Ajankohtaista
/images/YLEISURHEI.jpg
×

Huomautus

There is no category chosen or category doesn't contain any items

ABC SARJAKILPAILUT KOSKENKORVAN HONKALAMÄEN KENTÄLLÄ KESÄKUU 2015

Eepeen Ilmajoen toimipaikat (S-market Koskenkorva, S-market Ilmajoki, Agrimarket Ilmajoki ja ABC Ilmajoki) palkitsivat kaikki osanottajat mitallilla ja pillimehulla.


TYTÖT 5 40 m
1) Saukko Luminia 7,7; 2) Kankaanpää Katariina 9,3; 3) Ania Saga 9,7; 4) Paasovaara Jasmina 9,9; 5) Koskenkorva Taimi 10,0; 6) Lehtimäki Venja 10,1; 7) Kariluoma Saana 10,5; 8) Korkeamäki Ronja 10,7; 9) Niemistö Laura 11,2; 10) Saxholm Aada 11,3; 11) Mäenpää Emma 11,4; 12) Korpela Hely 11,6; 13) Lehtinen Milena 11,7; 14) Latvatalo Saara 11,9; Kettunen Oona 11,9; 16) Neva-Keturi Hilma 12,6; 17) Saari Jasmin 13,2; Neva-Keturi Joanna 13,2; 19) Saarela Venla 13,3; 20) Åkerman Venla 14,0; 21) Niemi Essi 14,1; 22) Issakoff Amanda 14,3; 23) Katajamäki Mette 14,5; 24) Mäenpää Sivea 14,6; 25) Niemelä Jila 14,8; 26) Rantanen Aino 14,9; 27) Paasovaara Jenniina 15,2; 28) Hosioja Enni 17,2; 29) Heikkilä Minja-Maaria 17,8; 30) Kurjenluoma Kerttu 18,6; 31) Valli Emilia 19,0; 32) Poola Ella 20,1; 33) Viitamäki Camilla 22,0; 34) Kalapudas Sara 22,2; 35) Lehtimäki Vilma 28,7; 36) Tuomisto Henni 33,4;


TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Saari Jasmin 7,80; 2) Ania Saga 7,13; 3) Lehtimäki Venja 7,03; 4) Saukko Luminia 6,93; 5) Kankaanpää Katariina 6,46; 6) Niemistö Laura 5,85; 7) Paasovaara Jasmina 5,52; 8) Korkeamäki Ronja 5,39; 9) Saxholm Aada 5,26; 10) Latvatalo Saara 5,15; 11) Kariluoma Saana 4,56; 12) Korpela Hely 4,36; 13) Neva-Keturi Hilma 4,35; 14) Koskenkorva Taimi 4,17; 15) Viitamäki Camilla 4,00; 16) Mäenpää Sivea 3,73; 17) Åkerman Venla 3,10; 18) Saarela Venla 2,99; 19) Mäenpää Emma 2,98; 20) Lehtinen Milena 2,90; 21) Kalapudas Sara 2,88; 22) Katajamäki Mette 2,70; 23) Kettunen Oona 2,62; 24) Neva-Keturi Joanna 2,54; 25) Niemi Essi 2,45; 26) Rantanen Aino 2,23; 27) Valli Emilia 2,15; 28) Paasovaara Jenniina 2,13; 29) Kurjenluoma Kerttu 2,12; 30) Issakoff Amanda 2,08; 31) Poola Ella 2,02; 32) Tuomisto Henni 1,96; 33) Heikkilä Minja-Maaria 1,95; 34) Niemelä Jila 1,85; 35) Neva-Keturi Alma 1,26;


TYTÖT 7 40 m
1) Yli-Nisula Iida 8,2; 2) Rauhala Julia 8,3; 3) Talala Siiri 8,5; Päivärinta Venla 8,5; 5) Ania Sara 8,6; Niemelä Suvi-Helmi 8,6; 7) Laasanen Olivia 8,7; Koskenkorva Siiri 8,7; 9) Kuusisto Nelli 8,8; 10) Åkerman Neea 8,9; 11) Murtomäki Nana 9,0; 12) Mäkelä Neea 9,1; 13) Niemi Ella 9,2; 14) Yli-Kojola Veera 9,6; 15) Saari Juulia 9,7; Kalapudas Ronja 9,7; 17) Viianen Sanni 10,0; Latva-Kiskola Joanna 10,0; 19) Ketola Viivi 10,1; 20) Tuomisto Viia 10,8; Hietikko Lilja 10,8;


TYTÖT 7 PALLONHEITTO
1) Rauhala Julia 17,98; 2) Laasanen Olivia 13,94; 3) Koskenkorva Siiri 12,83; 4) Mäkelä Neea 12,59; 5) Ania Sara 11,77; 6) Murtomäki Nana 11,01; 7) Talala Siiri 10,13; 8) Latva-Kiskola Joanna 8,51; 9) Viianen Sanni 8,08; 10) Päivärinta Venla 7,99; 11) Niemelä Suvi-Helmi 7,66; 12) Yli-Nisula Iida 7,40; 13) Ketola Viivi 6,88; 14) Niemi Ella 6,48; 15) Åkerman Neea 6,46; 16) Yli-Kojola Veera 6,44; 17) Tuomisto Viia 5,90; 18) Hietikko Lilja 5,67; 19) Kuusisto Nelli 5,26; 20) Saari Juulia 4,51; 21) Kalapudas Ronja 4,12;


TYTÖT 9 40 m
1) Niemelä Jiina 7,3; 2) Vainionpää Iida 7,8; 3) Röyskö Iina 8,3; 4) Rintamäki Janika 8,3; 5) Jyllilä Miila 8,4; 6) Karlsson Lovisa 8,5; 7) Hautamäki Helmiina 8,8; 8) Kankaanpää Sanni 8,9; 9) Ala-Katara Saana 9,1; 10) Ylisaukko-oja Aliisa 9,1;


TYTÖT 9 KUULA
1) Kankaanpää Sanni 3,72; 2) Niemelä Jiina 3,21; 3) Karlsson Lovisa 3,14; 4) Ylisaukko-oja Aliisa 2,73; 5) Rintamäki Janika 2,71; 6) Vainionpää Iida 2,66; 7) Hautamäki Helmiina 2,59; 8) Jyllilä Miila 2,51; 9) Ala-Katara Saana 1,98;


TYTÖT 11 100 m
1) Aitaneva Laura-Kaisa 15,5; 2) Sundberg Eerika 15,6; 3) Latva-Koivisto Emilia 17,5; 4) Latvatalo Noora 18,0; 5) Päivärinta Elsa 18,1; 6) Latvatalo Veera 19,2; 7) Viitala Annu 19,5; 8) Vainionpää Emmi 19,6; 9) Hosioja Kiia 19,7; 10) Lehtimäki Emilia 20,3; 11) Pelander Meimi 26,2; 0


TYTÖT 11 PITUUS
1) Aitaneva Laura-Kaisa 3,99; 2) Latva-Koivisto Emilia 3,59; 3) Sundberg Eerika 3,48; 4) Päivärinta Elsa 3,28; 5) Lehtimäki Emilia 2,63; 6) Viitala Annu 2,62; 7) Hosioja Kiia 2,49; 8) Vainionpää Emmi 2,36; 9) Pelander Meimi 1,85;


TYTÖT 13 100 m
1) Sundberg Pauliina 14,9; 2) Pirilä Senni 15,3; 3) Rantala Neea 15,6; 4) Mukkala Aada 17,9; 5) Karlsson Salli 18,2;


TYTÖT 13 PITUUS
1) Sundberg Pauliina 4,10; 2) Rantala Neea 3,94; 3) Mukkala Aada 3,01; 4) Karlsson Salli 2,79;


TYTÖT 15 100 m
1) Tuomisto Viivi 14,5; 2) Kenkkilä Sofia 15,6;


TYTÖT 15 PITUUS
1) Tuomisto Viivi 3,84;


POJAT 5 40 m
1) Köykkä Veikko 9,5; 2) Heikkilä Kimi 9,7; 3) Huhta-Koivisto Hermanni 10,9; 4) Valli Akseli 10,3; 5) Katajamäki Noel 10,7; Tuomikoski Frans 10,7; 7) Issakoff Nooa 10,8; Ojala Veeti 10,8; 9) Karvonen Kasper 11,0; 10) Antila Elmeri 11,4; 11) Kurjenluoma Jaakko 12,2; Loppi Wilho 12,2; 13) Nygård Niklas 13,2; 14) Huikku Maxim 13,6; 15) Karvonen Oskar 14,5; 16) Vekola Aaro 14,7; 17) Yli-Kojola Vilho 17,8; 18) Niemi Jesse 18,3; 19) Ojala Jesse 19,8; 20) Viitamäki Luukas 20,2; 21) Koskenkorva Kaapo 22,7; 22) Lehtiniemi Viljo 26,6;


POJAT 5 PALLONHEITTO
1) Huhta-Koivisto Hermanni 10,21; 2) Köykkä Veikko 9,15; 3) Katajamäki Noel 8,61; 4) Valli Akseli 8,32; 5) Issakoff Nooa 8,14; 6) Loppi Wilho 8,02; 7) Tuomikoski Frans 8,00; 8) Karvonen Kasper 7,02; 9) Mäenpää Kunto 6,06; 10) Huikku Maxim 5,14; 11) Ojala Veeti 4,70; 12) Heikkilä Kimi 4,23; 13) Kurjenluoma Jaakko 3,83; 14) Vekola Aaro 3,63; 15) Karvonen Oskar 3,62; 16) Antila Elmeri 3,39; 17) Nygård Niklas 3,33; 18) Niemi Jesse 3,05; 19) Ojala Jesse 2,60; 20) Koskenkorva Kaapo 2,33; 21) Tapanainen Miro 1,90; 22) Mäkelä Valle 1,84; 23) Yli-Kojola Vilho 1,40; 24) Lehtiniemi Viljo 1,06; 25) Viitamäki Luukas 0,90;


POJAT 7 40 m
1) Aitaneva Petteri 7,9; 2) Köykkä Vilho 8,1; 3) Mäenpää Saveli 8,3; 4) Mikkola Weli 8,7; Kuusisto Saku 8,7; Norrgård Teemu 8,7; 7) Niemelä Jatu 8,8; 8) Haapoja Juuso 8,9; 9) Katajamäki Veeti 9,0; Järvinen Elias 9,0; 11) Mukkala Onni 9,3; Hankaniemi Eetu 9,3; 13) Kariluoma Saku 9,8; Norrgård Tino 9,8; 15) Paakkinen Juuso 9,9; Honkala Urho 9,9; 17) Pohjois-Koivisto Rasmus 11,3; 18) Mantere Mico 11,7;


POJAT 7 PALLONHEITTO
1) Aitaneva Petteri 17,88; 2) Mäenpää Saveli 14,60; 3) Köykkä Vilho 13,87; 4) Mikkola Weli 12,75; 5) Norrgård Teemu 12,49; 6) Honkala Urho 11,99; 7) Norrgård Tino 11,60; 8) Niemelä Jatu 10,72; 9) Mukkala Onni 10,20; 10) Järvinen Elias 10,11; 11) Pohjois-Koivisto Rasmus 9,65; 12) Kariluoma Saku 9,60; 13) Kuusisto Saku 9,59; 14) Haapoja Juuso 8,55; 15) Paakkinen Juuso 8,38; 16) Katajamäki Veeti 7,48; 17) Hankaniemi Eetu 7,20; 18) Mantere Mico 7,00;


POJAT 9 40 m
1) Pihlamo Mike 7,5; Latva-Koivisto Matias 7,5; 3) Tapanainen Mico 7,8; Kiviharju Samuel 7,8; 5) Selkäinaho Emil 7,9; Issakoff Vili 7,9; Haavisto Alex 7,9; 8) Viitala Ami 8,0; 9) Saari Juho 8,2; 10) Tuomisto Lassi 8,3; 11) Paakkinen Joona 8,4; 12) Hankaniemi Juho 8,6; 13) Viianen Niko 9,4; 14) Hosioja Aapo 30,0;


POJAT 9 KUULA
1) Latva-Koivisto Matias 7,76; 2) Viitala Ami 5,66; 3) Viianen Niko 5,48; 4) Pihlamo Mike 5,39; 5) Tuomisto Lassi 5,22; 6) Selkäinaho Emil 4,96; 7) Mäenpää Severi 4,92; 8) Paakkinen Joona 4,74; 9) Hankaniemi Juho 4,66; 10) Haavisto Alex 4,64; 11) Saari Juho 4,16; 12) Kiviharju Samuel 3,92; 13) Tapanainen Mico 3,22; 14) Issakoff Vili 3,06;


POJAT 11 100 m
1) Saarela Kaapo 15,7; 2) Talala Oskari 15,8; 3) Mäenpää Niko 16,5; 4) Mäki-Jouppila Juho 18,2; 5) Rantala Ossi 18,2; 6) Haanpää Tuukka 22,6;


POJAT 11 PITUUS
1) Talala Oskari 3,85; 2) Mäenpää Niko 3,70; 3) Saarela Kaapo 3,70; 4) Rantala Ossi 3,40; 5) Mäki-Jouppila Juho 2,85; 6) Åkerman Riku 2,85; 7) Haanpää Tuukka 2,35;


POJAT 13 100 m
1) Hietaharju Niko 14,6; 2) Talala Petteri 15,4; 3) Tuomisto Jesse 16,0;


POJAT 13 PITUUS
1) Hietaharju Niko 4,07; 2) Tuomisto Jesse 3,94; 3) Talala Petteri 3,69; 4) Viitala Aki 3,02;


POJAT 17 100m
1) Mäki-Jouppila Aaro 14,0;


POJAT 17 PITUUS
1) Mäki-Jouppila Aaro 4,00


800 m JUOKSU
1) Mäki-Jouppila Aaro 2.48.50; 2) Rantala Neea 2.52.47; 3) Tuomisto Viivi 3.04.19; 4) Sundberg Pauliina 3.07.20; 5) Kenkkilä Sofia 3.10.15; 6) Talala Oskari 3.14.78; 7) Aitaneva Laura-Kaisa 3.16.31; 8) Sundberg Eerika 3.25.95; 9) Selkäinaho Emil 3.36.13; 10) Latva-Koivisto Matias 3.45.74; 11) Aitaneva Petteri 3.48.50; 12) Latva-Koivisto Amilia 3.48.97; 13) Mäki-Jouppila Juho 3.49.72; 14) Kiviharju Samuel 3.53.20; 15) Haavisto Alex 3.54.1; 16) Viitala Annu 3.55.54; 17) Karlsson Salli 3.55.92; 18) Rauhala Julia 3.56.35; 19) Köykkä Veikko 3.58.18; 20) Haanpää Tuukka 3.59.0; 21) Viitala Ami 4.27.70; 22) Köykkä Vilho 4.27.70; 23) Norrgård Teemu 4.27.70; 24) Valtter Tino 4.33.12; 25) Hankaniemi Juho 4.37.29; 26) Saukko Luminia 4.43.06; 27) Järvinen Elias 4.57.08; 28) Karlsson Lovisa 5.03.50; 29) Murtomäki Nana 5.11.00; 30) Ketola Viivi 5.11.89; 31) Ketola Viivi 5.12.67; 32) Talala Siiri 5.16.70; 33) Huhta-Koivisto Hermanni 5.21.53; 34) Mäenpää Kunto 5.21.53; 35) Issakoff Nooa 6.05.14; 36) Issakoff Amanda 8.19.35;

 

 

Osallistujia 159

 

 

 

KOSSUSUPER @ INSTAGRAM

01 RUUTU SUPERPESISVIDEOT