Ajankohtaista
/images/YLEISURHEI.jpg
×

Huomautus

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Kisat yhteistyössä:

Duudsonit Activity park

Ilmajoki-Lehti

Kou YU-Jaosto

 

Kaikille osallistujille vapaalippu Duudsonit Activity Parkiin

 

 

 

TYTÖT 3 PLASTO KUORMA-AUTO JUOKSU 40m
1) Mäntylä Neela 15,9; Mäkelä Lumina 15,9; 3) Soininen Ellinoora 18,3; 4) Plattonen Angel 21,0; 5) Hatanpää Melina 21,6; 6) Korpikaija Iida 22,6; 7) Saloniemi Kerttu 25,8; Kuljunlahti Sylvi 25,8; 9) Hakamaa Anni 27,0; 10) Mäkelä Ninni 28,5; 11) Ketelä Lotta 29,5; 12) Pellonpää Eerika 30,5; 13) Sissala Elessa 36,0; 14) Riihimäki Vilma 36,6; 15) Mäenpää Sire 37,6; 16) Hautamäki Adessa 38,7; 17) Pärynen Elsa 43,3; 18) Uitto Emilia 1.12,1;


TYTÖT 3 PALLONHEITTO
1) Mäntylä Neela 4,26; 2) Pärynen Elsa 3,30; 3) Mäkelä Ninni 3,14; 4) Mäkelä Lumina 2,75; 5) Hakamaa Anni 1,95; 6) Sissala Elessa 1,93; 7) Hatanpää Melina 1,83; 8) Hautamäki Adessa 1,68; 9) Korpikaija Iida 1,47; 10) Saloniemi Kerttu 1,40; 11) Riihimäki Vilma 1,20; 12) Ketelä Lotta 1,05; 13) Pellonpää Eerika 0,93; 14) Mäenpää Sire 0,90; 15) Uitto Emilia 0,47;

 

TYTÖT 5 PLASTO KUORMA-AUTO JUOKSU 40m
1) Harju Heta 10,0; 2) Metsäranta Julia 11,3; 3) Hietaoja Aino 11,7; 4) Issakoff Amanda 11,8; Ristiluoma Elli 11,8; 6) Lehtinen Milena 11,9; 7) Saari Jasmin 12,1; 8) Mäenpää Sivea 12,2; 9) Riihimäki Venla 12,3; 10) Varismäki Kerttu 12,7; 11) Majaniemi Lumina 13,0; 12) Hautala Ella 13,2; Kurikka Elli-Noora 13,2; 14) Mäntymäki Aada 13,3; 15) Udelius Anni 13,7; Perälä Heini 13,7; Ojala Emmi 13,7; 18) Uusimäki Ilona 13,9; 19) Viljanmaa Unna 14,4; 20) Stenberg Lila 14,6; Valli Aada 14,6; 22) Äijö Aliina 14,9; 23) Hautamäki Iida 15,0; 24) Valli Emilia 15,2; 25) Åkerman Venla 16,3; 26) Lähteenmaa Helmi 16,7; 27) Aalto Eevi 17,0; 28) Rosenvall Pinja 21,2; 29) Niemelä Jila 33,2;


TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Harju Heta 8,44; 2) Hietaoja Aino 8,42; 3) Udelius Anni 7,48; 4) Ristiluoma Elli 7,43; 5) Perälä Heini 7,34; 6) Äijö Aliina 6,98; 7) Ojala Emmi 6,73; 8) Riihimäki Venla 6,36; 9) Lehtinen Milena 6,33; 10) Varismäki Kerttu 6,20; 11) Åkerman Venla 6,06; 12) Viljanmaa Unna 5,94; 13) Lähteenmaa Helmi 5,06; 14) Aalto Eevi 5,04; 15) Mäenpää Sivea 5,01; 16) Niemelä Jila 4,99; 17) Issakoff Amanda 4,82; 18) Kurikka Elli-Noora 4,70; 19) Hautala Ella 4,31; 20) Uusimäki Ilona 4,27; 21) Stenberg Lila 4,18; 22) Hölsö Vilma 4,16; 23) Mäntymäki Aada 4,13; 24) Valli Emilia 4,07; 25) Metsäranta Julia 3,78; 26) Saari Jasmin 3,49; 27) Hautamäki Iida 3,37; 28) Majaniemi Lumina 2,99;


TYTÖT 7 40 m
1) Lähdesmäki Isabella 7,8; 2) Viitamäki Camilla 7,9; 3) Åkerman Neea 8,0; 4) Mäkelä Neea 8,1; 5) Kankaanpää Katariina 8,3; Ruotsalainen Neea 8,3; 7) Kukkonen Serafia 8,5; 8) Mäntymäki Viivi 8,6; Mäkelä Senni 8,6; 10) Hautala Melina 8,7; 11) Ristiluoma Alisa 8,8; 12) Plattonen Yelina 8,9; 13) Saloniemi Siiri 9,0; 14) Kurikka Anna-Maria 9,2; 15) Tuomisto Viia 9,3; 16) Latvatalo Saara 9,6; Uusimäki Minttu 9,6; Ojanen Jenna 9,6; 19) Ojala Josefina 9,7; Kari Ninni 9,7; 21) Karvonen Adeliina 9,9; Mäenpää Emma 9,9; 23) Toivola Miisa 10,0; 24) Hakamäki Milla 10,1; Korkiamäki Ronja 10,1; 26) Lehtimäki Tiia 10,2; 27) Rinta Viivi 10,3; 28) Ylitalo Seela 10,5; 29) Korpela Hely 10,9; 30) Kuljunlahti Venla 11,1; 31) Mäkelä Minttu 12,4;


TYTÖT 7 TURBOKEIHÄS
1) Mäkelä Neea 11,12; 2) Lähdesmäki Isabella 9,62; 3) Tuomisto Viia 8,07; 4) Kurikka Anna-Maria 8,03; 5) Mäkelä Senni 7,28; 6) Kankaanpää Katariina 6,75; 7) Hakamäki Milla 5,85; 8) Kukkonen Serafia 5,24; 9) Viitamäki Camilla 5,19; 10) Saloniemi Siiri 4,95; 11) Ruotsalainen Neea 4,87; 12) Hautala Melina 4,84; 13) Ristiluoma Alisa 4,66; 14) Toivola Miisa 4,20; 15) Rinta Viivi 3,87; 16) Ylitalo Seela 3,80; 17) Ojala Josefina 3,78; 18) Åkerman Neea 3,65; 19) Korpela Hely 3,55; 20) Ojanen Jenna 3,36; 21) Latvatalo Saara 3,19; 22) Korkiamäki Ronja 3,15; 23) Mäkelä Minttu 3,00; 24) Karvonen Adeliina 2,75; 25) Lehtimäki Tiia 2,53; 26) Uusimäki Minttu 2,10; 27) Mäenpää Emma 1,72;


TYTÖT 9 40 m
1) Niemelä Jiina 7,0; 2) Kalliomäki Salla 7,3; 3) Kivimäki Joanna 7,4; 4) Salovaara Aurora 7,5; Hautamäki Anni 7,5; 6) Ojantola Riina 7,6; 7) Lähdesmäki Gabriella 7,7; 8) Lanamäki Nenne 8,0; Jyllilä Miila 8,0; 10) Lehto Juliandra 8,1; 11) Peräaho Hilda 8,4; Korpilahti Miia 8,4; 13) Yli-Hannuksela Neea 8,5; Mäkelä Saimi 8,5; Ala-Katara Saana 8,5; 16) Koivisto Hilmaliina 8,6; 17) Metsäranta Jenni 8,7; Kankaanpää Sanni 8,7; Anttila Olivia 8,7; 20) Ojanen Jasmin 8,8; 21) Koski Elsi 8,9; 22) Kiviharju Tiia 9,0; 23) Latva-Korpela Juulia 9,2; 24) Lehtimäki Iina 9,4; 25) Lehdontie Melissa 10,3;


TYTÖT 9 TURBOKEIHÄS
1) Kalliomäki Salla 12,82; 2) Salovaara Aurora 10,39; 3) Lanamäki Nenne 9,19; 4) Hautamäki Anni 8,72; 5) Kivimäki Joanna 8,43; 6) Lähdesmäki Gabriella 8,35; 7) Ojantola Riina 8,01; 8) Niemelä Jiina 7,07; 9) Kankaanpää Sanni 7,05; 10) Anttila Olivia 6,26; 11) Ojanen Jasmin 5,81; 12) Ala-Katara Saana 5,78; 13) Koski Elsi 5,76; 14) Lehtimäki Iina 5,70; 15) Lehto Juliandra 5,51; 16) Jyllilä Miila 5,49; 17) Peräaho Hilda 5,07; 18) Kiviharju Tiia 4,96; 19) Yli-Hannuksela Neea 4,79; 20) Mäkelä Saimi 4,71; 21) Latva-Korpela Juulia 4,71; 22) Palo-Oja Anni 4,61; 23) Eerola Anni 4,38; 24) Lehdontie Melissa 3,74; 25) Koivisto Hilmaliina 2,31;

 

POJAT 3 PLASTO KUORMA-AUTO JUOKSU 40 m
1) Perälä Konsta 14,4; 2) Lokasaari Aarre 14,6; 3) Kukkonen Oskari 16,3; 4) Mäkelä Aleksi 16,4; 5) Stenberg Otto 18,0; 6) Leppänen Mauno 21,2; 7) Leppälä Elias 21,7; 8) Kujanpää Kaappo 22,2; 9) Viitamäki Luukas 23,0; 10) Majaniemi Aamos 24,4; 11) Koivula Jonne 24,5; 12) Puusti Reko 25,5; 13) Vilmunen Milo 25,8; 14) Kleimola Tomas 27,0; 15) Antila Viljami 27,8; 16) Ylimäki Verneri 28,0; 17) Haapamäki Julius 35,3; 18) Kosonen Onni 39,3; 19) Perälä Veeti 40,7;


POJAT 3 PALLONHEITTO
1) Perälä Konsta 4,75; 2) Puusti Reko 3,80; 3) Lokasaari Aarre 3,50; 4) Kujanpää Kaappo 3,10; 5) Kukkonen Oskari 3,05; 6) Leppälä Elias 2,95; 7) Ylimäki Verneri 2,90; 8) Rinta Eemil 2,85; 9) Koivula Jonne 2,70; 10) Stenberg Otto 2,40; 11) Antila Viljami 2,30; 12) Viitamäki Luukas 1,85; 13) Haapamäki Julius 1,70; 14) Perälä Veeti 1,40; 15) Kleimola Tomas 1,35; 16) Mäkelä Aleksi 1,35; 17) Vilmunen Milo 1,12; 18) Kosonen Onni 1,10; 19) Majaniemi Aamos 0,85; 20) Leppänen Mauno 0,80;

 

POJAT 5 PLASTO KUORMA-AUTO JUOKSU 40 m
1) Mäkelä Arttu 10,7; 2) Leppilahti Sami 10,8; 3) Leppälä Lauri 10,9; 4) Karvonen Oskar 11,2; Takala Juho 11,2; 6) Garbali Abel 11,5; 7) Vaaranmaa Arsi 11,7; 8) Kari Santeri 11,9; 9) Välimäki Ville 12,0; 10) Pellonpää Miro 12,1; 11) Hakamäki Perttu 12,2; 12) Saloniemi Ville 12,3; Karppinen Eeli 12,3; Krekola Urho 12,3; 15) Virtala Anton 12,4; Ojala Jesse 12,4; 17) Ketelä Hermanni 12,5; Peräaho Ilmari 12,5; 19) Ristikangas Tuomas 12,6; Haapoja Elias 12,6; 21) Lehtinen Tare 12,8; 22) Toivola Elias 12,9; 23) Vanharanta Kaapro 13,1; 24) Rintamäki Tiitus 13,2; Lehdontie Matias 13,2; 26) Ulvinen Emppu 13,3; Yli-Karjanmaa Valtteri 13,3; 28) Korpinen Sasu 13,6; 29) Pulli Toivo 13,8; Yli-Rahnasto Matti 13,8; 31) Ylimäki Eemeli 13,9; 32) Mäkelä Eino 14,0; 33) Plattonen Patrick 14,7; 34) Oikarainen Niklas 14,8; 35) Lehtimäki Sisu 15,1; 36) Yli-Rahnasto Lauri 15,8; 37) Mäntymäki Ossi 16,2; Karvonen Daniel 16,2; 39) Möykkynen Miikka 19,8; 40) Mäkelä Ville 34,7; 41) Korpilahti Saku 52,4;


POJAT 5 PALLONHEITTO
1) Garbali Abel 12,40; 2) Leppälä Lauri 12,00; 3) Takala Juho 11,80; 4) Vanharanta Kaapro 9,55; 5) Ristikangas Tuomas 9,00; 6) Peräaho Ilmari 8,65; 7) Leppilahti Sami 8,00; 8) Ylimäki Eemeli 7,55; 9) Lehtimäki Sisu 7,42; 10) Mäkelä Eino 7,36; 11) Antila Elmeri 7,20; 12) Välimäki Ville 7,10; 13) Toivola Elias 6,80; 14) Hakamäki Perttu 6,75; 15) Rintamäki Tiitus 6,45; 16) Saloniemi Ville 6,40; 17) Kari Santeri 6,25; 18) Lehtinen Tare 6,05; 19) Plattonen Patrick 5,85; 20) Karppinen Eeli 5,80; 21) Yli-Karjanmaa Valtteri 5,55; 22) Vaaranmaa Arsi 5,25; Virtala Anton 5,25; 24) Mäkelä Ville 5,11; 25) Yli-Rahnasto Matti 5,07; 26) Ojala Jesse 5,05; 27) Pellonpää Miro 4,45; 28) Korpinen Sasu 4,44; Mäkelä Arttu 4,44; 30) Möykkynen Miikka 4,15; 31) Krekola Urho 4,05; 32) Oikarainen Niklas 3,95; 33) Karvonen Oskar 3,60; Ketelä Hermanni 3,60; Yli-Rahnasto Lauri 3,60; 36) Haapoja Elias 3,20; 37) Lehdontie Matias 3,10; 38) Mäkelä Valle 2,75;


POJAT 7 40 m
1) Kukkonen Santeri 7,4; 2) Niemelä Jatu 7,5; 3) Köykkä Veikko 7,8; 4) Valli Vilho 8,1; Anttila Kristian 8,1; 6) Kalliomäki Konsta 8,2; 7) Garbali Emil 8,3; Jalava Jimi 8,3; 9) Perkka Niilo 8,5; Ristikangas Aapo 8,5; 11) Järvinen Elias 8,6; Lammi Seevi 8,6; Rintamäki Justus 8,6; Lehtinen Tuomas 8,6; Mäkelä Mikko 8,6; Salovaara Luukas 8,6; 17) Lokasaari Samuel 8,7; Mäenpää Tatu 8,7; 19) Karvonen Kasper 8,8; Mäenpää Kunto 8,8; Ketelä Miko 8,8; 22) Hankaniemi Eetu 8,9; Mäenpää Eeli 8,9; Valli Akseli 8,9; 25) Joronen Aatu 9,0; Tikka Aake 9,0; Hietaoja Jaakko 9,0; 28) Ojala Veeti 9,1; 29) Udelius Tuukka 9,2; Krekola Aaro 9,2; 31) Uitto Rasmus 9,3; Lehdontie Samuel 9,3; 33) Noppa Konsta 9,4; 34) Yli-Hannuksela Roope 9,5; Tuomikoski Frans 9,5; Haaramo Elias 9,5; 37) Kivistö-Rahnasto Viljami 9,6; Varismäki Juho 9,6; Rosenvall Pessi 9,6; 40) Mäkelä Paavo 9,7; 41) Issakoff Nooa 9,8; Saunamäki Rami 9,8; Kohtanen Sameli 9,8; 44) Äijö Eero 9,9; 45) Latva-Korpela Joona 10,1; 46) Huhtala Roni 10,2; 47) Källi Veikko 10,3; 48) Mantere Mico 10,4; 49) Saunamäki Roope 10,5; Lähdesmäki Leevi 10,5; 51) Korpilahti Niko 10,8;


POJAT 7 TURBOKEIHÄS
1) Lehtinen Tuomas 10,82; 2) Mäkelä Mikko 10,0; 3) Korpilahti Niko 9,54; 4) Järvinen Elias 9,30; 5) Lokasaari Samuel 8,96; 6) Niemelä Jatu 8,91; 7) Kalliomäki Konsta 8,66; 8) Köykkä Veikko 8,60; 9) Garbali Emil 8,30; 10) Tikka Aake 8,23; 11) Salovaara Luukas 8,19; 12) Latva-Korpela Joona 7,80; 13) Perkka Niilo 7,79; 14) Mäenpää Tatu 7,71; 15) Karvonen Kasper 7,47; 16) Hankaniemi Eetu 7,41; 17) Mäenpää Kunto 7,31; 18) Kivistö-Rahnasto Viljami 7,26; 19) Valli Vilho 6,96; 20) Uitto Rasmus 6,92; 21) Anttila Kristian 6,74; 22) Krekola Aaro 6,67; 23) Jalava Jimi 6,60; 24) Yli-Hannuksela Roope 6,58; 25) Ristikangas Aapo 6,50; 26) Lammi Seevi 6,37; 27) Issakoff Nooa 6,34; 28) Mantere Mico 5,95; 29) Rintamäki Justus 5,70; 30) Saunamäki Rami 5,68; 31) Hietaoja Jaakko 5,66; 32) Udelius Tuukka 5,64; 33) Valli Akseli 5,62; 34) Ketelä Miko 5,61; 35) Varismäki Juho 5,47; 36) Saunamäki Roope 5,28; 37) Ojala Veeti 5,10; 38) Joronen Aatu 5,00; 39) Kohtanen Sameli 4,71; 40) Haaramo Elias 4,66; 41) Lähdesmäki Leevi 4,58; 42) Mäenpää Eeli 4,46; 43)Rosenvall Pessi 4,20; 44) Huhtala Roni 4,19; 45)Källi Veikko 3,99; 46)Noppa Konsta 3,72; 47) Äijö Eero 3,56; 48) Lehdontie Samuel 3,51; 49) Mäkelä Paavo 3,15;


POJAT 9 40 m
1) Aitaneva Petteri 7,0; 2) Säntti Kaapo 7,3; Tapanainen Mico 7,3; 4) Välimäki Lauri 7,4; 5) Mäenpää Saveli 7,5; Valli Kalle 7,5; 7) Viitala Ami 7,6; Ruotsalainen Niklas 7,6; Jalava Anssi 7,6; 10) Köykkä Vilho 7,7; Ristiluoma Jere 7,7; Yli-Karjanmaa Eemeli 7,7; 13) Issakoff Vili 7,9; 14) Mäkelä Ossi 8,0; Takala Juuso 8,0; 16) Rintamäki Rasmus 8,1; 17) Kallio Veeti 8,2; Leppälä Juho 8,2; Jokiranta Petri 8,2; 20)Noppa Miska 8,3; Rinne Lassi 8,3; 22) Uitto Lauri 8,4; 23) Keskimäki Matias 8,6; Majaniemi Ilja 8,6; Löppönen Onni 8,6; 26) Keltaniemi Juho 8,8; Oikarainen Juuso 8,8; 28) Lokasaari Verneri 8,9; 29) Palomäki Jesse 9,2; 30) Ylitalo Reemi 9,5; 31) Toivola Matias 9,7; 32) Huhtala Niko 10,0; 33) Saunamäki Teemu 11,7;


POJAT 9 TURBOKEIHÄS
1) Aitaneva Petteri 16,84; 2) Viitala Ami 16,35; 3) Köykkä Vilho 13,87; 4) Säntti Kaapo 12,31; 5) Valli Kalle 10,58; 6) Yli-Karjanmaa Eemeli 9,42; 7) Mäkelä Ossi 9,39; 8) Issakoff Vili 8,94; Ruotsalainen Niklas 8,94; 10) Keltaniemi Juho 8,82; 11) Keskimäki Matias 8,81; 12) Ylitalo Reemi 8,70; 13) Jalava Anssi 8,67; Takala Juuso 8,67; 15) Majaniemi Ilja 8,64; 16) Mäenpää Saveli 8,60; 17) Kallio Veeti 8,46; 18) Leppälä Juho 8,35; 19) Uitto Lauri 8,10; 20) Oikarainen Juuso 8,04; 21) Ristiluoma Jere 7,84; 22) Rinne Lassi 7,42; 23) Noppa Miska 7,20; 24) Tapanainen Mico 7,14; 25) Palomäki Jesse 6,99; 26) Välimäki Lauri 6,84; 27) Rintamäki Rasmus 6,76; 28) Löppönen Onni 6,53; 29) Kukkonen Lassi 6,47; 30) Jokiranta Petri 6,45; 31) Lokasaari Verneri 6,42; 32) Toivola Matias 6,22; 33) Huhtala Niko 5,10;

 

Osallistujia 255

 

 

KOSSUSUPER @ INSTAGRAM

01 RUUTU SUPERPESISVIDEOT