari Jasmin 12,6; 16) Paasovaara Jenniina 12,7; 17) Valli Emilia 12,8; 18) Neva-Keturi Joanna 12,9; 19) Lehtinen Laura 13,4; 20) Kurjenluoma Kerttu 14,2; 21) Pakkala Minea 15,0; 22) Lipponen Aava 15,6; 23) Mäntylä Neela 17,7; 24) Laasanen Emma 20,5; 25) Lepistö Ansa 21,8; 26) Neva-Keturi Alma 21,9;


TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Jussinmäki Nenna 7,89; 2) Neva-Keturi Hilma 6,81; 3) Kettunen Oona 5,91; 4) Kokko Neea 5,78; 5) Saarela Venla 5,36; 6) Mäenpää Sivea 5,34; 7) Åkerman Venla 4,55; 8) Saari Jasmin 3,94; 9) Lehtinen Milena 3,91; 10) Koskenkorva Taimi 3,90; 11) Rantanen Aino 3,86; 12) Kurjenluoma Kerttu 3,49; 13) Heikkilä Minja-Maaria 3,32; 14) Valli Emilia 3,03; 15) Niemelä Jila 2,85; 16) Issakoff Amanda 2,68; 17) Neva-Keturi Alma 2,62; 18) Mäntylä Neela 2,35; 19) Laasanen Emma 2,32; 20) Paasovaara Jenniina 2,29; 21) Lehtinen Laura 2,07; 22) Pakkala Minea 2,04; 23) Lepistö Ansa 0,83;


TYTÖT 7 40 m
1) Yli-Nisula Iida 8,1; 2) Saari Juulia 8,3; 3) Kuusisto Nelli 8,4; 4) Pakkala Mette 8,5; Viitamäki Camilla 8,5; 6) Ketola Viivi 8,9; 7) Åkerman Neea 9,0; 8) Kankaanpää Katariina 9,1; 9) Ylikojola Veera 9,6; 10)Paasovaara Jasmina 10,4;   Korkiamäki Ronja 10,4; 12)Mäenpää Emma 10,5; 13) Korpela Hely 10,7; 14) Niemistö Laura 11,6;


TYTÖT 7 PALLONHEITTO
1) Kankaanpää Katariina 12,35; 2) Pakkala Mette 11,00; 3) Ketola Viivi 10,83; 4) Viitamäki Camilla 10,82; 5) Yli-Nisula Iida 9,83; 6) Saari Juulia 8,34; 7) Åkerman Neea 7,63; 8) Korkiamäki Ronja 7,32; 9) Niemistö Laura 7,15; Paasovaara Jasmina 7,15; 11) Kuusisto Nelli 6,99; 12) Ylikojola Veera 6,70; 13) Korpela Hely 5,30; 14) Mäenpää Emma 4,29;


TYTÖT 9 40 m
1) Niemelä Jiina 6,9; 2) Kivimäki Joanna 7,7; Karjanlahti Fiia 7,7; 4) Hautaniemi Anni 7,8; 5) Järvinen Saaga 8,0; 6) Rauhala Julia 8,2; 7) Koskenkorva Siiri 8,4; 8) Yli-Hannuksela Neea 8,6; 9) Haapoja Aada 8,8; 10) Lehtimäki Iina 9,9;


TYTÖT 9 PITUUS
1) Rauhala Julia 4,21; 2) Niemelä Jiina 3,91; 3) Kivimäki Joanna 3,72; 4) Haapoja Aada 3,65; 5) Lehtimäki Iina 3,42; 6) Järvinen Saaga 3,26; 7) Karjanlahti Fiia 3,07; 8) Koskenkorva Siiri 2,93; 9) Yli-Hannuksela Neea 2,50;


TYTÖT 11 60 m
1) Mäenpää Sanja 9,9; 2) Lehtonen Aamu 11,0; 3) Garbali Lidia 11,5; 4) Viitala Annu 11,9; 5) Hautamäki Helmiina 12,7;


TYTÖT 11 KORKEUS
1) Mäenpää Sanja 115; 2) Lehtonen Aamu 105; 3) Viitala Annu 100; 4) Garbali Lidia 90; 5) Hautamäki Helmiina 80;


TYTÖT 13 60 m
1) Sundberg Pauliina 9,2; 2) Aitaneva Laura-Kaisa 9,5; 3) Yli-Rasku Armi 9,8; 4) Lounela Iida 9,9; 5) Ojala Irina 10,2; 6) Latva-Koivisto Amilia 10,5;


TYTÖT 13 PITUUS
1) Aitaneva Laura-Kaisa 4,32; 2) Sundberg Pauliina 4,02; 3) Lounela Iida 3,87; 4) Yli-Rasku Armi 3,83; 5) Ojala Irina 3,20;


TYTÖT 15 100 m
1) Garbali Julia 21,1;


TYTÖT 15 PITUUS
1) Garbali Julia 3,09;


POJAT 5 40 m
1) Garbali Abel 10,9; 2) Lepistö Sulo 11,0; 3) Ketola Vilho 12,4; 4) Järvinen Paulus 13,0; 5) Koskenkorva Kaapo 13,2; 6) Lehtimäki Sisu 13,3; 7) Leppinen Eetu 13,5; 8) Niemi Jesse 13,6; Ojala Jesse 13,6; 10) Honkala Severi 14,0; 11) Rajaharju Mikael 14,4; 12) Puusti Reko 18,5; 13) Ranto Eemil 23,0; 14) Ranto Joel 23,2; 15) Ylikojola Vilho 29,8; 16) Leppinen Jimi 34,0; 17) Kokko Niilo 55,7;


POJAT 5 PALLONHEITTO
1) Garbali Abel 7,61; 2) Leppinen Eetu 5,98; 3) Lepistö Sulo 5,58; 4) Ojala Jesse 5,32; 5) Järvinen Paulus 5,25; 6) Honkala Severi 4,90; 7) Ketola Vilho 4,82; 8) Niemi Jesse 3,72; 9) Tapanainen Miro 3,29; 10) Koskenkorva Kaapo 3,15; 11) Rajaharju Mikael 3,13; 12) Lehtimäki Sisu 2,85; 13) Ranto Eemil 2,40; 14) Ranto Joel 2,25; 15) Puusti Reko 2,00; 16) Tapanainen Juho 1,47; 17) Vilmunen Milo 1,42; 18) Ylikojola Vilho 1,27;


POJAT 7 40 m
1) Niemelä Jatu 8,0; 2) Katajamäki Veeti 8,1; 3) Haapoja Juuso 8,2; Lepistö Leo 8,2; 5) Jussinmäki Niklas 8,5; 6) Mattila Mauri 8,6; 7) Hankaniemi Eetu 8,7; Järvinen Elias 8,7; Garbali Emil 8,7; 10) Heikkilä Kimi 8,8; Jalava Jimi 8,8; 12) Köykkä Veikko 8,9; Mäenpää Eeli 8,9; 14) Katajamäki Noel 9,0; Yli-Hannuksela Otso 9,0; 16) Perkka Niilo 9,1; 17) Noppa Konsta 9,2; Joronen Aatu 9,2; Yli-Hannuksela Roope 9,2; 20) Valli Akseli 9,3; 21) Fält Joel 9,5; 22) Mäenpää Kunto 9,6; 23) Huhtakoivisto Hermanni 9,7; 24) Issakoff Nooa 10,0; 25) Ojala Veeti 10,2; 26) Lipponen Aatu 10,9; 27) Loppi Vilho 11,2; 28) Kurjenluoma Jaakko 11,7; 29) Saunamäki Roope 18,9;


POJAT 7 PALLONHEITTO
1) Valli Akseli 18,48; 2) Perkka Niilo 17,27; 3) Järvinen Elias 16,80; 4) Köykkä Veikko 16,68; 5) Jussinmäki Niklas 16,48; 6) Katajamäki Veeti 14,71; 7) Lepistö Leo 13,10; 8) Heikkilä Kimi 13,07; 9) Issakoff Nooa 13,03; 10) Hankaniemi Eetu 12,08; 11) Huhtakoivisto Hermanni 11,65; 12) Garbali Emil 11,52; 13) Mattila Mauri 11,38; 14) Loppi Vilho 11,33; 15) Yli-Hannuksela Roope 10,79; 16) Niemelä Jatu 10,74; 17) Noppa Konsta 10,40; 18) Ojala Veeti 10,16; 19) Saunamäki Rami 10,00; 20) Mäenpää Eeli 9,25; 21) Haapoja Juuso 9,00; 22) Yli-Hannuksela Otso 8,88; 23) Fält Joel 8,81; 24) Mäenpää Kunto 8,62; 25) Saunamäki Roope 8,38; 26) Joronen Aatu 7,72; 27) Katajamäki Noel 7,13; 28) Kurjenluoma Jaakko 6,99;


POJAT 9 40 m
1) Tapanainen Mico 7,3; 2) Mäki-Rautila Vilho 7,5; Aitaneva Petteri 7,5; 4) Viitala Ami 7,6; Köykkä Vilho 7,6; Säntti Kaapo 7,6; 7) Mäenpää Saveli 7,7; 8) Rinne Lassi 9,3; 9) Honkala Urho 9,5; 10) Saunamäki Teemu 9,7;


POJAT 9 KUULA
1) Viitala Ami 6,67; 2) Aitaneva Petteri 5,23; 3) Mäenpää Saveli 4,96; 4) Köykkä Vilho 4,26; 5) Honkala Urho 3,89; 6) Tapanainen Mico 3,87; 7) Rinne Lassi 3,64;


POJAT 11 60 m
1) Talala Oskari 9,6; 2) Latva-Koivisto Matias 10,0; 3) Mäki-Jouppila Juho 10,3; Lounela Henrik 10,3; 5) Mäki-Rautila Johannes 10,5; 6) Kankaanpää Riku 11,1; 7) Hankaniemi Juho 12,2; 8) Tuomisto Lassi 12,3; 9) Rinne Misa 12,5; Mäenpää Severi 12,5;


POJAT 11 KORKEUS
1) Talala Oskari 125; 2) Latva-Koivisto Matias 115; 3) Kankaanpää Riku 105; 4) Mäki-Jouppila Juho 105; 5) Mäki-Rautila Johannes 100; 6) Lounela Henrik 95; 7) Mäenpää Severi 90; 8) Tuomisto Lassi 90; 9) Hankaniemi Juho 85;


POJAT 13 60 m
1) Talala Petteri 9,2; 2)Saarela Kaapo 9,3;  3) Mäenpää Niko 10,0; 4) Lehtonen Eetu 10,7;


POJAT 13 PITUUS
1) Talala Petteri 3,98; 2) Mäenpää Niko 3,82; 3) Lehtonen Eetu 3,39;


POJAT 15 100 m
1) Hietaharju Niko 13,7


POJAT 15 PITUUS
1) Hietaharju Niko 4,07;


800 m JUOKSU
1) Latva-Koivisto Annika 2.41.27; 2) Talala Petteri 2.55.63; 3) Kankaanpää Aaro 3.01.75; 4) Mäki-Rautila Johannes 3.03.23; 5) Niemelä Jiina 3.07.14; 6) Saarela Kaapo 3.11.71; 7) Karjanlahti Serafiina 3.13.40; 8) Talala Oskari 3.15.32; 9) Mäki-Rautila Vilho 3.17.25; 10) Aitaneva Laura-Kaisa 3.20.19; 11) Lehtonen Eetu 3.23.6; 12) Säntti Kaapo 3.28.48; 13) Lounela Henrik 3.33.48; 14) Mäki-Jouppila Juho 3.34.39; 15) Rauhala Julia 3.36.1; 16) Latva-Koivisto Matias 3.41.99; 17) Mäenpää Saveli 3.42.69; 18) Köykkä Veikko 3.45.69; 19) Karjanlahti Fiia 3.46.46; 20) Katajamäki Veeti 3.46.68; 21) Aitaneva Petteri 3.48.35; 22) Viitala Annu 3.48.95; 23) Tapanainen Mico 3.53.60; 24) Järvinen Saaga 3.58.35; 25) Mäenpää Severi 4.00.04; 26) Köykkä Vilho 4.00.26; 27) Lehtonen Aamu 4.02.10; 28) Koskenkorva Siiri 4.05.35; 29) Kankaanpää Riku 4.05.87; 30) Hautamäki Helmiina 4.10.09; 31) Katajamäki Noel 4.16.84; 32) Latva-Koivisto Emilia 4.19.75; 33) Mattila Mauri 4.24.66; 34) Kankaanpää Katariina 4.28.90; 35) Mäenpää Kunto 4.41.39; 36) Hankaniemi Juho 4.45.09; 37) Yli-Hannuksela Otso 4.45.85; 38) Ketola Viivi 4.47.03; 39) Koskenkorva Taimi 5.03.00; 40) Issakoff Nooa 5.28.83; 41) Saunamäki Rami 5.34.98; 42) Järvinen Paulus 5.45.34; 43) Huhtakoivisto Hermanni 6.27.88; 44) Issakoff Amanda 6.47.97; 45) Ketola Vilho 6.48.24;

 

Osallistujia 137

Kauden päätöstilaisuus Koskenkorvan Urheilutalolla 29.11.2015 klo 15.00. Kahvitus alkaa klo 14.30

 

Duudsonit Activity Park -Olympialaiset Honkalanmäen kentällä 10.8.2015 klo 18.00

yhteistyössä KoU YU-jaoston kanssa.

Sarjat 5, 7, 9, 11 ja 13 -vuotialle.

Lajit:

5 ja 7 -vuotiaille

- 40 m:n juoksu Plasto kuorma-autoja työntämällä

- pallonheitto

9, 11 ja 13 -vuotiaille

- 60 m:n juoksu

- turbokeihäs

 

 

Ilmoittautuminen klo 17.15-17.45. Olkaa ajoissa paikalla.

Kaikille osallistujille palkintona vapaalippu DAP:iin Seinäjoelle (käytettävä ennen syyslomaviikkoa). Joka sarjan kolme parasta palkitaan lisäksi pokaalein. Pokaalit lahjoittaa Low and Loud.

Palkintojen jakajana toimii yleisurheilija, Pekingin olympialaisten edustaja, Niina Kelo.

Tervetuloa!

KoU YU:n kauden päättäjäiset ovat loppuvuonna marras-joulukuussa. Tilaisuudessa palkitaan sarjakilpailuissa 7-8 kertaa kisanneet pienellä pokaalilla ja kaikkina 9 kertana kisanneet isolla pokaalilla. Seuratkaa tarkemman ajankohdan ja palkittavien ilmoittelua näillä sivuilla sekä Facebookissa esim. Koskenkorvan kylä -sivulla.

TYTÖT 5 40 m
1) Viitamäki Camilla 8,6; 2) Koskenkorva Taimi 9,4; 3) Kankaanpää Katariina 9,7; 4) Pakkala Mette 9,9; 5) Jussinmäki Nenna 10,1; Kiuru Iisa 10,1; 7) Harju Heta 10,5; Saxholm Aada 10,5; 9) Korkiamäki Ronja 10,6; Paasovaara Jasmina 10,6; 11) Kariluoma Saana 10,8; 12) Rantamäki Siiri 11,0; 13) Latvatalo Saara 11,5; 14) Mäenpää Emma 11,9; 15) Korpela Hely 12,0; Niemistö Laura 12,0; 17) Kettunen Oona 12,4; Neva-Keturi Hilma 12,4; 19) Lehtimäki Tiia 12,6; Tolonen Aada 12,6; 21) Neva-Keturi Joanna 12,8; 22) Åkerman Venla 13,5; 23) Paasovaara Jenniina 13,7; 24) Niemi Essi 13,9; Saarela Venla 13,9; 26) Mäki-Latvala Ilona 14,9; 27) Asunmaa Aurora 15,1; 28) Rantanen Aino 15,3; 29) Heikkilä Minja-Maaria 15,4; Issakoff Amanda 15,4; 31) Valli Emilia 15,7; 32) Tuomisto Henni 15,9; Köykkä Linnea 15,9; 34) Niemelä Jila 16,2; 35) Kurjenluoma Kerttu 16,7; 36) Neva-Keturi Alma 24,2;

KOSSUSUPER @ INSTAGRAM

01 RUUTU SUPERPESISVIDEOT