Ajankohtaista
/images/YLEISURHEI.jpg
Koskenkorvan Sarjakilpailut Honkalan mäen kentältä 19.6.2017
PALKINNOT SPONSOROI S-RYHMÄN ILMAJOEN TOIMIPISTEET
S-MARKET KOSKENKORVA
S-MARKET ILMAJOKI
ABC ILMAJOKI
EEPEE AGRI ILMAJOKI

TYTÖT 5 40 m
1) Mäenpää Sivea 9,5; 2) Lehtinen Laura 10,1; 3) Heikkilä Minja-Maaria 10,4; 4) Asunmaa Aurora 10,5; 5) Neva-Keturi Alma 11,7; 6) Pakkala Minea 11,8;  Laasanen Emma 11,8; 8) Mäkelä Lumina 11,9;  Saari Jasmin 11,9;  Tuomisto Henni 11,9; 11) Mäkelä Ninni 12,2; 12) Kurjenluoma Kerttu 12,6; 13) Mäntylä Neela 13,2; 14) Pihlaja Kaarina 13,3; 15) Yli-Rasku Linnea 13,4;  Lassila Nelli 13,4; 17) Hatanpää Melina 13,8; 18) Yli-Karjanmaa Nelli 15,6; 19) Kariluoma Saaga 17,3; 20) Mäki-Latvala Anni 17,7; 21) Mäenpää Sire 17,9; 22) Asunmaa Serafiina 19,1; 23) Kivimäki Lilja 20,5; 24) Oja-Lipasti Aino 25,9; 25) Aro Sofia 33,1; 

TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Tuomisto Henni 9,60; 2) Saari Jasmin 6,22; 3) Mäenpää Sivea 5,64; 4) Neva-Keturi Alma 5,12; 5) Mäkelä Ninni 4,98; 6) Asunmaa Aurora 4,38; 7) Pakkala Minea 3,75; 8) Lassila Nelli 3,55; 9) Lehtinen Laura 3,53; 10) Laasanen Emma 3,29; 11) Mäntylä Neela 3,25; 12) Pihlaja Kaarina 3,08; 13) Kurjenluoma Kerttu 2,90; 14) Yli-Karjanmaa Nelli 2,84; 15) Mäkelä Lumina 2,71; 16) Heikkilä Minja-Maaria 2,05; 17) Yli-Rasku Linnea 1,97; 18) Kivimäki Lilja 1,84; 19) Kariluoma Saaga 1,66; 20) Asunmaa Serafiina 1,59; 21) Mäenpää Sire 1,42; 22) Mäki-Latvala Anni 1,32; 23) Oja-Lipasti Aino 0,48; 

TYTÖT 7 40 m
1) Pakkala Mette 7,7; 2) Viitamäki Camilla 7,9; 3) Saukko Luminia 8,0; 4) Kariluoma Saana 8,1; 5) Harju Heta 8,2; 6) Kankaanpää Katariina 8,9; 7) Korkiamäki Ronja 9,1; 8) Kettunen Oona 9,2; 9) Tolonen Aada 9,4; 10) Mäki-Latvala Ilona 9,5; 11) Korpela Hely 9,7; 12) Talasmäki Iida 9,8;  Keskimäki Oona 9,8; 14) Saarela Venla 9,9; 15) Neva-Keturi Hilma 10,2; 16) Kokko Neea 10,6; 17) Neva-Keturi Joanna 10,9;  Välimaa Vilmiina 10,9; 19) Rantanen Aino 11,4; 

TYTÖT 7 PALLONHEITTO
1) Viitamäki Camilla 13,50; 2) Pakkala Mette 12,35; 3) Kankaanpää Katariina 12,10; 4) Saukko Luminia 11,80; 5) Saxholm Aada 9,45; 6) Harju Heta 9,05; 7) Korkiamäki Ronja 8,70; 8) Neva-Keturi Hilma 8,45; 9) Kokko Neea 8,15; 10) Kettunen Oona 7,40; 11) Korpela Hely 7,15;  Kariluoma Saana 7,15; 13) Tolonen Aada 7,00; 14) Keskimäki Oona 6,90; 15) Välimaa Vilmiina 6,55; 16) Neva-Keturi Joanna 6,25; 17) Saarela Venla 5,55; 18) Talasmäki Iida 4,50; 19) Rantanen Aino 4,10; 

TYTÖT 9 40 m
1) Mäkelä Neea 7,2;  Talala Siiri 7,2;  Pihlaja Elli 7,2;  Hautaniemi Anni 7,2; 5) Mäki-Latvala Aliisa 7,8;  Saari Juulia 7,8; 7) Ylikojola Veera 8,1; 8) Rauhala Julia 8,3; 9) Ketola Viivi 8,6; 10) Tuomisto Viia 8,7; 11) Sihto Noora 9,4; 

TYTÖT 9 PITUUS
1) Hautaniemi Anni 3,52; 2) Talala Siiri 3,06; 3) Mäkelä Neea 2,95;  Rauhala Julia 2,95; 5) Saari Juulia 2,91; 6) Pihlaja Elli 2,76; 7) Mäki-Latvala Aliisa 2,72; 8) Ketola Viivi 2,63; 9) Ylikojola Veera 2,56; 10) Tuomisto Viia 1,94; 11) Sihto Noora 1,61; 

TYTÖT 11  60 m
1) Lehtonen Aamu 10,2;  Vainionpää Iida 10,2; 3) Jokelainen Maija 11,3; 4) Hautamäki Helmiina 11,8; 5) Ala-Koskela Mikaela 12,3; 

TYTÖT 11  PITUUS
1) Lehtonen Aamu 3,39; 2) Jokelainen Maija 3,27; 3) Vainionpää Iida 3,15; 4) Hautamäki Helmiina 2,47; 5) Ala-Koskela Mikaela 2,42; 

TYTÖT 13  60 m
1) Ojala Irina 9,4; 

TYTÖT 13  KUULA
1) Ojala Irina 5,54; 

TYTÖT 15  60 m
1) Tuomisto Vilma 9,3; 

TYTÖT 15  KUULA
1) Tuomisto Vilma 6,73; 

POJAT 5 40 m
1) Leppilahti Sami 9,6; 2) Kortesmäki Veikko 9,9;  Mäkelä Arttu 9,9; 4) Ketola Vilho 10,8; 5) Kivimäki Jimi 11,0;  Mäkelä Valle 11,0; 7) Hirvonen Daniel 11,1;  Hööpakka Arsi 11,1; 9) Fält Frans 11,3;  Aro Aleksi 11,3; 11) Mäkelä Tapio 11,5;  Pitkämäki Jimi 11,5; 13) Viitamäki Luukas 11,8; 14) Leppinen Eetu 11,9; 15) Yli-Kojola Vilho 12,2; 16) Hirvonen Milo 12,5;  Perälä Konsta 12,5; 18) Oja-Lipasti Aku 12,7; 19) Honkala Severi 12,9; 20) Mäkelä Aleksi 13,0; 21) Lehtiniemi Viljo 13,2; 22) Kivimäki Matias 13,4; 23) Yli-Rahnasto Lauri 14,3; 24) Leppinen Jimi 17,9; 25) Perälä Veeti 21,7; 26) Vilmunen Milo 22,5; 27) Lehtiniemi Toivo 29,0; 28) Kokko Niilo 33,7; 29) Antila Viljami 41,9; 

POJAT 5  PALLONHEITTO
1) Aro Aleksi 11,50; 2) Leppilahti Sami 10,86; 3) Hirvonen Daniel 10,30; 4) Ketola Vilho 9,30; 5) Mäkelä Arttu 7,62; 6) Tapanainen Miro 6,96; 7) Pitkämäki Jimi 6,45; 8) Kivimäki Jimi 5,85; 9) Mäkelä Tapio 5,50; 10) Perälä Konsta 5,19; 11) Fält Frans 5,10; 12) Honkala Severi 4,78; 13) Kortesmäki Veikko 4,53; 14) Hööpakka Arsi 4,52; 15) Leppinen Eetu 4,43; 16) Yli-Rahnasto Lauri 4,27; 17) Mäkelä Valle 4,20; 18) Hirvonen Milo 3,85; 19) Lehtiniemi Viljo 3,57; 20) Oja-Lipasti Aku 3,39; 21) Yli-Kojola Vilho 3,24; 22)Kivimäki Matias 3,21; 23)Viitamäki Luukas 2,76; 24) Antila Viljami 2,60; 25) Tapanainen Juho 2,47; 26) Kokko Niilo 2,22; 27) Leppinen Jimi 1,53; 28) Perälä Veeti 1,10; 29) Lehtiniemi Toivo 0,40;

POJAT 7 40 m
1) Köykkä Veikko 7,7; 2) Katajamäki Noel 7,8; 3) Noppa Konsta 8,3;  Heikkilä Kimi 8,3;  Asunmaa Iisak 8,3; 6) Fält Joel 8,4; 7) Huhta-Koivisto Hermanni 9,1;  Mäenpää Kunto 9,1; 9) Garbali Abel 9,2; 10) Kurjenluoma Jaakko 9,4; 11) Kytölä Leevi 9,8; 12) Kulmala Lauri 10,1; 13) Vekola Aaro 10,4; 14) Sipilä Martti 13,2; 15) Yli-Rahnasto Matti 15,2; 

POJAT 7  PALLONHEITTO
1) Köykkä Veikko 20,60; 2) Huhta-Koivisto Hermanni 19,25; 3) Asunmaa Iisak 17,30; 4) Mäenpää Kunto 16,55; 5) Katajamäki Noel 14,20; 6) Fält Joel 13,80; 7) Noppa Konsta 13,35; 8) Heikkilä Kimi 12,90; 9) Sipilä Martti 10,98; 10) Garbali Abel 10,50; 11) Kurjenluoma Jaakko 9,20; 12) Vekola Aaro 8,95; 13) Yli-Rahnasto Matti 8,46; 14) Kulmala Lauri 5,73; 15) Kytölä Leevi 5,63; 

POJAT 9  40 m
1) Mäkelä Matti 7,1; 2) Katajamäki Veeti 7,3; 3) Köykkä Vilho 7,5; 4) Garbali Emil 7,7; 5) Heikkilä Elias 8,0;  Järvinen Elias 8,0;  Kariluoma Saku 8,0; 8) Hankaniemi Eetu 8,1; 9) Gardemeister Remu 8,5; 10) Löppönen Onni 8,7; 11) Honkala Urho 8,8; 12) Joronen Aatu 8,9; 13) Mäenpää Eeli 9,5; 14) Sihto Ville 10,8; 

POJAT 9 PITUUS
1) Mäkelä Matti 3,30; 2) Köykkä Vilho 3,05; 3) Garbali Emil 2,77; 4) Katajamäki Veeti 2,71; 5) Heikkilä Elias 2,57;  Järvinen Elias 2,57;  Kariluoma Saku 2,57; 8) Hankaniemi Eetu 2,56; 9) Löppönen Onni 2,48; 10) Mäenpää Eeli 2,38; 11) Joronen Aatu 2,28; 12) Gardemeister Remu 2,16; 13) Sihto Ville 2,10; 

POJAT 11  60 m
1) Gardemeister Joni 10,5; 2) Tolonen Aatu 10,7; 3) Pihlamo Mike 11,1; Saari Juho 11,1; 5) Tapanainen Mico 11,2; 6) Noppa Miska 11,7; 7) Hankaniemi Juho 12,0; 

POJAT 11  PITUUS
1) Pihlamo Mike 3,62; 2) Tapanainen Mico 3,33; 3) Gardemeister Joni 3,15; 4) Mäenpää Severi 3,04; 5) Saari Juho 2,90; 6) Tolonen Aatu 2,89; 7) Noppa Miska 2,83; 8)Tuomisto Lassi 2,81;  9)Hankaniemi Juho 2,80; 

POJAT 13  60 m
1) Saarela Kaapo 9,5; 2) Pihlajaniemi Otto 9,6; 3) Tolonen Aaron 9,7; 4) Mäki-Jouppila Juho 10,1; 

POJAT 13  KUULA
1) Luoma Erno 7,64; 2) Saarela Kaapo 7,09; 3) Mäki-Jouppila Juho 5,96; 

POJAT 15  KUULA
1) Viitala Aki 9,00;

800 m JUOKSU
1) Pihlajaniemi Otto 3.05.0; 2) Pihlajaniemi Pasi 3.12.0; 3) Lehtonen Eetu 3.18.0; 4) Tuomisto Vilma 3.21.0; 5) Köykkä Veikko 3.25.0; 6) Ojala Irina 3.38.0; 7) Tapanainen Mico 3.39.0; 8) Mäki-Jouppila Juho 3.41.0; 9) Katajamäki Aleksi 3.42.0; 10) Rauhala Julia 3.49.0; 11) Pihlaja Elli 3.51.0; 12) Joronen Aatu 3.58.0; 13) Katajamäki Veeti 3.59.0; 14) Mäkelä Neea 4.00.0; 15) Katajamäki Noel 4.02.0; 16) Huhta-Koivisto Hermanni 4.05.0; 17) Luoma Erno 4.10.0; 18) Ketola Viivi 4.12.0; 19) Pakkala Mette 4.17.0; 20) Viitala Aki 4.20.0; 21) Mäenpää Eeli 4.22.0; 22) Talala Siiri 4.23.0; 23) Saari Juulia 4.23.0; 24) Hankaniemi Juho 4.33.0; 25) Keskimäki Oona 4.46.0;  Korpela Hely 4.46.0; 27) Harju Heta 4.55.0; 28) Sihto Ville 5.18.0; 29) Sihto Noora 5.41.0;  Ketola Vilho 5.41.0; 31) Noppa Konsta 6.40.0; 32) Ala-Koskela Mikaela 6.49.0; 33) Asunmaa Iisak 7.03.0; 34) Noppa Miska 7.12.0; 

OSALLISTUJAMÄÄRÄ  138   
     

KOSSUSUPER @ INSTAGRAM

ruutu logo turkoosiVIDEOT