Ajankohtaista
/images/YLEISURHEI.jpg

Kauden päätöstilaisuus Koskenkorvan Urheilutalolla 29.11.2015 klo 15.00. Kahvitus alkaa klo 14.30

 

 

KoU YU Sarjakilpailujen palkittavat vuonna 2015

 

7 tai 8 kertaa kilpailleet tytöt

 

T5-sarja:

Asunmaa Aurora

Kariluoma Saana

Korkiamäki Ronja

Koskenkorva Taimi

Kurjenluoma Kerttu

Mäenpää Emma

Neva-Keturi Hilma

Niemi Essi

Niemistö Laura

Paasovaara Jasmina

Paasovaara Jenniina

Rantanen Aino

Saari Jasmin

Saxholm Aada

Tuomisto Henni

Viitamäki Camilla

Åkerman Venla

 

T7-sarja:

Hautaniemi Anni

Ketola Viivi

Koskenkorva Siiri

Kuusisto Nelli

Laasanen Olivia

Niemi Ella

Päivärinta Venla

Rauhala Julia

Saari Juulia

Yli-Kojola Veera

Åkerman Neea

 

T9-sarja:

Kankaanpää Sanni

Kivimäki Joanna

Vainionpää Iida

 

T11-sarja:

Lehtimäki Emilia

Viitala Annu

 

9 kertaa kilpailleet tytöt

 

T5-sarja:

Heikkilä Minja-Maaria

Issakoff Amanda

Kankaanpää Katariina

Kettunen Oona

Korpela Hely

Niemelä Jila

Saarela Venla

Valli Emilia

 

T7-sarja:

Mäkelä Neea

Viianen Sanni

 

T9-sarja:

Niemelä Jiina

Hautamäki Helmiina

 

T11-sarja:

Aitaneva Laura-Kaisa

Latva-Koivisto Emilia

 

7 tai 8 kertaa kilpailleet pojat

 

P5-sarja:

Asunmaa Iisak

Issakoff Nooa

Koskenkorva Kaapo

Kurjenluoma Jaakko

Köykkä Veikko

Niemi Jesse

Perkka Niilo

 

P7-sarja:

Haapoja Juuso

Hankaniemi Eetu

Kariluoma Saku

Kuusisto Saku

Köykkä Vilho

Mikkola Weli

 

P9-sarja:

Hankaniemi Juho

Issakoff Vili

Kiviharju Samuel

Pihlamo Mike

Saari Juho

Tapanainen Mico

Tuomisto Lassi

Viitala Ami

 

P11-sarja:

Mäenpää Niko

Saarela Kaapo

 

P13-sarja:

Viitala Aki

Hietaharju Niko

Tuomisto Jesse

 

9 kertaa kilpailleet pojat

 

P5-sarja:

Antila Elmeri

Heikkilä Kimi

Katajamäki Noel

Valli Akseli

 

P7-sarja:

Aitaneva Petteri

Katajamäki Veeti

Niemelä Jatu

 

P9-sarja:

Latva-Koivisto Matias

Viianen Niko

 

P11-sarja:

Mäki-Jouppila Juho

 

800 m:n juoksuun 9 kertaa osallistuneet:

Aitaneva Laura-Kaisa

Aitaneva Petteri

Latva-Koivisto Emilia

Mäki-Jouppila Juho

 

Ryhtityttönä palkitaan :

Uimarihuhta Eveliina

 

Ranking-tilastoissa parhaimmat Koskenkorvalaiset:

1. Latva-Koivisto Annika, tyttömalja

2. Säntti Sanni

3. Aitaneva Laura-Kaisa

 

1. Latva-Koivisto Ari, poikamalja

2. Latva-Koivisto Matias

 

Jari Mäki -kiertopalkinto vuoden yleisurheiluteosta:

Mänty Riikka

 

KOSSUSUPER @ INSTAGRAM

01 RUUTU SUPERPESISVIDEOT