Veikkauksen logo 2017
 ruutu logo turkoosi Superpesis logo

ruutu logo turkoosiVIDEOT

joomla templates top joomla templates template joomla

UUTISET JA OTTELURAPORTIT

Superpesiksessä jatketaan viime kauden sarjajärjestelmällä

on 30.10.2017
Superpesiksessä jatketaan viime kauden sarjajärjestelmällä

Superpesiksen runkosarjassa pelataan alkusarjan lisäksi ylempi ja alempi jatkosarja myös kaudella 2018. Alkusarjassa seitsemän parasta varmistavat paikkansa puolivälierissä ja runkosarjan seitsemän parhaan joukossa sekä etenevät ylempään jatkosarjaan. Kahdeksas joukkue ylemmissä...

pesiskoulu image

Pulpetti vaihtuu kesäkuulla iloiseen palloiluun, kun junioripuolta uudistava ja kehittävä Koskenkorvan Urheilijat aloittaa pesiskoulun. Pesiskoulu on tarkoitettu kaikille alakouluikäisille pesäpallosta kiinnostuneille, niin lajiin tutustujille kuin harrastuksen jo aloittaneille. Aikaisempaa harrastustaustaa ei kuitenkaan tarvita.

”Pesiskoulun kokeneet ja koulutetut vetäjät varmistavat, että kaikentasoiset pesäpalloilijat oppivat uutta sekä tekniikasta, että itse pelistä” kertoo pesiskoulun organisoinnista vastaava Jouni Oja-Lipasti.

Vetäjinä Oja-Lipastin lisäksi on monia Koskenkorvan Urheilijoiden juniorimyllyn läpikäyneitä pelaajia sekä valmentajia. Myös miesten edustusjoukkueen pelaajat tulevat sparraamaan pesiskoululaisia ja vastavuoroisesti pesiskoululaiset pääsevät kannustamaan Kossua tiistaina 4.7.2017, kun Koskenkorvan Urheilijat kohtaavat Sotkamon Jymyn 

Lisätietoja: Jouni Oja-Lipasti 0405707784 

 


Pesiskoulu järjestetään kahdella paikkakunnalla neljällä kentällä: Ilmajoella, Ahonkylässä, Koskenkorvalla ja Kurikassa Seuraavasti: 

Ilmajoki  

- Keskuskenttä ke 7.6. pe 9.6. ke 14.6. pe 16.6. Ma 19.6. ke 21.6.

- Klo 09.30 - 10.45

- Sateella Ilmajoki-Halli 

Ahonkylä 

- Koulun hiekkakenttä ma 5.6. ke 7.6. ma 12.6. ke 14.6. ma 19.6. ke 21.6. 

- Klo 11.15 - 12.45 

- Sateella koulun liikuntasali 

Koskenkorva 

- Koskenkorvan pp-stadion ti 6.6. to 8.6. ti 13.6. to 15.6. ti 20.6. ke 21.6. 

- Klo 09.30 -10.45

- Sateella koskenkorvan urheilutalo 

Kurikka 

- PP-kenttä/tekonurmi ti 6.6. to 8.6. ti 13.6. to 15.6. ti 20.6. ke 21.6. 

- Klo 11.15 - 12.45

Tekniikkarata 

-Koskenkorvan pp-stadion La 8.7. klo. 11-13 

 

Superpesistä pesiskoululaisille 

-koskenkorvan pesäpallostadion Kou-Sojy 4.7.(tiistai) klo 18. 

paikalle klo. 17.30 

Pienet muutokset aikatauluihin mahdollisia niistä, ilmoitetaan Kossun nettisivuilla www.koskenkorvanurheilijat.fi sekä facebook-sivulla Koskenkorvan Urheilijat. 


Hinta
- 50€ 

- sisaralennus toisesta saman perheen jäsenestä -10€ 

- ennakkoilmoittautumisesta -5€ 

Pesiskoulun hinta sisältää:

- Monipuolista opetusta 

- Kuusi harjoituskertaa + tekniikkarata 

- T-paita 

- Vakuutus 

- Koskenkorvan Urheilijat - Sotkamon Jymy Superpesisottelu, huoltajalle vapaa pääsy 

- 1 vapaalippu Duudsonit Activity Parkiin

Ilmoittautuminen ennakkoon Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. 31.5. mennessä: Nimi syntymäaika, osoite, puhelin, huoltajan nimi, pesiskoulupaikkakunta, Paidan koko 

 


MIKÄ PESISKOULU?

Koskenkorvan Urheilijat saivat seuran junioripuolen kehittämiseksi tukea Pesäpalloliitolta ja Opetushallitukselta. Näillä panostuksilla Koskenkorvan Urheilijat aloittavat junioripuolen kehittämisen niin uusien juniorien, kuin valmentajien puolella. 

Pesiskoulu 2017 on ensimmäinen askel kohti osaavaa ja vahvaa juniorityötä, jossa valmennustyö on selkeää ja määrätietoista. Siksi pesiskouluun halutaan positiivinen alkupotku uusien tulevien Kossun Superpesis-pelaajien kasvattamiseksi, pitkäjänteiseen matkaan ja organisoituun pelaajapolkuun.

Tulevan kesän ja alkusyksyn aikana tulemme valmentamaan ja kouluttamaan vanhat ja ahkerat seuran juniorivalmentajat, jonka lisäksi haluamme ehdottomasti rekrytoida lisää innokkaita juniorivalmentajia ja vahvistaa seuran osaamista kokonaisuudessaa. Rohkaisemme kaikkai uusia pelaajan alkuja ilmoittautumaan pesiskouluun.

Ilmoittautua voi paikkakunnilla ja sähköpostilla Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

TOP5 Etenijät

 

TOP5 Lyöjät

 

TOP5 Kärkilyöjät

 

fb icon ig icon tw icon yt icon

@KOSSUSUPER

#BULLTOWN #VAHVAYLPEYS

VAHVASTI YHTEISTYÖSSÄ

v sepuv sahkokojev ilmajokiv eepee

v avantv unique brandingv lakeudenasbestityotv lvitalokannostov op

v dbcseinajokiv ilkkav karhuv pop pankkiv rantalainen

v atriav kurikankaukolampov hartwall

KoskenkorvanUrheilijat.fi   Kossukauppa   Kossukortti

....

Koskenkorvan Urheiijat logo 2017 valk

OTA YHTEYTTÄ  MEDIA  LIPUT  JOUKKUE  OTTELUT

Koskenkorvan Urheilijat ry  •  Sähkökoje Areena, Harjutie 16 •  61330 Koskenkorva