Uutiset
/images/02_KUVITUSKUVAT/ylpeys18.jpg

Kaksi edellistä kautta Koskenkorvan Urheilijoiden härkäpaitaa edustanut Mikko Haukkala siirtyy Vimpelin Vetoon. Kuluneella kaudella "Leksa"  pelasi Kossun takakentällä ja teki tasaista jälkeä niin sisä- kuin ulkopelissäkin.

Kokenut pelimies siirtyi Koskenkorvalle juuri Vimpelistä ja palaa nyt takaisin Vimpeliin kahdeksi seuraavaksi kaudeksi.

Aiemmin Kossun kanssa sopimuksen purkanut Roni Vartama siirtyy Kankaanpään Mailaan.

Koskenkorvan Urheilijat kiittää Leksaa ja Ronia yhteisistä kausista ja toivottaa onnea uusissa haasteissa!

Roni Vartama ja Koskenkorvan Urheilijat ovat purkaneet tulevan kauden sopimuksen yhteisymmärryksessä. Vähälle peliajalle Kossussa jäänyt Vartama pelasi kesän aikana Kossun lisäksi ykköspesistä Tampereella ja Ylihärmässä. A-poikien osalta viimeisen kauden Vartama pelasi Vähäkyrön Viestissä.

Kiitos Ronille Kossuvuodesta 2014!

Koskenkorvan urheilijat / yleisurheilujaosto

YLEISURHEILUN SARJAKILPAILUT 2018

Honkalanmäen YU-kenttä, Koskenkorva

  T/P 5 v T/P 7 v T/P 9 v T/P 11 v T/P 13 v T/P 15 v T/P 17 v
04/06/18 40 m Pallonh 800 m 40 m Pallonh 800 m 40m Kuula 800 m 60 m Korkeus 800 m 60 m Pituus 800 m 100 m Pituus 800 m 100 m Pituus 800 m
11/06/18 60 m Pituus 800 m 60 m Pituus 800 m 60 m Korkeus 800 m 60 m Kuula 800 m 200 m Keihäs 800 m 300 m Keihäs 800 m 300 m Keihäs 800 m
18/06/18 60 m Pituus 800 m 60 m Pituus 800 m 60 m Korkeus 800 m 60 m a Keihäs 800 m 60 m a Moukari 800 m 100 m a Moukari 800 m 100 m a Moukari 800 m
25/06/18 60 m Pituus 800 m 60 m Pituus 800 m 60 m Junkeihäs 800 m 60 m Keihäs 800 m 200 m Korkeus 800 m 200 m Korkeus 800 m 200 m Korkeus 800 m
02/07/18 40 m Pallonh 800 m 40 m Pallonh 800 m 40 m Kuula 800 m 100 m Pituus 800 m 100 m Pituus 800 m 100 m Pituus 800 m 100 m Pituus 800 m
09/07/18 40 m Pallonh 800m* 40 m Pallonh 800m* 40 m Pituus 800m* 60 m  Pituus 800m* 60 m  Kuula 800m* 60 m  Kuula 800m* 60 m  Kuula 800m*
16/07/18 40 m Pallonh 800 m 40 m Pallonh 800 m 40 m Pituus 800 m 60 m Korkeus 800 m 60 m 3-loikka 800 m 60 m 3-loikka 800 m 60 m 3-loikka 800 m
23/07/18 60 m Pituus 800 m 60 m Pituus 800 m 60 m Junkeihäs 800 m 60 m Kiekko 800 m 200 m Korkeus 800 m 300 m Korkeus 800 m 300 m Korkeus 800 m
30/07/18 40 m Pallonh 800 m 40 m Pallonh 800 m 40 m Pituus 800 m 60 m Pituus 800 m 60 m Kiekko 800 m 100 m Kiekko 800 m 100 m Kiekko 800 m

Pidätämme oikeuden muutoksiin.

Avoimet Koskenkorvan Urheilijoiden mestaruuskilpailut

6.8.18  mestaruus 2-ottelu 40 m Pallonh 2-ottelu 40 m Pallonh 2-ottelu 60 m Pituus 3-ottelu 60 m Pituus Kuula 3-ottelu 60 m Pituus Kuula 3-ottelu 100 m Pituus Kuula 3-ottelu 100 m Pituus Kuula

Ilmoittautumiset kentällä kilpailupäivänä klo 17.15 alkaen. Kilpailut alkavat n. klo 18.00, ole ajoissa paikalla.

Pidätämme oikeuden muutoksiin.

Vanhemmilta toivotaan aktiivista osallistumista suorituspaikkojen mittaus ja kirjaustehtäviin.

Kaikkiin yhdeksään sarjakilpailuun osallistuneet palkitaan kauden päätöstilaisuudessa isolla muistopokaalilla, seitsemän kertaa osallistuneet palkitaan pienellä pokaalilla, mestaruuskilpailua ei huomioida laskuissa.

Tulokset ovat epävirallisia, eivät ole tilastokelpoisia.

 *800m juostaan, mikäli aikataulu antaa myöden.

 

 

Sarjat  2018

 

5v   2013 ja myöhemmin syntyneet

7v   2011 ja 2012

9v   2009 ja 2010

11v 2007 ja 2008

13v 2005 ja 2006

15v 2003 ja 2004

17v 2001 ja 2002

 

 

Superpesisottelut 2017

Pvm Klo Koti VierasManuaalinenATK
Toukokuu          
 La 06.05.  15.00  Koskenkorva  Joensuu  Nikitin  Heikonen
 Su 14.05.  15.00  Koskenkorva  Raahe  Nikitin  Heikonen
 Pe 19.05.  18.00  Koskenkorva  Kempele  Komsi   Nikitin
 To 25.5  17.00  Koskenkorva  Oulu  MäenpääJ

 Nikitin

 Su 28.5  17.00 Koskenkorva  Kitee  Nikitin  Heikonen
           
 Kesäkuu          
 Ti 06.06.  18.00  Koskenkorva  Kankaanpää  Mäkilaakso  Heikonen
 La 10.06.  18.00  Koskenkorva  JymyJussit  Nikitin  Komsi
 Ke 21.06.  18.00  Koskenkorva  Hyvinkää  Nikitin  Komsi
           
 Heinäkuu          
 Ti 04.07.  18.00  Koskenkorva  Sotkamo  Komsi  Nikitin
 Ti 11.07.  18.00  Koskenkorva  Kouvola  Komsi  Heikonen
 Pe 14.07.  18.00  Koskenkorva  Alajärvi  Nikitin  Heikonen
 Pe 21.07.  18.00  Koskenkorva  Vimpeli  Komsi  Heikonen
 Ti 25.07.  18.00  Koskenkorva  Imatra  Nikitin  Heikonen
           
 Elokuu          
 Ti 1.8. 18:00  Koskenkorva Vimpeli  Nikitin  Komsi
 Ti 8.8. 18:00 Koskenkorva Sotkamo  Komsi  Heikonen
 Ke 16.8. 17:30 Koskenkorva Kitee    Nikitin
 Ke 23.8 17:30 Koskenkorva Kouvola  

 Nikitin

           
           

 

Miesten suomensarja ottelut 2017

Pvm Klo Koti VierasManuaalinenATK
Toukokuu          
 La 13.05.  16.00  Koskenkorva  Veteli  MäenpääN  MäenpääJ
 La 20.05.  15.00  Koskenkorva  Haapajärvi    MäenpääJ
           
 Kesäkuu          
 Ke 07.06.  18.00  Koskenkorva  Ylistaro    MäenpääJ
 Ke 14.06.  18.00  Koskenkorva  Vimpeli  MäenpääN  MäenpääJ
           
 Heinäkuu          
 Ke 05.07.  18.00  Koskenkorva  Seinäjoki    Nikitin
 La 15.07.  14.00  Koskenkorva  Kannus    MäenpääJ
           
 Elokuu          
 Ke 02.08.  18.00  Koskenkorva  Alavus    Nikitin

A-pojat Superpesis - alkusarja 2017

Pvm Klo Koti VierasManuaalinenATK
Toukokuu          
 Ma 15.05.  18.00 Koskenkorva  Hyvinkää  MäenpääJ  Nikitin
 Pe 26.05.  18.00 Koskenkorva  Seinäjoki  MäenpääN  MäenpääJ
           
Kesäkuu          
 Ma 12.06  18.00 Koskenkorva  Kankaanpää  Komsi  Nikitin
 Ti 20.06.  18.00 Koskenkorva  Kouvola  Salovaara  Heikonen
 Ma 26.06.  18.00 Koskenkorva  Jyväskylä  MäenpääN  MäenpääJ  
           
Heinäkuu          
           
           
Elokuu          
 To 3.8  18.00  Koskenkorva  Kitee    Heikonen
           

Jatkosarja

Pvm Klo Koti VierasManuaalinen ATK
           
           

 B-pojat SM-alkusarja 2017

Pvm Klo Koti VierasManuaalinenATK
Toukokuu          
 Pe 5.05.  18.00 Koskenkorva  Hyvinkää    Heikonen
 Ti 23.05.  18.00 Koskenkorva  Kankaanpää    Komsi
           
Kesäkuu          
 Pe 09.06  18.00 Koskenkorva  Seinäjoki    MäenpääJ
           
Heinäkuu          
 To 13.07.  18.00  Koskenkorva  Helsinki    MäenpääJ
 Su 16.07.  14.00  Koskenkorva  Kankaanpää 2    MäenpääJ
 Ke 19.07  18.00  Koskenkorva  Imatra    
 Pe 28.07  18.00  Koskenkorva  Turku    MäenpääJ
           
Elokuu          
To 17.08.  17.30  Koskenkorva  Kouvola    MäenpääJ

Jatkosarja

Pvm Klo Koti VierasManuaalinen ATK
           
           

Superpesisottelut 2018

Pvm Klo Koti VierasManuaalinenATK
Toukokuu          
 To 10.05.  17.00  Koskenkorva  Sotkamon Jymy

 Nikitin

 Komsi
 Su 13.05.  17.00  Koskenkorva  Imatran Pallo-Veikot   Nikitin
 Pe 18.05.  18.00  Koskenkorva  Alajärven Ankkurit    Mäenpää
 La 26.5  17.00  Koskenkorva  Kiteen Pallo -90    Heikonen
 To 31.5 18.00   Koskenkorva  Hyvinkään Tahko    Nikitin
 Kesäkuu          
 Ke 06.06.  18.00  Koskenkorva  Seinäjoen JymyJussit  Komsi  Heikonen
 Su 17.06.  17.00  Koskenkorva  Kouvolan Pallonlyöjät  Heikonen  Komsi
 To 28.06.  18.00  Koskenkorva  Haminan Palloilijat   Komsi  Heikonen
 Heinäkuu          
 La 07.07.  15.00  Koskenkorva  Vimpelin Veto  Heikonen  Komsi
 To 12.07.  18.00  Koskenkorva  Pattijoen Urheilijat   Heikonen  Nikitin
 Su 15.07.  17.00  Koskenkorva  Kankaanpään Maila  Heikonen Komsi 
 Su 22.07.  17.00  Koskenkorva  Oulun Lippo Pesis  Mäkilaakso  Heikonen
 To 26.07.  18.00  Koskenkorva  Joensuun Maila  Komsi  Nikitin
 Elokuu    Jatkosarja      
 Su 5.8.  15.00  Koskenkorva  Vimpeli     Heikonen
 To 9.8.  18.00  Koskenkorva  Sotkamon Jymy    Nikitin
 To 16.8  18.00  Koskenkorva  Pattijoen Urheilijat    Nikitin
Ti 21.8 17.30 Koskenkorva Sotkamon Jymy  Heikonen  Nikitin
           

 

A-pojat Superpesis - alkusarja 2018

Pvm Klo Koti VierasManuaalinenATK
Toukokuu          
 Ma 14.05.  18.00 Koskenkorva  Kouvolan Pallonlyöjät    Mäenpää
 Ma 21.05.  18.00 Koskenkorva  Hyvinkään Tahko    Mäenpää
Kesäkuu          
 Pe 01.06.  18.00 Koskenkorva  Kankaanpään Maila    Mäenpää
 Ma 11.06.  18.00 Koskenkorva  Seinäjoen JymyJussit    Nikitin
Heinäkuu          
 Ma 02.07.  18.00  Koskenkorva   Vimpelin Veto     Nikitin
Elokuu          
 Pe 03.08  18.00  Koskenkorva  Sotkamo    Nikitin

Jatkosarja

Pvm Klo Koti VierasManuaalinen ATK
           
           

 B-pojat SM-alkusarja 2018

Pvm Klo Koti VierasManuaalinenATK
Toukokuu          
 La 5.05.  16.00 Koskenkorva  Hyvinkää 1  Heikonen  Yli-Kohtamäki
 Ti 15.05.  18.00 Koskenkorva  Kouvola    Yli-Kohtamäki
 To 24.5.  18.00   Koskenkorva  Kankaanpää     Yli-Kohtamäki
 Su 27.5.  18.00  Koskenkorva  Hyvinkää 2    Yli-Kohtamäki
Kesäkuu          
 Pe 15.06  18.00 Koskenkorva  Seinäjoki    Nikitin
 Ti 19.6.  18.00   Koskenkorva   Tampere     Nikitin
Heinäkuu          
 Ti 03.07.  18.00  Koskenkorva  Turku    Yli-Kohtamäki
 Ke 18.07.  18.00  Koskenkorva  Imatra    
Elokuu          
Ma 13.08.  18.00  Koskenkorva  Ulvila    

Jatkosarja

Pvm Klo Koti VierasManuaalinen ATK
           
           

Alakategoriat

KOSSUSUPER @ INSTAGRAM

01 RUUTU SUPERPESISVIDEOT