Ajankohtaista
/images/YLEISURHEI.jpg

SARJAKILPAILUT 16.7.2018 HONKALANMÄEN KENTÄLLÄ

Toimitsijatehtävissä Koskenkorvan superpesis joukkueen pelaajia.

TYTÖT 5 40 m
1) Mäkelä Lumina 8,9; 2) Neva-Keturi Alma 9,2; 3) Mäntylä Neela 9,9; Mäkelä Ninni 9,9; 5) Piirto Nia 10,0; 6) Pienimäki Sofi 10,2; 7) Holkko Mette 10,5; 8) Korpi-Kaija Iida 10,8; 9) Kariluoma Saaga 12,1; 10) Hakamaa Anni 12,4; 11) Lipponen Sara 12,7; 12) Asunmaa Serafiina 12,7; 13) Rantanen Linnea 12,9; 14) Mäenpää Sire 13,9; 15) Ketola Cecilia 14,5; 16) Kujala Isla 14,6; 17) Lehmonen Ilona 15,1; 18) Uitto Emilia 15,5; 19) Kalliokoski Lotta 15,7; 20) Mäkelä Inkeri 16,3; Hannuksela Aino 16,3; 22) Mäki-Latvala Anni 17,2; 23) Karjalainen Jennika 18,9; 24) Haavisto Selena 23,0; 25) Hakamaa Elmi 43,8;

TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Mäkelä Ninni 9,39; 2) Mäntylä Neela 9,02; 3) Holkko Mette 8,52; 4) Neva-Keturi Alma 7,24; 5) Korpi-Kaija Iida 5,38; 6) Pienimäki Sofi 4,83; 7) Piirto Nia 4,51; 8) Mäenpää Sire 4,27; 9) Lipponen Sara 4,00; 10) Uitto Emilia 3,89; 11) Mäkelä Lumina 3,80; 12) Ketola Cecilia 3,45; 13) Kariluoma Saaga 3,42; 14) Asunmaa Serafiina 2,95; 15) Hakamaa Anni 2,67; 16) Mäki-Latvala Anni 2,55; 17) Hannuksela Aino 2,36; 18) Kalliokoski Lotta 2,10; 19) Kujala Isla 2,06; 20) Lehmonen Ilona 1,96; 21) Rantanen Linnea 1,71; 22) Hakamaa Elmi 1,54; 23) Karjalainen Jennika 1,43; 24) Mäkelä Inkeri 0,85; 25) Haavisto Selena 0,63;

TYTÖT 7 40 m
1) Kariluoma Saana 8,0; 2) Tolonen Aada 8,2; Neva-Keturi Hilma 8,2; 4) Kettunen Oona 8,3; 5) Mäkinen Iita 8,6; Mäenpää Sivea 8,6; 7) Saari Jasmin 8,9; 8) Ojala Emmi 9,1; 9) Asunmaa Aurora 9,4; 10) Valli Emilia 9,5; 11) Åkerman Venla 10,5; 12) Talasmäki Iida 10,1; 13) Lassila Nelli 10,2; 14) Kujala Mila 11,0; 15) Liljeqvist Emma 11,1;

TYTÖT 7 PALLONHEITTO
1) Neva-Keturi Hilma 14,05; 2) Kariluoma Saana 11,40; 3) Tolonen Aada 9,25; 4) Saari Jasmin 9,17; 5) Kettunen Oona 8,80; 6) Mäenpää Sivea 8,36; 7) Valli Emilia 8,12; 8) Mäkinen Iita 7,58; 9) Ojala Emmi 6,75; 10) Åkerman Venla 6,67; 11) Asunmaa Aurora 6,52; 12) Talasmäki Iida 5,27; 13) Lassila Nelli 4,83; 14) Kujala Mila 3,28;

TYTÖT 9 40 m
1) Mäki-Latvala Aliisa 7,3; Kankaanpää Katariina 7,3; 3) Hietanen Miina 7,5; 4) Viitamäki Camilla 7,6; Saari Juulia 7,6; 6) Åkerman Neea 7,7; Ylikojola Veera 7,7; 8) Vainio Pinja 7,8; 9) Ketola Viivi 8,2; 10) Korpela Hely 8,7; Korkiamäki Ronja 8,7; 12) Mäki-Latvala Ilona 9,2;

TYTÖT 9 PITUUS
1) Saari Juulia 3,21; 2) Viitamäki Camilla 3,20; 3) Mäki-Latvala Aliisa 3,14; 4) Kankaanpää Katariina 2,87; 5) Vainio Pinja 2,85; 6) Ylikojola Veera 2,83; 7) Hietanen Miina 2,55; 8) Åkerman Neea 2,31; 9) Mäki-Latvala Ilona 2,29; Korpela Hely 2,29; 11) Korkiamäki Ronja 1,50;

TYTÖT 11 60 m
1) Vainionpää Iida 10,0; 2) Rauhala Julia 10,7; Järvi Inka 10,7; 4) Talala Siiri 10,8; 5) Päivärinta Venla 11,1; 6) Tuomisto Miina 12,5; 7) Tuomisto Salla-Maari 12,8; 8) Sihto Noora 13,2; 9) Söderlund Lumia 14,8;

TYTÖT 11 KORKEUS
1) Talala Siiri 100; 2) Rauhala Julia 100; 3) Järvi Inka 90; Vainionpää Iida 90; 5) Sihto Noora 70;

TYTÖT 13 60 m
1) Lehtimäki Emilia 10,0; 2) Jokelainen Maija 10,3; 3) Hautamäki Helmiina 11,2;

TYTÖT 13 3-LOIKKA
1) Jokelainen Maija 8,10;

TYTÖT 15 60 m
1) Aitaneva Laura-Kaisa 9,4; 2) Ojala Irina 9,7;

TYTÖT 15 3-LOIKKA

1) Aitaneva Laura-Kaisa 9,60;

POJAT 5 40 m
1) Viitamäki Luukas 9,6; Perälä Konsta 9,6; Myllärinen Ville 9,6; 4) Honkala Severi 9,8; 5) Vilmunen Milo 11,0; 6) Kallio Aarne 11,3; 7) Yli-Rahnasto Lauri 11,8; 8) Piirto Aleksi 12,0; Tapanainen Juho 12,0; 10) Kivimäki Matias 12,1; 11) Perälä Veeti 13,0; 12) Luoma Rasmus 16,6; 13) Kettunen Oiva 19,2; 14) Mäntylä Jasper 19,4; 15) Paakkinen Eino 22,9; 16) Paakkinen Eetu 22,9; 17) Mattila Juuse 23,4;

POJAT 5 PALLONHEITTO
1) Honkala Severi 11,31; 2) Myllärinen Ville 10,05; 3) Yli-Rahnasto Lauri 9,30; 4) Kallio Aarne 7,10; 5) Perälä Konsta 6,74; 6) Viitamäki Luukas 5,37; 7) Kivimäki Matias 4,59; 8) Paakkinen Eetu 4,09; 9) Kettunen Oiva 3,59; 10) Perälä Veeti 3,55; 11) Tapanainen Juho 3,39; 12) Piirto Aleksi 3,31; 13) Vilmunen Milo 3,07; 14) Luoma Rasmus 2,32; 15) Mattila Juuse 2,13; 16) Mäntylä Jasper 2,11; 17) Paakkinen Eino 1,29;

POJAT 7 40 m
1) Myllärinen Aleksi 8,0; 2) Kortesmäki Veikko 8,2; 3) Vainio Joona 8,3; 4) Antila Elmeri 8,4; 5) Mäkelä Valle 8,8; Kivimäki Jimi 8,8; Huikku Maxim 8,8; 8) Mäkelä Tapio 8,9; 9) Pienimäki Topias 9,0; 10) Ketola Vilho 9,1; 11) Leppilahti Sami 9,7; 12) Rantanen Leevi 10,0; 13) Lipponen Aleksi 10,4; 14) Mäki-Latvala Jaakko 10,5; 15) Tapanainen Miro 10,6; 16) Yli-Rahnasto Matti 11,0;

POJAT 7 PALLONHEITTO
1) Myllärinen Aleksi 20,20; 2) Ketola Vilho 16,39; 3) Vainio Joona 15,90; 4) Leppilahti Sami 14,22; 5) Antila Elmeri 13,95; 6) Pienimäki Topias 13,90; 7) Huikku Maxim 12,91; 8) Kortesmäki Veikko 12,36; 9) Rantanen Leevi 12,03; 10) Kivimäki Jimi 10,22; 11) Yli-Rahnasto Matti 9,65; 12) Mäkelä Tapio 9,52; 13) Tapanainen Miro 7,70; 14) Mäkelä Valle 7,26; 15) Lipponen Aleksi 6,68; 16) Ylikojola Vilho 4,93;

POJAT 9 40 m
1) Katajamäki Veeti 7,3; 2) Köykkä Veikko 7,5; Katajamäki Noel 7,5; 4) Mattila Mauri 7,6; 5) Kariluoma Saku 7,7; Huhta-Koivisto Hermanni 7,7; Hannuksela Ville 7,7; 8) Asunmaa Iisak 8,0; 9) Kurjenluoma Jaakko 8,8; 10) Sihto Ville 9,2; 11) Valli Akseli 9,6;

POJAT 9 PITUUS
1) Köykkä Veikko 3,25; 2) Katajamäki Veeti 3,14; 3) Katajamäki Noel 3,05; 4) Kariluoma Saku 2,84; 5) Valli Akseli 2,70; 6) Huhta-Koivisto Hermanni 2,62; 7) Mattila Mauri 2,49; 8) Hannuksela Ville 2,46; 9) Mäenpää Kunto 2,42; 10) Kurjenluoma Jaakko 2,26; 11) Asunmaa Iisak 2,10; 12) Sihto Ville 1,96;

POJAT 11 60 m
1) Aitaneva Petteri 9,9; 2) Norrgård Teemu 10,0; 3) Mäkelä Matti 10,1; 4) Mäenpää Saveli 10,3; 5) Tapanainen Mico 10,5; 6) Tolonen Aatu 11,0;

POJAT 11 KORKEUS
1) Mäkelä Matti 122; 2) Mäenpää Saveli 110; 3) Aitaneva Petteri 100; 4) Viitala Ami 85; 5) Norrgård Teemu 80;

POJAT 13 60 m
1) Lounela Henrik 9,3; Latva-Koivisto Matias 9,3; 3) Kankaanpää Riku 10,3; 4) Mäki-Jouppila Juho 11,0; 5) Mäenpää Severi 11,5;

POJAT 13 3-LOIKKA
1) Latva-Koivisto Matias 8,95; 2) Lounela Henrik 8,53; 3) Kankaanpää Riku 7,70; 4) Mäki-Jouppila Juho 7,28; 5) Mäenpää Severi 6,65;

POJAT 17 60m
1) Hietaharju Niko 8,2;

800 m JUOKSU
1)Syväoja Emma 3.17.7; 2) Katajamäki Veeti 3.18.1; 3) Tuomisto Miina 3.18.4; 4) Mattila Mauri 3.19.9; 5) Köykkä Veikko 3.20.3; 6) Katajamäki Noel 3.20.7; 7) Mäki-Jouppila Juho 3.21.7; 8) Hannuksela Ville 3.31.9; 9) Valli Akseli 3.36.2; 10) Viitala Annu 3.37.4; 11) Huhta-Koivisto Hermanni 3.37.9; 12) Vainio Pinja 3.41.6; 13) Rauhala Julia 3.49.7; 14) Vainio Joona 4.02.2; 15) Mäenpää Sivea 4.05.7; 16) Pienimäki Topias 4.19.7; 17) Korpela Hely 4.21.2; 18) Valli Emilia 4.33.8;

OSALLISTUJIA 124

 

 

 

9.7.2018 Palkinnot sponsoroi Duudsonit Activity Park

 

TYTÖT 5 40 m
1) Mäkelä Lumina 8,6; 2) Mäntylä Neela 9,7; 3) Neva-Keturi Alma 9,8; 4) Piirto Nia 9,8; 5) Pienimäki Sofi 10,3; 6) Lipponen Aava 10,5; 7) Parkkamäki Milja 10,7; 8) Talvitie Majsa 10,7; 9) Riihimäki Vilma 10,8; 10) Yli-Karjanmaa Nelli 10,8; 11) Yli-Rasku Linnea 10,8; 12) Hatanpää Melina 10,9; 13) Issakoff Matilda 11,0; 14) Korpi-Kaija Iida 11,2; 15) Hakamaa Anni 11,5; 16) Vanharanta Helle 11,7; 17) Tapio Sara 11,8; 18) Hautaniemi Milla 12,2; 19) Kariluoma Saaga 12,2; 20) Soininen Ellinoora 12,3; 21) Asunmaa Serafiina 12,4; 22) Mäenpää Sire 12,6; 23) Hannuksela Aino 12,7; 24) Uitto Emilia 12,8; 25) Ketelä Lotta 13,0; 26) Tiainen Silvia 13,3; 27) Jurva Fiia 13,6; 28) Talvitie Peppi 13,7; 29) Mäki Milla 13,9; 30) Laboudi Fatima 14,3; 31) Koivuporras Meimi 14,3; 32) Mäki-Latvala Anni 15,5; 33) Lehmonen Ilona 15,8; 34) Oja-Lipasti Aino 16,2; 35) Kivimäki Linnea 16,3; 36) Kurjenluoma Hilma 20,0; 37) Karjalainen Jennika 20,5; 38) Huikku Emma 21,3; 39) Kivimäki Mila 21,8; 40) Haavisto Selena 24,4; 41) Mäkelä Inkeri 24,9; 42) Hakamaa Elmi 27,2; 43) Rantanen Emmi 29,2;

TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Mäntylä Neela 8,81; 2) Neva-Keturi Alma 7,59; 3) Pienimäki Sofi 6,49; 4) Hatanpää Melina 5,76; 5) Piirto Nia 5,67; 6) Soininen Ellinoora 5,17; 7) Tapio Sara 4,75; 8) Laboudi Fatima 4,63; 9) Vanharanta Helle 4,61; 10) Mäkelä Lumina 4,24; 11) Hautaniemi Milla 4,22; 12) Lipponen Aava 3,80; 13) Kivimäki Lilja 3,66; 14) Korpi-Kaija Iida 3,64; 15) Tiainen Silvia 3,63; 16) Parkkamäki Milja 3,57; 17) Yli-Karjanmaa Nelli 3,47; 18) Yli-Rasku Linnea 3,47; 19) Issakoff Matilda 3,44; 20) Riihimäki Vilma 3,38; 21) Mäenpää Sire 3,29; 22) Hannuksela Aino 2,96; 23) Hakamaa Anni 2,95; 24) Kariluoma Saaga 2,92; 25) Jurva Fiia 2,87; 26) Mäki Milla 2,83; 27) Ketelä Lotta 2,75; 28) Asunmaa Serafiina 2,71; 29) Uitto Emilia 2,59; 30) Mäki-Latvala Anni 2,24; 31) Karjalainen Jennika 2,15; 32) Kivimäki Linnea 2,11; 33) Lehmonen Ilona 2,01; 34) Oja-Lipasti Aino 2,00; 35) Koivuporras Meimi 1,96; 36) Huikku Emma 1,94; 37) Mäkelä Inkeri 1,49; 38) Kivimäki Mila 1,42; 39) Hakamaa Elmi 1,27; 40) Rantanen Emmi 1,27; 41) Kurjenluoma Hilma 0,74; 42) Haavisto Selena 0,18;

TYTÖT 7 40 m
1) Tolonen Aada 8,1; 2) Kariluoma Saana 8,3; Kettunen Oona 8,3; 4) Neva-Keturi Hilma 8,5; Saari Jasmin 8,5; 6) Saarela Venla 8,7; 7) Issakoff Amanda 8,9; 8) Lehtinen Laura 8,9; Talasmäki Iida 8,9; 10) Asunmaa Aurora 9,0; Heikkilä Minja-Maaria 9,0; Ojala Emmi 9,0; 13) Riihimäki Venla 9,2; 14) Perälä Heini 9,3; 15) Lassila Nelli 9,4; 16) Valli Emilia 9,5; Hosioja Enni 9,5; 18) Åkerman Venla 9,6; 19) Mäenpää Sivea 9,7; Mäkinen Iita 9,7; 21) Koskela Ellimaija 9,9; Tuomisto Henni 9,9; 23) Kurjenluoma Kerttu 10,0; 24) Laasanen Emma 10,4; Talvitie Liinu 10,4; 26) Liljeqvist Emma 10,5; 27) Rantanen Aino 12,0;

TYTÖT 7 PALLONHEITTO
1) Neva-Keturi Hilma 12,79; 2) Kariluoma Saana 11,37; 3) Perälä Heini 11,25; 4) Koskela Ellimaija 11,12; 5) Saarela Venla 10,15; 6) Åkerman Venla 9,34; 7) Tolonen Aada 9,12; 8) Kettunen Oona 8,83; 9) Tuomisto Henni 8,65; 10) Saari Jasmin 8,43; 11) Mäenpää Sivea 8,23; 12) Mäkinen Iita 8,13; 13) Ojala Emmi 7,38; 14) Valli Emilia 7,25; 15) Issakoff Amanda 7,13; 16) Asunmaa Aurora 6,80; 17) Riihimäki Venla 6,20; 18) Laasanen Emma 5,54; 19) Talasmäki Iida 5,48; 20) Heikkilä Minja-Maaria 5,28; 21) Talvitie Liinu 5,23; 22) Lassila Nelli 5,15; 23) Kurjenluoma Kerttu 4,90; 24) Lehtinen Laura 4,48; 25) Rantanen Aino 4,33; 26) Liljeqvist Emma 4,27;

TYTÖT 9 40 m
1) Saukko Luminia 6,9; 2) Viitamäki Camilla 7,2; 3) Hietanen Miina 7,4; Mäki-Latvala Aliisa 7,4; Saari Juulia 7,4; Åkerman Neea 7,4; 7) Vainio Pinja 7,6; Ylikojola Veera 7,6; 9) Kankaanpää Katariina 7,9; 10) Karvonen Adeliina 8,2; Mäenpää Emma 8,2; Ojala Josefina 8,2; 13) Koskela Ilona 8,3; Tuomisto Viia 8,3; 15) Korkiamäki Ronja 8,6; Latvatalo Saara 8,6; 17) Talvitie Moona 8,9; 18) Mäki-Latvala Ilona 9,3;

TYTÖT 9 PITUUS
1) Viitamäki Camilla 3,12; 2) Saari Juulia 3,05; 3) Saukko Luminia 2,91; 4) Mäki-Latvala Aliisa 2,87; 5) Kankaanpää Katariina 2,79; 6) Ylikojola Veera 2,77; 7) Åkerman Neea 2,75; 8) Ojala Josefina 2,52; 9) Mäki-Latvala Ilona 2,50; 10) Hietanen Miina 2,44; 11) Vainio Pinja 2,40; 12) Karvonen Adeliina 2,39; 13) Talvitie Moona 2,28; 14) Latvatalo Saara 2,21; 15) Mäenpää Emma 2,19; 16) Tuomisto Viia 2,16; 17) Koskela Ilona 2,05; 18) Korkiamäki Ronja 1,39;

TYTÖT 11 60 m
1) Vainionpää Iida 9,1; 2) Alahuhta Viivi 10,1; 3) Päivärinta Venla 10,6; Rauhala Julia 10,6; Jyllilä Miila 10,6; 6) Järvinen Saaga 10,9; Juupaluoma Sanna 10,9; 8) Juupaluoma Anu 11,2; 9) Sihto Noora 12,9;

TYTÖT 11 PITUUS
1) Rauhala Julia 3,32; 2) Vainionpää Iida 3,24; 3) Jyllilä Miila 3,15; 4) Päivärinta Venla 3,00; 5) Järvinen Saaga 2,94; 6) Juupaluoma Anu 2,93; 7) Juupaluoma Sanna 2,86; 8) Sihto Noora 2,21;

TYTÖT 13 60 m
1) Ketonen Veera 9,1; Mäenpää Sanja 9,1; 3) Kivioja Susanna 9,2; 4) Mukkala Emilia 10,0; 5) Lehtimäki Emilia 10,1; Mäkelä Helmi 10,1; 7) Issakoff Rebekka 11,1;

TYTÖT 13 KUULA
1) Mäenpää Sanja 6,38; 2) Viitala Annu 6,30; 3) Mukkala Emilia 6,02; 4) Mäkelä Helmi 5,96; 5) Lehtimäki Emilia 5,85; 6) Ketonen Veera 5,59; 7) Issakoff Rebekka 4,54;

TYTÖT 15 60 m
1) Aitaneva Laura-Kaisa 9,5;

TYTÖT 15 KUULA
1) Tuomisto Vilma 8,77; 2) Latva-Koivisto Emilia8,51; 3) Aitaneva Laura-Kaisa 8,35;

POJAT 5 40 m
1) Myllärinen Ville 8,9; 2) Tiainen Viljami 9,1; 3) Perälä Konsta 9,5; 4) Viitamäki Luukas 9,6; Pitkämäki Jimi 9,6; 6) Hirvonen Milo 10,0; 7) Kivimäki Luka 10,1; 8) Lehtiniemi Viljo 10,2; 9) Mäkelä Aleksi 10,3; 10) Vilmunen Milo 10,5; 11) Oja-Lipasti Aku 10,8; 12) Vekola Antton 11,6; 13) Ojala Jimi 12,2; 14) Antila Viljami 12,5; 15) Leppinen Jimi 12,6; 16) Perälä Veeti 12,8; Tapanainen Juho 12,8; 18) Sihto Kalle 13,0; 19) Koskela Eemeli 14,0; 20) Luoma Rasmus 14,7; 21) Riihimäki Lauri 14,8; 22) Rantanen Juho 14,9; 23) Lehtiniemi Toivo 15,0; 24) Leppänen Mauno 16,6; 25) Pitkämäki Jooa 17,0; 26) Kettunen Oiva 18,0; 27) Mattila Juuse 23,2;

POJAT 5 PALLONHEITTO
1) Tiainen Viljami 11,77; 2) Myllärinen Ville 9,35; 3) Pitkämäki Jimi 9,06; 4) Perälä Konsta 8,20; 5) Kosonen Onni 6,76; 6) Oja-Lipasti Aku 6,29; 7) Hirvonen Milo 6,18; 8) Koskela Eemeli 5,87; 9) Lehtiniemi Viljo 4,69; 10) Kivimäki Luka 4,44; 11) Mäkinen Väinö 4,43; 12) Antila Viljami 4,16; 13) Viitamäki Luukas 4,12; 14) Mäkelä Aleksi 3,84; 15) Vilmunen Milo 3,59; 16) Vekola Antton 3,49; 17) Tapanainen Juho 3,43; 18) Pitkämäki Jooa 3,43; 19) Riihimäki Lauri 3,37; 20) Kivelä Tuomas 3,24; 21) Perälä Veeti 3,15; 22)Leppinen Jimi 3,13; 23) Sihto Kalle 3,04; 24) Ojala Jimi 2,70; 25) Leppänen Mauno 2,62; 26) Rantanen Juho 2,60; 27) Kettunen Oiva 2,57; 28) Luoma Rasmus 2,45; 29) Ala-Kauppila Lauri 2,16; 30) Mattila Juuse 2,15; 31) Saari Jaakko 2,11; 32) Yli-Karjanmaa Vili 1,81; 33) Lehtiniemi Toivo 1,54; 34) Perälä Lauri 0,50;

POJAT 7 40 m
1) Myllärinen Aleksi 8,1; Vainio Joona 8,1; 3) Mäkelä Arttu 8,2; 4) Parkkamäki Antton 8,3; 5) Pienimäki Topias 8,4; Kortesmäki Veikko 8,4; 7) Antila Elmeri 8,5; Järvinen Paulus 8,5; 9) Huikku Maxim 8,6; 10) Soininen Aleksi 8,7; 11) Karvonen Oskar 8,8; 12) Leppilahti Sami 8,9; Leppinen Eetu 8,9; 14) Vainionpää Eemeli 9,0; Ojala Jesse 9,0; 16) Mäkelä Tapio 9,1; 17) Mäkelä Valle 9,3; Vanharanta Kapu 9,3; 19) Kivelä Elias 9,5; Vekola Aaro 9,5; 21) Hirvonen Daniel 9,6; 22) Ylikojola Vilho 9,7; 23) Korpela Jere 9,8; 24) Rantanen Eetu 10,2; Tapanainen Miro 10,2; 26) Mäki-Latvala Jaakko 10,4; Määttä Aarni 10,4; 28) Mäkelä Eino 10,5; 29) Koivuporras akseli 10,7; 30) Karvonen Daniel 11,0;

POJAT 7 PALLONHEITTO
1) Myllärinen Aleksi 21,63; 2) Soininen Aleksi 15,67; 3) Vainio Joona 14,37; 4) Vekola Aaro 14,35; 5) Leppilahti Sami 13,97; 6) Määttä Aarni 13,16; 7) Karvonen Oskar 12,15; 8) Pienimäki Topias 11,98; 9) Vanharanta Kapu 11,88; 10) Antila Elmeri 11,52; 11) Mäkelä Arttu 11,15; 12) Huikku Maxim 11,10; 13) Kortesmäki Veikko 10,84; 14) Leppinen Eetu 10,43; 15) Mäkelä Tapio 9,60; 16) Järvinen Paulus 9,46; 17) Hirvonen Daniel 9,38; 18) Tapanainen Miro 9,28; 19) Ojala Jesse 9,27; 20) Parkkamäki Antton 9,12; 21) Mäkelä Valle 9,10; 22) Vainionpää Eemeli 8,75; 23) Mäkelä Eino 8,57; 24) Mäkelä Ville 8,31; 25) Karvonen Daniel 8,10; 26) Rantanen Eetu 7,70; 27) Koivuporras akseli 7,70; 28) Kivelä Elias 6,95; 29) Ylikojola Vilho 5,47;

POJAT 9 40 m
1) Köykkä Veikko 7,5; 2) Heikkilä Kimi 7,5; 3) Mattila Mauri 7,6; 4) Kariluoma Saku 7,8; 5) Asunmaa Iisak 7,9; 6) Hannuksela Ville 8,0; 7) Uitto Rasmus 8,0; 8) Karvonen Kasper 8,1; 9) Pienimäki Antto 8,1; 10) Valli Akseli 8,1; 11) Ojala Veeti 8,1; 12) Huhta-Koivisto Hermanni 8,2; 13) Issakoff Nooa 8,3; 14) Hautala Jooa 8,4; 15) Mäkelä Paavo 8,5; 16) Mäenpää Kunto 8,7; 17) Salovaara Mikael 8,9; 18) Sihto Ville 9,1; 19) Soininen Arttu 9,1; 20) Kurjenluoma Jaakko 9,2; 21) Lipponen Aatu 9,8; 22) Korpela Kimi 9,9;

POJAT 9 PITUUS
1) Köykkä Veikko 2,95; 2) Karvonen Kasper 2,80; 3) Kariluoma Saku 2,75; 4) Valli Akseli 2,70; 5) Mattila Mauri 2,67; 6) Heikkilä Kimi 2,66; Hannuksela Ville 2,66; 8) Asunmaa Iisak 2,65; 9) Huhta-Koivisto Hermanni 2,54; 10) Ojala Veeti 2,47; 11) Issakoff Nooa 2,43; 12) Mäenpää Kunto 2,40; 13) Uitto Rasmus 2,37; 14) Pienimäki Antto 2,28; 15) Kurjenluoma Jaakko 2,20; 16) Mäkelä Paavo 2,10; Soininen Arttu 2,10; 18) Sihto Ville 2,00; 19) Hautala Jooa 1,96;

POJAT 11 60 m
1) Ketola Olli 9,9; 2) Tapanainen Mico 10,0; 3) Mäkelä Ossi 10,1; 4) Tolonen Aatu 10,2; 5) Aitaneva Petteri 10,2; 6) Mäkelä Matti 10,4; 7) Köykkä Vilho 10,5; 8) Issakoff Vili 10,6; 9) Saari Juho 10,7; 10) Mäenpää Saveli 10,7; 11) Mukkala Onni 11,1; 12) Ruotsalainen Eero 11,6; 13) Perälä Aleksi 11,9; 14) Koskela Ville 12,1;

POJAT 11 PITUUS
1) Aitaneva Petteri 3,70; 2) Mäkelä Matti 3,65; 3) Tapanainen Mico 3,52; 4) Köykkä Vilho 3,43; 5) Ketola Olli 3,32; 6) Mäenpää Saveli 3,31; 7) Issakoff Vili 3,30; 8) Mäkelä Ossi 3,20; 9) Saari Juho 3,11; 10) Mukkala Onni 3,10; 11) Viitala Ami 2,92; 12) Ruotsalainen Eero 2,66; 13) Perälä Aleksi 2,34; 14) Koskela Ville 2,18; 15) Mäki Nico 1,96;

POJAT 13 60 m
1) Tolonen Aaro 9,0; 2) Mäki-Jouppila Juho 9,9; 3) Mäenpää Severi 10,4; 4) Kankaanpää Riku 10,4;

POJAT 13 KUULA
1) Salovaara Markus 11,83; 2) Kankaanpää Riku 9,38; 3) Mäki-Jouppila Juho 7,22; 4) Mäenpää Severi 5,82;

POJAT 17 60m
1) Hietaharju Niko 8,5;

POJAT 17 KUULA
1) Hietaharju Niko 10,48;

800 m JUOKSU
1) Mäenpää Sanja 3.12.6; 2) Ketonen Veera 3.16.6; 3) Järvinen Saaga 3.21.6; 4) Juupaluoma Anu 3.22.5; 5) Mattila Mauri 3.25.0; 6) Köykkä Veikko 3.27.1; 7) Mäki-Jouppila Juho 3.27.8; 8) Viitala Annu 3.30.1; 9) Mäenpää Severi 3.32.2; 10) Mäkelä Helmi 3.35.6; 11) Vainio Pinja 3.43.2; 12) Valli Akseli 3.47.3; 13) Rauhala Julia 3.49.9; 14) Huhta-Koivisto Hermanni 3.50.0; 15) Koskela Ilona 3.52.9; 16) Kariluoma Saku 3.55.7; 17) Vainio Joona 4.07.7; 18) Ojala Joefina 4.11.2; 19) Järvinen Paulus 4.12.0; 20) Mäenpää Sivea 4.14.5; 21) Sihto Ville 4.26.6; 22) Kortesmäki Veikko 4.28.1; 23) Mäenpää Kunto 4.29.1; 24) Sihto Noora 5.23.1; 25) Hautala Jooa 5.43.0;

 

OSALLISTUJIA 220

Saappaanheitto Naiset

1.) Kurjenluoma Anja 17,82m
2.) Autio Miia 17,70m
3.) Myllärinen Heli 17,59m
4.) Ojala Nina 16,40m
5.) Huikku Maria 15,60m
6.) Nelimarkka-Asunmaa Milla 14,80m

Saappaanheitto Miehet

1.) Hakamaa Petri 35,45m
2.) Kortesmäki Jaakko 31,40m
3.) Issakoff Petri 30,40m
4.) Tuomisto Jani 28,42m
5.) Asunmaa Mikko 28,38m
6.) Saari Jari 25,87m
7.) Karvonen Jani 25,42m
8.) Kurjenluoma Juha 25,04m
9.) Huikku Panu 23,10m
10.) Raudasoja Timo 22,89m
11.) Viitala Aki 22,42m
12.) Kurjenluoma Markku 22,40m
13.) Mäkelä Juha 18,62

 

 

JARI MÄKI OY Sponsoroi kaikille kilpailijoille palkinnot.

Tulokset 2.7.2018

TYTÖT 5 40 m
1) Mäkelä Lumina 9,0; 2) Neva-Keturi Alma 9,5; 3) Mäntylä Neela 9,6; 4) Mäkelä Ninni 9,9; 5) Lipponen Aava 10,0; 6) Piirto Nia 10,1; 7) Lehtimäki Vilma 10,2; 8) Ketola Cecilia 10,4; 9) Riihimäki Vilma 10,5; 10) Kuljunlahti Sylvi 10,6; 11) Pienimäki Sofi 10,8; Yli-Rasku Linnea 10,8; 13) Issakoff Matilda 11,1; 14) Yli-Karjanmaa Nelli 11,4; 15) Korpi-Kaija Iida 11,6; 16) Kariluoma Saaga 11,9; Tapio Sara 11,9; 18) Viitala Veera 12,1; 19) Mäenpää Sire 12,7; 20) Ketelä Lotta 12,8; 21) Hautaniemi Milla 13,0; 22) Kujala Isla 13,5; 23) Tiainen Silvia 13,6; 24) Holkko Mette 13,8; 25) Rantala Vilja 15,1; 26) Rantanen Linnea 15,8; 27) Ojala Sofia 16,1; 28) Aro Sofia 16,3; Lehmonen Ilona 16,3; 30) Lanttola Vivian 17,8; 31) Oja-Lipasti Aino 18,9; 32) Karjalainen Jennika 20,0; 33) Haavisto Selena 24,2; 34) Kivimäki Mila 24,4; 35) Jurva Fiia 25,6; 36) Huikku Emma 26,4; 37) Rantanen Emmi 38,5;

TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Mäntylä Neela 9,40; 2) Mäkelä Ninni 9,37; 3) Neva-Keturi Alma 6,80; 4) Holkko Mette 6,03; 5) Lipponen Aava 5,69; 6) Piirto Nia 5,26; 7) Lanttola Vivian 5,22; 8) Viitala Veera 5,09; 9) Lehtimäki Vilma 5,00; 10) Pienimäki Sofi 4,92; 11) Tapio Sara 4,80; 12) Mäkelä Lumina 4,70; 13) Korpi-Kaija Iida 4,13; 14) Hautaniemi Milla 3,97; 15) Kuljunlahti Sylvi 3,94; 16) Riihimäki Vilma 3,93; 17) Mäenpää Sire 3,82; 18) Yli-Karjanmaa Nelli 3,64; 19) Ketola Cecilia 3,52; 20) Ojala Sofia 3,31; 21) Yli-Rasku Linnea 3,31; 22) Aro Sofia 3,04; 23) Aalto Martta 2,70; 24) Tiainen Silvia 2,63; 25) Rantanen Linnea 2,46; 26) Jurva Fiia 2,43; 27) Issakoff Matilda 2,43; 28) Kariluoma Saaga 2,38; 29) Ketelä Lotta 2,18; 30) Kujala Isla 2,08; 31) Lehmonen Ilona 1,96; 32) Oja-Lipasti Aino 1,89; 33) Karjalainen Jennika 1,78; 34) Rantala Vilja 1,76; 35) Huikku Emma 1,44; 36) Kivimäki Mila 1,44; 37) Haavisto Selena 0,57; 38) Rantanen Emmi 0,52;

TYTÖT 7 40 m
1) Kariluoma Saana 7,6; 2) Tolonen Aada 8,0; 3) Kettunen Oona 8,2; 4) Neva-Keturi Hilma 8,3; 5) Mäenpää Sivea 8,7; 6) Riihimäki Venla 8,9; 7) Issakoff Amanda 9,0; 8) Lehtinen Laura 9,1; Paasovaara Jenniina 9,1; 10) Åkerman Venla 9,2; 11) Lassila Nelli 9,4; 12) Valli Emilia 9,5; 13) Liljeqvist Emma 10,0; 14) Rantanen Aino 10,3; 15) Laasanen Emma 10,6; 16) Kurjenluoma Kerttu 10,7; 17) Kujala Mila 11,2; 18) Aalto Eevi 11,3;

TYTÖT 7 PALLONHEITTO
1) Neva-Keturi Hilma 12,26; 2) Kariluoma Saana 10,30; 3) Aalto Eevi 8,70; 4) Kettunen Oona 8,40; 5) Tolonen Aada 7,99; 6) Mäenpää Sivea 7,90; 7) Åkerman Venla 7,83; 8) Valli Emilia 7,04; 9) Riihimäki Venla 6,78; 10) Sigfrids Ida 6,39; 11) Issakoff Amanda 6,38; 12) Paasovaara Jenniina 5,49; 13) Lassila Nelli 5,35; 14) Liljeqvist Emma 5,35; 15) Laasanen Emma 5,00; 16) Rantanen Aino 4,94; 17) Kurjenluoma Kerttu 4,78; 18) Lehtinen Laura 4,22; 19) Kujala Mila 3,42;

TYTÖT 9 40 m
1) Mäkelä Neea 6,9; 2) Viitamäki Camilla 7,2; 3) Hietanen Miina 7,5; Kankaanpää Katariina 7,5; Lehtimäki Venja 7,5; 6) Åkerman Neea 7,6; 7) Vainio Pinja 7,7; 8) Kari Ninni 7,9; 9) Ketola Viivi 8,0; Mäenpää Emma 8,0; 11) Paasovaara Jasmina 8,1; Päkkilä Anna-Sofia 8,1; 13) Tuomisto Viia 8,3; 14) Korkiamäki Ronja 8,5; 15) Latvatalo Saara 8,6; 16) Korpela Hely 8,7; 17) Keskimäki Oona 10,2;

TYTÖT 9 KUULA
1) Ketola Viivi 5,00; 2) Kankaanpää Katariina 4,98; 3) Lehtimäki Venja 4,32; 4) Åkerman Neea 4,10; 5) Tuomisto Viia 4,01; 6) Vainio Pinja 3,84; 7) Mäkelä Neea 3,80; 8) Korkiamäki Ronja 3,43; 9) Paasovaara Jasmina 3,35; 10) Hietanen Miina 3,24; 11) Korpela Hely 3,20; 12) Viitamäki Camilla 3,18; 13) Kari Ninni 3,15; 14) Latvatalo Saara 2,95; 15) Mäenpää Emma 2,48; 16) Keskimäki Oona 2,47;

TYTÖT 11 100 m
1) Vainionpää Iida 15,9; 2) Päivärinta Venla 17,2; 3) Järvi Inka 17,5; Talala Siiri 17,5; 5) Järvinen Saaga 18,1; 6) Ketoja Nessa 18,9; 7) Rauhala Julia 19,0; 8) Tuomisto Miina 19,7; 9) Tuomisto Salla-Maari 21,2; 10) Sihto Noora 21,9;

TYTÖT 11 PITUUS
1) Päivärinta Venla 3,35; 2) Talala Siiri 3,31; 3) Rauhala Julia 3,16; 4) Järvi Inka 3,08; 5) Vainionpää Iida 3,06; 6) Järvinen Saaga 2,99; 7) Tuomisto Miina 2,67; 8) Tuomisto Salla-Maari 2,30; 9) Sihto Noora 2,19; 10) Söderlund Lumia 2,02;

TYTÖT 13 100 m
1) Hautamäki Helmiina 18,2;

TYTÖT 13 PITUUS
1) Hautamäki Helmiina 2,87;

TYTÖT 15 100 m
1) Aitaneva Laura-Kaisa 14,9;

TYTÖT 15 PITUUS
1) Aitaneva Laura-Kaisa4,1;

POJAT 5 40 m
1) Tiainen Viljami 9,4; 2) Myllärinen Ville 9,6; 3) Perälä Konsta 9,7; Hirvonen Milo 9,7; 5) Viitamäki Luukas 9,8; 6) Honkala Severi 10,0; 7) Salmela Roope 10,1; 8) Lehtiniemi Viljo 10,8; 9) Mäkelä Aleksi 10,9; 10) Kivimäki Luka 11,1; 11) Leppinen Eemil 11,3; 12) Korhonen Rasmus 11,4; 13) Tapanainen Juho 11,6; Leppinen Viljami 11,6; 15) Kivimäki Matias 11,7; 16) Perälä Veeti 11,8; 17) Paakkinen Eetu 12,0; 18) Vilmunen Milo 12,1; Yli-Karjanmaa Leo 12,1; 20) Yli-Rahnasto Lauri 12,2; 21) Haavisto Justus 13,1; Leppinen Jimi 13,1; 23) Sihto Kalle 13,3; 24) Riihimäki Lauri 14,3; 25) Rantanen Juho 14,7; 26) Leppänen Mauno 15,7; 27) Luoma Rasmus 16,0; 28) Lehtiniemi Toivo 16,7; 29) Sihto Jussi 17,3; 30) Kettunen Oiva 18,2; 31) Paakkinen Eino 18,2; 32) Korpela Sampo 31,0;

POJAT 5 PALLONHEITTO
1) Tiainen Viljami 11,10; 2) Salmela Roope 10,47; 3) Myllärinen Ville 9,65; 4) Honkala Severi 7,61; 5) Perälä Konsta 7,50; 6) Lehtiniemi Toivo 7,05; 7) Yli-Rahnasto Lauri 6,96; 8) Hirvonen Milo 6,59; 9) Viitamäki Luukas 5,59; 10) Kivimäki Matias 4,97; 11) Leppinen Eemil 4,95; 12) Yli-Karjanmaa Leo 4,79; 13) Leppinen Viljami 4,78; 14) Kivimäki Luka 4,58; 15) Lehtiniemi Viljo 4,53; 16) Mäkelä Aleksi 3,98; 17) Perälä Veeti 3,75; 18) Sihto Kalle 3,51; 19) Paakkinen Eetu 3,50; 20) Rantanen Juho 3,30; 21) Haavisto Justus 3,25; 22) Leppänen Mauno 3,16; 23) Vilmunen Milo 2,88; 24) Tapanainen Juho 2,85; 25) Kettunen Oiva 2,68; 26) Riihimäki Lauri 2,49; 27) Sihto Jussi 2,49; 28) Leppinen Jimi 2,26; 29) Luoma Rasmus 2,00; 30) Paakkinen Eino 1,42; 31) Korpela Sampo 1,10; 32) Perälä Lauri 0,64; 33) Korhonen Rasmus 0,37;

POJAT 7 40 m
1) Myllärinen Aleksi 7,9; Vainio Joona 7,9; 3) Kortesmäki Veikko 8,0; 4) Antila Elmeri 8,3; 5) Järvinen Paulus 8,6; 6) Huikku Maxim 8,8; Mäkelä Arttu 8,8; Mäkelä Valle 8,8; 9) Aro Aleksi 8,9; Kivimäki Jimi 8,9; Leppilahti Sami 8,9; Pienimäki Topias 8,9; 13) Leppinen Eetu 9,0; 14) Mäkelä Tapio 9,2; 15) Ketola Vilho 9,7; Rantanen Leevi 9,7; 17) Tapanainen Miro 9,8; 18) Korhonen Kaapo 10,0; 19) Fält Frans 10,2; 20) Rantanen Eetu 10,3; 21) Yli-Rahnasto Matti 11,3; 22) Hirvonen Daniel 16,0; 23) Kari Santeri 16,1;

POJAT 7 PALLONHEITTO
1) Myllärinen Aleksi 21,17; 2) Ketola Vilho 16,45; 3) Vainio Joona 14,05; 4) Pienimäki Topias 13,02; 5) Rantanen Leevi 12,91; 6) Leppilahti Sami 12,81; 7) Mäkelä Valle 12,34; 8) Aro Aleksi 10,66; 9) Hirvonen Daniel 10,60; 10) Huikku Maxim 10,59; 11) Yli-Rahnasto Matti 10,13; 12) Mäkelä Arttu 9,99; 13) Kivimäki Jimi 9,67; 14) Mäkelä Tapio 9,54; 15) Kortesmäki Veikko 9,39; 16) Kari Santeri 9,29; 17) Antila Elmeri 8,83; 18) Leppinen Eetu 8,66; 19) Järvinen Paulus 8,53; 20) Rantanen Eetu 8,25; 21) Tapanainen Miro 7,59; 22) Fält Frans 7,46; 23) Korhonen Kaapo 6,45;

POJAT 9 40 m
1) Katajamäki Veeti 7,2; 2) Katajamäki Noel 7,4; 3) Kariluoma Saku 7,8; 4) Fält Joel 7,8; 5) Valli Akseli 8,1; 6) Sihto Ville 8,4; 7) Kurjenluoma Jaakko 8,5; 8) Huhta-Koivisto Hermanni 8,8;

POJAT 9 KUULA
1) Katajamäki Veeti 5,19; 2) Kariluoma Saku 4,89; 3) Katajamäki Noel 4,43; 4) Huhta-Koivisto Hermanni 4,29; 5) Valli Akseli 4,13; 6) Sihto Ville 3,62; 7) Kurjenluoma Jaakko 3,24;

POJAT 11 100 m
1) Aitaneva Petteri 16,3; 2) Mäkelä Matti 16,5; 3) Tolonen Aatu 16,6; 4) Mäenpää Saveli 16,7; 5) Mikkola Weli 18,8;

POJAT 11 PITUUS
1) Aitaneva Petteri 3,67; 2) Mäkelä Matti 3,64; 3) Mäenpää Saveli 3,57; 4) Tolonen Aatu 3,13; 5) Mikkola Weli 2,69;

POJAT 13 100 m
1) Latva-Koivisto Matias 14,2; 2) Lounela Henrik 14,9; 3) Mäki-Jouppila Juho 15,9; 4) Kankaanpää Riku 17,0;

POJAT 13 PITUUS
1) Latva-Koivisto Matias 4,09; 2) Lounela Henrik 4,05; 3) Mäki-Jouppila Juho 3,47; 4) Kankaanpää Riku 3,10;

POJAT 17 100m
1) Hietaharju Niko 12,9;

POJAT 17 PITUUS
1) Hietaharju Niko 4,21;

800 m JUOKSU
1) Aitaneva Laura-Kaisa 3.08.2; 2) Järvinen Saaga 3.25.6; 3) Mäkelä Matti 3.26.6; 4) Viitala Annu 3.27.6; 5) Mäki-Jouppila Juho 3.29.8; 6) Tuomisto Miina 3.31.5; 7) Ojala Irina 3.36.1; 8) Rauhala Julia 3.42.5; 9) Mäkelä Neea 3.46.9; 10) Vainio Pinja 3.55.8; 11) Tuomisto Viia 4.00.0; 12) Huhta-Koivisto Hermanni 4.04.0; 13) Sihto Ville 4.06.3; 14) Vainio Joona 4.12.1; 15) Korpela Hely 4.15.3; 16) Talala Siiri 4.17.3; 17) Sihto Noora 4.20.9; 18) Keskimäki Oona 4.22.8; 19) Mäenpää Sivea 4.23.6; 20) Päivärinta Venla 4.23.8; 21) Järvinen Paulus 4.27.5; 22) Ketola Vilho 4.31.7; 23) Rantanen Leevi 5.20.1; 24) Kuljunlahti Sylvi 8.02.8;


OSALLISTUJIA 161

Tulokset Honkalanmäen kentältä 25.6.2018

TYTÖT 5 60 m
1) Mäkelä Lumina 13,6; 2) Neva-Keturi Alma 14,4; 3) Piirto Nia 15,0; Kariluoma Saaga 15,0; 5) Mäntylä Neela 15,7; Mäkelä Ninni 15,7; 7) Ketola Cecilia 15,8; 8) Riihimäki Vilma 15,9; 9) Lehtimäki Vilma 16,0; Kuljunlahti Sylvi 16,0; 11) Yli-Karjanmaa Nelli 16,2; 12) Yli-Rasku Linnea 16,3; 13) Pienimäki Sofi 16,6; 14) Korpi-Kaija Iida 17,1; 15) Peltomaa Anja 17,8; 16) Hakamaa Anni 18,7; 17) Tiainen Silvia 21,1; 18) Ketelä Lotta 21,5; 19) Jurva Fiia 21,7; 20) Mäki-Latvala Anni 23,0; Kivimäki Lilja 23,0; 22) Kujala Isla 23,3; 23) Lipponen Sara 24,2; 24) Rantala Vilja 24,4; 25) Aro Sofia 24,6; 26) Latva-Koivisto Roosa 25,0; 27) Lehmonen Ilona 25,6; 28) Asunmaa Serafiina 26,0; 29) Kivimäki Linnea 26,5; 30) Kurjenluoma Hilma 28,6; 31) Oja-Lipasti Aino 32,1; 32) Kivimäki Mila 34,7; 33) Haavisto Selena 35,2; 34) Karjalainen Jennika 40,0; 35) Rantanen Emmi 1.02,8;

TYTÖT 5 PITUUS
1) Piirto Nia 2,10; 2) Neva-Keturi Alma 1,93; 3) Mäkelä Lumina 1,89; 4) Kuljunlahti Sylvi 1,77; 5) Mäkelä Ninni 1,63; 6) Lipponen Sara 1,59; 7) Yli-Karjanmaa Nelli 1,47; Korpi-Kaija Iida 1,47; 9) Pienimäki Sofi 1,46; 10) Ketelä Lotta 1,44; 11) Riihimäki Vilma 1,43; Mäntylä Neela 1,43; 13) Hakamaa Anni 1,41; 14) Lehtimäki Vilma 1,38; 15) Ketola Cecilia 1,33; 16) Kivimäki Lilja 1,26; 17) Peltomaa Anja 1,24; 18) Yli-Rasku Linnea 1,21; 19) Kariluoma Saaga 1,08; 20) Aro Sofia 1,06; 21) Mäki-Latvala Anni 0,93; 22) Asunmaa Serafiina 0,85; 23) Oja-Lipasti Aino 0,80; 24) Lehmonen Ilona 0,78; 25) Rantala Vilja 0,77; Latva-Koivisto Roosa 0,77; 27) Jurva Fiia 0,76; 28) Kujala Isla 0,67; 29) Karjalainen Jennika 0,62; 30) Kurjenluoma Hilma 0,48; 31) Kivimäki Mila 0,42; 32) Rantanen Emmi 0,28;

TYTÖT 7 60 m
1) Tolonen Aada 12,2; 2) Neva-Keturi Hilma 12,3; Kariluoma Saana 12,3; 4) Latva-Koivisto Pihla 12,6; 5) Keski-Säntti Venla 12,8; 6) Saari Jasmin 13,1; 7) Ala-Nikkola Ester 13,4; 8) Riihimäki Venla 13,7; 9) Asunmaa Aurora 13,9; 10) Valli Emilia 14,2; Heikkilä Minja-Maaria 14,2; 12) Tuomisto Henni 14,4; 13) Lassila Nelli 14,8; 14) Koskela Ellimaija 15,0; 15) Rantanen Aino 15,5; Kurjenluoma Kerttu 15,5; 17) Kujala Mila 16,8;

TYTÖT 7 PITUUS
1) Kariluoma Saana 2,87; 2) Saari Jasmin 2,45; 3) Latva-Koivisto Pihla 2,44; 4) Neva-Keturi Hilma 2,37; 5) Ala-Nikkola Ester 2,36; 6) Riihimäki Venla 2,27; 7) Tolonen Aada 2,16; 8) Keski-Säntti Venla 2,11; 9) Lassila Nelli 2,06; 10) Tuomisto Henni 2,03; 11) Asunmaa Aurora 1,99; 12) Valli Emilia 1,90; 13) Kurjenluoma Kerttu 1,69; 14) Koskela Ellimaija 1,64; 15) Heikkilä Minja-Maaria 1,62; 16) Rantanen Aino 1,52; 17) Kujala Mila 1,06;

TYTÖT 9 60 m
1) Saukko Luminia 10,3; 2) Viitamäki Camilla 10,7; Saari Juulia 10,7; 4) Koskenkorva Taimi 10,9; 5) Lehtimäki Venja 11,0; 6) Vainio Pinja 11,3; Kankaanpää Katariina 11,3; 8) Hietanen Miina 11,5; 9) Ylikojola Veera 11,6; 10) Keski-Säntti Helka 11,8; 11) Koskela Ilona 11,9; Ketola Viivi 11,9; Karvonen Adeliina 11,9; Ylinen Aino 11,9; 15) Tuomisto Viia 12,0; 16) Mäenpää Emma 12,3; 17) Saxholm Aada 12,4; 18) Niemistö Laura 12,7; Mäki-Latvala Ilona 12,7; 20) Korkiamäki Ronja 13,1; 21) Korpela Hely 13,2; 22) Rinta Viivi 14,4; 23) Keskimäki Oona 15,6;

TYTÖT 9 JUNKEIHÄS
1) Kankaanpää Katariina 11,31; 2) Saukko Luminia 10,84; 3) Saari Juulia 10,02; 4) Ylikojola Veera 9,40; 5) Lehtimäki Venja 8,77; 6) Ketola Viivi 8,22; 7) Karvonen Adeliina 7,40; 8) Vainio Pinja 7,37; 9) Keski-Säntti Helka 7,16; 10) Koskela Ilona 7,12; 11) Viitamäki Camilla 6,95; 12) Tuomisto Viia 6,67; 13) Korpela Hely 6,63; 14) Koskenkorva Taimi 5,60; 15) Rinta Viivi 5,55; 16) Keskimäki Oona 4,90; 17) Saxholm Aada 4,49; 18) Ylinen Aino 3,78; 19) Mäenpää Emma 2,68;

TYTÖT 11 60 m
1) Vainionpää Iida 9,9; 2) Järvi Inka 10,7; 3) Päivärinta Venla 10,9; 4) Järvinen Saaga 11,0; 5) Rauhala Julia 11,3; 6) Tuomisto Miina 12,2; 7) Tuomisto Salla-Maari 12,9; 8) Sihto Noora 13,5; 9) Söderlund Lumia 13,7;

TYTÖT 11 KEIHÄS
1) Päivärinta Venla 11,96; 2) Rauhala Julia 11,39; 3) Vainionpää Iida 8,70; 4) Järvi Inka 7,52; 5) Järvinen Saaga 5,63; 6) Sihto Noora 4,45;

TYTÖT 15 200 m
1) Aitaneva Laura-Kaisa 32,0; 2) Ojala Irina 52,0;

TYTÖT 15 KORKEUS
1) Aitaneva Laura-Kaisa 135; 2) Ojala Irina 120;

POJAT 5 60 m
1) Tiainen Viljami 14,1; 2) Viitamäki Luukas 14,6; Perälä Konsta 14,6; 4) Myllärinen Ville 14,7; 5) Honkala Severi 15,3; 6) Rinta Eemil 15,5; 7) Mäkelä Aleksi 15,6; 8) Lehtiniemi Viljo 16,4; 9) Kivimäki Luka 17,4; 10) Oja-Lipasti Aku 17,7; 11) Paakkinen Eetu 18,3; 12) Tapanainen Juho 18,7; 13) Vilmunen Milo 19,2; 14) Yli-Rahnasto Lauri 19,3; 15) Perälä Veeti 20,0; 16) Leppinen Jimi 20,2; 17) Kivimäki Matias 20,7; 18) Rantanen Juho 22,1; 19) Ylinen Eero 22,4; 20) Riihimäki Lauri 23,7; 21) Leppänen Mauno 25,8; 22) Lehtiniemi Toivo 25,8; 23) Paakkinen Eino 27,3; 24) Korpela Sampo 29,9; 25) Antila Viljami 58,0;

POJAT 5 PITUUS
1) Perälä Konsta 2,30; 2) Tiainen Viljami 1,90; 3) Oja-Lipasti Aku 1,87; 4) Viitamäki Luukas 1,72; 5) Tapanainen Juho 1,70; 6) Rinta Eemil 1,67; 7) Antila Viljami 1,66; 8) Lehtiniemi Viljo 1,61; 9) Yli-Rahnasto Lauri 1,53; 10) Myllärinen Ville 1,53; 11) Kivimäki Luka 1,53; 12) Honkala Severi 1,50; 13) Perälä Veeti 1,40; 14) Mäkelä Aleksi 1,30; 15) Rantanen Juho 1,27; 16) Vilmunen Milo 1,24; 17) Leppinen Jimi 1,14; 18) Kivimäki Matias 1,12; 19) Leppänen Mauno 0,75; 20) Paakkinen Eetu 0,72; 21) Korpela Sampo 0,72;22) Riihimäki Lauri 0,71; 23) Lehtiniemi Toivo 0,57;

POJAT 7 60 m
1) Myllärinen Aleksi 11,7; 2) Kortesmäki Veikko 12,3; 3) Antila Elmeri 12,6; 4) Vainio Joona 12,8; 5) Kivimäki Jimi 13,1; 6) Huikku Maxim 13,4; Rantanen Eetu 13,4; Mäkelä Arttu 13,4; Ketelä Hermanni 13,4; Karvonen Oskar 13,4; 11) Järvinen Paulus 13,5; 12) Aro Aleksi 13,6; 13) Ketola Vilho 13,7; 14) Leppilahti Sami 14,0; 15) Pienimäki Topias 14,2; Leppinen Eetu 14,2; 17) Mäkelä Valle 14,3; 18) Ylikojola Vilho 14,6; 19) Ylinen Jaakko 14,9; 20) Rantanen Leevi 15,0; 21) Karvonen Daniel 15,4; 22) Lipponen Aleksi 16,0; 23) Yli-Rahnasto Matti 16,1; Tapanainen Miro 16,1; 25) Mäki-Latvala Jaakko 16,9;

POJAT 7 PITUUS
1) Vainio Joona 2,73; 2) Myllärinen Aleksi 2,55; 3) Pienimäki Topias 2,50; Kortesmäki Veikko 2,50; 5) Karvonen Oskar 2,38; 6) Antila Elmeri 2,33; 7) Järvinen Paulus 2,22; 8) Ketola Vilho 2,19; 9) Mäkelä Arttu 2,15; 10) Ylinen Jaakko 2,13; 11) Rantanen Leevi 2,02; 12) Mäkelä Valle 1,90; 13) Huikku Maxim 1,89; 14) Kivimäki Jimi 1,88; 15) Leppilahti Sami 1,80; 16) Ketelä Hermanni 1,76; 17) Aro Aleksi 1,70; 18) Tapanainen Miro 1,64; 19) Leppinen Eetu 1,61; 20) Lipponen Aleksi 1,59; 21) Ylikojola Vilho 1,44; 22) Karvonen Daniel 1,35; 23) Rantanen Eetu 1,23; 24) Yli-Rahnasto Matti 1,20;

POJAT 9 60 m
1) Katajamäki Veeti 10,4; 2) Köykkä Veikko 10,9; Katajamäki Noel 10,9; 4) Salomäki Markus 11,0; 5) Heikkilä Kimi 11,3; 6) Asunmaa Iisak 11,5; 7) Kariluoma Saku 11,7; 8) Karvonen Kasper 11,8; 9) Valli Akseli 12,0; 10) Järvinen Elias 12,4; 11) Pienimäki Antto 12,5; 12) Sihto Ville 12,7; 13) Huhta-Koivisto Hermanni 12,8; 14) Kurjenluoma Jaakko 13,2;

POJAT 9 JUNKEIHÄS
1) Karvonen Kasper 12,70; 2) Huhta-Koivisto Hermanni 11,42; 3) Kariluoma Saku 11,20; 4) Heikkilä Kimi 9,14; 5) Järvinen Elias 9,09; 6) Katajamäki Veeti 8,86; 7) Köykkä Veikko 8,21; 8) Pienimäki Antto 8,15; 9) Valli Akseli 7,14; 10) Asunmaa Iisak 6,50; 11) Katajamäki Noel 5,51; 12) Sihto Ville 5,15; 13) Kurjenluoma Jaakko 4,09;

POJAT 11 60 m
1) Aitaneva Petteri 10,1; 2) Tolonen Aatu 10,2; 3) Köykkä Vilho 10,9;

POJAT 11 KEIHÄS
1) Viitala Ami 22,60; 2) Aitaneva Petteri 21,30; 3) Saari Juho 18,60; 4) Köykkä Vilho 11,31;

POJAT 13 200 m
1) Latva-Koivisto Matias 31,1; 2) Lounela Henrik 32,7; 3) Mäki-Jouppila Juho 34,1; 4) Pääkkönen Matias 36,8;

POJAT 13 KORKEUS
1) Kankaanpää Riku 130; 2) Mäki-Jouppila Juho 125; 3) Latva-Koivisto Matias 125; 4) Pääkkönen Matias 110; 5) Lounela Henrik 115;

POJAT 17 200m
1) Hietaharju Niko 27,5; 2) Tuomisto Jesse 27,5;

POJAT 17 KORKEUS
1) Tuomisto Jesse 150;

800 m JUOKSU
1)Aitaneva Laura-Kaisa 3.03.4; 2) Lounela Henrik 3.04.4; 3) Kiviharju Samuel 3.07.1; 4) Latva-Koivisto Matias 3.13.9; 5) Katajamäki Veeti 3.14.9; 6) Neva-Keturi Jenni 3.16.4; 7) Mukkala Aada 3.18.2; 8) Pääkkönen Matias 3.19.1; 9) Köykkä Veikko 3.19.9; 10) Tuomisto Miina 3.26.2; 11) Katajamäki Noel 3.28.4; 12) Viitala Annu 3.34.0; 13) Mäki-Jouppila Juho 3.41.2; 14) Vainio Pinja 3.46.6; 15) Järvinen Saaga 3.49.3; 16) Ojala Irina 3.50.5; 17) Koskela Ilona 3.52.5; 18) Vainio Joona 3.54.6; 19) Rauhala Julia 4.04.4; 20) Huhta-Koivisto Hermanni 4.05.3; 21) Sihto Noora 4.06.8; 22) Lehtimäki Venja 4.08.0; 23) Ketola Viivi 4.20.8; 24) Sihto Ville 4.22.6; 25) Ketola Vilho 4.25.9; 26) Mäkelä Arttu 4.26.2; 27) Korpela Hely 4.29.2; 28) Kariluoma Saana 4.32.2; 29) Järvinen Paulus 4.34.3; 30) Keskimäki Oona 4.34.6; 31) Neva-Keturi Hilma 4.37.6; 32) Pienimäki Topias 5.16.4; 33) Kivimäki Jimi 5.44.0; 34) Lehtimäki Vilma 5.51.6; 35) Lehtimäki Teija 5.51.8; 36) Niemistö Laura 5.52.1; 37) Korkiamäki Ronja 5.58.8;

OSALLISTUJIA 165

Tulokset Honkalanmäen kentältä 18.6.2018

TYTÖT 5 60 m
1) Mäkelä Lumina 14,0; 2) Neva-Keturi Alma 14,7; 3) Makkonen Kerttu 15,0; 4) Ylinen-Luopa Eevi 15,1; 5) Piirto Nia 15,2; 6) Pihlaja Kaarina 15,7; 7) Mäntylä Neela 15,8; 8) Mäkelä Ninni 15,9; 9) Riihimäki Vilma 16,3; Yli-Karjanmaa Nelli 16,3; 11) Yli-Rasku Linnea 16,5; 12) Lipponen Aava 16,8; 13) Ketola Cecilia 17,0; 14) Korpi-Kaija Iida 17,5; 15) Holkko Mette 18,2; 16) Kariluoma Saaga 18,4; 17) Ketelä Lotta 19,7; 18) Lipponen Sara 20,1; 19) Asunmaa Serafiina 20,5; Viitala Veera 20,5; 21) Hakamaa Anni 21,5; 22) Jurva Fiia 22,3; 23) Mäki-Latvala Anni 22,5; 24) Kujala Isla 23,6; 25) Rantala Vilja 24,7; 26) Ojala Sofia 26,0; 27) Oja-Lipasti Aino 30,1; 28) Kivimäki Mila 37,3; 29) Huikku Emma 43,3; 30) Haavisto Selena 48,8; 31) Rantanen Emmi 1.04,2;

TYTÖT 5 PITUUS
1) Makkonen Kerttu 2,48; 2) Neva-Keturi Alma 2,20; 3) Mäntylä Neela 2,04; 4) Mäkelä Lumina 1,90; Yli-Karjanmaa Nelli 1,90; 6) Mäkelä Ninni 1,84; Piirto Nia 1,84; 8) Ylinen-Luopa Eevi 1,67; 9) Riihimäki Vilma 1,57; 10) Pihlaja Kaarina 1,43; 11) Hakamaa Anni 1,40; Lipponen Sara 1,40; 13) Korpi-Kaija Iida 1,38; 14) Ketola Cecilia 1,33; 15) Lipponen Aava 1,27; 16) Holkko Mette 1,21; 17) Ketelä Lotta 1,15; 18) Asunmaa Serafiina 0,94; 19) Yli-Rasku Linnea 0,92; 20) Mäki-Latvala Anni 0,91; 21) Kariluoma Saaga 0,90; Kujala Isla 0,90; Jurva Fiia 0,90; 24) Viitala Veera 0,84; 25) Oja-Lipasti Aino 0,63; Rantala Vilja 0,63; 27) Ojala Sofia 0,59; 28) Asunmaa Adalmiina 0,40; 29) Kivimäki Mila 0,37; 30) Haavisto Selena 0,34; 31) Rantanen Emmi 0,23; 32) Hakamaa Elmi 0,20; 33) Huikku Emma 0,16;

TYTÖT 7 60 m
1) Tolonen Aada 12,3; 2) Kariluoma Saana 12,4; 3) Neva-Keturi Hilma 12,5; 4) Riihimäki Venla 12,7; 5) Saari Jasmin 12,8; 6) Heikkilä Minja-Maaria 13,5; Saarela Venla 13,5; 8) Valli Emilia 13,8; 9) Asunmaa Aurora 14,3; 10) Kurjenluoma Kerttu 15,0; 11) Lehtinen Laura 15,2; 12) Laasanen Emma 15,9; 13) Rantanen Aino 16,2; 14) Lassila Nelli 16,3; 15) Kujala Mila 19,1;

TYTÖT 7 PITUUS
1) Kariluoma Saana 2,60; 2) Saarela Venla 2,42; 3) Neva-Keturi Hilma 2,30; 4) Asunmaa Aurora 2,27; 5) Riihimäki Venla 2,26; 6) Tolonen Aada 2,24; 7) Saari Jasmin 2,21; 8) Lehtinen Laura 2,02; 9) Lassila Nelli 1,92; 10) Laasanen Emma 1,82; 11) Valli Emilia 1,70; 12) Rantanen Aino 1,51; 13) Heikkilä Minja-Maaria 1,50; 14) Kurjenluoma Kerttu 1,48; 15) Kujala Mila 1,05;

TYTÖT 9 60 m
1) Mäkelä Neea 10,4; 2) Viitamäki Camilla 10,8; 3) Mäki-Latvala Aliisa 10,9; 4) Hietanen Miina 11,0; 5) Kankaanpää Katariina 11,1; 6) Ylikojola Veera 11,5; 7) Latvatalo Saara 11,8; 8) Ketola Viivi 12,2; 9) Korkiamäki Ronja 12,6; Mäenpää Emma 12,6; 11) Niemistö Laura 12,7; 12) Mäki-Latvala Ilona 12,9; 13) Korpela Hely 13,7; 14) Rinta Viivi 14,9;

TYTÖT 9 KORKEUS
1) Viitamäki Camilla 93; 2) Mäkelä Neea 91; 3) Kankaanpää Katariina 80; Korpela Hely 80; 4) Ketola Viivi 75; 5) Ylikojola Veera 75; 6)Rinta Viivi 70; 7) Mäenpää Emma 70;

TYTÖT 11 60 m a
1) Järvi Inka 15,0; Päivärinta Venla 15,0; 3) Rauhala Julia 15,2; 4) Tuomisto Miina 15,7; Tuomisto Salla-Maari 15,7; 6) Sihto Noora 17,4;

TYTÖT 11 KEIHÄS
1) Rauhala Julia 9,98; 2) Järvi Inka 9,36; 3) Sihto Noora 4,96;

TYTÖT 13 60m a
1) Makkonen Neea 13,8;

TYTÖT 13 MOUKARI
1) Hautamäki Helmiina 7,20;

POJAT 5 60 m
1) Perälä Konsta 14,2; 2) Myllärinen Ville 14,4; 3) Viitamäki Luukas 14,8; 4) Honkala Severi 15,0; 5) Rinta Eemil 16,0; 6) Lehtiniemi Viljo 16,1; 7) Oja-Lipasti Aku 16,3; 8) Lauhaluoma Justus 16,8; 9) Korhonen Rasmus 18,0; 10) Yli-Rahnasto Lauri 18,4; 11) Paakkinen Eetu 18,5; Tapanainen Juho 18,5; 13) Kivimäki Luka 18,6; 14) Vilmunen Milo 18,7; 15) Leppinen Jimi 19,8; 16) Ylinen-Luopa Eemeli 20,0; 17) Kivimäki Matias 20,4; 18) Rantanen Juho 20,8; 19) Yli-Karjanmaa Leo 21,2; 20) Mäkelä Aleksi 22,2; 21) Haavisto Justus 22,3; 22) Lehtiniemi Toivo 24,9; 23) Riihimäki Lauri 25,1; 24) Perälä Veeti 25,4; 25) Luoma Rasmus 25,9; 26) Hattula Hugo 27,9; 27) Ala-Könni Juho 29,2; 28) Koskenkorva Hiski 29,6; 29) Korpela Sampo 35,3; 30) Antila Viljami 44,0; 31) Ala-Kauppila Lauri 50,2;

POJAT 5 PITUUS
1) Myllärinen Ville 1,79; 2) Perälä Konsta 1,76; 3) Honkala Severi 1,68; 4) Viitamäki Luukas 1,67; 5) Rinta Eemil 1,58; 6) Ylinen-Luopa Eemeli 1,52; 7) Kivimäki Luka 1,51; Lehtiniemi Viljo 1,51; 9) Tapanainen Juho 1,49; 10) Rantanen Juho 1,40; 11) Oja-Lipasti Aku 1,38; 12) Leppinen Jimi 1,29; Piirto Aleksi 1,29; 14) Yli-Rahnasto Lauri 1,26; 15) Korhonen Rasmus 1,25; 16) Mäkelä Aleksi 1,23; 17) Yli-Karjanmaa Leo 1,20; 18) Kivimäki Matias 1,19; 19) Perälä Veeti 1,18; 20) Antila Viljami 1,15; 21) Lauhaluoma Justus 1,14; 22)Haavisto Justus 1,10; 23) Hattula Hugo 1,04; 24) Paakkinen Eetu 1,03; 25) Luoma Rasmus 0,89; Koskenkorva Hiski 0,89; 27) Vilmunen Milo 0,83; 28) Ala-Könni Juho 0,75; 29) Riihimäki Lauri 0,60; 30) Ala-Kauppila Lauri 0,55; 31) Lehtiniemi Toivo 0,54; 32) Korpela Sampo 0,49;

POJAT 7 60 m
1) Myllärinen Aleksi 12,3; 2) Antila Elmeri 12,4; 3) Ketola Vilho 13,1; Mäkelä Arttu 13,1; 5) Järvinen Paulus 13,2; Kivimäki Jimi 13,2; 7) Leppilahti Sami 13,3; 8) Huikku Maxim 13,5; Pienimäki Topias 13,5; 10) Mäkelä Valle 13,9; 11) Rantanen Leevi 14,2; 12) Leppinen Eetu 14,5; 13) Mäkelä Ville 14,7; 14) Ylikojola Vilho 14,9; Lipponen Aleksi 14,9; 16) Rantanen Eetu 15,5; 17) Koskenkorva Kaapo 15,6; 18) Korhonen Kaapo 16,1; 19) Tapanainen Miro 16,3; Yli-Rahnasto Matti 16,3; 21) Mäki-Latvala Jaakko 16,8;

POJAT 7 PITUUS
1) Myllärinen Aleksi 2,50; 2) Pienimäki Topias 2,34; 3) Kivimäki Jimi 2,19; 4) Antila Elmeri 2,15; 5) Mäkelä Arttu 2,07; 6) Järvinen Paulus 2,02; 7) Ketola Vilho 2,00; 8) Huikku Maxim 1,99; 9) Rantanen Leevi 1,87; 10) Mäkelä Ville 1,86; 11) Leppilahti Sami 1,73; 12) Korhonen Kaapo 1,72; 13) Mäkelä Valle 1,71; 14) Leppinen Eetu 1,70; 15) Koskenkorva Kaapo 1,56; 16) Rantanen Eetu 1,52; 17) Tapanainen Miro 1,46; 18) Yli-Rahnasto Matti 1,39; 19) Lipponen Aleksi 1,16; 20) Ylikojola Vilho 1,16;

POJAT 9 60 m
1) Köykkä Veikko 10,4; 2) Katajamäki Noel 10,7; 3) Kariluoma Saku 10,8; 4) Lähdesmäki Aaron 11,1; 5) Rauhala Luka 11,3; 6) Asunmaa Iisak 11,4; 7) Heikkilä Kimi 11,6; 8) Mäenpää Kunto 12,1; 9) Valli Akseli 12,2; Järvinen Elias 12,2; 11) Pienimäki Antto 12,3; 12) Huhta-Koivisto Hermanni 12,5; 13) Kurjenluoma Jaakko 12,8; 14) Sihto Ville 13,3;

POJAT 9 KORKEUS
1) Katajamäki Veeti 91; 2) Asunmaa Iisak 89; 3)Köykkä Veikko 89; 4) Mäenpää Kunto 87; 5) Heikkilä Kimi 80; 6) Kariluoma Saku 80; Lähdesmäki Aaron 80; 7) Pienimäki Antto 80; 8) Kurjenluoma Jaakko 75; 9) Katajamäki Noel 75; 10) Järvinen Elias 75; 11) Huhta-Koivisto Hermanni 75; 12) Valli Akseli 70;

POJAT 11 60 m a
1) Lähdesmäki Patrik 13,8; 2) Tapanainen Mico 13,9; 3) Mukkala Onni 14,3; 4) Köykkä Vilho 14,5; 5) Norrgård Teemu 14,9;

POJAT 11 KEIHÄS
1) Lähdesmäki Patrik 14,45; 2) Köykkä Vilho 12,67; 3) Norrgård Teemu 12,33; 4) Mukkala Onni 8,55;

POJAT 13 60 m a
1) Mäki-Jouppila Juho 14,3; 2) Kankaanpää Riku 14,4;

POJAT 13 MOUKARI
1) Kankaanpää Riku 24,70; 2) Mäki-Jouppila Juho 19,95; 3) Mäenpää Severi 16,78;

800 m JUOKSU
1)Lähdesmäki Patrik 3.21.1; 2) Köykkä Veikko 3.27.6; 3) Katajamäki Noel 3.29.3; 4) Makkonen Neea 3.29.6; 5) Makkonen Elle 3.29.8; 6) Mäki-Jouppila Juho 3.30.3; 7) Tuomisto Miina 3.32.0; 8) Tapanainen Mico 3.34.7; 9) Kankaanpää Riku 3.35.7; 10) Köykkä Vilho 3.36.1; 11) Kankaanpää Katariina 3.47.7; 12) Rauhala Julia 3.50.6; 13) Norrgård Teemu 3.53.0; 14) Mäkelä Neea 3.58.1; 15) Rauhala Luka 3.59.2; 16) Ketola Viivi 4.02.4; 17) Pienimäki Topias 4.13.3; 18) Sihto Noora 4.15.5; 19) Huhta-Koivisto Hermanni 4.19.2; 20) Sihto Ville 4.25.8; 21) Korpela Hely 4.28.8; 22) Tuomisto Salla-Maari 4.29.8; 23) Ketola Vilho 4.30.4; 24) Järvinen Paulus 4.31.1; 25) Mäenpää Kunto 4.40.9; 26) Niemistö Laura 4.45.8; 27) Kivimäki Jimi 5.13.3; 28) Rinta Eemil 5.16.8; 29) Rinta Viivi 5.39.1;


OSALLISTUJIA 147

 

 

 

Palkinnot Sponsoroi 11.6.2018

Eepeen Ilmajoen toimipaikat: S-marketit Koskenkorva ja Ilmajoki sekä Lähi-ABC Ilmajoki.

Kisojen kuvakoostetta nähtävillä Lähi-ABC ilmajoen Facebook sivuilla.

https://www.facebook.com/abcilmajoki/?hc_ref=ARSyLEAbD7G9irA6vRx_gTIGEE9admB7Mwx45s5wWjtNlBVjpPXtMhBDio3zxoANfpM&fref=nf

TYTÖT 5 60 m
1) Neva-Keturi Alma 14,1; 2) Mäkelä Ninni 14,3; 3) Makkonen Kerttu 14,6; 4) Mäkelä Lumina 15,0; 5) Lehtimäki Vilma 15,8; Piirto Nia 15,8; Mäkinen Kiira 15,8; 8) Ketola Cecilia 16,0; 9) Yli-Rasku Linnea 16,4; 10) Riihimäki Vilma 16,5; 11) Holkko Mette 17,0; 12) Korpi-Kaija Iida 17,3; 13) Kariluoma Saaga 17,6; 14) Hakamaa Anni 18,3; 15) Mäenpää Sire 20,0; 16) Asunmaa Serafiina 20,9; 17) Kujala Isla 21,4; 18) Lipponen Sara 21,6; 19) Hatanpää Melina 21,8; 20) Uitto Emilia 23,6; 21) Rantala Vilja 24,5; 22) Aro Sofia 25,5; 23) Yli-Suomu Nella 25,7; 24) Ojala Sofia 26,5; 25) Oja-Lipasti Aino 27,9; 26) Mäki-Latvala Anni 30,0; 27) Lehmonen Ilona 34,0; 28) Kivimäki Mila 37,5; 29) Haavisto Selena 39,8; 30) Karjalainen Jennika 40,7; 31) Rantanen Emmi 53,8; 32) Rinta Saana 1.40,0;

TYTÖT 5 PITUUS
1) Makkonen Kerttu 2,03; 2) Riihimäki Vilma 1,84; 3) Mäkelä Ninni 1,83; 4) Neva-Keturi Alma 1,62; 5) Mäkelä Lumina 1,60; 6) Korpi-Kaija Iida 1,39; 7) Lehtimäki Vilma 1,33; 8) Holkko Mette 1,30; 9) Piirto Nia 1,28; 10) Mäkinen Kiira 1,25; 11) Hatanpää Melina 1,15; 12) Hakamaa Anni 1,08; 13) Ketola Cecilia 1,05; 14) Lipponen Sara 0,96; 15) Uitto Emilia 0,88; 16) Yli-Rasku Linnea 0,86; 17) Lehmonen Ilona 0,84; 18) Kujala Isla 0,82; 19) Asunmaa Serafiina 0,78; 20) Kariluoma Saaga 0,58; 21) Oja-Lipasti Aino 0,50; 22) Asunmaa Adalmiina 0,46; 23) Karjalainen Jennika 0,45; 24) Mäenpää Sire 0,43; 25) Aro Sofia 0,37; 26) Hakamaa Elmi 0,36; 27) Ojala Sofia 0,34; 28) Mäki-Latvala Anni 0,33; 29) Kivimäki Mila 0,29; 30) Yli-Suomu Nella 0,20; 31) Haavisto Selena 0,13;

TYTÖT 7 60 m
1) Jussinmäki Nenna 11,6; 2) Tolonen Aada 11,7; 3) Kariluoma Saana 11,8; 4) Kettunen Oona 12,3; 5) Neva-Keturi Hilma 12,6; Riihimäki Venla 12,6; 7) Heikkilä Minja-Maaria 13,0; Mäenpää Sivea 13,0; 9) Saari Jasmin 13,4; 10) Valli Emilia 13,7; 11) Lehtinen Laura 14,3; Köykkä Linnea 14,3; Rantanen Aino 14,3; 14) Laasanen Emma 15,1; 15) Tuomisto Henni 15,9; 16) Kujala Mila 17,6;

TYTÖT 7 PITUUS
1) Kettunen Oona 2,58; 2) Jussinmäki Nenna 2,50; 3) Tolonen Aada 2,40; 4) Neva-Keturi Hilma 2,28; 5) Kariluoma Saana 2,26; Saari Jasmin 2,26; 7) Riihimäki Venla 2,25; 8) Köykkä Linnea 2,22; 9) Mäenpää Sivea 2,09; 10) Valli Emilia 1,87; 11) Lehtinen Laura 1,86; 12) Tuomisto Henni 1,80; 13) Rantanen Aino 1,74; 14) Laasanen Emma 1,54; 15) Heikkilä Minja-Maaria 1,29; 16) Kujala Mila 0,95;

TYTÖT 9 60 m
1) Yli-Nisula Iida 10,1; 2) Mäki-Latvala Aliisa 10,8; Saari Juulia 10,8; 4) Kankaanpää Katariina 11,0; 5) Vainio Pinja 11,2; Ylikojola Veera 11,2; 7) Lehtimäki Venja 11,4; 8) Koskela Ilona 12,1; 9) Korkiamäki Ronja 12,2; 10) Mäenpää Emma 12,4; 11) Korpela Hely 12,8; 12) Mäki-Latvala Ilona 13,0; 13) Rinta Viivi 13,1; 14) Niemistö Laura 13,3; 15) Keskimäki Oona 14,8;

TYTÖT 9 KORKEUS
1) Saari Juulia 96; 2) Kankaanpää Katariina 90; 3) Lehtimäki Venja 85; 4) Vainio Pinja 85; 5) Yli-Nisula Iida 85; 6) Korpela Hely 80; 7) Ylikojola Veera 80; 8) Mäenpää Emma 75; 9) Keskimäki Oona 70; 10) Rinta Viivi 70;

TYTÖT 11 60 m
1) Järvinen Saaga 9,9; 2) Päivärinta Venla 10,2; 3) Talala Siiri 10,5; 4) Järvi Inka 10,6; 5) Rauhala Julia 11,2; 6) Sihto Noora 12,6; 7) Vainionpää Iida 12,8; 8) Söderlund Lumia 13,6;

TYTÖT 11 KUULA
1) Laasanen Olivia 7,79; 2) Päivärinta Venla 5,97; 3) Talala Siiri 5,65; 4) Rauhala Julia 5,64; 5) Järvinen Saaga 4,93; 6) Vainionpää Iida 4,57; 7) Sihto Noora 3,54; 8) Järvi Inka 4,9;

TYTÖT 13 200m
1) Makkonen Neea 34,9; 2) Hautamäki Helmiina 38,5;

TYTÖT 13 KEIHÄS
1) Taira Fanny 30,03; 2) Hautamäki Helmiina 19,64; 3) Lehtonen Aamu 17,49;

POJAT 5 60 m
1) Myllärinen Ville 14,4; 2) Perälä Konsta 14,5; 3) Honkala Severi 14,9; 4) Mäkelä Aleksi 15,6; 5) Lauhaluoma Justus 16,1; 6) Lehtiniemi Viljo 16,8; 7) Oja-Lipasti Aku 17,2; 8) Kivimäki Luka 17,5; 9) Kallio Aarne 18,5; Kivimäki Matias 18,5; 11) Perälä Veeti 18,6; Rinta Eemil 18,6; 13) Tapanainen Juho 19,4; 14) Mäkinen Jaakko 19,6; 15) Ojala Alex 19,7; 16) Paakkinen Eetu 19,8; 17) Yli-Rahnasto Lauri 20,0; 18) Piirto Aleksi 20,1; 19) Rantanen Juho 22,9; 20) Riihimäki Lauri 23,0; 21) Leppinen Jimi 23,2; 22) Antila Viljami 23,5; 23) Luoma Rasmus 26,1; 24) Korpela Sampo 26,5; 25) Kettunen Oiva 26,7; 26) Lehtiniemi Toivo 27,1; 27) Ala-Könni Juho 27,4; 28) Pitkäranta Eemil 28,9; 29) Ala-Kauppila Lauri 30,0; 30) Paakkinen Eino 35,0; 31) Haavisto Justus 1.00,0;

POJAT 5 PITUUS
1) Myllärinen Ville 2,10; 2) Oja-Lipasti Aku 1,75; 3) Tapanainen Juho 1,74; 4) Kivimäki Luka 1,64; 5) Rinta Eemil 1,62; 6) Kivimäki Matias 1,59; 7) Lehtiniemi Viljo 1,58; 8) Perälä Konsta 1,51; Mäkelä Aleksi 1,51; 10) Rantanen Juho 1,45; 11) Pitkäranta Eemil 1,43; 12) Perälä Veeti 1,41; 13) Honkala Severi 1,37; 14) Kallio Aarne 1,36; 15) Ojala Alex 1,31; 16) Lauhaluoma Justus 1,30; 17) Haavisto Justus 1,25; 18) Piirto Aleksi 1,24; 19) Leppinen Jimi 1,23; 20) Mäkinen Jaakko 1,15; 21) Yli-Rahnasto Lauri 1,05; 22) Ala-Könni Juho 0,86; Kettunen Oiva 0,86; 24) Riihimäki Lauri 0,83; 25) Ala-Kauppila Lauri 0,57; 26) Korpela Sampo 0,50; 27) Lehtiniemi Toivo 0,42; 28) Antila Viljami 0,20;

POJAT 7 60 m
1) Myllärinen Aleksi 11,8; 2) Kortesmäki Veikko 12,2; 3) Antila Elmeri 12,3; 4) Pienimäki Topias 12,4; 5) Järvinen Paulus 12,7; 6) Aro Aleksi 12,8; 7) Ketola Vilho 13,1; Kivimäki Jimi 13,1; Mäkelä Arttu 13,1; 10) Leppilahti Sami 13,2; 11) Huikku Maxim 13,5; 12) Mäkelä Valle 13,8; 13) Leppinen Eetu 13,9; 14) Rantanen Leevi 14,0; 15) Mäkelä Tapio 14,4; 16) Lipponen Aleksi 14,5; Ylikojola Vilho 14,5; 18) Tapanainen Miro 14,9; 19) Yli-Rahnasto Matti 15,1; 20) Mäki-Latvala Jaakko 15,6; 21) Rantanen Eetu 15,7;

POJAT 7 PITUUS
1)Mäkelä Valle 2,67; 2) Kortesmäki Veikko 2,66; 3) Myllärinen Aleksi 2,62; 4) Aro Aleksi 2,47; 5) Antila Elmeri 2,45; Pienimäki Topias 2,45; 7) Ketola Vilho 2,31; 8) Leppinen Eetu 2,22; 9) Mäkelä Arttu 2,20; 10) Kivimäki Jimi 2,07; 11) Järvinen Paulus 2,05; 12) Huikku Maxim 1,96; 13) Leppilahti Sami 1,92; Mäkelä Ville 1,92; 15) Rantanen Leevi 1,91; 16) Ylikojola Vilho 1,84; 17) Rantanen Eetu 1,77; 18) Yli-Rahnasto Matti 1,68; 19) Mäkelä Tapio 1,60; 20) Tapanainen Miro 1,50; 21) Lipponen Aleksi 0,91;

POJAT 9 60 m
1) Katajamäki Veeti 10,1; 2) Katajamäki Noel 10,3; 3) Köykkä Veikko 10,5; 4) Jussinmäki Niklas 10,6; 5) Valli Vilho 10,8; 6) Kariluoma Saku 11,0; 7) Heikkilä Kimi 11,1; 8) Mäenpää Kunto 12,0; 9) Pienimäki Antto 12,3; 10) Sihto Ville 13,0; 11) Huhta-Koivisto Hermanni 13,3; 12) Hakala Roni 13,8;

POJAT 9 KORKEUS
1) Pienimäki Antto 90; 2) Jussinmäki Niklas 90; 3) Katajamäki Veeti 85; 4) Hakala Roni 85; 5) Mäenpää Kunto 85; 6) Heikkilä Kimi 80; Katajamäki Noel 80; Köykkä Veikko 80; 7) Sihto Ville 80; 8) Huhta-Koivisto Hermanni 75;

POJAT 11 60 m
1) Köykkä Vilho 10,0; 2) Norrgård Teemu 10,9;

POJAT 11 KUULA
1) Norrgård Teemu 6,15; 2) Saari Juho 6,07; 3) Honkala Urho 5,58; 4) Köykkä Vilho 5,23;

POJAT 13 200 m
1) Latva-Koivisto Matias 29,6; 2) Mäki-Jouppila Juho 31,6; 3) Mäenpää Severi 37,4;

POJAT 13 KEIHÄS
1) Kankaanpää Riku 29,33; 2) Latva-Koivisto Matias 25,19; 3) Tuomisto Lassi 20,39; 4) Mäki-Jouppila Juho 16,00;

POJAT 17 KEIHÄS
1) Hietaharju Niko 28,81;

800 m JUOKSU
1)Lehtonen Eetu 2.51.1; 2) Hietaharju Niko 3.05.6; 3) Tikkaoja Jessica 3.09.6; 4) Katajamäki Veeti 3.11.8; 5) Köykkä Veikko 3.14.4; 6) Makkonen Neea 3.18.6; 7) Mäki-Jouppila Juho 3.23.3; 8) Järvinen Saaga 3.39.9; 9) Rauhala Julia 3.45.9; 10) Vainio Pinja 3.49.4; 11) Hemminki Suvi 3.50.0; 12) Koskenla Ilona 3.51.5; 13) Latva-Koivisto Matias 3.55.5; 14) Norrgård Teemu 4.00.5; 15) Pienimäki Antto 4.02.9; 16) Pienimäki Topias 4.03.2; 17) Lehtimäki Venja 4.04.3; 18) Huhta-Koivisto Hermanni 4.14.2; 19) Mäkelä Arttu 4.16.4; 20) Jussinmäki Niklas 4.17.6; 21) Sihto Ville 4.17.8; 22) Ketola Vilho 4.18.2; 23) Korpela Hely 4.29.5; 24) Sihto Noora 4.30.0; 25) Keskimäki Oona 4.34.3; 26) Järvinen Paulus 4.42.1; 27) Hakala Mari 4.52.5; 28) Kivimäki Jimi 4.58.1; 29) Jussinmäki Nenna 5.00.0; 30) Rinta Viivi 5.00.1; 31) Mäenpää Sivea 5.03.0; 32) Makkonen Kerttu 5.55.3; 33) Lehtiniemi Viljo 6.19.8; 34) Hakala Roni 6.27.0; 35) Rinta Eemil 6.27.9;

 


OSALLISTUJIA 153

 

 

Koskenkorvan Sarjakilpailut Honkalanmäen kentällä 4.6.2018 Tulokset

TYTÖT 5 40 m
1) Makkonen Kerttu 9,4; 2) Mäkelä Ninni 10,1; 3) Neva-Keturi Alma 10,6; Mäntylä Neela 10,6; 5) Holkko Mette 10,8; 6) Lipponen Aava 10,9; 7) Lehtimäki Vilma 11,0; 8) Yli-Rasku Linnea 11,1; 9) Korpi-Kaija Iida 11,2; Riihimäki Vilma 11,2; 11) Kariluoma Saaga 12,5; 12) Mäki-Latvala Anni 13,5; 13) Hakamaa Anni 13,7; 14) Mäkelä Lumina 14,5; 15) Uitto Emilia 14,6; 16) Lipponen Sara 14,7; 17) Huikku Emma 23,4; 18) Kivimäki Mila 23,5; 19) Hakamaa Elmi 31,4; 20) Haavisto Selena 33,2; TYTÖT 5 PALLONHEITTO 1) Mäkelä Ninni 10,06; 2) Makkonen Kerttu 7,63; 3) Mäntylä Neela 6,70; 4) Holkko Mette 6,62; 5) Neva-Keturi Alma 6,37; 6) Lipponen Aava 5,22; 7) Lehtimäki Vilma 4,65; 8) Korpi-Kaija Iida 4,35; 9) Yli-Rasku Linnea 3,87; 10) Riihimäki Vilma 3,81; 11) Mäkelä Lumina 3,66; 12) Lipponen Sara 3,60; 13) Hakamaa Anni 3,46; 14) Mäenpää Sire 3,26; 15) Uitto Emilia 3,10; 16) Kariluoma Saaga 2,95; 17) Jyllilä Aada 1,62; 18) Huikku Emma 1,37; 19) Haavisto Selena 1,33; 20) Hakamaa Elmi 1,16; 21) Mäki-Latvala Anni 0,97; Kivimäki Mila 0,97; TYTÖT 7 40 m 1) Kariluoma Saana 8,2; 2) Neva-Keturi Hilma 8,3; 3) Kettunen Oona 8,4; 4) Tolonen Aada 8,6; 5) Mäenpää Sivea 8,9; 6) Riihimäki Venla 9,0; 7) Lipponen Biret 9,4; Heikkilä Minja-Maaria 9,4; 9) Lehtinen Laura 9,9; Valli Emilia 9,9; Tuomisto Henni 9,9; 12) Kalapudas Sara 10,2; 13) Laasanen Emma 10,6; TYTÖT 7 PALLONHEITTO 1) Tuomisto Henni 10,80; 2) Neva-Keturi Hilma 9,25; 3) Kariluoma Saana 8,73; 4) Kettunen Oona 7,70; 5) Mäenpää Sivea 7,50; 6) Lipponen Biret 7,35; Riihimäki Venla 7,35; 8) Tolonen Aada 7,32; 9) Lehtinen Laura 5,75; 10) Valli Emilia 5,15; 11) Kalapudas Sara 4,90; Laasanen Emma 4,90; 13) Heikkilä Minja-Maaria 4,03; TYTÖT 9 40 m 1) Ketola Viivi 7,0; 2) Mäkelä Neea 7,2; 3) Kankaanpää Katariina 7,5; 4) Mäki-Latvala Aliisa 7,7; Lehtimäki Venja 7,7; 6) Vainio Pinja 7,8; 7) Kalapudas Ronja 7,9; 8) Latvatalo Saara 8,1; 9) Korkiamäki Ronja 8,3; 10) Mäenpää Emma 8,6; Niemistö Laura 8,6; 12) Mäki-Latvala Ilona 8,8; 13) Korpela Hely 9,0; 14) Keskimäki Oona 10,3; TYTÖT 9 KUULA 1) Kankaanpää Katariina 5,32; 2) Mäki-Latvala Aliisa 4,78; 3) Ketola Viivi 4,61; 4) Mäkelä Neea 4,53; 5) Lehtimäki Venja 4,26; 6) Korpela Hely 3,59; 7) Vainio Pinja 3,56; 8) Korkiamäki Ronja 3,18; 9) Keskimäki Oona 2,79; 10) Niemistö Laura 2,64; 11) Latvatalo Saara 2,57; 12) Kalapudas Ronja 2,51; 13) Mäenpää Emma 2,21; TYTÖT 11 60 m 1) Talala Siiri 10,5; 2) Järvi Inka 10,7; Rauhala Julia 10,7; 4) Päivärinta Venla 10,8; Sihto Noora 10,8; 6) Tuomisto Miina 11,8; 7) Tuomisto Salla-Maari 12,5; TYTÖT 11 KORKEUS 1) Talala Siiri 107; 2) Järvi Inka 100; 3) Päivärinta Venla 95; 4) Sihto Noora 80; 5) Rauhala Julia 70; TYTÖT 13 60m 1) Hautamäki Helmiina 11,0; TYTÖT 13 PITUUS 1) Hautamäki Helmiina 2,70; TYTÖT 15 100 m 1) Aitaneva Laura-Kaisa 14,8; TYTÖT 15 PITUUS 1) Aitaneva Laura-Kaisa 4,28; TYTÖT 17 100 m 1) Tikkaoja Jessica 15,6; POJAT 5 40 m 1) Myllärinen Ville 9,6; 2) Perälä Konsta 10,3; 3) Honkala Severi 10,6; 4) Lehtiniemi Viljo 11,4; 5) Oja-Lipasti Aku 11,5; 6) Kivimäki Luka 12,3; 7) Yli-Rahnasto Lauri 12,7; 8) Antila Viljami 12,9; Vilmunen Milo 12,9; 10) Leppinen Jimi 13,1; 11) Tapanainen Juho 13,2; 12) Kallio Aarne 14,1; 13) Rantanen Juho 16,4; 14) Kettunen Oiva 17,2; 15) Lehtiniemi Toivo 17,9; 16) Leppänen Mauno 18,3; 17) Ala-Könni Juho 21,4; 18) Riihimäki Lauri 24,4; POJAT 5 PALLONHEITTO 1) Myllärinen Ville 10,34; 2) Honkala Severi 8,00; 3) Yli-Rahnasto Lauri 7,28; 4) Kallio Aarne 6,41; 5) Perälä Konsta 5,90; 6) Lehtiniemi Viljo 5,19; 7) Oja-Lipasti Aku 4,63; 8) Tapanainen Juho 4,55; 9) Kivimäki Luka 4,00; 10) Leppinen Jimi 3,35; 11) Antila Viljami 2,77; 12) Rantanen Juho 2,61; 13) Kettunen Oiva 2,60; Leppänen Mauno 2,60; Ala-Könni Juho 2,60; 16) Perälä Veeti 2,50; 17) Riihimäki Lauri 2,37; 18) Vilmunen Milo 2,14; 19) Lehtiniemi Toivo 1,54; POJAT 7 40 m 1) Myllärinen Aleksi 8,2; 2) Vainio Joona 8,1; 3) Pienimäki Topias 8,5; 4) Kortesmäki Veikko 8,6; 5) Antila Elmeri 8,9; 6) Leppilahti Sami 9,0; 7) Ketola Vilho 9,4; 8) Leppinen Eetu 9,5; 9) Mäkelä Valle 9,6; 10) Huikku Maxim 9,8; 11) Sivula Nooa 10,1; 12) Tapanainen Miro 10,2; 13) Rantanen Leevi 10,4; Ylikojola Vilho 10,4; 15) Yli-Rahnasto Matti 10,5; 16) Lipponen Aleksi 11,2; 17) Rantanen Eetu 12,6; POJAT 7 PALLONHEITTO 1) Myllärinen Aleksi 20,87; 2) Vainio Joona 17,74; 3) Ketola Vilho 16,00; 4) Leppilahti Sami 13,40; 5) Huikku Maxim 13,06; 6) Rantanen Leevi 10,96; 7) Pienimäki Topias 10,62; 8) Antila Elmeri 9,75; 9) Sivula Nooa 9,65; 10) Mäkelä Valle 9,04; 11) Yli-Rahnasto Matti 8,86; 12) Leppinen Eetu 8,67; 13) Kortesmäki Veikko 8,41; 14) Rantanen Eetu 7,13; 15) Tapanainen Miro 7,01; 16) Lipponen Aleksi 6,91; 17) Ylikojola Vilho 4,63; POJAT 9 40 m 1) Katajamäki Veeti 7,1; 2) Heikkilä Kimi 7,5; Kariluoma Saku 7,5; Katajamäki Noel 7,5; 5) Valli Akseli 8,4; 6) Mäkelä Paavo 8,7; Huhta-Koivisto Hermanni 8,7; 8) Sihto Ville 9,4; POJAT 9 KUULA 1) Honkala Urho 5,58; 2) Katajamäki Veeti 5,33; 3) Heikkilä Kimi 4,92; 4) Katajamäki Noel 4,88; 5) Salovaara Mikael 4,72; 6) Mäkelä Paavo 4,61; 7) Kariluoma Saku 4,21; 8) Huhta-Koivisto Hermanni 3,89; 9) Valli Akseli 3,32; 10) Sihto Ville 3,04; POJAT 11 60 m 1) Aitaneva Petteri 10,3; 2) Tapanainen Mico 10,4; 3) Tolonen Aatu 10,5; 4) Säntti Kaapo 10,5; POJAT 11 KORKEUS 1) Aitaneva Petteri 105; 2) Tapanainen Mico 105; 3) Viitala Ami 100; POJAT 13 60 m 1) Latva-Koivisto Matias 9,2; 2) Tuomisto Lassi 10,8; 3) Mäenpää Severi 11,1; POJAT 13 PITUUS 1) Latva-Koivisto Matias 4,33; 2) Tuomisto Lassi 3,45; 3) Kankaanpää Riku 3,23; 4) Mäenpää Severi 3,03; POJAT 17 100m 1) Tuomisto Jesse 13,4; 2) Hietaharju Niko 13,5; POJAT 17 PITUUS 1) Tuomisto Jesse 5,07; 2) Hietaharju Niko 4,00; 800 m JUOKSU 1) 3.15.3; 2) Latva-Koivisto Matias 3.16.2; 3) Katajamäki Veeti 3.21.4; 4) Viitala Annu 3.23.3; 5) Katajamäki Noel 3.24.8; 6) Tapanainen Mico 3.33.0; 7) Tuomisto Miina 3.39.6; 8) Mäkelä Neea 3.41.9; 9) Kankaanpää Katariina 3.42.7; 10) Vainio Pinja 3.51.3; 11) Rauhala Julia 3.57.5; 12) Huhta-Koivisto Hermanni 3.59.2; 13) Vainio Joona 4.2.5; 14) Ketola Viivi 4.5.6; 15) Ketola Vilho 4.15.8; 16) Korpela Hely 4.36.3; 17) Sihto Ville 4.40.8; 18) Keskimäki Oona 4.42.1; 19) Sihto Noora 4.42.5; 20) Huikku Maxim 4.43.0; OSALLISTUJIA 120




KoU YU päätöstilaisuudessa palkittavat 2017

 

PÄÄTÖSTILAISUUS KOSKENKORVAN URHEILUTALOLLA  26.11.2017 klo 14.00 Kahvitus alkaen 13.30

 

9 kertaa osallistuneet

 

T/P 5

Mäkelä Ninni

Mäntylä Neela

Hirvonen Daniel

Hirvonen Milo

Ketola Vilho

Kivimäki Jimi

Kivimäki Matias

Lehtiniemi Toivo

Lehtiniemi Viljo

Leppilahti Sami

Oja-Lipasti Aku

Perälä Konsta

 

T/P 7

Rantanen Aino

Viitamäki Camilla

Huhta-Koivisto Hermanni

Katajamäki Noel

Köykkä Veikko

 

T/P 9

Ketola Viivi

Mäkelä Neea

Rauhala Julia

Sihto Noora

Katajamäki Veeti

Sihto Ville

 

T/P 11

Pihlamo Mike

Tapanainen Mico

 

T/P 13

Mäki-Jouppila Juho

 

7 tai 8 kertaa osallistuneet

 

T/P 5

Mäkelä Lumina

Neva-Keturi Alma

Saari Jasmin

Heikkilä Minja-Maaria

Korpi-Kaija Iida

Laasanen Emma

Lehtinen Laura

Mäenpää Sivea

Mäki-Latvala Anni

Antila Viljami

Leppinen Eetu

Leppinen Jimi

Mäkelä Valle

Perälä Veeti

Viitamäki Luukas

Kortesmäki Veikko

 

T/P 7

Kankaanpää Katariina

Korkiamäki Ronja

Neva-Keturi Hilma

Niemistö Laura

Tolonen Aada

Kettunen Oona

Korpela Hely

Mäenpää Emma

Mäki-Latvala Ilona

Saxholm Aada

Heikkilä Kimi

Mäenpää Kunto

Vekola Aaro

 

T/P 9

Ylikojola Veera

Päivärinta Venla

Saari Juulia

Tuomisto Viia

Köykkä Vilho

Mikkola Weli

Mäenpää Eeli

 

T/P 11

Hautamäki Helmiina

Saari Juho

 

T/P 13

Viitala Annu

 

T/P 15

Tuomisto Vilma

Viitala Aki

 

9 kertaa 800 m juosseet

 

Huhta-Koivisto Hermanni

Katajamäki Aleksi

Katajamäki Noel

Ketola Viivi

Ketola Vilho

Mäkelä Neea

Mäki-Jouppila Juho

Rauhala Julia

Sihto Ville

Tapanainen Mico

Viitala Aki

 

Jari Mäki -palkinto

Irma Petäjävirta

 

Ryhtityttö

Annika Latva-Koivisto

 

Ranking -sijoilla YU-kisoissa parhaiten menestyneet

Ranking 2017:

Tytöt

1. Annika Latva-Koivisto 28 p.

2. Laura-Kaisa Aitaneva 17 p.

3. Milla Kalliokoski 12 p.

 

Pojat

1. Petteri Aitaneva 21 p.  ja Ari Latva-Kovisto 21 p.

3. Matias Latva-Kovisto 20 p.

 

 

 

 

 

 

 

                 
  TYTÖT 5              
                 
    40 m 40 m pallonheitto pallonheitto pisteet    
  nimi aika pisteet m pisteet yhteensä    
1 Mäenpää Sivea 9,1 238 8,56 154 392    
2 Saari Jasmin 9 252 5,9 86 338    
3 Ojala Emmi 10,6 103 9,7 187 290    
4 Mäkinen Kiira 10,2 128 6,32 96 223    
5 Äijö Aliina 10,3 121 6,15 92 213    
6 Tuomisto Henni 11,7 58 7,79 133 191    
7 Mäkelä Ninni 11,2 75 6,94 111 186    
8 Lehtinen Laura 10,4 115 4,74 60 174    
9 Heikkilä Minja-Maaria 10,2 128 3,53 35 163    
10 Neva-Keturi Alma 10,7 98 4,08 46 144    
11 Issakoff Amanda 11,2 75 4,93 64 139    
12 Paasovaara Jenniina 10,9 88 3,9 43 130    
13 Mäntylä Neela 11,4 68 4,6 57 124    
14 Lehtimäki Vilma 11,3 71 3,73 39 111    
15 Laasanen Emma 12,3 42 3,88 42 85    
16 Korpi-Kaija Iida 13,6 21 3,83 41 62    
17 Mäkelä Lumina 12,8 33 2,83 23 56    
18 Hatanpää Melina 12,6 36 1,92 9 45    
19 Ketola Cecilia 13,7 20 2,79 22 42    
19 Yli-Rasku Linnea 13 29 2,2 13 42    
21 Issakoff Matilda 14,5 12 2,33 15 27    
22 Hakamaa Anni 16,3 2 2,35 15 17    
23 Mäenpää Sire 17,2 0 2,1 11 11    
24 Kivimäki Lilja 18,5 0 1,93 9 9    
25 Kariluoma Saaga 16,5 1 1,53 4 5    
26 Mäki-Latvala Anni 22,3 0 1,24 0 0    
                 
                 
                 
                 
                 
  TYTÖT 7              
                 
    40 m 40 m pallonheitto pallonheitto pisteet    
  nimi aika pisteet m pisteet yhteensä    
1 Kankaanpää Katariina 7,5 278 15,54 152 430    
2 Saukko Luminia 7,4 299 13,35 120 419    
3 Viitamäki Camilla 7,5 278 14,58 137 416    
4 Lehtimäki Venja 8 197 13,24 118 316    
5 Koskenkorva Taimi 7,7 242 7,59 47 289    
6 Kariluoma Saana 8,3 162 13,42 121 283    
7 Paasovaara Jasmina 8,8 117 10,44 81 198    
8 Tolonen Aada 8,8 117 9,82 73 191    
9 Korpela Hely 9,2 91 10,9 87 178    
10 Mäenpää Emma 8,6 133 6,28 34 167    
11 Niemistö Laura 9 104 8,18 54 157    
12 Neva-Keturi Hilma 9,7 67 10,62 83 150    
13 Korkiamäki Ronja 9,1 97 8,01 52 149    
14 Kettunen Oona 9 104 6,97 41 144    
15 Mäki-Latvala Ilona 9,2 91 3,46 8 100    
16 Rantanen Aino 12,1 15 5,8 29 44    
                 
                 
  TYTÖT 9              
                 
    60 m 60 m pituus pituus pisteet    
  nimi aika pisteet cm pisteet yhteensä    
1 Mäkelä Neea 10,7 145 316 148 293    
2 Päivärinta Venla 10,7 145 310 141 286    
3 Hautaniemi Anni 10,7 145 307 137 282    
4 Talala Siiri 11,1 121 316 148 268    
5 Saari Juulia 11,3 110 308 138 248    
6 Ylikojola Veera 11,3 110 288 116 226    
7 Mäki-Latvala Aliisa 11,6 96 281 108 205    
8 Finni Juulia 11,1 121 255 84 204    
9 Tuomisto Miina 11,8 88 255 84 172    
10 Vainio Pinja 11,8 88 253 82 170    
11 Ketola Viivi 12,4 68 273 100 168    
12 Koskenkorva Siiri 12,1 77 258 86 164    
13 Ojaluoma Noora 11,8 88 223 57 146    
14 Kiviharju Tiia 12,5 65 241 71 137    
15 Palovuori Neea 12,7 60 225 59 119    
16 Tuomisto Salla 12,9 55 221 56 111    
17 Tallgren Serafina 12,9 55 208 47 102    
18 Parikka Hanna 13,4 44 222 57 101    
19 Tuomisto Viia 13,6 41 212 50 90    
20 Sihto Noora 15,1 21 200 42 63    
                 
  TYTÖT 11              
                 
    60 m 60 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Lehtonen Aamu 10 202 327 162 6,24 262 626
2 Jokelainen Maija 10,1 193 327 162 6 250 604
3 Vainionpää Iida 9,9 212 316 148 3,93 145 505
4 Hautamäki Helmiina 12 81 271 98 4,59 177 357
                 
                 
  TYTÖT 13              
                 
    60 m 60 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Aitaneva Laura-Kaisa 9,1 319 429 323 8,21 371 1012
2 Ojala Irina 9,1 319 392 257 5,54 226 801
3 Viitala Annu 11,4 105 275 102 5,4 218 426
                 
                 
  TYTÖT 15              
                 
    100 m 100 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Etelämäki Annukka 14,9 261 404 277 8,06 362 900
2 Tuomisto Vilma 16,4 165 369 220 7,52 332 717
                 
                 
  POJAT 5              
                 
    40 m 40 m pallonheitto pallonheitto pisteet    
  nimi aika pisteet m pisteet yhteensä    
1 Leppilahti Sami 10 143 12,9 287 430    
2 Ketola Vilho 9,9 151 11,59 245 395    
3 Huikku Maxim 9,2 224 8,17 143 367    
4 Hirvonen Daniel 11 83 9,8 190 273    
5 Kortesmäki Veikko 9,5 188 5,79 83 272    
6 Pitkämäki Jimi 11 83 9,73 188 271    
7 Talvitie Alvari 10 143 6,3 95 238    
8 Tapanainen Miro 10,9 88 7,53 126 214    
9 Ahokas Eemeli 9,7 168 3,66 38 206    
10 Mäkelä Valle 10,4 115 6,07 90 204    
11 Koskenkorva Kaapo 10,5 109 5,72 81 190    
12 Mäkelä Tapio 10,4 115 5,34 73 187    
13 Honkala Severi 10,8 93 5,4 74 167    
14 Kivimäki Jimi 10,6 103 4,62 57 160    
15 Myllärinen Ville 10,5 109 10,24 0 109    
16 Lehtiniemi Viljo 12,7 35 4,91 63 98    
17 Yli-Kojola Vilho 11,6 61 3,21 30 91    
18 Hirvonen Milo 12 50 3,66 38 88    
19 Yli-Rahnasto Lauri 15,6 5 5,24 71 76    
20 Perälä Konsta 10,1 0 4,77 60 60    
21 Leppinen Eetu 11,4 0 4,12 47 47    
22 Antila Viljami 15 9 3,13 28 37    
23 Kuismin Väinö 12,7 35   0 35    
24 Tapanainen Juho 29,4 0 3,08 27 27    
25 Mäki-Latvala Jaakko 13,3 25   0 25    
26 Mäkinen Jaakko 18,4 0 2,9 24 24    
27 Mettälä Väinö 17,1 0 2,36 15 15    
28 Kivimäki Matias 15,9 4 2,03 10 14    
29 Kettunen Oiva 46,3 0 2,15 12 12    
30 Leppinen Jimi 17,9 0 1,9 9 9    
31 Kytölä Rene 53 0 1,66 5 5    
32 Perälä Veeti 16,3 2   0 2    
33 Viitamäki Luukas 10,1 0 3,38 0 0    
34 Lehtiniemi Toivo 25,3 0 0,62 0 0    
                 
                 
                 
                 
  POJAT 7              
                 
    40 m 40 m pallonheitto pallonheitto pisteet    
  nimi aika pisteet m pisteet yhteensä    
1 Talvitie Jelmeri 7,7 242 23,24 280 522    
2 Köykkä Veikko 7,6 260 18,44 197 457    
3 Perkka Niilo 8,7 125 20,98 240 365    
4 Rajala Peetu 8,2 173 15,88 157 330    
5 Katajamäki Noel 7,9 211 12,86 113 324    
6 Huhta-Koivisto Hermanni 9,2 91 20,38 230 321    
7 Heikkilä Kimi 8,5 142 14,51 136 279    
8 Vainio Joona 8,5 142 14,16 131 273    
9 Myllärinen Aleksi 9 104 14,84 141 245    
10 Mäenpää Kunto 9,4 81 13,1 116 197    
11 Knuuttila Jere 8,9 110 8,73 60 170    
12 Äijö Eero 9,4 81 4,79 19 100    
13 Antila Elmeri 11,3 25 9,01 63 89    
14 Yli-Rahnasto Matti 13,9 2 10,63 83 85    
                 
                 
  POJAT 9              
                 
    60 m 60 m pituus pituus pisteet    
  nimi aika pisteet cm pisteet yhteensä    
1 Aitaneva Petteri 10,6 152 362 210 362    
2 Mäkelä Matti 10,5 159 355 200 359    
3 Mäenpää Saveli 10,9 132 318 150 282    
4 Köykkä Vilho 11,4 105 313 144 249    
5 Katajamäki Veeti 11,1 121 293 121 242    
6 Kariluoma Saku 12 81 287 115 196    
7 Järvinen Elias 12,8 57 293 121 178    
8 Tikka Aake 12,7 60 260 88 148    
9 Honkala Urho 13,4 44 148 15 59    
10 Sihto Ville 15,8 15 163 21 36    
                 
                 
  POJAT 11              
                 
    60 m 60 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Latva-Koivisto Matias 9,4 273 421 308 9,21 428 1008
2 Pääkkönen Matias 10,2 184 316 148 6,68 286 617
3 Tuomisto Lassi 11,4 105 287 115 8,1 364 584
4 Saari Juho 10,5 159 290 118 6,7 287 564
5 Viitala Ami 11,4 105 287 115 7,18 313 533
6 Säntti Kaapo 10,5 159 315 147 5,19 208 513
7 Tapanainen Mico 10,4 167 318 150 4,93 194 511
8 Mäenpää Severi   0 316 148 6,24 262 410
                 
                 
                 
                 
  POJAT 13              
                 
    60 m 60 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Saarela Kaapo 9,3 287 379 236 7,53 332 856
2 Mäki-Jouppila Juho 9,7 235 312 143 7,02 304 682
                 
                 
                 
  POJAT 15              
                 
    100 m 100 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Hietaharju Niko 13 496 474 414 10,23 488 1397
2 Tuomisto Jesse 13,9 362 447 358 8,55 390 1110
3 Viitala Aki 16,4 165 306 136 9,21 428 728
Tulokset
TYTÖT 5  40 m
1) Saari Jasmin 9,3; 2) Mäenpää Sivea 9,4; 3) Lehtinen Laura 10,3; 4) Asunmaa Aurora 10,5;  Mäkinen Kiira 10,5; 6) Issakoff Amanda 11,0; 7) Laasanen Emma 11,3; 8) Mäkelä Ninni 11,5; 9) Neva-Keturi Alma 11,6; 10) Mäkelä Lumina 11,8; 11) Åkerman Venla 12,0; 12) Kurjenluoma Kerttu 12,1; 13) Parkkamäki Milja 12,2; 14) Lassila Nelli 12,6; 15) Mäntylä Neela 12,9; 16) Yli-Rasku Linnea 13,5; 17) Alho Alina 14,0; 18) Riihimäki Vilma 14,8; 19) Kariluoma Saaga 15,3; 20) Korpi-Kaija Iida 15,9; 21) Yli-Karjanmaa Nelli 16,4;  Mäenpää Sire 16,4; 23) Asunmaa Serafiina 16,5; 24) Mäki-Latvala Anni 24,0;

TYTÖT 5  PALLONHEITTO
1) Mäenpää Sivea 8,73; 2) Mäkelä Ninni 7,32; 3) Åkerman Venla 6,60; 4) Saari Jasmin 5,69; 5) Asunmaa Aurora 5,38; 6) Issakoff Amanda 5,00; 7) Mäntylä Neela 4,63; 8) Laasanen Emma 4,55; 9) Kurjenluoma Kerttu 4,32; 10) Neva-Keturi Alma 4,19; 11) Mäkelä Lumina 4,05; 12) Korpi-Kaija Iida 3,82; 13) Yli-Karjanmaa Nelli 3,77; 14) Lassila Nelli 3,53; 15) Parkkamäki Milja 3,42; 16) Lehtinen Laura 2,93; 17) Mäkinen Kiira 2,69; 18) Alho Alina 2,23; 19) Yli-Rasku Linnea 2,17; 20) Asunmaa Serafiina 1,82; 21) Mäki-Latvala Anni 1,48; 22) Mäenpää Sire 1,09; 23) Kariluoma Saaga 1,00; 24) Riihimäki Vilma 0,87; 

TYTÖT 7  40 m
1) Viitamäki Camilla 7,9;  Kankaanpää Katariina 7,9; 3) Kariluoma Saana 8,3; 4) Tolonen Aada 8,5; 5) Riihimäki Venla 9,1;  Mäenpää Emma 9,1; 7) Korkiamäki Ronja 9,4; 8) Neva-Keturi Hilma 9,5;  Korpela Hely 9,5; 10) Niemistö Laura 9,6; 11) Keskimäki Oona 10,4; 12) Rantanen Aino 11,5; 

TYTÖT 7  PALLONHEITTO
1) Viitamäki Camilla 17,14; 2) Kankaanpää Katariina 15,95; 3) Tolonen Aada 10,97; 4) Saxholm Aada 10,57; 5) Kariluoma Saana 10,40; 6) Niemistö Laura 8,83; 7) Korkiamäki Ronja 7,66; 8) Neva-Keturi Hilma 7,23; 9) Mäenpää Emma 6,83; 10) Keskimäki Oona 6,64; 11) Riihimäki Venla 6,50; 12) Korpela Hely 6,05; 13) Rantanen Aino 3,62; 

TYTÖT 9  40 m
1) Mäkelä Neea 7,5; 2) Ylikojola Veera 7,7;  Saari Juulia 7,7;  Päivärinta Venla 7,7; 5) Vainio Pinja 7,8;  Tallgren Serafina 7,8; 7) Rauhala Julia 7,9; 8) Ojaluoma Noora 8,0; 9) Ketola Viivi 8,4; 10) Åkerman Neea 9,0; 11) Tuomisto Viia 9,3; 12) Sihto Noora 10,1; 

TYTÖT 9  PITUUS
1) Mäkelä Neea 3,07; 2) Saari Juulia 2,94; 3) Rauhala Julia 2,72; 4) Päivärinta Venla 2,63; 5) Åkerman Neea 2,50; 6) Ylikojola Veera 2,49; 7) Vainio Pinja 2,38; 8) Ojaluoma Noora 2,31; 9) Tallgren Serafina 2,28; 10) Ketola Viivi 2,15; 11) Tuomisto Viia 2,10; 12) Sihto Noora 1,61; 

TYTÖT 11  60 m
1) Keisala Greta 9,4; 2) Vainionpää Iida 10,2; 3) Koskenvalta Jenni 12,1; 

TYTÖT 11  PITUUS
1) Keisala Greta 4,20; 2) Vainionpää Iida 2,94; 3) Koskenvalta Jenni 2,83; 

TYTÖT 13  60m
1) Ojala Irina 9,5; 2) Viitala Annu 11,5; 

TYTÖT 13  KUULA
1) Latva-Koivisto Emilia 8,55; 2) Ojala Irina 5,49; 3) Viitala Annu 5,40; 

TYTÖT 15  100 m
1) Etelämäki Annukka 14,3; 2) Lounela Iida 15,1; 3) Tuomisto Vilma 15,9; 

TYTÖT 15  KUULA
1) Etelämäki Annukka 8,26; 2) Tuomisto Vilma 7,34; 3) Lounela Iida 6,25; 

POJAT 5  40 m
1) Kortesmäki Veikko 9,5; Leppilahti Sami 9,5; 3) Huikku Maxim 9,9; 4) Ketola Vilho 10,1; 5) Kivimäki Jimi 10,4; 6) Perälä Konsta 10,5; 7) Tapanainen Miro 10,7;  Mäkelä Valle 10,7; 9) Viitamäki Luukas 10,8;  Myllärinen Ville 10,8;  Honkala Severi 10,8; 12) Leppinen Eetu 11,2; 13) Hirvonen Daniel 11,3; 14) Oja-Lipasti Aku 11,9; 15) Hirvonen Milo 12,2; 16) Korpikoski Veikko 12,5; 17) Lehtiniemi Viljo 12,6; 18) Kivimäki Luka 13,0; 19) Yli-Kojola Vilho 13,3; 20) Kivimäki Matias 14,2;  Antila Viljami 14,2; 22) Luomaranta Eliel 14,8; 23) Ojala Alex 14,9; 24) Tapanainen Juho 16,0; 25) Perälä Veeti 17,5;  Mäki-Latvala Jaakko 17,5; 27) Nevala Juuso 18,8; 28) Leppinen Jimi 19,0; 29) Mettälä Väinö 21,2; 30) Mäkinen Jaakko 23,9; 31) Lehtiniemi Toivo 26,4; 32) Kytölä Rene 33,3; 

POJAT 5  PALLONHEITTO
1) Leppilahti Sami 10,16; 2) Hirvonen Daniel 9,62; 3) Myllärinen Ville 9,45; 4) Ketola Vilho 8,65; 5) Honkala Severi 7,97; 6) Huikku Maxim 6,76; 7) Kortesmäki Veikko 6,16; 8) Leppinen Eetu 5,77; 9) Mäkelä Valle 5,41; 10) Kivimäki Jimi 5,41; 11) Hirvonen Milo 4,17; 12) Korpikoski Veikko 4,08; 13) Yli-Kojola Vilho 3,78; 14) Perälä Konsta 3,70; 15) Viitamäki Luukas 3,15; 16) Kivimäki Luka 3,11; 17) Tapanainen Juho 3,06; 18) Luomaranta Eliel 2,50; 19) Antila Viljami 2,32; 20) Leppinen Jimi 2,20; 21) Lehtiniemi Viljo 2,19; 22)Nevala Juuso 2,15; 23) Kivimäki Matias 2,10; 24) Perälä Veeti 2,03; 25) Oja-Lipasti Aku 1,93; 26) Mettälä Väinö 1,65; 27) Kytölä Rene 1,55; 28) Lehtiniemi Toivo 1,54; 29) Mäkinen Jaakko 1,40; 30) Ojala Alex 1,08; 

POJAT 7  40 m
1) Köykkä Veikko 7,6;  Katajamäki Noel 7,6; 3) Vainio Joona 8,5; 4) Mäenpää Kunto 8,6; 5) Asunmaa Iisak 8,9; 6) Huhta-Koivisto Hermanni 9,0; 7) Myllärinen Aleksi 9,2;  Korpikoski Lassi 9,2;  Hietavirta Aleksi 9,2; 10) Pienimäki Topias 9,5; 11) Kurjenluoma Jaakko 9,6; 12) Antila Elmeri 9,8; 13) Väärämäki Ville 10,1; 

POJAT 7  PALLONHEITTO
1) Köykkä Veikko 19,52; 2) Huhta-Koivisto Hermanni 18,74; 3) Katajamäki Noel 15,78; 4) Mäenpää Kunto 15,04; 5) Myllärinen Aleksi 13,68; 6) Vainio Joona 13,55; 7) Asunmaa Iisak 12,81; 8) Hietavirta Aleksi 12,44; 9) Korpikoski Lassi 12,02; 10) Antila Elmeri 8,64; 11) Kurjenluoma Jaakko 8,50; 12) Väärämäki Ville 7,57; 13) Pienimäki Topias 6,73; 

POJAT 9  40 m
1) Aitaneva Petteri 6,9; 2) Katajamäki Veeti 7,5; 3) Mäenpää Saveli 7,6; 4) Keisala Lukas 7,8; 5) Kariluoma Saku 7,9;  Oja-Luoma Joona 7,9; 7) Heikkilä Elias 8,3; 8) Väärämäki Eetu 8,5; 9) Honkala Urho 9,4; 10) Mikkola Weli 9,6; 11) Sihto Ville 10,7; 

POJAT 9  PITUUS
1) Aitaneva Petteri 3,59; 2) Mäenpää Saveli 3,02; 3) Katajamäki Veeti 2,80; 4) Kariluoma Saku 2,53; 5) Väärämäki Eetu 2,30; 6) Oja-Luoma Joona 2,14; 7) Mikkola Weli 2,13; 8) Heikkilä Elias 2,06; 9) Keisala Lukas 2,00; 10) Sihto Ville 1,20; 

POJAT 11  60 m
1) Lounela Henrik 9,4; 2) Pääkkönen Matias 9,8; 3) Tapanainen Mico 10,2; 4) Pihlamo Mike 10,4; 5) Saari Juho 10,9; 6) Tolonen Aatu 11,0; 7) Mäenpää Severi 11,4; 8) Viitala Ami 11,9; 9) Ojala Lauri 12,4; 

POJAT 11  PITUUS
1) Lounela Henrik 3,75; 2) Pihlamo Mike 3,36; 3) Pääkkönen Matias 3,35; 4) Tapanainen Mico 3,19; 5) Viitala Ami 3,00; 6) Mäenpää Severi 2,96; 7) Tolonen Aatu 2,73; 8) Saari Juho 2,52; 9) Ojala Lauri 2,39; 

POJAT 13  60 m
1) Mäki-Jouppila Juho 9,9; 

POJAT 13  KUULA
1) Mäki-Jouppila Juho 6,60; 

POJAT 15  100 m
1) Hietaharju Niko 13,2

POJAT 15  KUULA
1) Hietaharju Niko 9,69; 2) Viitala Aki 8,95; 

800 m JUOKSU
1) Hietaharju Niko 2.49.0; 2) Keisala Greta 2.51.0; 3) Mäki-Jouppila Juho 3.14.0; 4) Pihlamo Mike 3.18.0; 5) Ojala Irina 3.26.0; 6) Viitala Annu 3.29.0; 7) Tapanainen Mico 3.31.0; 8) Rauhala Julia 3.31.0; 9) Katajamäki Veeti 3.33.0; 10) Keisala Lukas 3.40.0; 11) Katajamäki Noel 3.42.0; 12) Mäkelä Neea 3.44.0; 13) Katajamäki Aleksi 3.47.0; 14) Saari Juulia 3.52.0; 15) Ketola Viivi 3.59.0; 16) Huhta-Koivisto Hermanni 4.00.0; 17) Viitala Ami 4.16.0; 18) Keskimäki Oona 4.18.0; 19) Viitala Aki 4.30.0; 20) Sihto Ville 4.37.0; 21) Korpela Hely 4.41.0; 22) Saari Jasmin 4.43.0; 23) Sihto Noora 4.55.0; 24) Mäenpää Kunto 5.01.0; 25) Ketola Vilho 5.18.0; 26) Mikkola Weli 6.03.0; 


OSALLISTUJAMÄÄRÄ 128

KOSSUSUPER @ INSTAGRAM

01 RUUTU SUPERPESISVIDEOT