Ottelut
/images/02_KUVITUSKUVAT/ylpeys18.jpg
HALLI-SM
su 10.2.2019 klo 17:00
01 KOSKENKORVAKoskenkorvan Urheilijat - Vimpelin Veto02 VIMPELI
 0-2 (0-11, 2-6)
pe 15.2.2019 klo 18:00
02 JYMYJUSSITSeinäjoen JymyJussit - Koskenkorvan Urheilijat01 KOSKENKORVA
 2-0 (8-0, 2-0)
la 16.2.2019 klo 16:00
01 KOSKENKORVAKoskenkorvan Urheilijat - Alajärven Ankkurit02 ANKKURIT
2-0 (2-1, 8-3)
 
RUNKOSARJA
su 12.5.2019 klo 17:00
02 JYMYJUSSITSeinäjoen JymyJussit - Koskenkorvan Urheilijat01 KOSKENKORVA
2 - 0 (7 - 4, 4 - 2)
 to 16.5.2019 klo 18:00
02 KEMPELE NEWKempeleen Kiri - Koskenkorvan Urheilijat01 KOSKENKORVA
 0 - 1 (1 - 1, 2 - 5)
la 18.5.2019 klo 17:00
02 KANKAANPAAKankaanpään Maila - Koskenkorvan Urheilijat01 KOSKENKORVA
 1 - 2s (3 - 2, 3 - 4, 0 - 1)
ke 22.5.2019 klo 18:00
01 KOSKENKORVAKoskenkorvan Urheilijat - Kouvolan Pallonlyöjät02 KOUVOLA
 0 - 2 (4 - 5, 0 - 4)
pe 24.5.2019 klo 18:00
01 KOSKENKORVAKoskenkorvan Urheilijat - Sotkamon Jymy02 SOTKAMO
 0 - 2 (3 - 4, 2 - 8)
to 30.5.2019 klo 17:00
01 KOSKENKORVAKoskenkorvan Urheilijat - Alajärven Ankkurit02 ANKKURIT
 2 - 1s (0 - 4, 2 - 1, 5 - 4)
su 2.6.2019 klo 16:00
 02 HYVINKAAHyvinkään Tahko - Koskenkorvan Urheilijat01 KOSKENKORVA
2 - 0 (8 - 1, 5 - 4) 
ti 4.6.2019 klo 18:00
02 IMATRAImatran Pallo-Veikot - Koskenkorvan Urheilijat01 KOSKENKORVA
 2 - 1k (2-5, 8-1, 0-0, 4-2)
la 8.6.2019 klo 18:00
01 KOSKENKORVAKoskenkorvan Urheilijat - Vimpelin Veto02 VIMPELI
  1 - 2k (1-12, 9-1, 0-0, 2-4)
ti 11.6.2019 klo 18:00
02 JOENSUUJoensuun Maila - Koskenkorvan Urheilijat01 KOSKENKORVA
2 - 1s (2-1, 1-4, 0-3) 
pe 14.6.2019 klo 19:00
01 KOSKENKORVAKoskenkorvan Urheilijat - Kankaanpään Maila02 KANKAANPAA
 
su 16.6.2019 klo 17:00
02 KITEEKiteen Pallo - Koskenkorvan Urheilijat01 KOSKENKORVA
 
ti 25.6.2019 klo 18:00
02 SIILINJARVISiilinjärven Pesis - Koskenkorvan Urheilijat01 KOSKENKORVA
 
to 27.6.2019 klo 18:00
01 KOSKENKORVAKoskenkorvan Urheilijat - Seinäjoen JymyJussit02 JYMYJUSSIT
 
ti 2.7.2019 klo 18:00
01 KOSKENKORVAKoskenkorvan Urheilijat - Hyvinkään Tahko02 HYVINKAA
 
ke 3.7.2019 klo 18:00
02 KOUVOLAKouvolan Pallonlyöjät - Koskenkorvan Urheilijat01 KOSKENKORVA
 
ti 9.7.2019 klo 18:00
01 KOSKENKORVAKoskenkorvan Urheilijat - Vimpelin Veto02 VIMPELI
 
pe 12.7.2019 klo 18:00
02 JYMYJUSSITSeinäjoen JymyJussit - Koskenkorvan Urheilijat01 KOSKENKORVA
 
su 14.7.2019 klo 17:00
02 KANKAANPAAKankaanpään Maila - Koskenkorvan Urheilijat01 KOSKENKORVA
 
to 18.7.2019 klo 18:00
01 KOSKENKORVAKoskenkorvan Urheilijat - Alajärven Ankkurit02 ANKKURIT
 
la 20.7.2019 klo 18:00
01 KOSKENKORVAKoskenkorvan Urheilijat - Siilinjärven Pesis02 SIILINJARVI
 
ti 23.7.2019 klo 18:00
01 KOSKENKORVAKoskenkorvan Urheilijat - Pattijoen Urheilijat02 PATTIJOKI
 
to 25.7.2019 klo 18:00
02 PATTIJOKIPattijoen Urheilijat - Koskenkorvan Urheilijat01 KOSKENKORVA
 
pe 26.7.2019 klo 18:00
02 SOTKAMOSotkamon Jymy - Koskenkorvan Urheilijat01 KOSKENKORVA
 
ti 30.7.2019 klo 18:00

02 VIMPELIVimpelin Veto - Koskenkorvan Urheilijat01 KOSKENKORVA

 
to 1.8.2019 klo 18:00
01 KOSKENKORVAKoskenkorvan Urheilijat - Kiteen Pallo02 KITEE
 
la 3.8.2019 klo 18:00
01 KOSKENKORVAKoskenkorvan Urheilijat - Imatran Pallo-Veikot02 IMATRA
 
ke 7.8.2019 klo 18:00
01 KOSKENKORVAKoskenkorvan Urheilijat - Joensuun Maila02 JOENSUU
 
pe 9.8.2019 klo 18:00
02 ANKKURITAlajärven Ankkurit - Koskenkorvan Urheilijat01 KOSKENKORVA
 
ti 13.8.2019 klo 17:30
01 KOSKENKORVAKoskenkorvan Urheilijat - Kempeleen Kiri02 KEMPELE NEW
 

mestarit web
Mestarit Areenalla viikonlopputapahtumat pe 6.7. - la 7.7.2018 
Koskenkorvan Sähkökoje-Areenalla

Viikonlopun ohjelma:

Pe 6.7. 
klo 15-18 Koskenkorvan Trahteeri / Pesisetkot Museon baarissa
klo 18.00 Sähkökoje-Areena / Naisten Superpesis: Seinäjoki – Tampere(8€/5€)
klo 21-24 Sähkökoje-Areena / Mestarit Areenalla jälkipelit & karaoke (10 €)

La 7.7. 
klo 12-15 Koskenkorvan Trahteeri / Pesisetkot Museon baarissa
klo 15.00 Sähkökoje-Areena / Miesten Superpesis: Koskenkorva – Vimpeli (15€/10€)
klo 18-24 Sähkökoje-Areena / Mestarit Areenalla jälkipelit, karaokea & Koskenkorvan karaokemestaruuskilpailu


Naisten Superpesistä pe 6.7. klo 18.00 
Seinäjoen Maila-Jussit - Manse PP, Tampere 

 16:30 - 18:00  VIP -tilaisuus alkaa Sähkökoje Areenan VIP -teltassa
 16:30 - 16:35   KoU tervehdys VIP -vieraille
 16:35 - 16:45  SMJ ja Manse PP joukkueiden tervehdys VIP -vieraille
 16:45 - 17:00  Ottelun pääyhteistyökumppanin puheenvuoro
 17:00 - 18:00  Ruokailu ja vapaata seurustelua
 
  • Ilmajoen Makkaramestareiden valmistamaan possun ylikypsää kassleria Atrian lihasta
  • Jari Saaren tilan broileria kastikkeessa
  • Huissilaisen Hentilän tilan kermaiset peruna
  • Salaattia
  • Pirjon Pakarin leipä ja levite
  • Ruokajuomat
  • 2 juomalippua (olut, lonkero, siideri, limonadi)
 18:00  Varatut VIP -paikat pääkatsomosta
 n. 19:00  Ottelun tauolla VIP-teltassa Atrian pesismakkaraa
 n. 20:30  Bilelippu jälkipeleihin

Miesten Superpesistä la 7.7. klo 15:00 
Koskenkorva Urheilijat - Vimpelin Veto 

 13:30  VIP -tilaisuus alkaa Sähkökoje-Areenan VIP -teltassa
 13:30 - 13:35   KoU tervehdys VIP -vieraille
 13:35 - 13:45  KoU ja ViVen joukkueiden tervehdys VIP -vieraille
 13:45 - 14:00  Ottelun pääyhteistyökumppanin puheenvuoro
 14:00 - 15:00  Ruokailu ja vapaata seurustelua
 
  • Ilmajoen Makkaramestareiden valmistamaan possun ylikypsää kassleria Atrian lihasta
  • Jari Saaren tilan broileria kastikkeessa
  • Huissilaisen Hentilän tilan kermaiset peruna
  • Salaattia
  • Pirjon Pakarin leipä ja levite
  • Ruokajuomat
  • 2 juomalippua (olut, lonkero, siideri, limonadi)
 15:00  Varatut VIP -paikat pääkatsomosta
 n. 16:00  Ottelun tauolla VIP-teltassa Atrian pesismakkaraa
 n. 17:30  Bilelippu jälkipeleihin

Hinnasto - Mestarit Areenalla tapahtumaviikonloppu 

 Päivälippu pe 6.7.2018 NSU SMJ - Manse PP   8 €/hlö / 5 e opiskelijat/eläkeläiset
 Päivälippu la 7.7.2018  MSU KoU - ViVe  15 €/hlö / 10 e opiskelijat/eläkeläiset
 Viikonloppulippu pe 6.7. - la 7.7.2018
 - sisältää kohdepäivänottelu- ja iltajuhlalipun
 25 €/hlö
 Pelkkä iltajuhlalippu pe 6.7.2018  10 €/hlö
 Pelkkä iltajuhlalippu la 7.7.2018    10 €/hlö
 VIP -lippu pe 6.7.2018 NSU SMJ - Manse PP    39 €/hlö
 VIP -lippu la 7.7.2018  MSU KoU - ViVe            39 €/hlö
 Viikonlopun VIP -lippu pe 6.7. - la 7.7.2018    

- sisältää kohdepäivän ottelussa VIP -tilaisuuden ennen ottelua,
VIP -ruokailun, 2 juomalippua, nimetyn pääkatsomoistumapaikan,
ottelulipun, taukotarjoilun, iltajuhlan lipun 

 69 €/hlö 

Ottelupaketit Mestarit Areenalla -viikonloppu 6-7.7.2018 

190 € Bronze - paketti

  • screenimainontaa koko viikonlopun ajan peleissä ja iltajuhlassa
  • logonäkyvyys Mestarit Areenalla viikonvaihteen ottelulehtisessä Bronze -tason kumppanina 
  • 2 kpl koko viikonvaihteen VIP -lippua peleihin ja iltatapahtumiin
  • 2 kpl VIP -ruokailuja sekä pe- että la -otteluissa

290 € Silver -paketti 

  • screenimainontaa koko viikonlopun aikana peleissä ja iltajuhlissa
  • logonäkyvyys Mestarit Areenalla viikonvaihteen ottelulehtisessä Silver -tason kumppanina 
  • 2 kpl koko viikonvaihteen VIP -lippua peleihin ja iltatapahtumiin
  • 2 kpl VIP -ruokailuja sekä pe- että la -otteluissa
  • 10 kpl pääsylippuja joko 

              1. NSU SMJ - Manse PP -otteluun pe 6.7. ja iltatilaisuuteen (norm. 15 €)

              2. MSU KoU - ViVe  PP-otteluun la 7.7. ja iltatilaisuuteen (norm. 15 €)

 490 € Golden -paketti 

  • screenimainontaa koko viikonlopun aikana peleissä ja iltajuhlissa
  • logonäkyvyys Mestarit Areenalla viikonvaihteen ottelulehtisessä Golden -tason kumppanina 
  • 4 kpl koko viikonvaihteen VIP -lippua peleihin ja iltatapahtumiin
  • 4 kpl VIP -ruokailuja sekä pe- että la -otteluissa
  • 10 kpl extra juomalippuja
  • 20 kpl pääsylippuja joko 

              1. NSU SMJ - Manse PP -otteluun pe 6.7. ja iltatilaisuuteen (norm. 15 €)

              2. MSU KoU - ViVe  PP-otteluun la 7.7. ja iltatilaisuuteen (norm. 15 €)

990 € Platinium VIP -paketti 

  • screenimainontaa koko viikonlopun aikana peleissä ja iltajuhlissa
  • logonäkyvyys Mestarit Areenalla viikonvaihteen ottelulehtisessä Platinium -tason pääyhteistyökumppanina 
  • 8 kpl koko viikonvaihteen VIP -lippua peleihin ja iltatapahtumiin
  • 8 kpl VIP -ruokailuja sekä pe- että la -otteluissa
  • vaihtoehtoisesti 16 VIP -lippua joko pe tai la otteluun
  • 40 kpl extra juomalippuja
  • 25 kpl pääsylippuja joko 

              1. NSU SMJ - Manse PP -otteluun pe 6.7. ja iltatilaisuuteen (norm. 15 €)

              2. MSU KoU - ViVe  PP-otteluun la 7.7. ja iltatilaisuuteen (norm. 15 €)

PUOLIVÄLIERÄT
Su. 19.8. Klo 16.00
02 SOTKAMO Sotkamon Jymy - Koskenkorvan Urheilijat 01 KOSKENKORVA
 
 Ti 21.8.2018 Klo 17.30
01 KOSKENKORVA Koskenkorvan Urheilijat - Sotkamon Jymy 02 SOTKAMO
 
To 23.8.2018 klo 17.30
02 SOTKAMO Sotkamon Jymy - Koskenkorvan Urheilijat 01 KOSKENKORVA
 
La 25.8.2018 klo 17.00 (tarvittaessa)
01 KOSKENKORVA Koskenkorvan Urheilijat - Sotkamon Jymy02 SOTKAMO
 
Su 26.8.2018 klo 16.00 (tarvittaessa)
02 SOTKAMOSotkamon Jymy- Koskenkorvan Urheilijat 01 KOSKENKORVA
 
JATKOSARJA
Ke 1.8.2018 klo 18.00
02 KOUVOLA Kouvolan Pallonlyöjät - Koskenkorvan Urheilijat 01 KOSKENKORVA
2-0 (5-1, 3-0)
 Su 5.82018 Klo 15.00
01 KOSKENKORVA Koskenkorvan Urheilijat - Vimpelin Veto 02 VIMPELI
 0-2 (5-6, 1-13)
Ti 7.8.2018 klo 18.00
02 JOENSUU Joensuun Maila - Koskenkorvan Urheilijat 01 KOSKENKORVA
2-1k (11-3, 4-7, 0-0, 2-1) 
To 9.8.2018 klo 18.00
01 KOSKENKORVA Koskenkorvan Urheilijat - Sotkamon Jymy02 SOTKAMO
2-1k (1-5, 5-1, 1-1, 2-1) 
Pe 10.8. klo 18.00
02 JYMYJUSSITJymyJussit - Koskenkorvan Urheilijat 01 KOSKENKORVA
 0-2 (4-7, 6-9)
To 16.8. klo 17.30
01 KOSKENKORVA Koskenkorvan Urheilijat - Pattijoen Urheilijat 02 PATTIJOKI
 2-1s (1-3, 11-2, 1-0)

 

TOUKOKUU
To 10.5.2018 Klo 17.00 
01 KOSKENKORVA Koskenkorvan Urheilijat - Sotkamon Jymy 02 SOTKAMO
1-2k (0-3, 5-3, 0-0, 3-4)
 Su 13.5.2018 Klo 17.00
01 KOSKENKORVA Koskenkorvan Urheilijat - Imatran Pallo-Veikot 02 IMATRA
1-0 (3-3, 10-0)
Pe 18.5.2018 Klo 18.00
01 KOSKENKORVA Koskenkorvan Urheilijat - Alajärven Ankkurit 02 ANKKURIT
0-1 (1-1, 10-0)
To 24.5.2018 Klo 18.00
02 PATTIJOKI Pattijoen Urheilijat, Raahe - Koskenkorvan Urheilijat 01 KOSKENKORVA
0-2 (2-13, 3-7)
La 26.5.2018 Klo 17.00
01 KOSKENKORVA Koskenkorvan Urheilijat - Kiteen Pallo -90 02 KITEE
1-0 (3-1, 4-4)
Ti 29.5.2018 Klo 18.00
02 JOENSUU Joensuun Maila - Koskenkorvan Urheilijat 01 KOSKENKORVA
2-0 (3-1, 8-1)
To 31.5.2018 Klo 18.00
01 KOSKENKORVA Koskenkorvan Urheilijat - Hyvinkään Tahko 02 HYVINKAA
 1-2s (5-6, 2-1, 0-1)
 KESÄKUU
 Su 3.6.2018 Klo 17.00
 02 KOUVOLA Kouvolan Pallonlyöjät - Koskenkorvan Urheilijat 01 KOSKENKORVA
2-0 (13-0, 6-1)
Ke 6.6.2018 Klo 18.00
01 KOSKENKORVA Koskenkorvan Urheilijat - JymyJussit 02 JYMYJUSSIT
Yritystapaaminen
1-0 (5-5, 5-3)
La 9.6.2018 Klo 17.00
02 KANKAANPAA Kankaanpään Maila - Koskenkorvan Urheilijat 01 KOSKENKORVA
Pelataan Porissa
2-1k (4-0, 2-3, 0-0, 1-0)
Ke 13.6.2018 Klo 18.00
02 OULU Oulun Lippo - Koskenkorvan Urheilijat 01 KOSKENKORVA
0-1 (5-5, 2-5)
Pe 15.6.2018 Klo 18.00
02 VIMPELI Vimpelin Veto - Koskenkorvan Urheilijat 01 KOSKENKORVA
2-0 (13-3, 23-13)
Su 17.6.2018 Klo 17.00
01 KOSKENKORVA Koskenkorvan Urheilijat - Kouvolan Pallonlyöjät 02 KOUVOLA
0-2 (6-16, 4-5)
Ti 19.6.2018 Klo 18.00
02 SOTKAMO Sotkamon Jymy - Koskenkorvan Urheilijat 01 KOSKENKORVA
2-0 (11-3, 3-1)
Ti 26.6.2018 Klo 18.00
02 HAMINA Haminan Palloilijat - Koskenkorvan Urheilijat 01 KOSKENKORVA
0-2 (2-4, 3-6)
To 28.6.2018 Klo 18.00
01 KOSKENKORVA Koskenkorvan Urheilijat - Haminan Palloilijat 02 HAMINA
2-0 (8-0, 3-1)
HEINÄKUU
Ti 3.7.2018 Klo 18.00
02 ANKKURITAlajärven Ankkurit - Koskenkorvan Urheilijat 01 KOSKENKORVA
0-1 (3-4, 1-1)
La 7.7.2018 Klo 15.00
01 KOSKENKORVA Koskenkorvan Urheilijat - Vimpelin Veto 02 VIMPELI
Mestarit Areenalla-viikonloppu
2-1k (5-3, 1-10, 0-0, 4-3)
To 12.7.2018 Klo 18.00
01 KOSKENKORVA Koskenkorvan Urheilijat - Pattijoen Urheilijat, Raahe 02 PATTIJOKI
1-2s (6-3, 4-5, 0-1)
Su 15.7.2018 Klo 17.00
01 KOSKENKORVA Koskenkorvan Urheilijat - Kankaanpään Maila 02 KANKAANPAA
 2-1k (4-5, 5-1, 0-0, 3-1)
Ti 17.7.2018 Klo 18.00
02 KITEE Kiteen Pallo -90 - Koskenkorvan Urheilijat 01 KOSKENKORVA
1-2k (3-4, 10-4, 1-1, 2-3) 
Ke 18.7.2018 Klo 18.00
02 IMATRA Imatran Pallo-Veikot - Koskenkorvan Urheilijat 01 KOSKENKORVA
1-2 (4-5, 5-2, 0-4)
Su 22.7. Klo 17.00
01 KOSKENKORVA Koskenkorvan Urheilijat - Oulun Lippo 02 OULU
 2-0 (7-1, 5-1)
Ti 24.7.2018 Klo 18.00
02 JYMYJUSSIT JymyJussit - Koskenkorvan Urheilijat 01 KOSKENKORVA
2-0 (9-1, 5-2)
To 26.7.2018 Klo 18.00
01 KOSKENKORVA Koskenkorvan Urheilijat - Joensuun Maila 02 JOENSUU
 0-2 (1-4, 2-7)
Su 29.7.2018 Klo 17.00
02 HYVINKAA Hyvinkään Tahko - Koskenkorvan Urheilijat 01 KOSKENKORVA
1-2k (2-0, 2-3, 0-0, 1-2)

 

Datum Tid Hemmalag   Bortalag Resultat Plats
HALL-FM            
MARS            
24.02.2018   Alajärven Ankkurit - Koskenkorvan Urheilijat   Alajärvi
25.02.2018   Koskenkorvan Urheilijat - Vimpelin Veto   Seinäjoki Areena
04.03.2018   Kankaanpään Maila - Koskenkorvan Urheilijat   Seinäjoki Areena

 

Datum Tid Hemmalag   Bortalag Resultat Plats
GRUNDSERIEN            
MAJ            
10.05.2018 17.00 Koskenkorvan Urheilijat - Sotkamon Jymy   Sähkökoje Areena, Ilmola
13.05.2018 17.00 Koskenkorvan Urheilijat - Imatran Pallo-Veikot   Sähkökoje Areena, Ilmola
18.05.2018 18.00 Koskenkorvan Urheilijat - Alajärven Ankkurt   Sähkökoje Areena, Ilmola
24.05.2018 18.00 Pattijoen Urheilijat, Raahe - Koskenkorvan Urheilijat   Brahestad
26.05.2018 17.00 Koskenkorvan Urheilijat - Kiteen Pallo -90   Sähkökoje Areena, Ilmola
29.05.2018 18.00 Joensuun Maila - Koskenkorvan Urheilijat   Joensuu
31.05.2018 18.00 Koskenkorvan Urheilijat - Hyvinkään Tahko   Sähkökoje Areena, Ilmola
             
JUNI            
03.06.2018 17.00 Kouvolan Pallonlyöjät - Koskenkorvan Urheilijat   Kouvola
06.06.2018 18.00 Koskenkorvan Urheilijat - JymyJussit   Sähkökoje Areena, Ilmola
09.06.2018 17.00 Kankaanpään Maila - Koskenkorvan Urheilijat   Björneborg
13.06.2018 18.00 Oulun Lippo - Koskenkorvan Urheilijat   Uleåborg
15.06.2018 18.00 Vimpelin Veto - Koskenkorvan Urheilijat   Vindala
17.06.2018 17.00 Koskenkorvan Urheilijat - Kouvolan Pallonlyöjät   Sähkökoje Areena, Ilmola
19.06.2018 18.00 Sotkamon Jymy - Koskenkorvan Urheilijat   Sotkamo
26.06.2018 18.00 Haminan Palloilijat - Koskenkorvan Urheilijat   Fredrikshamn
28.06.2018 18.00 Koskenkorvan Urheilijat - Haminan Palloilijat   Sähkökoje Areena, Ilmola
             
JULI            
03.07.2018 18.00 Alajärven Ankkurit - Koskenkorvan Urheilijat   Alajärvi
07.07.2018 17.00 Koskenkorvan Urheilijat - Vimpelin Veto   Sähkökoje Areena, Ilmola
12.07.2018 18.00 Koskenkorvan Urheilijat - Pattijoen Urheilijat, Raahe   Sähkökoje Areena, Ilmola
15.07.2018 17.00 Koskenkorvan Urheilijat - Kankaanpään Maila   Sähkökoje Areena, Ilmola
17.07.2018 18.00 Kiteen Pallo -90 - Koskenkorvan Urheilijat   Kitee
18.07.2018 18.00 Imatran Pallo-Veikot - Koskenkorvan Urheilijat   Imatra
22.07.2018 17.00 Koskenkorvan Urheilijat - Oulun Lippo   Sähkökoje Areena, Ilmola
24.07.2018 18.00 JymyJussit - Koskenkorvan Urheilijat   Seinäjoki
26.07.2018 18.00 Koskenkorvan Urheilijat - Joensuun Maila   Sähkökoje Areena, Ilmola
29.07.2018 17.00 Hyvinkään Tahko - Koskenkorvan Urheilijat   Hyvinge
             

 

Joukkueet 2018

Alajärven Ankkurit; Haminan Palloilijat; Hyvinkään Tahko; Imatran Pallo-Veikot; Joensuun Maila; Kankaanpään Maila; Kiteen Pallo -90; Koskenkorvan Urheilijat; Kouvolan Pallonlyöjät; Oulun Lippo Pesis; Pattijoen Urheilijat, Raahe; Seinäjoen JymyJussit; Sotkamon Jymy; Vimpelin Veto

Miesten pesäpallon Halli-SM-turnaus 2018

Joukkueet

Lohko A: Oulun Lippo Pesis; Pattijoen Urheilijat, Raahe; Seinäjoen JymyJussit; Sotkamon Jymy

Lohko B: Alajärven Ankkurit; Kankaanpään Maila; Koskenkorvan Urheilijat; Vimpelin Veto

Lohko C: Imatran Pallo-Veikot; Joensuun Maila; Kiteen Pallo -90

Lohko D: Haminan Palloilijat; Hyvinkään Tahko; Kouvolan Pallonlyöjät

Otteluohjelma

Su 4.2.
Joensuu-Kitee Joensuu Areena C

La 10.2. 
Seinäjoki-Oulu Seinäjoki Areena A

Su 11.2.
Seinäjoki-Raahe Seinäjoki Areena A

Pe 16.2.
Kouvola-Hamina Aviasport Areena D

La 17.2.
Hamina-Hyvinkää Aviasport Areena D
Imatra-Joensuu Aviasport Areena C
Kankaanpää-Alajärvi Alajärven ylipainehalli B
Raahe-Sotkamo Ouluhalli A
Sotkamo-Seinäjoki Ouluhalli A

Su 18.2.
Alajärvi-Vimpeli Alajärven ylipainehalli B
Hyvinkää-Kouvola Aviasport Areena D
Kitee-Imatra Aviasport Areena C
Oulu-Sotkamo Ouluhalli A

La 24.2.
Alajärvi-Koskenkorva Alajärven ylipainehalli B

Su 25.2.
Koskenkorva-Vimpeli Seinäjoki Areena B
Oulu-Raahe Ouluhalli A

Su 4.3.
Kankaanpää-Koskenkorva Seinäjoki Areena B
Vimpeli-Kankaanpää Seinäjoki Areena B

La-su 17.-18.3.
Lopputurnaus, neljä parasta Aviasport Areena

Sarjajärjestelmä

Alkulohkojen voittajat etenevät lopputurnaukseen.

Tasapistetilanteessa joukkueiden paremmuus ratkaistaan kilpailumääräysten 35.1 mukaan. Samalla järjestelmällä lohkovoittajat laitetaan paremmuusjärjestykseen, jonka perusteella välierissä ovat vastakkain 1.-4. ja 2.-3.

KOSSUSUPER @ INSTAGRAM

01 RUUTU SUPERPESISVIDEOT