Ajankohtaista
/images/YLEISURHEI.jpg
×

Huomautus

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Koskenkorvan Urheilijoiden järjestämät kaikille avoimet ABC-yleisurheilukisojen 2014 päätöstilaisuus järjestetään Koskenkorvan Urheilutalolla 7.12.2014 klo 13.30 alkaen kahvitarjoilulla.

Kesän aikana yleisurheilukentällä kilpaili yhdeksänä maanantaina yhteensä 330 lasta ja nuorta sarjoissa T/P 5-15 vuotta, joista tyttöjä 162 ja poikia 168. Keskimäärin joka maanantai kilpailuihin osallistui 144 kilpailijaa. 800 metrin juoksuun osallistui yhteensä 93 eri kilpailijaa, keskimäärin 27 kilpailijaa joka kerta. Koskenkorvan mestaruuskilpailuihin 4.8.2014 otti osaa 128 kilpailijaa.

Kesän aikana jaettiin palkinnot kaikille kilpailijoille kolmena kertana, joista yhden kerran palkinnot tarjosi sponsorimme Ilmajoen ABC. Mestaruuskilpailuissa jaettiin mitalit kaikille kilpailijoille sijoituksen mukaan.

Kaikkina yhdeksänä kilpailuiltana osallistuneita oli 24 kilpailijaa ja lisäksi vähintään seitsemänä kertana osallistuneita 67 kilpailijaa. 800 m:n juoksuun osallistui joka kerta kaksi kilpailijaa. Heidät tullaan palkitsemaan pokaaleilla.

Lisäksi KoU YU-jaosto palkitsee ryhtitytön ja –pojan sekä kauden kolme parhaiten ranking-tilaston mukaan menestynyttä yleisurheilijatyttöä ja –poikaa. Jari Mäen lahjoittama ”Vuoden yleisurheiluteko” –kiertopalkinto jaetaan myös tilaisuudessa.

 

Palkintojen saajat:

 

T5

Ania Saga

Haapala Helmi

Heikkilä Minja-Maaria

Issakoff Amanda

Kankaanpää Katariina

Kariluoma Saana

Korpela Hely

Kuusisto Nelli

Latva-Kiskola Joanna

Latvatalo Saara

Mäenpää Emma

Mäkelä Neea

Neva-Keturi Hilma

Niemi Essi

Paasovaara Jasmina

Paasovaara Jenniina

Saarela Venla

Saari Jasmin

Saari Juulia

Tuomisto Henni

Viitamäki Camilla

Yli-Kojola Veera

T7

Ania Sara

Haapamäki Nea

Järvinen Saaga

Kankaanpää Sanni

Kivimäki Joanna

Laasanen Olivia

Niemi Ella

Talala Siiri

Viianen Sanni

 

T9

Hautamäki Helmiina

Issakoff Rebekka

Lehtimäki Emilia

Viitala Annu

Ylisaukko-oja Aliisa

 

T11

Ahonen Maija

Aitaneva Laura-Kaisa

Kallinen Charlotta

Latva-Koivisto Emilia

Latvala Elli

Latvala Emma

Yli-Rasku Armi

 

T13

Hietaharju Minna

 

P5

Antila Elmeri

Hankaniemi Eetu

Heikkilä Kimi

Issakoff Nooa

Jalava Jimi

Järvinen Elias

Järvinen Paulus

Kariluoma Saku

Katajamäki Noel

Katajamäki Veeti

Kurjenluoma Jaakko

Köykkä Veikko

Lepistö Leo

Lepistö Sulo

Loppi Vilho

Metsä-Turja Eero

Metsä-Turja Jaakko

Mäenpää Eeli

Noppa Konsta

Perkka Niilo

Talasmäki Eetu

 

P7

Aitaneva Petteri

Issakoff Vili

Jokilehto Jaakko

Ketola Taavi

Kuusisto Saku

Köykkä Vilho

Mukkala Onni

Mäenpää Saveli

Mäki-Rautila Vilho

Noppa Miska

Saari Juho

Tapanainen Mico

Viitala Ami

 

P9

Hankaniemi Juho

Jokilehto Jussi

Latva-Koivisto Matias

Mäki-Jouppila Juho

Perkka Akseli

Perkka Lauri

Tuomisto Lassi

Viianen Niko

 

P11

Mäenpää Niko

Åkerman Riku

 

P13

Ahonen Matti

Viitala Aki

 

P15

Ahonen Antti

800 m:n juoksu

Mäki-Jouppila Juho

Viitala Aki

 

Ryhtityttö ja –poika

Loppi Venla

Mäki-Jouppila Aaro

 

Tyttö- ja poikamaljat sekä varusterahat

Säntti Sanni

Latva-Koivisto Annika

Uimarihuhta Eveliina

Latva-Koivisto Ari

Latva-Koivisto Matias

Nevala Miro

 

Vuoden yleisurheiluteko

Latva-Koivisto Virpi

 

 

KOSSUSUPER @ INSTAGRAM

01 RUUTU SUPERPESISVIDEOT