Veikkauksen logo 2017
 ruutu logo turkoosi Superpesis logo

joomla templates top joomla templates template joomla

Koskenkorvan Sarjakilpailut 24.7.2017

Yhteistyössä:





Tulokset
TYTÖT 5 60 m 1) Mäenpää Sivea 13,6; 2) Saari Jasmin 14,7; 3) Lehtinen Laura 14,9; 4) Ojala Emmi 15,5; 5) Mäkelä Lumina 15,7; 6) Tuomisto Henni 15,9; 7) Neva-Keturi Alma 16,4; 8) Koivuluoma Emma 16,5; 9) Asunmaa Aurora 16,6; 10) Kurjenluoma Kerttu 16,9; 11) Issakoff Amanda 17,2; 12) Laasanen Emma 17,4; Lehtimäki Vilma 17,4; 14) Mäkelä Ninni 17,8; 15) Yli-Rasku Linnea 19,0; 16) Soininen Ellinoora 19,4; 17) Holkko Mette 20,1; 18) Alho Alina 20,2; 19) Mäntylä Neela 20,4; 20) Korpi-Kaija Iida 23,8; 21) Mäki-Latvala Anni 25,0; 22) Hakamaa Anni 26,8; 23) Asunmaa Serafiina 28,2; 24) Issakoff Matilda 34,6; 25) Oja-Lipasti Aino 38,2; TYTÖT 5 PITUUS 1) Mäenpää Sivea 1,99; 2) Saari Jasmin 2,05; 3) Mäkelä Ninni 1,79; 4) Issakoff Amanda 1,75; 5) Ojala Emmi 1,59; 6) Mäkelä Lumina 1,58; 7) Asunmaa Aurora 1,51; 8) Tuomisto Henni 1,47; 9) Neva-Keturi Alma 1,46; 10) Laasanen Emma 1,33; 11) Lehtimäki Vilma 1,26; 12) Lehtinen Laura 1,25; 13) Koivuluoma Emma 1,14; 14) Soininen Ellinoora 1,10; 15) Holkko Mette 1,04; 16) Mäntylä Neela 1,02; 17) Hakamaa Anni 0,99; 18) Kurjenluoma Kerttu 0,90; 19) Issakoff Matilda 0,88; 20) Alho Alina 0,77; 21) Asunmaa Serafiina 0,66; 22) Korpi-Kaija Iida 0,61; 23) Mäki-Latvala Anni 0,48; 24) Oja-Lipasti Aino 0,15; TYTÖT 7 60 m 1) Viitamäki Camilla 11,2; 2) Lehtimäki Venja 12,1; 3) Kankaanpää Katariina 12,5; 4) Välimäki Heini 12,9; 5) Tolonen Aada 13,0; 6) Mäenpää Emma 13,1; 7) Ylinen Aino 13,3; 8) Latvatalo Saara 13,5; 9) Korpela Hely 13,7; 10) Kettunen Oona 13,8; Lehtimäki Tiia 13,8; 12) Korkiamäki Ronja 13,9; 13) Talasmäki Iida 14,1; 14) Mäki-Latvala Ilona 14,2; Neva-Keturi Hilma 14,2; Niemistö Laura 14,2; TYTÖT 7 PITUUS 1) Viitamäki Camilla 2,80; 2) Kankaanpää Katariina 2,67; 3) Lehtimäki Venja 2,35; 4) Ylinen Aino 2,31; 5) Latvatalo Saara 2,16; 6) Neva-Keturi Hilma 2,02; 7) Saxholm Aada 2,00; 8) Mäenpää Emma 1,96; 9) Niemistö Laura 1,87; 10) Tolonen Aada 1,86; 11) Lehtimäki Tiia 1,81; 12) Korpela Hely 1,78; 13) Välimäki Heini 1,63; 14) Kettunen Oona 1,60; 15) Korkiamäki Ronja 1,51; 16) Talasmäki Iida 1,38; 17) Rantanen Aino 1,23; TYTÖT 9 60 m 1) Hautaniemi Anni 10,5; 2) Mäkelä Neea 10,6; 3) Laasanen Olivia 10,7; 4) Päivärinta Venla 11,0; 5) Rauhala Julia 11,5; Ylikojola Veera 11,5; 7) Mäki-Latvala Aliisa 11,7; 8) Saari Juulia 11,8; 9) Tuomisto Miina 11,9; Vainio Pinja 11,9; 11) Ketola Viivi 12,1; Välimäki Sanni 12,1; 13) Lehtimäki Iina 12,2; 14) Krook Enni 12,4; 15) Paulasaari Miitta 12,5; 16) Tuomisto Viia 13,9; 17) Sihto Noora 14,5; TYTÖT 9 JUNKEIHÄS 1) Laasanen Olivia 17,41; 2) Rauhala Julia 12,10; 3) Mäkelä Neea 11,97; 4) Ketola Viivi 7,89; 5) Päivärinta Venla 7,80; 6) Lehtimäki Iina 7,74; 7) Tuomisto Viia 7,66; 8) Ylikojola Veera 7,14; 9) Välimäki Sanni 6,65; 10) Saari Juulia 6,64; 11) Vainio Pinja 6,06; 12) Mäki-Latvala Aliisa 5,87; 13) Paulasaari Miitta 5,85; 14) Krook Enni 5,65; 15) Sihto Noora 4,38; TYTÖT 11 60 m 1) Vainionpää Iida 10,2; Mukkala Emilia 10,2; 3) Jokelainen Maija 10,7; 4) Koskenvalta Jenni 11,2; 5) Luomaranta Eeva 11,7; 6) Hautamäki Helmiina 11,9; TYTÖT 11 KIEKKO 1) Jokelainen Maija 15,89; 2) Mukkala Emilia 13,60; 3) Koskenvalta Jenni 12,63; 4) Luomaranta Eeva 10,90; 5) Hautamäki Helmiina 10,76; 6) Vainionpää Iida 9,44; TYTÖT 13 200m 1) Aitaneva Laura-Kaisa 31,9; 2) Ojala Irina 34,2; 3) Viitala Annu 39,0; TYTÖT 13 KORKEUS 1) Aitaneva Laura-Kaisa 125; 2) Ojala Irina 115; TYTÖT 15 KORKEUS 1) Tuomisto Vilma125; POJAT 5 60 m 1) Kortesmäki Veikko 13,6; 2) Leppilahti Sami 13,9; 3) Mäkelä Arttu 14,7; 4) Huikku Maxim 15,1; 5) Välimäki Lukas 15,2; 6) Karvonen Oskar 15,4; 7) Ketola Vilho 15,5; Viitamäki Luukas 15,5; 9) Kangas Aleksi 15,6; 10) Honkala Severi 15,8; 11) Ylinen Jaakko 15,9; 12) Myllärinen Ville 16,1; 13) Leppinen Eetu 16,2; 14) Hirvonen Daniel 16,3; 15) Mäkelä Valle 16,4; 16) Kivimäki Jimi 16,6; 17) Fält Frans 16,7; 18) Perälä Konsta 17,0; 19) Hööpakka Arsi 17,3; 20) Karvonen Daniel 17,8; Välimäki Eino 17,8; 22) Oja-Lipasti Aku 18,3; Lehtimäki Sisu 18,3; 24) Tiainen Viljami 18,6; 25) Yli-Kojola Vilho 19,0; 26) Kivimäki Luka 19,3; 27) Lehtiniemi Viljo 19,4; Mäki-Latvala Jaakko 19,4; 29) Koivula Aleksi 19,5; 30) Antila Viljami 20,5; Hirvonen Milo 20,5; 32) Mäkelä Aleksi 21,4; 33) Kivimäki Matias 21,7; 34) Ojala Alex 22,8; 35) Tapanainen Juho 25,3; 36) Vilmunen Milo 27,0; 37) Leppinen Jimi 29,2; 38) Ylinen Eero 30,5; 39) Lehtiniemi Toivo 47,7; POJAT 5 PITUUS 1) Leppilahti Sami 2,23; 2) Kortesmäki Veikko 2,04; 3) Leppinen Eetu 1,95; 4) Ylinen Jaakko 1,95; 5) Karvonen Oskar 1,91; 6) Huikku Maxim 1,88; 7) Hirvonen Daniel 1,86; 8) Kangas Aleksi 1,79; 9) Mäkelä Arttu 1,67; Tiainen Viljami 1,67; 11) Ketola Vilho 1,66; 12) Tapanainen Miro 1,55; 13) Välimäki Lukas 1,52; 14) Oja-Lipasti Aku 1,46; 15) Hirvonen Milo 1,45; 16) Kivimäki Jimi 1,39; 17) Perälä Konsta 1,36; 18) Mäkelä Valle 1,31; 19) Yli-Kojola Vilho 1,30; 20) Honkala Severi 1,29; 21) Viitamäki Luukas 1,27; 22) Fält Frans 1,26; Lehtimäki Sisu 1,26; 24) Hööpakka Arsi 1,21; 25) Lehtiniemi Viljo 1,20; 26) Koivula Aleksi 1,12; 27) Välimäki Eino 1,07; 28) Karvonen Daniel 1,06; Ojala Alex 1,06; 30) Mäkelä Aleksi 1,02; 31) Antila Viljami 0,99; 32) Kivimäki Matias 0,87; 33) Kivimäki Luka 0,85; 34) Tapanainen Juho 0,84; 35) Vilmunen Milo 0,70; 36) Leppinen Jimi 0,69; 37) Lehtiniemi Toivo 0,42; POJAT 7 60 m 1) Köykkä Veikko 11,0; Katajamäki Noel 11,0; 3) Rajala Peetu 12,0; 4) Fält Joel 12,1; Lammi Seemi 12,1; 6) Asunmaa Iisak 12,3; 7) Vainio Joona 12,6; 8) Mäenpää Kunto 12,7; Perkka Niilo 12,7; Pienimäki Topias 12,7; 11) Välimäki Tomas 12,9; 12) Myllärinen Aleksi 13,6; Soininen Aleksi 13,6; 14) Huhta-Koivisto Hermanni 14,1; 15) Väärämäki Ville 14,9; 16) Vekola Aaro 15,3; POJAT 7 PITUUS 1) Köykkä Veikko 2,72; 2) Rajala Peetu 2,58; 3) Fält Joel 2,50; 4) Katajamäki Noel 2,42; 5) Perkka Niilo 2,29; 6) Välimäki Tomas 2,23; 7) Lammi Seemi 2,22; Soininen Aleksi 2,22; 9) Mäenpää Kunto 2,12; 10) Huhta-Koivisto Hermanni 1,96; 11) Pienimäki Topias 1,88; 12) Vainio Joona 1,78; 13) Asunmaa Iisak 1,73; 14) Vekola Aaro 1,65; 15) Väärämäki Ville 1,50; POJAT 9 60 m 1) Aitaneva Petteri 10,1; 2) Katajamäki Veeti 10,9; 3) Mäenpää Saveli 11,0; 4) Keisala Lukas 11,1; 5) Köykkä Vilho 11,4; 6) Mukkala Onni 12,1; 7) Heikkilä Elias 12,8; 8) Soininen Arttu 14,2; 9) Sihto Ville 14,9; 10) Honkala Urho 15,7; Mikkola Weli 15,7; POJAT 9 JUNKEIHÄS 1) Aitaneva Petteri 14,28; 2) Mäenpää Saveli 9,89; 3) Honkala Urho 9,70; 4) Keisala Lukas 8,45; 5) Mukkala Onni 7,92; 6) Mikkola Weli 7,63; 7) Heikkilä Elias 7,55; 8) Soininen Arttu 6,88; 9) Köykkä Vilho 6,36; 10) Katajamäki Veeti 6,17; 11) Sihto Ville 3,66; POJAT 11 60 m 1) Lounela Henrik 9,6; 2) Tapanainen Mico 10,4; 3) Ojala Lauri 10,6; 4) Pihlamo Mike 10,9; 5) Saari Juho 10,9; 6) Mäenpää Severi 11,1; 7) Tuomisto Lassi 11,3; 8) Viitala Ami 11,4; POJAT 11 KIEKKO 1) Viitala Ami 17,75; 2) Pihlamo Mike 16,33; 3) Lounela Henrik 16,07; 4) Tuomisto Lassi 14,70; 5) Mäenpää Severi 13,36; 6) Saari Juho 12,06; 7) Ojala Lauri 9,18; POJAT 13 200 m 1) Mäki-Jouppila Juho 34,2; 2) Perkka Akseli 35,3; 3) Perkka Lauri 36,0; POJAT 13 KORKEUS 1) Mäki-Jouppila Juho 125; 2) Perkka Akseli 115; 3) Perkka Lauri 110; POJAT 15 300 m 1) Hietaharju Niko 42,7 2) Tuomisto Jesse 46,0 POJAT 15 KORKEUS 1) Tuomisto Jesse 135; 2) Viitala Aki 105; 800 m JUOKSU 1) Lounela Henrik 3.12.0; 2) Perkka Lauri 3.13.0; 3) Mäki-Jouppila Juho 3.16.0; 4) Aitaneva Laura-Kaisa 3.20.0; 5) Katajamäki Veeti 3.20.0; 6) Tuomisto Vilma 3.22.0; 7) Köykkä Veikko 3.23.0; 8) Ojala Lauri 3.23.0; 9) Aitaneva Petteri 3.27.0; 10) Keisala Lukas 3.29.0; 11) Katajamäki Aleksi 3.31.0; 12) Tapanainen Mico 3.33.0; 13) Katajamäki Noel 3.35.0; 14) Köykkä Vilho 3.37.0; 15) Ojala Irina 3.42.0; 16) Perkka Akseli 3.42.0; 17) Tuomisto Miina 3.43.0; 18) Rauhala Julia 3.46.0; 19) Luomaranta Eeva 3.48.0; 20) Laasanen Olivia 3.49.0; 21) Mäkelä Neea 3.51.0; 22) Viitala Ami 3.57.0; 23) Saari Juulia 3.59.0; 24) Perkka Niilo 4.03.0; 25) Vainio Pinja 4.06.0; 26) Viitala Aki 4.10.0; 27) Ketola Viivi 4.11.0; 28) Mäenpää Kunto 4.27.0; 29) Sihto Noora 4.32.0; 30) Paulasaari Miitta 4.33.0; 31) Saari Jasmin 4.34.0; 32) Sihto Ville 4.37.0; 33) Huhta-Koivisto Hermanni 4.38.0; 34) Välimäki Heini 4.47.0; 35) Ylinen Aino 4.52.0; 36) Välimäki Sanni 4.56.0; 37) Lehtimäki Venja 5.01.0; 38) Korpela Hely 5.02.0; 39) Ketola Vilho 5.10.0; OSALLISTUJAMÄÄRÄ 151

JARI MÄKI OY Sarjakilpailut 17.7.2017

JARI MÄKI OY jakoi palkinnot kaikille osallistujille.









Tulokset
TYTÖT 5 40 m 1) Issakoff Amanda 9,9; Mäenpää Sivea 9,9; 3) Saari Jasmin 10,2; 4) Mäkelä Lumina 10,6; 5) Heikkilä Minja-Maaria 10,8; 6) Neva-Keturi Alma 10,9; 7) Åkerman Venla 11,2; 8) Lehtimäki Vilma 12,1; 9) Laasanen Emma 12,2; 10) Kurjenluoma Kerttu 12,3; Mäntylä Neela 12,3; 12) Mäkelä Ninni 12,6; 13) Kujala Mila 13,0; 14) Yli-Rasku Linnea 13,1; 15) Mäki-Latvala Anni 14,2; 16) Korpi-Kaija Iida 14,9; 17) Ketelä Lotta 15,8; Issakoff Matilda 16,3; 19) Mäenpää Sire 16,3; 20) Kujala Isla 18,2; 21) Lepistö Ansa 19,7; 22) Hakamaa Anni 20,6; 23) Hööpakka Martta 21,6; 24) Oja-Lipasti Aino 26,3; TYTÖT 5 PALLONHEITTO 1) Mäenpää Sivea 7,30; 2) Åkerman Venla 7,10; 3) Issakoff Amanda 6,09; 4) Mäkelä Ninni 6,00; 5) Saari Jasmin 5,45; 6) Mäntylä Neela 5,09; 7) Neva-Keturi Alma 4,99; 8) Mäkelä Lumina 4,49; 9) Laasanen Emma 4,25; 10) Kurjenluoma Kerttu 4,24; 11) Korpi-Kaija Iida 4,21; 12) Lehtimäki Vilma 3,04; 13) Hakamaa Anni 2,99; 14) Issakoff Matilda 2,65; 15) Heikkilä Minja-Maaria 2,52; 16) Yli-Rasku Linnea 2,42; 17) Ketelä Lotta 2,10; 18) Mäki-Latvala Anni 1,93; 19) Kujala Isla 1,81; 20) Kujala Mila 1,55; 21) Mäenpää Sire 1,44; 22) Hööpakka Martta 1,20; 23) Oja-Lipasti Aino 0,90; 24) Karjalainen Jennika 0,22; TYTÖT 7 40 m 1) Korkiamäki Ronja 8,1; 2) Koskenkorva Taimi 8,2; Viitamäki Camilla 8,2; Mäenpää Emma 8,2; Kankaanpää Katariina 8,2; 6) Lehtimäki Venja 8,3; 7) Korpela Hely 9,6; 8) Mäki-Latvala Ilona 9,8; 9) Neva-Keturi Hilma 9,9; 10) Talasmäki Iida 10,2; 11) Rantanen Aino 10,3; 12) Niemistö Laura 10,4; TYTÖT 7 PALLONHEITTO 1) Kankaanpää Katariina 15,00; 2) Viitamäki Camilla 13,27; 3) Lehtimäki Venja 10,26; 4) Saxholm Aada 10,21; 5) Korkiamäki Ronja 8,02; 6) Neva-Keturi Hilma 7,44; 7) Korpela Hely 7,39; 8) Mäenpää Emma 6,49; 9) Niemistö Laura 6,06; 10) Koskenkorva Taimi 5,29; 11) Mäki-Latvala Ilona 4,89; 12) Talasmäki Iida 3,85; 13) Rantanen Aino 3,62; TYTÖT 9 40 m 1) Mäkelä Neea 7,2; 2) Hautaniemi Anni 7,4; 3) Saari Juulia 7,8; 4) Päivärinta Venla 7,9; 5) Mäki-Latvala Aliisa 8,0; Rauhala Julia 8,0; Åkerman Neea 8,0; 8) Ketola Viivi 8,3; Koskenkorva Siiri 8,3; 10) Tuomisto Miina 8,6; 11) Paulasaari Miitta 8,7; 12) Tuomisto Viia 9,0; 13) Luomaranta Vilma 9,3; 14) Sihto Noora 10,0; 15) Latva-Korpela Juulia 10,2; TYTÖT 9 PITUUS 1) Hautaniemi Anni 2,96; 2) Mäkelä Neea 2,95; 3) Saari Juulia 2,91; 4) Päivärinta Venla 2,90; 5) Rauhala Julia 2,79; 6) Mäki-Latvala Aliisa 2,59; 7) Paulasaari Miitta 2,50; 8) Koskenkorva Siiri 2,47; 9) Ketola Viivi 2,40; 10) Åkerman Neea 2,24; 11) Luomaranta Vilma 2,05; Tuomisto Viia 2,05; 13) Sihto Noora 1,81; TYTÖT 9 KORKEUS 1) Hautaniemi Anni 110; TYTÖT 11 60 m 1) Keisala Greta 9,3; 2) Vainionpää Iida 10,3; 3) Lehtonen Aamu 10,6; 4) Koskenvalta Jenni 10,9; 5) Ylinen Sara 11,7; 6) Hautamäki Helmiina 12,0; 7) Luomaranta Eeva 12,3; TYTÖT 11 KORKEUS 1) Keisala Greta 110; Lehtonen Aamu 110; 2) Koskenvalta Jenni 110; 3) Luomaranta Eeva 90; 4) Vainionpää Iida 90; 5) Hautamäki Helmiina 85; TYTÖT 13 60m 1) Bohjanen Veera 8,9; 2) Ojala Irina 9,8; 3) Viitala Annu 11,8; TYTÖT 13 3-LOIKKA 1) Viitala Annu 5,55; TYTÖT 15 60 m 1) Tuomisto Vilma 9,8; POJAT 5 40 m 1) Leppilahti Sami 9,9; 2) Kortesmäki Veikko 10,5; Tiainen Viljami 10,5; 4) Ketola Vilho 10,6; 5) Huikku Maxim 10,7; Välimäki Lukas 10,7; 7) Mäkelä Tapio 10,8; 8) Hööpakka Arsi 11,0; Kivimäki Jimi 11,0; Mäkelä Valle 11,0; 11) Kivimäki Matias 11,1; Koskenkorva Kaapo 11,1; Viitamäki Luukas 11,1; 14) Hirvonen Daniel 11,4; 15) Perälä Konsta 11,5; 16) Ylinen Emil 12,1; 17) Mäki-Latvala Jaakko 12,4; Oja-Lipasti Aku 12,4; 19) Kivimäki Luka 12,7; 20) Lehtiniemi Viljo 13,0; 21) Hirvonen Milo 13,6; 22) Sievi-Korte Veeti 14,1; 23) Tapanainen Juho 15,8; 24) Vilmunen Milo 16,8; 25) Perälä Veeti 18,5; 26) Antila Viljami 24,6; 27) Lehtiniemi Toivo 27,8; 28) Korpela Sampo 37,0; POJAT 5 PALLONHEITTO 1) Leppilahti Sami 11,63; 2) Ketola Vilho 10,49; 3) Huikku Maxim 10,16; 4) Välimäki Lukas 7,48; 5) Tapanainen Miro 7,07; 6) Hirvonen Daniel 7,00; 7) Tiainen Viljami 5,70; 8) Mäkelä Tapio 5,59; 9) Hööpakka Arsi 5,50; 10) Koskenkorva Kaapo 5,43; 11) Kivimäki Jimi 5,42; 12) Perälä Konsta 5,34; 13) Kortesmäki Veikko 4,94; 14) Sievi-Korte Veeti 4,73; 15) Ylinen Emil 4,24; 16) Oja-Lipasti Aku 3,99; 17) Mäki-Latvala Jaakko 3,97; 18) Mäkelä Valle 3,56; 19) Lehtiniemi Viljo 3,45; 20) Viitamäki Luukas 3,24; 21) Vilmunen Milo 3,03; 22) Tapanainen Juho 2,72; 23) Antila Viljami 2,67; 24) Kivimäki Luka 2,52; 25) Kivimäki Matias 2,48; 26) Hirvonen Milo 1,89; 27) Perälä Veeti 1,28; 28) Lehtiniemi Toivo 0,52; POJAT 7 40 m 1) Köykkä Veikko 7,9; 2) Katajamäki Noel 8,1; 3) Välimäki Tomas 8,3; Lammi Seimi 8,3; 5) Heikkilä Kimi 8,4; 6) Mäenpää Kunto 8,7; 7) Yli-Hannuksela Otso 8,8; 8) Perkka Niilo 9,1; 9) Lepistö Sulo 9,4; 10) Huhta-Koivisto Hermanni 9,5; Latva-Korpela Joona 9,5; 12) Kurjenluoma Jaakko 9,7; Sievi-Korte Severi 9,7; 14) Antila Elmeri 10,0; 15) Ketelä Hermanni 10,5; 16) Vekola Aaro 10,9; POJAT 7 PALLONHEITTO 1) Perkka Niilo 23,70; 2) Köykkä Veikko 20,50; 3) Huhta-Koivisto Hermanni 19,24; 4) Lammi Seimi 19,18; 5) Mäenpää Kunto 16,37; 6) Välimäki Tomas 15,94; 7) Katajamäki Noel 15,02; 8) Heikkilä Kimi 14,17; 9) Sievi-Korte Severi 13,87; 10) Yli-Hannuksela Otso 13,86; 11) Lepistö Sulo 13,05; 12) Kurjenluoma Jaakko 10,64; 13) Antila Elmeri 9,27; 14) Vekola Aaro 7,62; 15) Ketelä Hermanni 6,97; POJAT 9 40 m 1) Mäkelä Matti 7,3; 2) Köykkä Vilho 7,7; 3) Katajamäki Veeti 7,8; Keisala Lukas 7,8; 5) Hankaniemi Eetu 8,2; 6) Heikkilä Elias 8,5; 7) Järvinen Elias 8,7; 8) Mikkola Weli 8,9; 9) Mäenpää Eeli 9,3; 10) Sihto Ville 10,9; POJAT 9 PITUUS 1) Mäkelä Matti 3,43; 2) Köykkä Vilho 3,09; 3) Katajamäki Veeti 2,87; 4) Järvinen Elias 2,78; 5) Heikkilä Elias 2,56; 6) Keisala Lukas 2,52; 7) Hankaniemi Eetu 2,49; 8) Mikkola Weli 2,32; 9) Mäenpää Eeli 2,27; 10) Sihto Ville 1,49; POJAT 11 60 m 1) Latva-Koivisto Matias 9,7; 2) Tapanainen Mico 10,8; 3) Saari Juho 11,0; 4) Noppa Miska 11,4; Pihlamo Mike 11,4; 6) Viitala Ami 12,2; Hankaniemi Juho 12,2; POJAT 11 KORKEUS 1) Latva-Koivisto Matias 115; 2) Pihlamo Mike 115; 3) Tapanainen Mico 95; 4) Hankaniemi Juho 90; 5) Saari Juho 85; POJAT 13 60 m 1) Mäki-Jouppila Juho 10,0; POJAT 13 3-LOIKKA 1) Mäki-Jouppila Juho 7,88; 800 m JUOKSU 1) Keisala Greta 3.01.0; 2) Latva-Koivisto Matias 3.14.0; 3) Ojala Leena 3.14.0; 4) Mäki-Jouppila Juho 3.16.0; 5) Ojala Irina 3.23.0; 6) Viitala Annu 3.24.0; 7) Tapanainen Mico 3.26.0; 8) Köykkä Veikko 3.30.0; 9) Keisala Lukas 3.40.0; 10) Luomaranta Eeva 3.43.0; 11) Katajamäki Noel 3.44.0; 12) Rauhala Julia 3.49.0; 13) Mäkelä Neea 3.53.0; 14) Katajamäki Aleksi 3.56.0; 15) Tuomisto Miina 3.58.0; 16) Paulasaari Miitta 3.59.0; 17) Saari Juulia 3.59.0; 18) Huhta-Koivisto Hermanni 4.00.0; 19) Lammi Seimi 4.02.0; 20) Yli-Hannuksela Otso 4.04.0; 21) Sievi-Korte Severi 4.06.0; 22) Viitala Aki 4.12.0; 23) Ketola Viivi 4.14.0; 24) Koskenkorva Taimi 4.27.0; 25) Hankaniemi Juho 4.28.0; 26) Koskenkorva Siiri 4.32.0; 27) Saari Jasmin 4.40.0; 28) Korpela Hely 4.48.0; 29) Sihto Ville 5.16.0; 30) Sihto Noora 5.39.0; 31) Ketola Vilho 7.04.0; OSALLISTUJAMÄÄRÄ 127

Koskenkorvan Sarjakilpailut 10.7.2017

Tulokset 

TYTÖT 5 60 m
1) Heikkilä Minja-Maaria 14,5; 2) Hosioja Enni 14,9; 3) Niemelä Jila 15,0; 4) Issakoff Amanda 15,4; 5) Mäenpää Sivea 15,8; 6) Mäkelä Lumina 16,2; 7) Ojala Emmi 16,4; 8) Mäkelä Ninni 16,6; 9) Äijö Aliina 17,0; 10) Saari Jasmin 17,4; Asunmaa Aurora 17,4; 12) Poola Ella 17,5; 13) Åkerman Venla 17,8; 14) Lehtimäki Vilma 18,1; 15) Kurjenluoma Kerttu 18,5; 16) Yli-Rasku Linnea 18,7; Kujala Mila 18,7; 18) Laasanen Emma 19,5; 19) Mäntylä Neela 20,0; 20) Holkko Mette 20,3; 21) Riihimäki Vilma 22,0; Korpi-Kaija Iida 22,0; Issakoff Matilda 22,0; 24) Yli-Karjanmaa Nelli 23,3; 25) Mäenpää Sire 26,3; 26) Kariluoma Saaga 26,8; 27) Ketelä Lotta 27,2; 28) Kujala Isla 28,0; 29) Kalliokoski Lotta 29,0; 30) Asunmaa Serafiina 33,4; 31) Oja-Lipasti Aino 41,6; TYTÖT 5 PITUUS 1) Saari Jasmin 1,96; 2) Mäenpää Sivea 1,93; 3) Issakoff Amanda 1,78; 4) Niemelä Jila 1,77; 5) Mäkelä Ninni 1,60; 6) Asunmaa Aurora 1,56; 7) Holkko Mette 1,54; 8) Lehtimäki Vilma 1,44; 9) Laasanen Emma 1,42; 10) Ojala Emmi 1,33; 11) Äijö Aliina 1,30; 12) Mäkelä Lumina 1,27; 13) Heikkilä Minja-Maaria 1,16; 14) Poola Ella 1,12; 15) Riihimäki Vilma 1,03; 16) Kurjenluoma Kerttu 1,00; 17) Kujala Mila 0,85; 18) Mäntylä Neela 0,82; 19) Åkerman Venla 0,76; 20) Asunmaa Serafiina 0,74; Ketelä Lotta 0,74; 22) Kujala Isla 0,70; 23) Korpi-Kaija Iida 0,67; 24) Yli-Karjanmaa Nelli 0,63; 25) Issakoff Matilda 0,57; 26) Mäenpää Sire 0,48; 27) Oja-Lipasti Aino 0,10; 28) Kariluoma Saaga 0,07; TYTÖT 7 60 m 1) Viitamäki Camilla 12,0; 2) Lehtimäki Venja 12,1; Kankaanpää Katariina 12,1; 4) Kariluoma Saana 12,8; 5) Diakite Eva 13,1; 6) Mäenpää Emma 13,4; 7) Tolonen Aada 13,6; 8) Riihimäki Venla 13,7; 9) Korkiamäki Ronja 13,8; Kettunen Oona 13,8; 11) Korpela Hely 13,9; 12) Piuhola Milja 14,5; 13) Saarela Venla 14,6; 14) Niemistö Laura 14,8; 15) Talasmäki Iida 15,0; 16) Mäki-Latvala Ilona 15,1; 17) Köykkä Linnea 17,0; 18) Rantanen Aino 18,2; TYTÖT 7 PITUUS 1) Viitamäki Camilla 2,86; 2) Kankaanpää Katariina 2,59; 3) Diakite Eva 2,35; 4) Kariluoma Saana 2,32; 5) Riihimäki Venla 2,10; Köykkä Linnea 2,10; 7) Lehtimäki Venja 2,08; 8) Saarela Venla 2,05; 9) Mäenpää Emma 2,00; 10) Saxholm Aada 1,97; 11) Korpela Hely 1,92; 12) Niemistö Laura 1,90; 13) Korkiamäki Ronja 1,86; 14) Kettunen Oona 1,80; 15) Mäki-Latvala Ilona 1,78; 16) Palmgren Ida 1,76; 17) Talasmäki Iida 1,74; 18) Tolonen Aada 1,66; 19) Piuhola Milja 1,58; 20) Rantanen Aino 1,34; TYTÖT 9 60 m 1) Talala Siiri 11,0; Mäkelä Neea 11,0; 3) Murtola Enna 11,3; 4) Rauhala Julia 11,6; Mäki-Latvala Aliisa 11,6; 6) Åkerman Neea 11,8; 7) Saari Juulia 12,0; 8) Päivärinta Venla 12,1; 9) Ylikojola Veera 12,3; Ketola Viivi 12,3; 11) Tuomisto Viia 12,6; 12) Luomaranta Vilma 13,5; Parikka Hanna 13,5; 14) Sihto Noora 15,5; TYTÖT 9 KORKEUS 1) Talala Siiri 100; 2) Murtola Enna 100; 3) Päivärinta Venla 90; 4) Saari Juulia 90; 5) Ketola Viivi 90; 6) Mäkelä Neea 80; 7) Rauhala Julia 75; Ylikojola Veera 75; 9) Tuomisto Viia 75; 10) Luomaranta Vilma 70; TYTÖT 11 60 m a 1) Niemelä Jiina 12,3; 2) Luomaranta Eeva 15,6; TYTÖT 11 KEIHÄS 1) Luomaranta Eeva 8,33; 2) Niemelä Jiina 8,15; TYTÖT 13 60m a 1) Aitaneva Laura-Kaisa 11,8; TYTÖT 13 KEIHÄS 1) Aitaneva Laura-Kaisa 20,63; 2) Viitala Annu 12,38; TYTÖT 15 80 m a 1) Tuomisto Vilma 17,2; POJAT 5 60 m 1) Leppilahti Sami 14,4; Ylimäki Eemeli 14,4; 3) Palmgren Elias 14,8; 4) Huikku Maxim 14,9; 5) Mäkelä Arttu 15,2; 6) Hirvonen Daniel 15,4; 7) Mäkelä Tapio 15,9; 8) Kortesmäki Veikko 16,0; 9) Ketola Vilho 16,1; 10) Mäkelä Ville 16,2; Mäkelä Valle 16,2; 12) Hööpakka Arsi 16,5; 13) Viitamäki Luukas 16,8; Fält Frans 16,8; 15) Honkala Severi 16,9; 16) Perälä Konsta 17,1; 17) Yli-Kojola Vilho 18,5; Leppinen Eetu 18,5; 19) Oja-Lipasti Aku 18,7; Kivimäki Jimi 18,7; 21) Lehtiniemi Viljo 19,2; 22) Kivimäki Luka 19,5; 23) Mäkelä Aleksi 20,2; 24) Mäki-Latvala Jaakko 20,3; 25) Koivulahti Jonne 21,2; 26) Antila Viljami 21,5; 27) Hirvonen Milo 21,6; 28) Kivimäki Matias 23,9; 29) Tapanainen Juho 24,3; 30) Perälä Veeti 26,5; 31) Vilmunen Milo 26,6; 32) Leppinen Jimi 29,9; 33) Kokko Peetu 37,3; 34) Ylimäki Verneri 38,6; 35) Lehtiniemi Toivo 1.02,3; POJAT 5 PITUUS 1) Kortesmäki Veikko 2,03; 2) Leppilahti Sami 1,96; 3) Huikku Maxim 1,86; 4) Hirvonen Daniel 1,77; 5) Mäkelä Arttu 1,71; 6) Yli-Kojola Vilho 1,58; 7) Fält Frans 1,57; 8) Ketola Vilho 1,56; 9) Palmgren Elias 1,55; 10) Perälä Konsta 1,52; 11) Leppinen Eetu 1,48; 12) Oja-Lipasti Aku 1,46; 13) Hööpakka Arsi 1,40; 14) Koivulahti Jonne 1,29; 15) Mäkelä Tapio 1,29; 16) Mäkelä Valle 1,28; 17) Ylimäki Eemeli 1,25; 18) Lehtiniemi Viljo 1,21; 19) Hirvonen Milo 1,20; 20) Viitamäki Luukas 1,19; 21) Honkala Severi 1,16; 22) Mäkelä Ville 1,13; 23) Ylimäki Verneri 0,99; 24) Mäki-Latvala Jaakko 0,96; 25) Kivimäki Luka 0,94; 26) Kivimäki Jimi 0,89; 27) Kivimäki Matias 0,83; 28) Leppinen Jimi 0,73; 29) Perälä Veeti 0,67; Pihlaja-Kuhna Topias 0,67; 31) Mäkelä Aleksi 0,59; 32) Vilmunen Milo 0,41; 33) Antila Viljami 0,39; 34) Lehtiniemi Toivo 0,23; POJAT 7 60 m 1) Köykkä Veikko 11,4; 2) Katajamäki Noel 11,7; 3) Fält Joel 12,2; 4) Heikkilä Kimi 12,4; 5) Issakoff Nooa 12,5; 6) Asunmaa Iisak 12,6; 7) Pienimäki Topias 13,2; Huhta-Koivisto Hermanni 13,2; 9) Mäenpää Kunto 13,3; 10) Äijö Eero 14,2; 11) Kurjenluoma Jaakko 14,5; 12) Savioja Antti 14,6; 13) Väärämäki Ville 15,3; 14) Vekola Aaro 16,2; 15) Antila Elmeri 18,7; 16) Ketelä Hermanni 19,0; POJAT 7 PITUUS 1) Köykkä Veikko 2,89; 2) Issakoff Nooa 2,56; 3) Fält Joel 2,39; 4) Katajamäki Noel 2,31; 5) Huhta-Koivisto Hermanni 2,21; 6) Heikkilä Kimi 2,14; 7) Äijö Eero 2,06; 8) Mäenpää Kunto 2,05; 9) Kurjenluoma Jaakko 2,01; 10) Asunmaa Iisak 1,99; 11) Antila Elmeri 1,98; 12) Savioja Antti 1,80; 13) Pienimäki Topias 1,66; 14) Väärämäki Ville 1,62; 15) Vekola Aaro 1,61; 16) Ketelä Hermanni 1,37; POJAT 9 60 m 1) Mäkelä Matti 10,5; Aitaneva Petteri 10,5; 3) Issakoff Vili 10,9; 4) Niemelä Jatu 11,0; 5) Köykkä Vilho 11,2; 6) Katajamäki Veeti 11,4; 7) Heikkilä Elias 12,0; Hankaniemi Eetu 12,0; 9) Väärämäki Eetu 12,2; Kariluoma Saku 12,2; 11) Mäenpää Eeli 12,3; 12) Rinne Lassi 12,5; Mikkola Weli 12,5; 14) Honkala Urho 14,4; 15) Sihto Ville 15,5; POJAT 9 KORKEUS 1) Aitaneva Petteri 115; 2) Mikkola Weli 90; 3) Köykkä Vilho 90; 4) Issakoff Vili 90; 5) Väärämäki Eetu 85; 6) Katajamäki Veeti 85; 7) Niemelä Jatu 80; 8) Mäenpää Eeli 80; 9) Sihto Ville 80; 10) Rinne Lassi 80; 11) Jalava Jimi 75; 12) Heikkilä Elias 75; 13) Kariluoma Saku 75; POJAT 11 60 m a 1) Latva-Koivisto Matias 11,8; 2) Lounela Henrik 12,6; Kankaanpää Riku 12,6; 4) Tapanainen Mico 13,0; 5) Korhonen Anttu 13,4; 6) Viitala Ami 14,9; Pihlamo Mike 14,9; 8) Rinne Misa 15,1; 9) Saari Juho 15,3; 10) Hankaniemi Juho 16,3; POJAT 11 KEIHÄS 1) Latva-Koivisto Matias 25,87; 2) Kankaanpää Riku 25,23; 3) Viitala Ami 22,35; 4) Pihlamo Mike 16,67; 5) Korhonen Anttu 16,21; 6) Lounela Henrik 14,60; 7) Hankaniemi Juho 13,98; 8) Saari Juho 13,42; 9) Rinne Misa 12,71; POJAT 13 60 m a 1) Talala Oskari 11,9; 2) Saarela Kaapo 13,7; 3) Mäki-Jouppila Juho 13,9; POJAT 13 KEIHÄS 1) Mäenpää Niko 25,03; 2) Saarela Kaapo 24,79; 3) Mäki-Jouppila Juho 16,49; POJAT 15 KEIHÄS 1) Hietaharju Niko 32,72; 2) Viitala Aki 25,86; 800 m JUOKSU 1) Niemelä Jiina 2.53.0; 2) Hietaharju Niko 2.55.0; 3) Talala Oskari 3.01.0; 4) Tikka-oja Jessica 3.10.0; 5) Polso Riikka 3.14.0; 6) Mäki-Jouppila Juho 3.16.0; 7) Köykkä Veikko 3.16.0; 8) Lounela Henrik 3.16.0; 9) Latva-Koivisto Matias 3.20.0; 10) Katajamäki Aleksi 3.32.0; 11) Tapanainen Nico 3.38.0; 12) Rauhala Julia 3.41.0; 13) Niemelä Jatu 3.45.0; 14) Luomaranta Eeva 3.49.0; 15) Rinne Misa 3.50.0; 16) Väärämäki Eetu 3.52.0; 17) Mäkelä Neea 3.54.0; 18) Katajamäki Noel 3.59.0; 19) Viitala Ami 4.09.0; 20) Viitala Aki 4.11.0; 21) Huhta-Koivisto Hermanni 4.11.0; 22) Ketola Viivi 4.11.0; 23) Rinne Lassi 4.14.0; 24) Hankaniemi Eetu 4.18.0; 25) Saari Juulia 4.20.0; 26) Murtola Enna 4.21.0; 27) Hankaniemi Juho 4.27.0; 28) Mäenpää Kunto 4.30.0; 29) Mäenpää Eeli 4.38.0; 30) Korpela Hely 4.41.0; 31) Talala Siiri 4.50.0; 32) Ketola Vilho 5.08.0; 33) Sihto Noora 5.09.0; 34) Sihto Ville 5.27.0;

OSALLISTUJAMÄÄRÄ 156

Koskenkorvan Sarjakilpailut 3.7.2017



Palkinnot Sponsoroi

TYTÖT 5 40 m
1) Mäenpää Sivea 9,5; 2) Saari Jasmin 10,2; Niemelä Jila 10,2; 4) Hosioja Enni 10,3; 5) Puska Fanni 10,4; 6) Lehtinen Laura 10,5; 7) Heikkilä Minja-Maaria 10,7; 8) Åkerman Venla 10,8; 9) Neva-Keturi Alma 11,2; 10) Mäkelä Ninni 11,4; 11) Laasanen Emma 11,7; 12) Kujala Mila 12,0; 13) Riihimäki Vilma 12,2; 14) Yli-Rasku Linnea 12,6; 15) Holkko Mette 13,0; 16) Mäntylä Neela 13,3; 17) Korpi-Kaija Iida 14,4; 18) Hautaniemi Milla 15,1; 19) Puska Iida 16,2; 20) Yli-Karjanmaa Nelli 16,3; 21) Mäenpää Sire 17,1; 22) Kujala Isla 17,9; 23) Hakamaa Anni 19,6; 24) Oja-Lipasti Aino 26,0; TYTÖT 5 PALLONHEITTO 1) Mäenpää Sivea 7,57; 2) Mäkelä Ninni 6,49; 3) Åkerman Venla 5,95; 4) Niemelä Jila 5,33; 5) Mäntylä Neela 5,24; 6) Neva-Keturi Alma 4,83; 7) Saari Jasmin 4,76; 8) Lehtinen Laura 4,47; 9) Laasanen Emma 3,98; 10) Puska Fanni 3,60; 11) Kujala Mila 3,52; 12) Yli-Karjanmaa Nelli 3,42; 13) Holkko Mette 3,35; 14) Hosioja Enni 3,30; 15) Hautaniemi Milla 3,20; 16) Puska Iida 3,10; 17) Hakamaa Anni 2,97; 18) Korpi-Kaija Iida 2,56; 19) Yli-Rasku Linnea 2,50; 20) Heikkilä Minja-Maaria 2,46; 21) Riihimäki Vilma 1,99; Kujala Isla 1,99; 23) Mäenpää Sire 1,48; 24) Oja-Lipasti Aino 0,35; TYTÖT 7 40 m 1) Viitamäki Camilla 7,5; 2) Kankaanpää Katariina 8,0; 3) Saarinen Lyyti 8,1; 4) Koskenkorva Taimi 8,2; 5) Kariluoma Saana 8,3; 6) Selkäinaho Carolina 8,5; 7) Tolonen Aada 8,6; 8) Mäenpää Emma 8,9; 9) Saarela Venla 9,2; 10) Kettunen Oona 9,2; 11) Neva-Keturi Hilma 9,3; 12) Riihimäki Venla 9,4; 13) Talasmäki Iida 9,6; Niemistö Laura 9,6; Keskimäki Oona 9,6; 16) Rinta Viivi 9,9; 17) Rantanen Aino 11,6; TYTÖT 7 PALLONHEITTO 1) Viitamäki Camilla 14,94; 2) Kankaanpää Katariina 11,50; 3) Saxholm Aada 11,14; 4) Tolonen Aada 9,72; 5) Saarinen Lyyti 9,32; 6) Rinta Viivi 8,50; 7) Neva-Keturi Hilma 7,82; 8) Niemistö Laura 7,75; 9) Kettunen Oona 7,55; 10) Keskimäki Oona 7,24; 11) Kariluoma Saana 6,53; 12) Mäenpää Emma 6,52; 13) Riihimäki Venla 6,05; 14) Koskenkorva Taimi 5,80; 15) Rantanen Aino 4,24; 16) Talasmäki Iida 3,00; TYTÖT 9 40 m 1) Mäkelä Neea 7,2; 2) Päivärinta Venla 7,5; 3) Rauhala Julia 7,6; Laasanen Olivia 7,6; 5) Åkerman Neea 7,7; 6) Saari Juulia 7,9; 7) Ylikojola Veera 8,0; 8) Ketola Viivi 8,1; Koskenkorva Siiri 8,1; 10) Ojanperä Jemina 8,3; 11) Tuomisto Miina 8,5; 12) Tuomisto Viia 8,7; 13) Sihto Noora 9,7; TYTÖT 9 KUULA 1) Laasanen Olivia 6,04; 2) Rauhala Julia 5,58; 3) Koskenkorva Siiri 4,60; 4) Saari Juulia 3,94; 5) Päivärinta Venla 3,88; 6) Ketola Viivi 3,59; 7) Tuomisto Viia 3,53; 8) Sihto Noora 3,12; 9) Åkerman Neea 3,11; 10) Mäkelä Neea 3,02; 11) Ylikojola Veera 2,98; 12) Ojanperä Jemina 2,75; TYTÖT 11 100 m 1) Niemelä Jiina 15,9; 2) Jokelainen Maija 17,9; 3) Seppälä Tuulianna 18,7; Järvinen Saaga 18,7; 5) Hautamäki Helmiina 19,1; TYTÖT 11 PITUUS 1) Jokelainen Maija 3,90; 2) Niemelä Jiina 3,73; 3) Järvinen Saaga 2,77; 4) Seppälä Tuulianna 2,67; 5) Hautamäki Helmiina 2,50; TYTÖT 13 100m 1) Ojala Irina 14,8; 2) Aitaneva Laura-Kaisa 15,0; TYTÖT 13 PITUUS 1) Aitaneva Laura-Kaisa 4,29; 2) Ojala Irina 3,87; 3) Viitala Annu 2,75; TYTÖT 15 100 m 1) Mukkala Aada 16,0; TYTÖT 15 PITUUS 1) Tuomisto Vilma3,79; 2) Mukkala Aada3,61; POJAT 5 40 m 1) Huikku Maxim 9,5; 2) Leppilahti Sami 9,7; 3) Kortesmäki Veikko 9,8; 4) Mäkelä Arttu 10,0; 5) Ketola Vilho 10,4; 6) Hirvonen Daniel 10,6; 7) Kivimäki Jimi 10,7; Hööpakka Arsi 10,7; 9) Mäkelä Tapio 10,8; Fält Frans 10,8; 11) Perälä Konsta 11,1; Koskenkorva Kaapo 11,1; 13) Oja-Lipasti Aku 11,3; Leppinen Eetu 11,3; 15) Viitamäki Luukas 11,5; Oikarainen Niklas 11,5; 17) Sievi-Korte Veeti 11,8; 18) Kivimäki Luka 12,3; Hirvonen Milo 12,3; 20) Mäkelä Aleksi 12,6; 21) Rinta Eemil 13,0; Lehtiniemi Viljo 13,0; 23) Kivimäki Matias 14,6; 24) Mäkelä Ville 16,9; 25) Perälä Veeti 17,1; 26) Leppinen Jimi 20,1; 27) Kokko Peetu 23,3; 28) Vuorio Niilo 23,5; 29) Koskenkorva Hiski 25,5; 30) Yli-Kojola Vilho 26,0; 31) Lehtiniemi Toivo 27,0; POJAT 5 PALLONHEITTO 1) Huikku Maxim 9,53; 2) Ketola Vilho 8,79; 3) Leppilahti Sami 8,44; 4) Hirvonen Daniel 7,64; 5) Hööpakka Arsi 7,40; 6) Mäkelä Ville 6,96; 7) Kivimäki Jimi 6,37; 8) Lehtiniemi Viljo 6,16; 9) Perälä Konsta 6,06; 10) Mäkelä Tapio 5,86; 11) Mäkelä Arttu 5,84; 12) Fält Frans 5,62; 13) Koskenkorva Kaapo 5,54; 14) Kortesmäki Veikko 5,43; 15) Sievi-Korte Veeti 4,98; 16) Oikarainen Niklas 4,80; 17) Leppinen Eetu 4,64; 18) Oja-Lipasti Aku 4,23; 19) Kivimäki Luka 3,41; 20) Rinta Eemil 3,15; 21) Mäkelä Aleksi 3,03; 22)Kivimäki Matias 2,97; 23) Viitamäki Luukas 2,74; 24) Yli-Kojola Vilho 2,47; 25) Leppinen Jimi 2,18; 26) Hirvonen Milo 2,13; 27) Vuorio Niilo 2,10; 28) Koskenkorva Hiski 1,86; 29) Perälä Veeti 1,56; 30) Lehtiniemi Toivo 0,51; POJAT 7 40 m 1) Köykkä Veikko 7,7; 2) Katajamäki Noel 7,8; 3) Heikkilä Kimi 8,1; 4) Noppa Konsta 8,2; Yli-Hannuksela Otso 8,2; 6) Fält Joel 8,3; 7) Vuorio Olavi 8,8; 8) Huhta-Koivisto Hermanni 9,0; 9) Pienimäki Topias 9,2; 10) Väärämäki Ville 9,8; 11) Vekola Aaro 9,9; 12) Järvinen Paulus 10,6; POJAT 7 PALLONHEITTO 1) Köykkä Veikko 21,95; 2) Huhta-Koivisto Hermanni 16,88; 3) Heikkilä Kimi 13,53; 4) Fält Joel 13,17; 5) Yli-Hannuksela Otso 12,51; 6) Katajamäki Noel 10,78; 7) Järvinen Paulus 9,37; 8) Väärämäki Ville 9,09; 9) Noppa Konsta 8,21; 10) Pienimäki Topias 7,34; 11) Vuorio Olavi 5,40; 12) Vekola Aaro 5,01; POJAT 9 40 m 1) Aitaneva Petteri 7,2; 2) Mäenpää Saveli 7,5; 3) Katajamäki Veeti 7,6; 4) Köykkä Vilho 7,7; Niemelä Jatu 7,7; 6) Kariluoma Saku 7,8; Hankaniemi Eetu 7,8; Mukkala Onni 7,8; 9) Järvinen Elias 8,2; 10) Joronen Aatu 8,3; 11) Mäenpää Eeli 8,5; Väärämäki Eetu 8,5; 13) Mikkola Weli 8,8; 14) Sihto Ville 11,0; POJAT 9 KUULA 1) Aitaneva Petteri 6,67; 2) Mäenpää Saveli 5,49; 3) Köykkä Vilho 4,85; 4) Järvinen Elias 4,65; 5) Katajamäki Veeti 4,46; 6) Kariluoma Saku 4,28; 7) Niemelä Jatu 4,08; 8) Väärämäki Eetu 4,06; 9) Hankaniemi Eetu 3,89; 10) Joronen Aatu 3,88; 11) Mikkola Weli 3,73; 12) Mäenpää Eeli 3,25; 13) Sihto Ville 2,65; POJAT 11 100 m 1) Latva-Koivisto Matias 14,5; 2) Lounela Henrik 15,8; 3) Tapanainen Mico 16,7; 4) Selkäinaho Emil 16,9; 5) Saari Juho 17,2; Mäkelä Ossi 17,2; 7) Pihlamo Mike 17,4; 8) Hosioja Aapo 17,5; 9) Säntti Kaapo 17,7; 10) Riihiluoma Niko 18,5; 11) Noppa Miska 19,1; Hankaniemi Juho 19,1; POJAT 11 PITUUS 1) Latva-Koivisto Matias 4,04; 2) Lounela Henrik 3,91; 3) Pihlamo Mike 3,54; 4) Säntti Kaapo 3,13; 5) Selkäinaho Emil 3,09; 6) Saari Juho 3,05; 7) Mäkelä Ossi 3,01; 8) Tapanainen Mico 3,00; 9) Hankaniemi Juho 2,66; 10) Riihiluoma Niko 2,48; POJAT 13 100 m 1) Mäki-Jouppila Juho 15,8; POJAT 13 PITUUS 1) Mäki-Jouppila Juho 3,12; POJAT 15 PITUUS 1) Viitala Aki 3,1; 800 m JUOKSU 1) Niemelä Jiina 2.54.0; 2) Aitaneva Laura-Kaisa 3.07.0; 3) Selkäinaho Emil 3.11.0; 4) Neva-Keturi Jenni 3.21.0; 5) Tapanainen Mico 3.25.0; 6) Aitaneva Petteri 3.29.0; 7) Mukkala Aada 3.30.0; 8) Katajamäki Aleksi 3.36.0; 9) Katajamäki Veeti 3.36.0; 10) Mäki-Jouppila Juho 3.38.0; 11) Ojala Irina 3.40.0; 12) Viitala Annu 3.41.0; 13) Rauhala Julia 3.42.0; 14) Niemelä Jatu 3.43.0; 15) Mäkelä Neea 3.50.0; 16) Mukkala Onni 3.50.0; 17) Joronen Aatu 3.52.0; 18) Järvinen Saaga 3.57.0; 19) Katajamäki Noel 3.58.0; 20) Tuomisto Miina 4.03.0; 21) Yli-Hannuksela Otso 4.04.0; 22) Huhta-Koivisto Hermanni 4.05.0; 23) Viitala Aki 4.23.0; 24) Ketola Viivi 4.25.0; 25) Hankaniemi Juho 4.38.0; 26) Neva-Keturi Hilma 4.44.0; 27) Ketola Vilho 4.50.0; 28) Sihto Noora 4.58.0; 29) Sihto Ville 5.03.0; 30) Vuorio Olavi 5.27.0; OSALLISTAJAMÄÄRÄ 136

Koskenkorvan Sarjakilpailut 26.6.2017

Koskenkorvan Sarjakilpailut Honkalanmäen kentältä 26.6.2017

TYTÖT 5 60 m
1) Heikkilä Minja-Maaria 15,4; 2) Issakoff Amanda 15,5; 3) Hosioja Enni 15,7; 4) Lehtinen Laura 16,3; 5) Neva-Keturi Alma 16,3; 6) Ojala Emmi 16,7; 7) Paasovaara Jenniina 16,9; 8) Mäkelä Lumina 17,3; 9) Mäkelä Ninni 17,6; 10) Laasanen Emma 18,8; 11) Tuomisto Henni 19,2; 12) Kurjenluoma Kerttu 19,4; 13) Kujala Mila 20,3; Kuljunlahti Sylvi 20,3; 15) Mäntylä Neela 21,1; 16) Mäki-Latvala Anni 23,7; 17) Kujala Isla 29,0; 18) Hakamaa Anni 29,6; 19) Oja-Lipasti Aino 41,1; TYTÖT 5 PITUUS 1) Issakoff Amanda 1,80; 2) Tuomisto Henni 1,65; 3) Mäkelä Ninni 1,62; 4) Hosioja Enni 1,59; 5) Ojala Emmi 1,45; 6) Lehtinen Laura 1,35; 7) Mäkelä Lumina 1,34; 8) Kurjenluoma Kerttu 1,22; 9) Neva-Keturi Alma 1,21; 10) Heikkilä Minja-Maaria 1,17; 11) Laasanen Emma 1,14; 12) Paasovaara Jenniina 1,11; 13) Kujala Mila 1,10; 14) Mäki-Latvala Anni 0,92; 15) Hakamaa Anni 0,69; 16) Kujala Isla 0,55; 17) Riihimäki Vilma 0,50; 18) Oja-Lipasti Aino 0,37; TYTÖT 7 60 m 1) Kankaanpää Katariina 12,1; 2) Kuljunlahti Venla 12,2; Latva-Koivisto Pihla 12,2; 4) Selkäinaho Carolina 12,5; 5) Viitamäki Camilla 12,8; 6) Paasovaara Jasmina 13,3; 7) Tolonen Aada 13,4; 8) Korkiamäki Ronja 13,6; 9) Korpela Hely 13,7; Mäenpää Emma 13,7; 11) Kettunen Oona 14,0; 12) Mäki-Latvala Ilona 14,4; Neva-Keturi Hilma 14,4; Niemistö Laura 14,4; 15) Riihimäki Venla 14,5; 16) Talasmäki Iida 14,6; 17) Keskimäki Oona 15,0; 18) Lehtinen Milena 16,8; 19) Välimaa Vilmiina 19,3; 20) Rantanen Aino 19,4; TYTÖT 7 PITUUS 1) Kankaanpää Katariina 2,78; 2) Viitamäki Camilla 2,70; 3) Kuljunlahti Venla 2,43; 4) Latva-Koivisto Pihla 2,37; 5) Paasovaara Jasmina 2,19; 6) Saxholm Aada 2,14; 7) Mäenpää Emma 2,04; 8) Keskimäki Oona 2,03; 9) Mäki-Latvala Ilona 1,95; 10) Neva-Keturi Hilma 1,94; 11) Riihimäki Venla 1,90; 12) Välimaa Vilmiina 1,80; 13) Talasmäki Iida 1,77; 14) Niemistö Laura 1,66; 15) Korpela Hely 1,65; 16) Kettunen Oona 1,64; Tolonen Aada 1,64; 18) Korkiamäki Ronja 1,59; 19) Lehtinen Milena 1,41; TYTÖT 9 60 m 1) Hautaniemi Anni 10,8; 2) Mäkelä Neea 11,0; Talala Siiri 11,0; 4) Murtola Enna 11,1; 5) Rauhala Julia 11,7; 6) Ylikojola Veera 11,9; Ojaluoma Noora 11,9; 8) Tallgren Serafina 12,1; 9) Ketola Viivi 12,4; 10) Tuomisto Miina 12,5; 11) Sihto Noora 14,7; TYTÖT 9 JUNKEIHÄS 1) Rauhala Julia 11,67; 2) Mäkelä Neea 11,54; 3) Hautaniemi Anni 10,13; 4) Talala Siiri 9,56; 5) Ylikojola Veera 8,47; 6) Ketola Viivi 7,64; 7) Murtola Enna 6,64; 8) Tallgren Serafina 4,76; 9) Sihto Noora 3,97; 10) Ojaluoma Noora 3,88; TYTÖT 11 60 m 1) Kivioja Susanna 9,9; 2) Jokelainen Maija 11,3; 3) Hautamäki Helmiina 11,9; TYTÖT 11 KEIHÄS 1) Hautamäki Helmiina 14,05; 2) Jokelainen Maija 11,99; TYTÖT 13 200m 1) Aitaneva Laura-Kaisa 32,1; 2) Ojala Irina 33,6; 3) Murtola Iiris 35,8; TYTÖT 13 KORKEUS 1) Aitaneva Laura-Kaisa 125; 2) Ojala Irina 120; 3) Murtola Iiris 120; 4) Viitala Annu 95; POJAT 5 60 m 1) Mäkelä Arttu 14,3; 2) Leppilahti Sami 14,7; 3) Ketola Vilho 15,9; 4) Koivuporras Akseli 16,1; Ahokas Eemeli 16,1; 6) Hööpakka Arsi 16,2; 7) Kivimäki Jimi 16,3; 8) Perälä Konsta 17,0; Viitamäki Luukas 17,0; 10) Mäkelä Valle 17,4; 11) Mäkelä Ville 17,5; 12) Leppinen Eetu 17,8; 13) Hirvonen Daniel 17,9; Myllärinen Matias 17,9; 15) Oikarainen Niklas 18,3; 16) Fält Frans 18,4; 17) Mäkelä Aleksi 19,3; 18) Yli-Kojola Vilho 19,6; 19) Oja-Lipasti Aku 19,8; 20) Kivimäki Luka 20,8; 21) Välimaa Venni 21,0; 22) Lehtiniemi Viljo 21,2; 23) Kivimäki Matias 21,5; Yli-Rahnasto Lauri 21,5; 25) Hirvonen Milo 23,1; Mäki-Latvala Jaakko 23,1; Ahokas Aatos 23,1; 28) Sihto Kalle 28,4; 29) Antila Viljami 28,5; 30) Leppinen Jimi 28,8; 31) Tapanainen Juho 29,0; 32) Perälä Veeti 30,1; 33) Nevala Juuso 32,6; 34) Korpela Sampo 35,7; 35) Puusti Reko 40,6; 36) Vilmunen Milo 42,6; 37) Lehtiniemi Toivo 1.22,6; POJAT 5 PITUUS 1) Leppilahti Sami 1,87; 2) Mäkelä Ville 1,68; 3) Hirvonen Daniel 1,67; 4) Mäkelä Arttu 1,57; 5) Ahokas Eemeli 1,56; 6) Oja-Lipasti Aku 1,48; Yli-Kojola Vilho 1,48; 8) Perälä Konsta 1,47; 9) Ketola Vilho 1,45; 10) Hirvonen Milo 1,40; Hööpakka Arsi 1,40; 12) Oikarainen Niklas 1,35; 13) Leppinen Eetu 1,30; 14) Mäkelä Aleksi 1,27; 15) Mäkelä Valle 1,25; 16) Koivuporras Akseli 1,20; Kivimäki Luka 1,20; 18) Myllärinen Matias 1,16; 19) Fält Frans 1,15; 20) Lehtiniemi Viljo 1,14; 21) Viitamäki Luukas 1,09; 22)Kivimäki Jimi 1,08; 23) Välimaa Venni 0,95; 24) Antila Viljami 0,94; 25) Mäki-Latvala Jaakko 0,90; 26) Kivimäki Matias 0,82; Yli-Rahnasto Lauri 0,82; 28) Perälä Veeti 0,74; 29) Leppinen Jimi 0,65; Sihto Kalle 0,65; 31) Puusti Reko 0,57; 32) Lehtiniemi Toivo 0,37; POJAT 7 60 m 1) Köykkä Veikko 11,0; 2) Katajamäki Noel 11,4; 3) Lammi Seimi 11,8; 4) Heikkilä Kimi 12,4; Oja-Luoma Joona 12,4; 6) Fält Joel 12,5; 7) Asunmaa Iisak 12,8; 8) Noppa Konsta 12,9; 9) Huhta-Koivisto Hermanni 13,5; 10) Perkka Niilo 13,6; 11) Garbali Abel 13,8; 12) Lepistö Sulo 14,5; 13) Antila Elmeri 15,3; 14) Kurjenluoma Jaakko 16,6; 15) Vekola Aaro 17,0; 16) Yli-Rahnasto Matti 23,3; POJAT 7 PITUUS 1) Köykkä Veikko 2,88; 2) Noppa Konsta 2,33; 3) Lepistö Sulo 2,30; 4) Perkka Niilo 2,28; 5) Katajamäki Noel 2,25; 6) Heikkilä Kimi 2,24; 7) Garbali Abel 2,22; 8) Fält Joel 2,18; 9) Huhta-Koivisto Hermanni 2,14; 10) Lammi Seimi 2,08; 11) Asunmaa Iisak 1,98; 12) Kurjenluoma Jaakko 1,90; Vekola Aaro 1,90; 14) Antila Elmeri 1,80; 15) Oja-Luoma Joona 1,73; 16) Yli-Rahnasto Matti 1,14; POJAT 9 60 m 1) Aitaneva Petteri 10,1; 2) Mäki-Rautila Vilho 10,2; 3) Katajamäki Veeti 10,8; 4) Köykkä Vilho 11,2; 5) Lepistö Leo 11,4; 6) Garbali Emil 11,5; 7) Mattila Mauri 11,7; 8) Hankaniemi Eetu 12,0; 9) Joronen Aatu 12,3; 10) Järvinen Elias 12,5; Rinne Lassi 12,5; 12) Heikkilä Elias 12,6; 13) Mäenpää Eeli 12,9; 14) Sihto Ville 16,3; POJAT 9 JUNKEIHÄS 1) Aitaneva Petteri 18,09; 2) Lepistö Leo 10,68; 3) Köykkä Vilho 9,86; 4) Rinne Lassi 9,47; 5) Garbali Emil 9,37; 6) Hankaniemi Eetu 9,30; 7) Järvinen Elias 8,74; 8) Mattila Mauri 8,51; 9) Heikkilä Elias 7,68; 10) Joronen Aatu 7,35; 11) Sihto Ville 5,84; 12) Mäenpää Eeli 4,90; 13) Katajamäki Veeti 4,5; POJAT 11 60 m 1) Selkäinaho Emil 10,6; 2) Pihlamo Mike 10,8; 3) Mäkelä Ossi 11,2; 4) Tuomisto Lassi 11,3; Tapanainen Mico 11,3; 6) Viitala Ami 11,4; Rinne Misa 11,4; 8) Hosioja Aapo 11,5; 9) Noppa Miska 11,7; POJAT 11 KEIHÄS 1) Viitala Ami 21,86; 2) Pihlamo Mike 18,55; 3) Selkäinaho Emil 17,66; 4) Hautaniemi Antti 12,37; 5) Rinne Misa 11,47; 6) Tuomisto Lassi 10,84; 7) Tapanainen Mico 6,2; POJAT 13 200 m 1) Mäki-Rautila Johannes 33,5; 2) Mäki-Jouppila Juho 35,4; POJAT 13 KORKEUS 1) Mäki-Jouppila Juho 125; 2) Mäki-Rautila Johannes 115; POJAT 15 200 m 1) Talala Petteri 30,6 POJAT 15 KORKEUS 1) Talala Petteri 135; 2) Viitala Aki 100; 800 m JUOKSU 1) Mäki-Rautila Johannes 2.48.0; 2) Talala Petteri 2.57.0; 3) Mäki-Rautila Vilho 3.00.0; 4) Aitaneva Laura-Kaisa 3.11.0; 5) Selkäinaho Emil 3.16.0; 6) Köykkä Veikko 3.18.0; 7) Viitala Annu 3.24.0; 8) Aitaneva Petteri 3.29.0; 9) Mäki-Jouppila Juho 3.31.0; 10) Katajamäki Aleksi 3.36.0; 11) Katajamäki Veeti 3.39.0; 12) Rinne Misa 3.39.0; 13) Rauhala Julia 3.51.0; 14) Tuomisto Miina 3.53.0; 15) Tapanainen Mico 4.00.0; 16) Katajamäki Noel 4.01.0; 17) Mäkelä Neea 4.03.0; 18) Joronen Aatu 4.10.0; 19) Huhta-Koivisto Hermanni 4.12.0; 20) Viitala Ami 4.14.0; 21) Ketola Viivi 4.14.0; 22) Hautaniemi Anni 4.15.0; 23) Rinne Lassi 4.19.0; 24) Viitala Aki 4.32.0; 25) Talala Siiri 4.40.0; 26) Keskimäki Oona 4.46.0; 27) Korpela Hely 4.49.0; 28) Sihto Ville 4.57.0; 29) Ketola Vilho 5.13.0; 30) Sihto Noora 5.17.0; OSALLISTUJAMÄÄRÄ 143

Koskenkorvan Sarjakilpailut 19.6.2017

Koskenkorvan Sarjakilpailut Honkalan mäen kentältä 19.6.2017
PALKINNOT SPONSOROI S-RYHMÄN ILMAJOEN TOIMIPISTEET
S-MARKET KOSKENKORVA
S-MARKET ILMAJOKI
ABC ILMAJOKI
EEPEE AGRI ILMAJOKI

TYTÖT 5 40 m
1) Mäenpää Sivea 9,5; 2) Lehtinen Laura 10,1; 3) Heikkilä Minja-Maaria 10,4; 4) Asunmaa Aurora 10,5; 5) Neva-Keturi Alma 11,7; 6) Pakkala Minea 11,8;  Laasanen Emma 11,8; 8) Mäkelä Lumina 11,9;  Saari Jasmin 11,9;  Tuomisto Henni 11,9; 11) Mäkelä Ninni 12,2; 12) Kurjenluoma Kerttu 12,6; 13) Mäntylä Neela 13,2; 14) Pihlaja Kaarina 13,3; 15) Yli-Rasku Linnea 13,4;  Lassila Nelli 13,4; 17) Hatanpää Melina 13,8; 18) Yli-Karjanmaa Nelli 15,6; 19) Kariluoma Saaga 17,3; 20) Mäki-Latvala Anni 17,7; 21) Mäenpää Sire 17,9; 22) Asunmaa Serafiina 19,1; 23) Kivimäki Lilja 20,5; 24) Oja-Lipasti Aino 25,9; 25) Aro Sofia 33,1; 

TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Tuomisto Henni 9,60; 2) Saari Jasmin 6,22; 3) Mäenpää Sivea 5,64; 4) Neva-Keturi Alma 5,12; 5) Mäkelä Ninni 4,98; 6) Asunmaa Aurora 4,38; 7) Pakkala Minea 3,75; 8) Lassila Nelli 3,55; 9) Lehtinen Laura 3,53; 10) Laasanen Emma 3,29; 11) Mäntylä Neela 3,25; 12) Pihlaja Kaarina 3,08; 13) Kurjenluoma Kerttu 2,90; 14) Yli-Karjanmaa Nelli 2,84; 15) Mäkelä Lumina 2,71; 16) Heikkilä Minja-Maaria 2,05; 17) Yli-Rasku Linnea 1,97; 18) Kivimäki Lilja 1,84; 19) Kariluoma Saaga 1,66; 20) Asunmaa Serafiina 1,59; 21) Mäenpää Sire 1,42; 22) Mäki-Latvala Anni 1,32; 23) Oja-Lipasti Aino 0,48; 

TYTÖT 7 40 m
1) Pakkala Mette 7,7; 2) Viitamäki Camilla 7,9; 3) Saukko Luminia 8,0; 4) Kariluoma Saana 8,1; 5) Harju Heta 8,2; 6) Kankaanpää Katariina 8,9; 7) Korkiamäki Ronja 9,1; 8) Kettunen Oona 9,2; 9) Tolonen Aada 9,4; 10) Mäki-Latvala Ilona 9,5; 11) Korpela Hely 9,7; 12) Talasmäki Iida 9,8;  Keskimäki Oona 9,8; 14) Saarela Venla 9,9; 15) Neva-Keturi Hilma 10,2; 16) Kokko Neea 10,6; 17) Neva-Keturi Joanna 10,9;  Välimaa Vilmiina 10,9; 19) Rantanen Aino 11,4; 

TYTÖT 7 PALLONHEITTO
1) Viitamäki Camilla 13,50; 2) Pakkala Mette 12,35; 3) Kankaanpää Katariina 12,10; 4) Saukko Luminia 11,80; 5) Saxholm Aada 9,45; 6) Harju Heta 9,05; 7) Korkiamäki Ronja 8,70; 8) Neva-Keturi Hilma 8,45; 9) Kokko Neea 8,15; 10) Kettunen Oona 7,40; 11) Korpela Hely 7,15;  Kariluoma Saana 7,15; 13) Tolonen Aada 7,00; 14) Keskimäki Oona 6,90; 15) Välimaa Vilmiina 6,55; 16) Neva-Keturi Joanna 6,25; 17) Saarela Venla 5,55; 18) Talasmäki Iida 4,50; 19) Rantanen Aino 4,10; 

TYTÖT 9 40 m
1) Mäkelä Neea 7,2;  Talala Siiri 7,2;  Pihlaja Elli 7,2;  Hautaniemi Anni 7,2; 5) Mäki-Latvala Aliisa 7,8;  Saari Juulia 7,8; 7) Ylikojola Veera 8,1; 8) Rauhala Julia 8,3; 9) Ketola Viivi 8,6; 10) Tuomisto Viia 8,7; 11) Sihto Noora 9,4; 

TYTÖT 9 PITUUS
1) Hautaniemi Anni 3,52; 2) Talala Siiri 3,06; 3) Mäkelä Neea 2,95;  Rauhala Julia 2,95; 5) Saari Juulia 2,91; 6) Pihlaja Elli 2,76; 7) Mäki-Latvala Aliisa 2,72; 8) Ketola Viivi 2,63; 9) Ylikojola Veera 2,56; 10) Tuomisto Viia 1,94; 11) Sihto Noora 1,61; 

TYTÖT 11  60 m
1) Lehtonen Aamu 10,2;  Vainionpää Iida 10,2; 3) Jokelainen Maija 11,3; 4) Hautamäki Helmiina 11,8; 5) Ala-Koskela Mikaela 12,3; 

TYTÖT 11  PITUUS
1) Lehtonen Aamu 3,39; 2) Jokelainen Maija 3,27; 3) Vainionpää Iida 3,15; 4) Hautamäki Helmiina 2,47; 5) Ala-Koskela Mikaela 2,42; 

TYTÖT 13  60 m
1) Ojala Irina 9,4; 

TYTÖT 13  KUULA
1) Ojala Irina 5,54; 

TYTÖT 15  60 m
1) Tuomisto Vilma 9,3; 

TYTÖT 15  KUULA
1) Tuomisto Vilma 6,73; 

POJAT 5 40 m
1) Leppilahti Sami 9,6; 2) Kortesmäki Veikko 9,9;  Mäkelä Arttu 9,9; 4) Ketola Vilho 10,8; 5) Kivimäki Jimi 11,0;  Mäkelä Valle 11,0; 7) Hirvonen Daniel 11,1;  Hööpakka Arsi 11,1; 9) Fält Frans 11,3;  Aro Aleksi 11,3; 11) Mäkelä Tapio 11,5;  Pitkämäki Jimi 11,5; 13) Viitamäki Luukas 11,8; 14) Leppinen Eetu 11,9; 15) Yli-Kojola Vilho 12,2; 16) Hirvonen Milo 12,5;  Perälä Konsta 12,5; 18) Oja-Lipasti Aku 12,7; 19) Honkala Severi 12,9; 20) Mäkelä Aleksi 13,0; 21) Lehtiniemi Viljo 13,2; 22) Kivimäki Matias 13,4; 23) Yli-Rahnasto Lauri 14,3; 24) Leppinen Jimi 17,9; 25) Perälä Veeti 21,7; 26) Vilmunen Milo 22,5; 27) Lehtiniemi Toivo 29,0; 28) Kokko Niilo 33,7; 29) Antila Viljami 41,9; 

POJAT 5  PALLONHEITTO
1) Aro Aleksi 11,50; 2) Leppilahti Sami 10,86; 3) Hirvonen Daniel 10,30; 4) Ketola Vilho 9,30; 5) Mäkelä Arttu 7,62; 6) Tapanainen Miro 6,96; 7) Pitkämäki Jimi 6,45; 8) Kivimäki Jimi 5,85; 9) Mäkelä Tapio 5,50; 10) Perälä Konsta 5,19; 11) Fält Frans 5,10; 12) Honkala Severi 4,78; 13) Kortesmäki Veikko 4,53; 14) Hööpakka Arsi 4,52; 15) Leppinen Eetu 4,43; 16) Yli-Rahnasto Lauri 4,27; 17) Mäkelä Valle 4,20; 18) Hirvonen Milo 3,85; 19) Lehtiniemi Viljo 3,57; 20) Oja-Lipasti Aku 3,39; 21) Yli-Kojola Vilho 3,24; 22)Kivimäki Matias 3,21; 23)Viitamäki Luukas 2,76; 24) Antila Viljami 2,60; 25) Tapanainen Juho 2,47; 26) Kokko Niilo 2,22; 27) Leppinen Jimi 1,53; 28) Perälä Veeti 1,10; 29) Lehtiniemi Toivo 0,40;

POJAT 7 40 m
1) Köykkä Veikko 7,7; 2) Katajamäki Noel 7,8; 3) Noppa Konsta 8,3;  Heikkilä Kimi 8,3;  Asunmaa Iisak 8,3; 6) Fält Joel 8,4; 7) Huhta-Koivisto Hermanni 9,1;  Mäenpää Kunto 9,1; 9) Garbali Abel 9,2; 10) Kurjenluoma Jaakko 9,4; 11) Kytölä Leevi 9,8; 12) Kulmala Lauri 10,1; 13) Vekola Aaro 10,4; 14) Sipilä Martti 13,2; 15) Yli-Rahnasto Matti 15,2; 

POJAT 7  PALLONHEITTO
1) Köykkä Veikko 20,60; 2) Huhta-Koivisto Hermanni 19,25; 3) Asunmaa Iisak 17,30; 4) Mäenpää Kunto 16,55; 5) Katajamäki Noel 14,20; 6) Fält Joel 13,80; 7) Noppa Konsta 13,35; 8) Heikkilä Kimi 12,90; 9) Sipilä Martti 10,98; 10) Garbali Abel 10,50; 11) Kurjenluoma Jaakko 9,20; 12) Vekola Aaro 8,95; 13) Yli-Rahnasto Matti 8,46; 14) Kulmala Lauri 5,73; 15) Kytölä Leevi 5,63; 

POJAT 9  40 m
1) Mäkelä Matti 7,1; 2) Katajamäki Veeti 7,3; 3) Köykkä Vilho 7,5; 4) Garbali Emil 7,7; 5) Heikkilä Elias 8,0;  Järvinen Elias 8,0;  Kariluoma Saku 8,0; 8) Hankaniemi Eetu 8,1; 9) Gardemeister Remu 8,5; 10) Löppönen Onni 8,7; 11) Honkala Urho 8,8; 12) Joronen Aatu 8,9; 13) Mäenpää Eeli 9,5; 14) Sihto Ville 10,8; 

POJAT 9 PITUUS
1) Mäkelä Matti 3,30; 2) Köykkä Vilho 3,05; 3) Garbali Emil 2,77; 4) Katajamäki Veeti 2,71; 5) Heikkilä Elias 2,57;  Järvinen Elias 2,57;  Kariluoma Saku 2,57; 8) Hankaniemi Eetu 2,56; 9) Löppönen Onni 2,48; 10) Mäenpää Eeli 2,38; 11) Joronen Aatu 2,28; 12) Gardemeister Remu 2,16; 13) Sihto Ville 2,10; 

POJAT 11  60 m
1) Gardemeister Joni 10,5; 2) Tolonen Aatu 10,7; 3) Pihlamo Mike 11,1; Saari Juho 11,1; 5) Tapanainen Mico 11,2; 6) Noppa Miska 11,7; 7) Hankaniemi Juho 12,0; 

POJAT 11  PITUUS
1) Pihlamo Mike 3,62; 2) Tapanainen Mico 3,33; 3) Gardemeister Joni 3,15; 4) Mäenpää Severi 3,04; 5) Saari Juho 2,90; 6) Tolonen Aatu 2,89; 7) Noppa Miska 2,83; 8)Tuomisto Lassi 2,81;  9)Hankaniemi Juho 2,80; 

POJAT 13  60 m
1) Saarela Kaapo 9,5; 2) Pihlajaniemi Otto 9,6; 3) Tolonen Aaron 9,7; 4) Mäki-Jouppila Juho 10,1; 

POJAT 13  KUULA
1) Luoma Erno 7,64; 2) Saarela Kaapo 7,09; 3) Mäki-Jouppila Juho 5,96; 

POJAT 15  KUULA
1) Viitala Aki 9,00;

800 m JUOKSU
1) Pihlajaniemi Otto 3.05.0; 2) Pihlajaniemi Pasi 3.12.0; 3) Lehtonen Eetu 3.18.0; 4) Tuomisto Vilma 3.21.0; 5) Köykkä Veikko 3.25.0; 6) Ojala Irina 3.38.0; 7) Tapanainen Mico 3.39.0; 8) Mäki-Jouppila Juho 3.41.0; 9) Katajamäki Aleksi 3.42.0; 10) Rauhala Julia 3.49.0; 11) Pihlaja Elli 3.51.0; 12) Joronen Aatu 3.58.0; 13) Katajamäki Veeti 3.59.0; 14) Mäkelä Neea 4.00.0; 15) Katajamäki Noel 4.02.0; 16) Huhta-Koivisto Hermanni 4.05.0; 17) Luoma Erno 4.10.0; 18) Ketola Viivi 4.12.0; 19) Pakkala Mette 4.17.0; 20) Viitala Aki 4.20.0; 21) Mäenpää Eeli 4.22.0; 22) Talala Siiri 4.23.0; 23) Saari Juulia 4.23.0; 24) Hankaniemi Juho 4.33.0; 25) Keskimäki Oona 4.46.0;  Korpela Hely 4.46.0; 27) Harju Heta 4.55.0; 28) Sihto Ville 5.18.0; 29) Sihto Noora 5.41.0;  Ketola Vilho 5.41.0; 31) Noppa Konsta 6.40.0; 32) Ala-Koskela Mikaela 6.49.0; 33) Asunmaa Iisak 7.03.0; 34) Noppa Miska 7.12.0; 

OSALLISTUJAMÄÄRÄ  138   
     

Koskenkorvan Sarjakilpailut 12.6.2017

Yhteistyössä:








TYTÖT 5 60 m
1) Lehtinen Laura 15,5; 2) Saari Jasmin 15,6; 3) Heikkilä Minja-Maaria 16,1; 4) Tuomisto Henni 17,3; 5) Mäkelä Lumina 18,2; 6) Neva-Keturi Alma 19,2; 7) Mäkelä Ninni 21,4; 8) Riihimäki Vilma 22,3; 9) Mäntylä Neela 23,5; 10) Korpi-Kaija Iida 25,4; 11) Mäki-Latvala Anni 29,0; 12) Hakamaa Anni 29,3; TYTÖT 5 PITUUS 1) Tuomisto Henni 1,62; 2) Saari Jasmin 1,58; 3) Mäkelä Lumina 1,54; 4) Mäkelä Ninni 1,50; 5) Lehtinen Laura 1,35; 6) Neva-Keturi Alma 1,30; 7) Heikkilä Minja-Maaria 1,15; 8) Mäki-Latvala Anni 0,85; Hakamaa Anni 0,85; 10) Korpi-Kaija Iida 0,79; 11) Mäntylä Neela 0,73; 12) Riihimäki Vilma 0,53; TYTÖT 7 60 m 1) Koskenkorva Taimi 11,8; 2) Camilla Viitamäki 12,0; 3) Haapala Emmi 12,9; 4) Korkiamäki Ronja 13,9; Tolonen Aada 13,9; 6) Niemistö Laura 14,2; Riihimäki Venla 14,2; 8) Kettunen Oona 14,4; Saarela Venla 14,4; 10) Neva-Keturi Hilma 14,5; 11) Rinta Viivi 14,9; 12) Rantanen Aino 23,8; TYTÖT 7 PITUUS 1) Camilla Viitamäki 2,67; 2) Haapala Emmi 2,14; 3) Niemistö Laura 2,06; 4) Koskenkorva Taimi 2,02; 5) Korkiamäki Ronja 1,79; 6) Rinta Viivi 1,73; 7) Riihimäki Venla 1,72; 8) Neva-Keturi Hilma 1,68; 9) Mäki-Latvala Ilona 1,66; 10) Saarela Venla 1,56; 11) Kettunen Oona 1,46; 12) Tolonen Aada 1,38; 13) Rantanen Aino 1,04; TYTÖT 9 60 m 1) Mäkelä Neea 11,0; 2) Päivärinta Venla 11,4; 3) Rauhala Julia 11,5; 4) Mäki-Latvala Aliisa 11,7; 5) Ketola Viivi 11,9; 6) Ylikojola Veera 12,5; 7) Tuomisto Viia 12,6; 8) Tuomisto Miina 13,2; 9) Sihto Noora 15,4; TYTÖT 9 KORKEUS 1) Päivärinta Venla 95; 2) Mäkelä Neea 85; 3) Rauhala Julia 80; 4) Ketola Viivi 75; 5) Ylikojola Veera 70; TYTÖT 11 60 m 1) Vainionpää Iida 10,1; 2) Lehtonen Aamu 10,2; 3) Hautamäki Helmiina 12,5; TYTÖT 11 KUULA 1) Lehtonen Aamu 6,29; 2) Hautamäki Helmiina 4,37; 3) Vainionpää Iida 3,96; TYTÖT 13 200 m 1) Ojala Irina 33,7; 2) Viitala Annu 36,8; TYTÖT 13 KEIHÄS 1) Ojala Irina 13,14; 2) Viitala Annu 11,01; TYTÖT 15 KEIHÄS 1) Tuomisto Vilma 17,21; POJAT 5 60 m 1) Leppilahti Sami 14,7; 2) Mäkelä Arttu 15,0; 3) Ketola Vilho 16,0; 4) Hirvonen Daniel 16,2; 5) Koskenkorva Kaapo 16,8; 6) Mäkelä Tapio 17,0; 7) Leppinen Eetu 18,0; Mäkelä Valle 18,0; 9) Perälä Konsta 18,3; 10) Kivimäki Jimi 18,4; 11) Oja-Lipasti Aku 18,7; 12) Tapanainen Miro 19,9; Rinta Eemil 19,9; 14) Mäkelä Aleksi 21,1; 15) Lehtiniemi Viljo 22,3; 16) Kivimäki Matias 23,5; 17) Hirvonen Milo 25,0; 18) Leppinen Jimi 30,6; 19) Antila Viljami 41,3; 20) Lehtiniemi Toivo 55,0; POJAT 5 PITUUS 1) Leppilahti Sami 1,90; Mäkelä Arttu 1,90; 3) Hirvonen Daniel 1,85; 4) Ketola Vilho 1,45; 5) Leppinen Eetu 1,35; 6) Hirvonen Milo 1,30; Oja-Lipasti Aku 1,30; 8) Perälä Konsta 1,25; 9) Kivimäki Jimi 1,20; Mäkelä Valle 1,20; 11) Mäkelä Tapio 1,05; 12) Koskenkorva Kaapo 1,00; 13) Lehtiniemi Viljo 0,95; 14) Antila Viljami 0,80; 15) Kivimäki Matias 0,75; 16) Leppinen Jimi 0,70; Rinta Eemil 0,70; 18) Perälä Veeti 0,45; 19) Lehtiniemi Toivo 0,35; 20) Mäkelä Aleksi 0,2; POJAT 7 60 m 1) Katajamäki Noel 11,4; 2) Köykkä Veikko 11,8; 3) Heikkilä Kimi 12,2; 4) Noppa Konsta 12,5; 5) Perkka Niilo 12,8; 6) Garbali Abel 13,1; 7) Huhta-Koivisto Hermanni 13,2; 8) Mäenpää Kunto 14,2; 9) Antila Elmeri 18,3; Vekola Aaro 18,3; POJAT 7 PITUUS 1) Köykkä Veikko 2,94; 2) Katajamäki Noel 2,84; 3) Noppa Konsta 2,40; 4) Perkka Niilo 2,33; 5) Huhta-Koivisto Hermanni 2,22; 6) Heikkilä Kimi 2,13; 7) Garbali Abel 2,08; 8) Vekola Aaro 1,90; 9) Antila Elmeri 1,65; 10) Mäenpää Kunto 1,77; POJAT 9 60 m 1) Mäkelä Matti 10,7; 2) Katajamäki Veeti 11,5; 3) Garbali Emil 11,7; 4) Mäenpää Eeli 11,9; 5) Mikkola Weli 12,0; 6) Joronen Aatu 12,2; 7) Jalava Jimi 12,3; 8) Sihto Ville 15,9; POJAT 9 KORKEUS 1) Garbali Emil 85; 2) Mikkola Weli 80; 3) Jalava Jimi 80; 4) Katajamäki Veeti 70; 5) Sihto Ville 70; POJAT 11 60 m 1) Pihlamo Mike 10,5; 2) Saari Juho 10,8; Tapanainen Mico 10,8; 4) Tolonen Aatu 11,0; 5) Tuomisto Lassi 11,3; 6) Rinne Misa 11,4; 7) Noppa Miska 11,5; 8) Hankaniemi Juho 11,5; POJAT 11 KUULA 1) Tuomisto Lassi 7,38; 2) Pihlamo Mike 6,07; 3) Rinne Misa 6,01; 4) Hankaniemi Juho 5,63; 5) Saari Juho 5,38; 6) Tapanainen Mico 4,34; POJAT 13 200 m 1) Perkka Akseli 33,5; 2) Tolonen Aaron 33,7; 3) Perkka Lauri 34,4; 4) Mäki-Jouppila Juho 34,6; POJAT 13 KEIHÄS 1) Perkka Lauri 23,82; 2) Perkka Akseli 22,52; 3) Mäki-Jouppila Juho 16,63; POJAT 15 300 m 1) Tuomisto Jesse 47,8 2) Perkka Joonas 51,0 3) Takamaa Juho 1.02,0 POJAT 15 KEIHÄS 1) Perkka Joonas 34,51; 2) Takamaa Juho 27,17; 3) Viitala Aki 26,25; 4) Tuomisto Jesse 22,00; 800 m JUOKSU 1) Syväniemi Aaro 2.51.0; 2) Perkka Joonas 2.59.0; 3) Tuomisto Jesse 3.04.0; 4) Ojala Leena 3.13.0; 5) Perkka Lauri 3.15.0; 6) Lehtonen Eetu 3.19.0; 7) Takamaa Juho 3.29.0; 8) Viitala Annu 3.30.0; 9) Tuomisto Vilma 3.31.0; 10) Ojala Irina 3.34.0; 11) Perkka Akseli 3.35.0; 12) Mäki-Jouppila Juho 3.35.0; 13) Rinne Misa 3.39.0; 14) Katajamäki Aleksi 3.40.0; 15) Tapanainen Mico 3.45.0; 16) Lehtonen Aamu 3.47.0; 17) Mäkelä Neea 3.49.0; 18) Rauhala Julia 3.53.0; 19) Katajamäki Veeti 3.53.0; 20) Tuomisto Miina 3.59.0; 21) Perkka Niilo 3.59.0; 22) Joronen Aatu 4.02.0; 23) Ketola Viivi 4.07.0; 24) Mäenpää Eeli 4.09.0; 25) Katajamäki Noel 4.09.0; 26) Huhta-Koivisto Hermanni 4.11.0; 27) Tuomisto Lassi 4.14.0; 28) Viitala Aki 4.18.0; 29) Hankaniemi Juho 4.46.0; 30) Sihto Ville 5.14.0; 31) Ketola Vilho 5.46.0; OSALLISTUJAMÄÄRÄ 93

Koskenkorvan Sarjakilpailut 5.6.2017

KOSKENKORVAN SARJAKILPAILUT 5.6.2017 Honkalanmäen kentällä

TYTÖT 5 40 m
1) Issakoff Amanda 10,4; Mäenpää Sivea 10,4; 3) Saari Jasmin 10,6; 4) Lehtinen Laura 10,8; 5) Tuomisto Henni 11,6; 6) Niemelä Jila 11,7; 7) Mäkelä Lumina 12,4; 8) Mäntylä Neela 13,6; 9) Heikkilä Minja-Maaria 13,7; 10) Riihimäki Vilma 14,4; 11) Mäkelä Ninni 15,9; 12) Korpi-Kaija Iida 18,0; 13) Mäki-Latvala Anni 20,0; 14) Hakamaa Anni 20,6; TYTÖT 5 PALLONHEITTO 1) Mäenpää Sivea 7,04; 2) Issakoff Amanda 6,83; 3) Mäkelä Ninni 5,07; 4) Lehtinen Laura 4,24; 5) Saari Jasmin 4,16; 6) Mäntylä Neela 3,37; 7) Niemelä Jila 3,09; 8) Mäkelä Lumina 3,04; 9) Heikkilä Minja-Maaria 3,03; 10) Korpi-Kaija Iida 1,78; 11) Hakamaa Anni 1,62; 12) Mäki-Latvala Anni 1,54; TYTÖT 7 40 m 1) Camilla Viitamäki 8,2; 2) Kankaanpää Katariina 8,4; 3) Karvonen Adeliina 9,1; 4) Korkiamäki Ronja 9,2; 5) Paasovaara Jasmina 9,2; Tolonen Aada 9,2; 7) Mäenpää Emma 9,5; 8) Korpela Hely 9,6; 9) Riihimäki Venla 9,8; 10) Niemistö Laura 9,9; 11) Kettunen Oona 10,0; Neva-Keturi Hilma 10,0; 13) Rantanen Aino 12,5; TYTÖT 7 PALLONHEITTO 1) Kankaanpää Katariina 14,55; 2) Camilla Viitamäki 10,73; 3) Neva-Keturi Hilma 10,14; Paasovaara Jasmina 10,14; 5) Korpela Hely 8,50; 6) Karvonen Adeliina 7,98; 7) Korkiamäki Ronja 7,58; 8) Niemistö Laura 7,32; 9) Kettunen Oona 6,80; 10) Mäenpää Emma 6,63; 11) Tolonen Aada 6,47; 12) Riihimäki Venla 5,06; 13) Rantanen Aino 4,51; 14) Mäki-Latvala Ilona 2,68; TYTÖT 9 40 m 1) Mäkelä Neea 7,4; Talala Siiri 7,4; 3) Päivärinta Venla 7,6; Rauhala Julia 7,6; 5) Mäki-Latvala Aliisa 8,1; 6) Ketola Viivi 8,2; 7) Saari Juulia 8,3; Ylikojola Veera 8,3; 9) Tuomisto Miina 9,0; 10) Sihto Noora 9,9; TYTÖT 9 KUULA 1) Rauhala Julia 5,08; 2) Talala Siiri 4,64; 3) Saari Juulia 3,96; 4) Päivärinta Venla 3,83; 5) Ketola Viivi 3,54; 6) Ylikojola Veera 3,43; 7) Mäki-Latvala Aliisa 3,18; 8) Mäkelä Neea 2,96; 9) Sihto Noora 2,94; TYTÖT 11 60 m 1) Niemelä Jiina 10,2; 2) Jokelainen Maija 10,9; 3) Hautamäki Helmiina 12,9; TYTÖT 11 KORKEUS 1) Jokelainen Maija 105; 2) Niemelä Jiina 100; 3) Issakoff Rebekka 85; 4) Hautamäki Helmiina 80; TYTÖT 13 60 m 1) Aitaneva Laura-Kaisa 9,3; 2) Viitala Annu 11,6; TYTÖT 13 PITUUS 1) Aitaneva Laura-Kaisa 4,20; 2) Viitala Annu 2,85; TYTÖT 15 100 m 1) Tuomisto Vilma 16,3; TYTÖT 15 PITUUS 1) Tuomisto Vilma 3,81; POJAT 5 40 m 1) Kortesmäki Veikko 9,9; 2) Leppilahti Sami 10,2; 3) Hirvonen Daniel 11,2; 4) Kivimäki Jimi 11,5; Viitamäki Luukas 11,5; 6) Fält Frans 11,6; 7) Ketola Vilho 11,7; 8) Perälä Konsta 12,0; 9) Mäkelä Valle 12,1; 10) Hirvonen Milo 12,3; 11) Leppinen Eetu 12,4; 12) Oja-Lipasti Aku 13,0; 13) Lehtiniemi Viljo 13,7; 14) Karvonen Daniel 14,4; 15) Kivimäki Matias 14,8; 16) Antila Viljami 15,2; 17) Vilmunen Milo 18,9; 18) Leppinen Jimi 19,5; 19) Perälä Veeti 32,2; 20) Lehtiniemi Toivo 34,5; POJAT 5 PALLONHEITTO 1) Kivimäki Jimi 9,57; 2) Hirvonen Daniel 9,17; 3) Oja-Lipasti Aku 8,36; 4) Leppilahti Sami 8,18; 5) Ketola Vilho 5,01; 6) Hirvonen Milo 4,97; 7) Leppinen Eetu 4,75; 8) Fält Frans 4,05; 9) Mäkelä Valle 3,90; 10) Perälä Konsta 3,89; 11) Karvonen Daniel 3,83; 12) Viitamäki Luukas 3,50; 13) Kivimäki Matias 3,09; 14) Lehtiniemi Viljo 2,99; 15) Leppinen Jimi 2,01; 16) Antila Viljami 2,00; 17) Perälä Veeti 1,23; 18) Vilmunen Milo 0,55; 19) Lehtiniemi Toivo 0,37; POJAT 7 40 m 1) Köykkä Veikko 7,9; Katajamäki Noel 7,9; 3) Noppa Konsta 8,2; 4) Heikkilä Kimi 8,3; Lammi Seimi 8,3; 6) Fält Joel 8,5; Issakoff Nooa 8,5; 8) Mäenpää Kunto 8,7; 9) Huhta-Koivisto Hermanni 9,3; 10) Antila Elmeri 10,0; POJAT 7 PALLONHEITTO 1) Huhta-Koivisto Hermanni 19,08; 2) Köykkä Veikko 18,53; 3) Lammi Seimi 17,06; 4) Mäenpää Kunto 14,91; 5) Fält Joel 14,84; 6) Katajamäki Noel 14,77; 7) Issakoff Nooa 14,25; 8) Heikkilä Kimi 10,90; 9) Noppa Konsta 12,55; 10) Antila Elmeri 7,44; POJAT 9 40 m 1) Aitaneva Petteri 7,1; 2) Mäenpää Saveli 7,3; 3) Katajamäki Veeti 7,5; 4) Köykkä Vilho 7,5; 5) Niemelä Jatu 7,9; 6) Rinne Lassi 8,6; 7) Joronen Aatu 8,7; 8) Mikkola Weli 9,6; 9) Sihto Ville 11,1; POJAT 9 KUULA 1) Aitaneva Petteri 6,54; 2) Köykkä Vilho 4,94; 3) Mäenpää Saveli 4,81; Rinne Lassi 4,81; 5) Katajamäki Veeti 4,39; 6) Niemelä Jatu 4,23; 7) Mikkola Weli 3,58; 8) Joronen Aatu 3,45; 9) Mäenpää Eeli 3,37; 10) Sihto Ville 2,22; POJAT 11 60 m 1) Latva-Koivisto Matias 9,6; 2) Noppa Miska 10,6; 3) Tapanainen Mico 10,7; 4) Issakoff Vili 10,8; Pihlamo Mike 10,8; 6) Tolonen Aatu 11,0; 7) Tuomisto Lassi 11,6; 8) Hankaniemi Juho 11,8; 9) Viitala Ami 12,0; POJAT 11 KORKEUS 1) Latva-Koivisto Matias 105; 2) Pihlamo Mike 105; 3) Viitala Ami 95; 4) Hankaniemi Juho 90; 5) Tuomisto Lassi 90; 6) Tapanainen Mico 90; POJAT 13 60 m 1) Tolonen Aaron 9,5; 2) Mäki-Jouppila Juho 9,9; 3) Huikku Niklas 11,1; POJAT 13 PITUUS 1) Mäki-Jouppila Juho 3,15; 2) Huikku Niklas 2,98; POJAT 15 100 m 1) Hietaharju Niko 13,0 2) Tuomisto Jesse 14,4 POJAT 15 PITUUS 1) Hietaharju Niko 4,40; 2) Tuomisto Jesse 4,48; 3) Viitala Aki 2,98; 800 m JUOKSU 1) Niemelä Jiina 2.57.0; 2) Hietaharju Niko 3.03.0; 3) Tuomisto Jesse 3.03.0; 4) Aitaneva Laura-Kaisa 3.08.0; 5) Latva-Koivisto Ari 3.14.0; 6) Viitala Annu 3.23.0; 7) Köykkä Veikko 3.28.0; 8) Aitaneva Petteri 3.33.0; 9) Tapanainen Mico 3.33.0; 10) Katajamäki Aleksi 3.47.0; 11) Latva-Koivisto Matias 3.48.0; 12) Mäki-Jouppila Juho 3.48.0; 13) Joronen Aatu 3.48.0; 14) Viitala Aki 3.57.0; 15) Jokelainen Maija 4.05.0; 16) Rauhala Julia 4.09.0; 17) Issakoff Vili 4.09.0; 18) Huhta-Koivisto Hermanni 4.10.0; 19) Niemelä Jatu 4.11.0; 20) Tuomisto Miina 4.12.0; 21) Hankaniemi Juho 4.12.0; 22) Mäkelä Neea 4.13.0; 23) Katajamäki Veeti 4.15.0; 24) Ketola Viivi 4.16.0; 25) Mäki-Latvala Aliisa 4.16.0; 26) Katajamäki Noel 4.24.0; 27) Talala Siiri 4.25.0; 28) Rinne Lassi 4.26.0; 29) Mäenpää Kunto 4.38.0; 30) Sihto Noora 5.31.0; 31) Sihto Ville 5.46.0; 32) Issakoff Amanda 6.10.0; 33) Ketola Vilho 8.35.0; OSALLISTUJAMÄÄRÄ 100

Koskenkorvan Sarjakilpailujen palkittavat 4.12.2016 klo 14.00

Koskenkorvan Urheilijoiden kauden päätöstilaisuus Koskenkorvan Urheilutalolla 4.12.2016 klo 14.00.

Koskenkorvan Sarjakilpailujen palkittavat

 

7 tai 8 kertaa osallistuneet

 

Tytöt 5

Issakoff Amanda

Kariluoma Saana

Laasanen Emma

Niemelä Jila

Paasovaara Jenniina

Saarela Venla

Saari Jasmin

Tolonen Aada

 

Pojat 5

Lehtiniemi Viljo

Ojala Jesse

Perälä Konsta

 

Tytöt 7

Kuusisto Nelli

Mäenpää Emma

Paasovaara Jasmina

Saari Juulia

Saxholm Aada

Ylikojola Veera

 

Pojat 7

Issakoff Nooa

Joronen Aatu

Järvinen Elias

Katajamäki Noel

Katajamäki Veeti

Köykkä Veikko

Loppi Vilho

Niemelä Jatu

Noppa Konsta

Ojala Veeti

Perkka Niilo

Sihto Ville

 

Tytöt 9

Niemelä Jiina

Päivärinta Venla

Vainionpää Iida

 

Pojat 9

Köykkä Vilho

Mikkola Weli

 

Tytöt 11

Hautamäki Helmiina

Lehtonen Aamu

Mäenpää Sanja

 

Pojat 11

Latva-Koivisto Matias

Lounela Henrik

Pihlamo Mike

Tuomisto Lassi

 

Tytöt 13

Tuomisto Vilma

 

Pojat 13

Mäenpää Niko

 

Pojat 15

Hietaharju Niko

Viitala Aki

 

9 kertaa osallistuneet

 

Tytöt 5

Heikkilä Minja-Maaria

Kettunen Oona

Mäntylä Neela

Neva-Keturi Alma

Neva-Keturi Hilma

Rantanen Aino

 

Pojat 5

Ketola Vilho

 

Tytöt 7

Kankaanpää Katariina

Ketola Viivi

Korkiamäki Ronja

Korpela Hely

Niemistö Laura

Viitamäki Camilla

 

Pojat 7

Hankaniemi Eetu

Heikkilä Kimi

Huhta-Koivisto Hermanni

Mäenpää Eeli

 

Tytöt 9

Rauhala Julia

 

Pojat 9

Aitaneva Petteri

Tapanainen Mico

Viitala Ami

 

Tytöt 11

Viitala Annu

 

Pojat 11

Hankaniemi Juho

Mäki-Jouppila Juho

 

Tytöt 13

Aitaneva Laura-Kaisa

 

Pojat 13

Saarela Kaapo

 

800 m, 9 kertaa osallistuneet

Aitaneva Laura-Kaisa

Aitaneva Petteri

Hankaniemi juho

Huhta-Koivisto Hermanni

Ketola Viivi

Mäki-Jouppila Juho

Rauhala Julia

Tapanainen Mico

Viitala Annu

 

Ryhtityttö Sanni Säntti

Ryhtipoika Ari Latva-Koivisto

Jari Mäki -palkinto Merja Viitala

Ranking-pisteissä kolme eniten pisteitä saanutta:

Tytöt :

1. Annika Latva-Koivisto 34 p.,

2. Laura-Kaisa Aitaneva 17 p.,

3. Ei jaeta.

Pojat:

1. Ari Latva-Koivisto ja Matias Latva-Koivisto 20 p.,

3. Petteri Aitaneva 18 p.

 

 

ISOT LASTEN YLEISURHEILUKILPAILUT 29.8.2016

Kisat yhteistyössä:

Duudsonit Activity park

Ilmajoki-Lehti

Kou YU-Jaosto

 

Kaikille osallistujille vapaalippu Duudsonit Activity Parkiin

 

 

 

TYTÖT 3 PLASTO KUORMA-AUTO JUOKSU 40m
1) Mäntylä Neela 15,9; Mäkelä Lumina 15,9; 3) Soininen Ellinoora 18,3; 4) Plattonen Angel 21,0; 5) Hatanpää Melina 21,6; 6) Korpikaija Iida 22,6; 7) Saloniemi Kerttu 25,8; Kuljunlahti Sylvi 25,8; 9) Hakamaa Anni 27,0; 10) Mäkelä Ninni 28,5; 11) Ketelä Lotta 29,5; 12) Pellonpää Eerika 30,5; 13) Sissala Elessa 36,0; 14) Riihimäki Vilma 36,6; 15) Mäenpää Sire 37,6; 16) Hautamäki Adessa 38,7; 17) Pärynen Elsa 43,3; 18) Uitto Emilia 1.12,1;


TYTÖT 3 PALLONHEITTO
1) Mäntylä Neela 4,26; 2) Pärynen Elsa 3,30; 3) Mäkelä Ninni 3,14; 4) Mäkelä Lumina 2,75; 5) Hakamaa Anni 1,95; 6) Sissala Elessa 1,93; 7) Hatanpää Melina 1,83; 8) Hautamäki Adessa 1,68; 9) Korpikaija Iida 1,47; 10) Saloniemi Kerttu 1,40; 11) Riihimäki Vilma 1,20; 12) Ketelä Lotta 1,05; 13) Pellonpää Eerika 0,93; 14) Mäenpää Sire 0,90; 15) Uitto Emilia 0,47;

 

TYTÖT 5 PLASTO KUORMA-AUTO JUOKSU 40m
1) Harju Heta 10,0; 2) Metsäranta Julia 11,3; 3) Hietaoja Aino 11,7; 4) Issakoff Amanda 11,8; Ristiluoma Elli 11,8; 6) Lehtinen Milena 11,9; 7) Saari Jasmin 12,1; 8) Mäenpää Sivea 12,2; 9) Riihimäki Venla 12,3; 10) Varismäki Kerttu 12,7; 11) Majaniemi Lumina 13,0; 12) Hautala Ella 13,2; Kurikka Elli-Noora 13,2; 14) Mäntymäki Aada 13,3; 15) Udelius Anni 13,7; Perälä Heini 13,7; Ojala Emmi 13,7; 18) Uusimäki Ilona 13,9; 19) Viljanmaa Unna 14,4; 20) Stenberg Lila 14,6; Valli Aada 14,6; 22) Äijö Aliina 14,9; 23) Hautamäki Iida 15,0; 24) Valli Emilia 15,2; 25) Åkerman Venla 16,3; 26) Lähteenmaa Helmi 16,7; 27) Aalto Eevi 17,0; 28) Rosenvall Pinja 21,2; 29) Niemelä Jila 33,2;


TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Harju Heta 8,44; 2) Hietaoja Aino 8,42; 3) Udelius Anni 7,48; 4) Ristiluoma Elli 7,43; 5) Perälä Heini 7,34; 6) Äijö Aliina 6,98; 7) Ojala Emmi 6,73; 8) Riihimäki Venla 6,36; 9) Lehtinen Milena 6,33; 10) Varismäki Kerttu 6,20; 11) Åkerman Venla 6,06; 12) Viljanmaa Unna 5,94; 13) Lähteenmaa Helmi 5,06; 14) Aalto Eevi 5,04; 15) Mäenpää Sivea 5,01; 16) Niemelä Jila 4,99; 17) Issakoff Amanda 4,82; 18) Kurikka Elli-Noora 4,70; 19) Hautala Ella 4,31; 20) Uusimäki Ilona 4,27; 21) Stenberg Lila 4,18; 22) Hölsö Vilma 4,16; 23) Mäntymäki Aada 4,13; 24) Valli Emilia 4,07; 25) Metsäranta Julia 3,78; 26) Saari Jasmin 3,49; 27) Hautamäki Iida 3,37; 28) Majaniemi Lumina 2,99;


TYTÖT 7 40 m
1) Lähdesmäki Isabella 7,8; 2) Viitamäki Camilla 7,9; 3) Åkerman Neea 8,0; 4) Mäkelä Neea 8,1; 5) Kankaanpää Katariina 8,3; Ruotsalainen Neea 8,3; 7) Kukkonen Serafia 8,5; 8) Mäntymäki Viivi 8,6; Mäkelä Senni 8,6; 10) Hautala Melina 8,7; 11) Ristiluoma Alisa 8,8; 12) Plattonen Yelina 8,9; 13) Saloniemi Siiri 9,0; 14) Kurikka Anna-Maria 9,2; 15) Tuomisto Viia 9,3; 16) Latvatalo Saara 9,6; Uusimäki Minttu 9,6; Ojanen Jenna 9,6; 19) Ojala Josefina 9,7; Kari Ninni 9,7; 21) Karvonen Adeliina 9,9; Mäenpää Emma 9,9; 23) Toivola Miisa 10,0; 24) Hakamäki Milla 10,1; Korkiamäki Ronja 10,1; 26) Lehtimäki Tiia 10,2; 27) Rinta Viivi 10,3; 28) Ylitalo Seela 10,5; 29) Korpela Hely 10,9; 30) Kuljunlahti Venla 11,1; 31) Mäkelä Minttu 12,4;


TYTÖT 7 TURBOKEIHÄS
1) Mäkelä Neea 11,12; 2) Lähdesmäki Isabella 9,62; 3) Tuomisto Viia 8,07; 4) Kurikka Anna-Maria 8,03; 5) Mäkelä Senni 7,28; 6) Kankaanpää Katariina 6,75; 7) Hakamäki Milla 5,85; 8) Kukkonen Serafia 5,24; 9) Viitamäki Camilla 5,19; 10) Saloniemi Siiri 4,95; 11) Ruotsalainen Neea 4,87; 12) Hautala Melina 4,84; 13) Ristiluoma Alisa 4,66; 14) Toivola Miisa 4,20; 15) Rinta Viivi 3,87; 16) Ylitalo Seela 3,80; 17) Ojala Josefina 3,78; 18) Åkerman Neea 3,65; 19) Korpela Hely 3,55; 20) Ojanen Jenna 3,36; 21) Latvatalo Saara 3,19; 22) Korkiamäki Ronja 3,15; 23) Mäkelä Minttu 3,00; 24) Karvonen Adeliina 2,75; 25) Lehtimäki Tiia 2,53; 26) Uusimäki Minttu 2,10; 27) Mäenpää Emma 1,72;


TYTÖT 9 40 m
1) Niemelä Jiina 7,0; 2) Kalliomäki Salla 7,3; 3) Kivimäki Joanna 7,4; 4) Salovaara Aurora 7,5; Hautamäki Anni 7,5; 6) Ojantola Riina 7,6; 7) Lähdesmäki Gabriella 7,7; 8) Lanamäki Nenne 8,0; Jyllilä Miila 8,0; 10) Lehto Juliandra 8,1; 11) Peräaho Hilda 8,4; Korpilahti Miia 8,4; 13) Yli-Hannuksela Neea 8,5; Mäkelä Saimi 8,5; Ala-Katara Saana 8,5; 16) Koivisto Hilmaliina 8,6; 17) Metsäranta Jenni 8,7; Kankaanpää Sanni 8,7; Anttila Olivia 8,7; 20) Ojanen Jasmin 8,8; 21) Koski Elsi 8,9; 22) Kiviharju Tiia 9,0; 23) Latva-Korpela Juulia 9,2; 24) Lehtimäki Iina 9,4; 25) Lehdontie Melissa 10,3;


TYTÖT 9 TURBOKEIHÄS
1) Kalliomäki Salla 12,82; 2) Salovaara Aurora 10,39; 3) Lanamäki Nenne 9,19; 4) Hautamäki Anni 8,72; 5) Kivimäki Joanna 8,43; 6) Lähdesmäki Gabriella 8,35; 7) Ojantola Riina 8,01; 8) Niemelä Jiina 7,07; 9) Kankaanpää Sanni 7,05; 10) Anttila Olivia 6,26; 11) Ojanen Jasmin 5,81; 12) Ala-Katara Saana 5,78; 13) Koski Elsi 5,76; 14) Lehtimäki Iina 5,70; 15) Lehto Juliandra 5,51; 16) Jyllilä Miila 5,49; 17) Peräaho Hilda 5,07; 18) Kiviharju Tiia 4,96; 19) Yli-Hannuksela Neea 4,79; 20) Mäkelä Saimi 4,71; 21) Latva-Korpela Juulia 4,71; 22) Palo-Oja Anni 4,61; 23) Eerola Anni 4,38; 24) Lehdontie Melissa 3,74; 25) Koivisto Hilmaliina 2,31;

 

POJAT 3 PLASTO KUORMA-AUTO JUOKSU 40 m
1) Perälä Konsta 14,4; 2) Lokasaari Aarre 14,6; 3) Kukkonen Oskari 16,3; 4) Mäkelä Aleksi 16,4; 5) Stenberg Otto 18,0; 6) Leppänen Mauno 21,2; 7) Leppälä Elias 21,7; 8) Kujanpää Kaappo 22,2; 9) Viitamäki Luukas 23,0; 10) Majaniemi Aamos 24,4; 11) Koivula Jonne 24,5; 12) Puusti Reko 25,5; 13) Vilmunen Milo 25,8; 14) Kleimola Tomas 27,0; 15) Antila Viljami 27,8; 16) Ylimäki Verneri 28,0; 17) Haapamäki Julius 35,3; 18) Kosonen Onni 39,3; 19) Perälä Veeti 40,7;


POJAT 3 PALLONHEITTO
1) Perälä Konsta 4,75; 2) Puusti Reko 3,80; 3) Lokasaari Aarre 3,50; 4) Kujanpää Kaappo 3,10; 5) Kukkonen Oskari 3,05; 6) Leppälä Elias 2,95; 7) Ylimäki Verneri 2,90; 8) Rinta Eemil 2,85; 9) Koivula Jonne 2,70; 10) Stenberg Otto 2,40; 11) Antila Viljami 2,30; 12) Viitamäki Luukas 1,85; 13) Haapamäki Julius 1,70; 14) Perälä Veeti 1,40; 15) Kleimola Tomas 1,35; 16) Mäkelä Aleksi 1,35; 17) Vilmunen Milo 1,12; 18) Kosonen Onni 1,10; 19) Majaniemi Aamos 0,85; 20) Leppänen Mauno 0,80;

 

POJAT 5 PLASTO KUORMA-AUTO JUOKSU 40 m
1) Mäkelä Arttu 10,7; 2) Leppilahti Sami 10,8; 3) Leppälä Lauri 10,9; 4) Karvonen Oskar 11,2; Takala Juho 11,2; 6) Garbali Abel 11,5; 7) Vaaranmaa Arsi 11,7; 8) Kari Santeri 11,9; 9) Välimäki Ville 12,0; 10) Pellonpää Miro 12,1; 11) Hakamäki Perttu 12,2; 12) Saloniemi Ville 12,3; Karppinen Eeli 12,3; Krekola Urho 12,3; 15) Virtala Anton 12,4; Ojala Jesse 12,4; 17) Ketelä Hermanni 12,5; Peräaho Ilmari 12,5; 19) Ristikangas Tuomas 12,6; Haapoja Elias 12,6; 21) Lehtinen Tare 12,8; 22) Toivola Elias 12,9; 23) Vanharanta Kaapro 13,1; 24) Rintamäki Tiitus 13,2; Lehdontie Matias 13,2; 26) Ulvinen Emppu 13,3; Yli-Karjanmaa Valtteri 13,3; 28) Korpinen Sasu 13,6; 29) Pulli Toivo 13,8; Yli-Rahnasto Matti 13,8; 31) Ylimäki Eemeli 13,9; 32) Mäkelä Eino 14,0; 33) Plattonen Patrick 14,7; 34) Oikarainen Niklas 14,8; 35) Lehtimäki Sisu 15,1; 36) Yli-Rahnasto Lauri 15,8; 37) Mäntymäki Ossi 16,2; Karvonen Daniel 16,2; 39) Möykkynen Miikka 19,8; 40) Mäkelä Ville 34,7; 41) Korpilahti Saku 52,4;


POJAT 5 PALLONHEITTO
1) Garbali Abel 12,40; 2) Leppälä Lauri 12,00; 3) Takala Juho 11,80; 4) Vanharanta Kaapro 9,55; 5) Ristikangas Tuomas 9,00; 6) Peräaho Ilmari 8,65; 7) Leppilahti Sami 8,00; 8) Ylimäki Eemeli 7,55; 9) Lehtimäki Sisu 7,42; 10) Mäkelä Eino 7,36; 11) Antila Elmeri 7,20; 12) Välimäki Ville 7,10; 13) Toivola Elias 6,80; 14) Hakamäki Perttu 6,75; 15) Rintamäki Tiitus 6,45; 16) Saloniemi Ville 6,40; 17) Kari Santeri 6,25; 18) Lehtinen Tare 6,05; 19) Plattonen Patrick 5,85; 20) Karppinen Eeli 5,80; 21) Yli-Karjanmaa Valtteri 5,55; 22) Vaaranmaa Arsi 5,25; Virtala Anton 5,25; 24) Mäkelä Ville 5,11; 25) Yli-Rahnasto Matti 5,07; 26) Ojala Jesse 5,05; 27) Pellonpää Miro 4,45; 28) Korpinen Sasu 4,44; Mäkelä Arttu 4,44; 30) Möykkynen Miikka 4,15; 31) Krekola Urho 4,05; 32) Oikarainen Niklas 3,95; 33) Karvonen Oskar 3,60; Ketelä Hermanni 3,60; Yli-Rahnasto Lauri 3,60; 36) Haapoja Elias 3,20; 37) Lehdontie Matias 3,10; 38) Mäkelä Valle 2,75;


POJAT 7 40 m
1) Kukkonen Santeri 7,4; 2) Niemelä Jatu 7,5; 3) Köykkä Veikko 7,8; 4) Valli Vilho 8,1; Anttila Kristian 8,1; 6) Kalliomäki Konsta 8,2; 7) Garbali Emil 8,3; Jalava Jimi 8,3; 9) Perkka Niilo 8,5; Ristikangas Aapo 8,5; 11) Järvinen Elias 8,6; Lammi Seevi 8,6; Rintamäki Justus 8,6; Lehtinen Tuomas 8,6; Mäkelä Mikko 8,6; Salovaara Luukas 8,6; 17) Lokasaari Samuel 8,7; Mäenpää Tatu 8,7; 19) Karvonen Kasper 8,8; Mäenpää Kunto 8,8; Ketelä Miko 8,8; 22) Hankaniemi Eetu 8,9; Mäenpää Eeli 8,9; Valli Akseli 8,9; 25) Joronen Aatu 9,0; Tikka Aake 9,0; Hietaoja Jaakko 9,0; 28) Ojala Veeti 9,1; 29) Udelius Tuukka 9,2; Krekola Aaro 9,2; 31) Uitto Rasmus 9,3; Lehdontie Samuel 9,3; 33) Noppa Konsta 9,4; 34) Yli-Hannuksela Roope 9,5; Tuomikoski Frans 9,5; Haaramo Elias 9,5; 37) Kivistö-Rahnasto Viljami 9,6; Varismäki Juho 9,6; Rosenvall Pessi 9,6; 40) Mäkelä Paavo 9,7; 41) Issakoff Nooa 9,8; Saunamäki Rami 9,8; Kohtanen Sameli 9,8; 44) Äijö Eero 9,9; 45) Latva-Korpela Joona 10,1; 46) Huhtala Roni 10,2; 47) Källi Veikko 10,3; 48) Mantere Mico 10,4; 49) Saunamäki Roope 10,5; Lähdesmäki Leevi 10,5; 51) Korpilahti Niko 10,8;


POJAT 7 TURBOKEIHÄS
1) Lehtinen Tuomas 10,82; 2) Mäkelä Mikko 10,0; 3) Korpilahti Niko 9,54; 4) Järvinen Elias 9,30; 5) Lokasaari Samuel 8,96; 6) Niemelä Jatu 8,91; 7) Kalliomäki Konsta 8,66; 8) Köykkä Veikko 8,60; 9) Garbali Emil 8,30; 10) Tikka Aake 8,23; 11) Salovaara Luukas 8,19; 12) Latva-Korpela Joona 7,80; 13) Perkka Niilo 7,79; 14) Mäenpää Tatu 7,71; 15) Karvonen Kasper 7,47; 16) Hankaniemi Eetu 7,41; 17) Mäenpää Kunto 7,31; 18) Kivistö-Rahnasto Viljami 7,26; 19) Valli Vilho 6,96; 20) Uitto Rasmus 6,92; 21) Anttila Kristian 6,74; 22) Krekola Aaro 6,67; 23) Jalava Jimi 6,60; 24) Yli-Hannuksela Roope 6,58; 25) Ristikangas Aapo 6,50; 26) Lammi Seevi 6,37; 27) Issakoff Nooa 6,34; 28) Mantere Mico 5,95; 29) Rintamäki Justus 5,70; 30) Saunamäki Rami 5,68; 31) Hietaoja Jaakko 5,66; 32) Udelius Tuukka 5,64; 33) Valli Akseli 5,62; 34) Ketelä Miko 5,61; 35) Varismäki Juho 5,47; 36) Saunamäki Roope 5,28; 37) Ojala Veeti 5,10; 38) Joronen Aatu 5,00; 39) Kohtanen Sameli 4,71; 40) Haaramo Elias 4,66; 41) Lähdesmäki Leevi 4,58; 42) Mäenpää Eeli 4,46; 43)Rosenvall Pessi 4,20; 44) Huhtala Roni 4,19; 45)Källi Veikko 3,99; 46)Noppa Konsta 3,72; 47) Äijö Eero 3,56; 48) Lehdontie Samuel 3,51; 49) Mäkelä Paavo 3,15;


POJAT 9 40 m
1) Aitaneva Petteri 7,0; 2) Säntti Kaapo 7,3; Tapanainen Mico 7,3; 4) Välimäki Lauri 7,4; 5) Mäenpää Saveli 7,5; Valli Kalle 7,5; 7) Viitala Ami 7,6; Ruotsalainen Niklas 7,6; Jalava Anssi 7,6; 10) Köykkä Vilho 7,7; Ristiluoma Jere 7,7; Yli-Karjanmaa Eemeli 7,7; 13) Issakoff Vili 7,9; 14) Mäkelä Ossi 8,0; Takala Juuso 8,0; 16) Rintamäki Rasmus 8,1; 17) Kallio Veeti 8,2; Leppälä Juho 8,2; Jokiranta Petri 8,2; 20)Noppa Miska 8,3; Rinne Lassi 8,3; 22) Uitto Lauri 8,4; 23) Keskimäki Matias 8,6; Majaniemi Ilja 8,6; Löppönen Onni 8,6; 26) Keltaniemi Juho 8,8; Oikarainen Juuso 8,8; 28) Lokasaari Verneri 8,9; 29) Palomäki Jesse 9,2; 30) Ylitalo Reemi 9,5; 31) Toivola Matias 9,7; 32) Huhtala Niko 10,0; 33) Saunamäki Teemu 11,7;


POJAT 9 TURBOKEIHÄS
1) Aitaneva Petteri 16,84; 2) Viitala Ami 16,35; 3) Köykkä Vilho 13,87; 4) Säntti Kaapo 12,31; 5) Valli Kalle 10,58; 6) Yli-Karjanmaa Eemeli 9,42; 7) Mäkelä Ossi 9,39; 8) Issakoff Vili 8,94; Ruotsalainen Niklas 8,94; 10) Keltaniemi Juho 8,82; 11) Keskimäki Matias 8,81; 12) Ylitalo Reemi 8,70; 13) Jalava Anssi 8,67; Takala Juuso 8,67; 15) Majaniemi Ilja 8,64; 16) Mäenpää Saveli 8,60; 17) Kallio Veeti 8,46; 18) Leppälä Juho 8,35; 19) Uitto Lauri 8,10; 20) Oikarainen Juuso 8,04; 21) Ristiluoma Jere 7,84; 22) Rinne Lassi 7,42; 23) Noppa Miska 7,20; 24) Tapanainen Mico 7,14; 25) Palomäki Jesse 6,99; 26) Välimäki Lauri 6,84; 27) Rintamäki Rasmus 6,76; 28) Löppönen Onni 6,53; 29) Kukkonen Lassi 6,47; 30) Jokiranta Petri 6,45; 31) Lokasaari Verneri 6,42; 32) Toivola Matias 6,22; 33) Huhtala Niko 5,10;

 

Osallistujia 255

 

 

fb icon ig icon tw icon yt icon

@KOSSUSUPER

#BULLTOWN #VAHVAYLPEYS

VAHVASTI YHTEISTYÖSSÄ

v sepuv sahkokojev ilmajokiv eepee

v avantv unique brandingv lakeudenasbestityotv lvitalokannostov op

v dbcseinajokiv ilkkav karhuv pop pankkiv rantalainen

v atriav kurikankaukolampov hartwall

ruutu logo turkoosiVIDEOT

KoskenkorvanUrheilijat.fi   Kossukauppa   Kossukortti

....

Koskenkorvan Urheiijat logo 2017 valk

OTA YHTEYTTÄ  MEDIA  LIPUT  JOUKKUE  OTTELUT

Koskenkorvan Urheilijat ry  •  Sähkökoje Areena, Harjutie 16 •  61330 Koskenkorva