Ajankohtaista
/images/YLEISURHEI.jpg

KELLOLIIKE HAUTANIEMI Sponsoroi mitalit kaikille osallistujille.

 

  TYTÖT 5                
                   
      40 m 40 m pallonheitto pallonheitto pisteet    
  nimi   aika pisteet m pisteet yhteensä    
1 Mäkelä Ninni   9,8 159 10,40 208 367    
2 Mäkelä Lumina   9,2 224 6,14 91 315    
3 Piirto Nia   9,6 178 6,91 110 288    
4 Mäntylä Neela   16,2 3 12,05 259 262    
5 Neva-Keturi Alma   9,7 168 5,91 86 254    
6 Korpi-Kaija Iida   10,6 103 7,06 114 217    
7 Pienimäki Sofi   10,2 128 5,59 78 206    
8 Holkko Mette   11,1 79 6,37 97 176    
9 Kuljunlahti Sylvi   10,4 115 3,65 38 152    
10 Yli-Rasku Linnea   11,2 75 3,52 35 110    
11 Ketola Cecilia   11,4 68 3,46 34 102    
12 Kariluoma Saaga   11,9 52 3,78 40 92    
13 Jurva Fiia   14,2 15 4,08 46 61    
14 Uitto Emilia   13,8 19 3,01 26 45    
15 Tiainen Silvia   13,2 26 2,42 16 43    
16 Hakamaa Anni   14,0 17 2,52 18 35    
17 Rantanen Linnea   13,5 22 1,65 5 28    
18 Riihimäki Vilma     0 2,97 25 25    
18 Mäki-Latvala Anni   16,9 0 2,95 25 25    
20 Hakamaa Elmi     0 2,69 21 21    
21 Hööpakka Martta   14,1 16 1,48 3 19    
22 Karjalainen Jennika   19,4 0 1,90 9 9    
23 Kivimäki Mila   23,4 0 1,75 6 6    
24 Haavisto Selena   33,0 0   0 0    
                   
  TYTÖT 7                
                   
      40 m 40 m pallonheitto pallonheitto pisteet    
  nimi   aika pisteet m pisteet yhteensä    
1 Kettunen Oona   8,2 173 11,18 90 263    
2 Tolonen Aada   8,4 152 10,89 87 238    
3 Neva-Keturi Hilma   9,1 97 13,48 122 219    
4 Saari Jasmin   9,0 104 11,0 88 192    
5 Mäenpää Sivea   8,7 125 8,90 62 187    
6 Kariluoma Saana   9,3 86 11,76 98 184    
7 Tuomisto Henni   10,0 56 11,53 95 151    
8 Heikkilä Minja-Maaria   8,8 117 6,27 33 151    
9 Ala-Varvi Sanni   9,2 91 8,59 58 150    
10 Riihimäki Venla   9,4 81 8,07 53 133    
11 Lehtinen Laura   9,5 76 8,37 56 132    
12 Ojala Emmi   10,0 56 9,46 69 125    
13 Åkerman Venla   10,2 50 8,72 60 110    
14 Lassila Nelli   9,7 67 6,58 37 104    
15 Paasovaara Jenniina   9,5 76 4,78 19 95    
16 Liljeqvist Emma   10,9 32 6,25 33 66    
17 Laasanen Emma   11,4 24 5,07 22 46    
                   
  TYTÖT 9                
                   
      60 m 60 m pituus pituus pisteet    
  nimi   aika pisteet cm pisteet yhteensä    
1 Mäkelä Neea   10,4 167 308 138 305    
2 Saari Juulia   11,2 115 318 150 265    
3 Vakkila Sara   11,2 115 296 125 240    
4 Viitamäki Camilla   11,3 110 299 128 238    
5 Mäki-Latvala Aliisa   11,3 110 290 118 228    
5 Hietanen Miina   10,9 132 268 96 228    
7 Vainio Pinja   10,8 138 255 84 222    
8 Kankaanpää Katariina   11,6 96 282 110 206    
9 Åkerman Neea   11,1 121 251 80 201    
10 Ylikojola Veera   11,9 84 267 95 179    
11 Mäenpää Emma   13,0 52 225 59 111    
12 Ketola Viivi   12,3 71 194 38 109    
13 Korpela Hely   13,1 50 204 44 95    
14 Tuomisto Viia   13,3 46 203 44 90    
15 Mäki-Latvala Ilona   13,3 46 201 42 88    
16 Rinta Viivi   14,5 27 208 47 74    
17 Korkiamäki Ronja   13,0 52 157 19 71    
                   
  TYTÖT 11                
                   
      60 m 60 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi   aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Laasanen Olivia   10,6 152 357 202 7,39 325 679
2 Talala Siiri   10,4 167 332 168 5,84 241 576
3 Jyllilä Miila   10,7 145 322 155 5,84 241 541
4 Päivärinta Venla   11,0 126 317 149 5,53 225 500
5 Järvi Inka   10,6 152 286 114 5,40 218 484
6 Tuomisto Miina   12,4 68 250 79 3,68 133 280
7 Sihto Noora   13,6 41 205 45 3,80 139 224
                   
  TYTÖT 13                
                   
      60 m 60 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi   aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Jokelainen Maija   9,8 223 362 210 6,83 294 727
2 Viitala Annu   10,6 152 347 188 6,76 290 630
3 Lehtimäki Emilia   10,5 159 297 126 6,66 285 570
4 Hautamäki Helmiina   11,4 105 271 98 4,84 190 394
                   
  TYTÖT 15                
                   
      100 m 100 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi   aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Aitaneva Laura-Kaisa   14,8 269 446 356 8,05 362 987
                   
  POJAT 5                
                   
      40 m 40 m pallonheitto pallonheitto pisteet    
  nimi   aika pisteet m pisteet yhteensä    
1 Hööpakka Arsi   9,8 159 10,92 223 383    
2 Myllärinen Ville   9,8 159 10,75 218 377    
3 Honkala Severi   9,8 159 10,49 210 369    
4 Perälä Konsta   9,7 168 9,82 190 359    
5 Tiainen Viljami   9,4 200 7,72 131 331    
6 Viitamäki Luukas   9,9 151 8,49 152 303    
7 Rinta Eemil   10,1 135 7,83 134 269    
8 Yli-Rahnasto Lauri   11,6 61 9,04 168 229    
9 Hirvonen Milo   10,7 98 7,02 113 211    
10 Lehtiniemi Viljo   10,9 88 4,63 57 145    
11 Kivimäki Luka   11,2 75 4,67 58 133    
12 Piirto Aleksi   11,1 79 3,87 42 121    
13 Koivulahti Jonne   11,3 71 2,95 25 96    
14 Vilmunen Milo   13,1 28 3,16 29 57    
15 Leppinen Jimi   12,6 36 2,42 16 53    
16 Tapanainen Juho   12,9 31 2,47 17 48    
17 Perälä Veeti   14,5 12 3,14 28 41    
18 Mäkelä Akseli   12,8 33   0 33    
19 Riihimäki Lauri   15,1 8 2,73 21 29    
20 Kettunen Oiva   16,1 3 2,93 25 28    
21 Lehtiniemi Toivo   19,2 0 1,56 4 4    
22 Mäntylä Jasper   18,9 0 1,51 3 3    
23 Perälä Leevi   24,4 0 1,66 5 5    
24 Luoma Rasmus   19,4 0 1,19 0 0    
                   
  POJAT 7                
                   
      40 m 40 m pallonheitto pallonheitto pisteet    
  nimi   aika pisteet m pisteet yhteensä    
1 Myllärinen Aleksi   8,0 197 17,55 183 380    
2 Vainio Joona   8,4 152 15,80 156 307    
3 Mäkelä Severi   8,6 133 13,05 116 249    
4 Leppilahti Sami   8,7 125 13,10 116 241    
5 Vainio Niklas   8,6 133 11,79 98 232    
6 Pienimäki Topias   9,2 91 14,63 138 230    
7 Kortesmäki Veikko   8,8 117 12,63 110 227    
8 Ketola Vilho   9,5 76 13,48 122 198    
9 Mäkelä Valle   9,0 104 9,60 70 174    
10 Hirvonen Daniel   10,0 56 12,28 105 161    
11 Leppinen Eetu   10,0 56 11,92 100 156    
11 Rantanen Leevi   10,0 56 11,92 100 156    
13 Yli-Rahnasto Matti   10,4 44 11,11 89 133    
14 Ylikojola Vilho   10,0 56 5,20 23 79    
15 Mäki-Latvala Jaakko   12,3 13 7,61 47 60    
                   
  POJAT 9                
                   
      60 m 60 m pituus pituus pisteet    
  nimi   aika pisteet cm pisteet yhteensä    
1 Köykkä Veikko   10,8 138 316 148 286    
2 Kariluoma Saku   11,0 126 300 129 255    
3 Katajamäki Veeti   10,9 132 272 99 232    
4 Katajamäki Noel   11,0 126 276 103 230    
5 Vainio Daniel   11,4 105 272 99 205    
6 Heikkilä Kimi   11,6 96 254 83 179    
7 Huhta-Koivisto Hermanni   12,6 62 263 91 153    
8 Pienimäki Antto   12,6 62 232 64 127    
9 Mäenpää Kunto   13,6 41 230 63 103    
10 Sihto Ville   13,5 42 164 22 64    
                   
  POJAT 11                
      60 m 60 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi   aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Aitaneva Petteri   10,8 138 355 200 5,92 245 583
2 Viitala Ami   11,1 121 296 125 7,45 328 573
3 Saari Juho   10,7 145 291 119 5,35 216 480
4 Mäenpää Saveli   11,0 126 306 136 5,14 205 467
5 Köykkä Vilho   11,2 115 313 144 4,85 190 450
6 Mäkelä Ossi   11,3 110 304 134   0 244
7 Honkala Urho   19,6 0 117 4 5,27 212 216
                   
  POJAT 13                
                   
      60 m 60 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi   aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Latva-Koivisto Matias   8,9 355 357 202 7,44 327 885
2 Tuomisto Lassi   9,8 223 330 165 9,34 435 824
3 Kankaanpää Riku   10,7 145 350 192 10,00 474 811
4 Mäki-Jouppila Juho   10,3 175 336 173 6,71 288 636
5 Mäenpää Severi   11,6 96 363 211 5,61 229 537
                   
  POJAT 17                
                   
      100 m 100 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi   aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Hietaharju Niko   13,8 375 403 276 11,77 580 1231

KOSSUSUPER @ INSTAGRAM

01 RUUTU SUPERPESISVIDEOT